COURANT EN EEN SPOORWEGREIS No. 461. Dinsdag 17 Juli 1877. Vijlde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. ADYERTENTIËN N IE U WST1JDINGEN FEUILLETON. BIJ NACHT, VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. Van 15 regels25 Centen, elke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Adyertentiëu moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Dren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. ZOMERDIENST. VERTREK: 's morgens 6.00. u 9 35. *11.47. namidd. 1.15. 6.30. •Alleen Vrijd; en Zaterd. AANKOMST: 'b morgens 9.27. 12.56. namidd. *3.47. 7.39. 10.58. Alleen Vrijd: en Zatfrd HELDER, 17 Juli 1877. De Herst. Ev. Luth. gemeente alhier vierde jL Zondag de gedach- tehisvierihg van de 50-jarige stichting dier gemeente alhier. Des avonds had in het kerkgebouw een keurig Or gelconcert plaats. Zaterdagnamiddag te 61/» uren kwamen, langs den rijnspoorweg te 's Hage aan Z. M. Don Pedro d' Alcantare, Keizer van Brazillie en zijn gemalin Keizerin Donna Théresia Christina, Prinses van de beide Sici- liën, ten einde eenige dagen in de residentie te vertoeven. Men verneemt dat de hooge gasten eerstdaags de gemeente Helder ook met een bezoek zullen vereeren. Het st. »Madura," van Batavia naar hier, stoomde voorbij kaap St. Vincent den 14en Juli en kaap Car- breide den 15en Juli. Het st. Prinses Amalia, van Ba tavia naar hier, kwam te Napels in den nacht van 14 op 15 Juli en zette des morgens de reis voort. Het st. Stad Haarlem," is 11 Juli naar het Engelsch. 1). „Gij zult alzoo alleen moeten reizen, beste Edgard, 't is waarlijk een vervelende geschiedenis, doch het laat zich nu eenmaal niet veranderen. Ik kal echter zorgen op den dag van het huwelijk ter rechter tijd té C. te zijn, hiermede kunt gij Carolina troos ten." Zoo sprak mijn vader, en trachtte de ergernis over de dringende aangelegenheid, die hem te Londen terughield, weg te lachen. De zaak droeg zich op de volgende wijze toe. Ik was, na gedurende een paar jaren verloofd te zijn geweest, eindelijk op het punt, om met de volle toestemming der *ederzijdsche familiën, Caroline Lethbridge te Aden aangekomen en heeft den volgenden dag de reis voortgezet. Het st. Celebes," is 12 Juli des namiddags te Napels aangekomen en heeft des avonds de reis voortgezet. Volgens een telegram van Reuter uit Singapore,'dd. 16 Juni, heeft de Nederlandsche expeditie tegen, de op gestane hoofden op Terna geleid tot de verovering van 60 prauwen, de verwoesting van Rjatti en twee andere kampongs. Door de h.h. Bienfait, J. Bois- sevain, P. E. Tegelberg en C. A. Tindal is een plan ontworpen tot oprichting van een Amsterdamsche Droogdokmaatschappij «Het voor nemen bestaat in een ijzeren drijvend droogdok te doen bouwen van zoo danige afmetingen, dat de grootste schepen, welke door de sluizen van het nieuwe kanaal kunnen schutten, er in kunnen dokken. Het kapitaal zal f 1.000.000 groot zijn, waarvan een eerste serie f 400.000 bedraagt, in aandeelen van f 1000, en een obligatiënkapitaal van hoogstens f 1.000.000 bij de oprichting uit te geven obligatiën ad nominaal f 500.000 De ontwerpers hebben zich reeds verzekerd van de plaatsing van 5/g, van het benoodigde aandeelen-kapi- taal en voorts van den steun der Maatschappij «Nederland." Het bericht in ons vorig nommer vermeld, als zoude de «Java" 12 Jan. St. Helena zjjn gepasseerd, is blijkens dezer dagen ontvangen particulier te huwen. ï)e daartoe bestemde dag naderde en mijn zuster Clara, die als bruidsjuffer zouoptreden, was reeds sedert eenigen tijd naaT C. vertrokken, waar zij Caroline en hare moeder en zusters behulpzaam was in de onvermijdelijke drukte, die gewoonlijk een huwelijk voorafgaat. De vice-admiraal Leth bridge was voor het oogenblik te C. ge stationeerd', en daarom moest de bruiloft in die plaats gevierd worden. Mijn vader en ik zouden er drie dagen te voren naar toe gaan eh ónzen intrek zoo lang in een loge ment nemen, doch door toevallige omstatt1 digheden werd mijn vader nu verhinderd, aan dit plan gevolg te geven. Mijn vader was weduwnaar en bezat slechts twee kin deren, Olara en mij. Ka zijn dood moest zjjn aanzienlijk vermogen tusschen rajjn zuster en mij verdeeld worden, maar, zooals gewoonlijk in Engeland, zou het groeitste deel er van aan mij, als zijn eenigen zoon, worden toebedeeld. Hij was een aanzienlijk koopman, en slechts weinige namen stonden in de handelswereld zoo hoog aangeschreven, als de zijne. De tegenwoordige oorzaak die mijn vader verhinderde met mij naar bericht van St. Helena, vermoedelijk abusief geweest, eu zal betrekking gehad hebben op het schip «Java Packet." (Zeepost.) Een twaalftal géwapendemannen, waaronder rijkspolitie, in twee booten, zouden op de Sneeker Meer op groote zegenvisschers letten en dezen, zoo zij kónden, bekeuren. De eene boot slóeg echter omzoodat de man schappen met levensgevaar werden gered. Men sehrijft uit Nieuwerkerk a/d IJsel. 13 Juli. De hooioogst is thans in de streek in vollen gang; de opbrengst bedraagt ruim het dub bele van die van het vorige jaar, en wat de qualiteit betreft laat het hooi niets te wenschen over. Allerwege heerscht dan ook groote drukte en komen handen te kort om van het droge weder bij de inzameling van het hooi te profiteeren. De appel- en pereboomen, die sterk gebloeid heb ben, beloven niet veel; de wei nige nachtvorsten schijnen ze nog al kwaad gedaan te hebben. Met het rooien van vroege aardappelen is een aanvang gemaakt; dank zij het dróge weder, is het beschot daarvan uitmuntend. Ook in den Krimpenerwaard, zoo wel als in de Alblasserwaard, is de hooioogst ditmaal zeer verblijdend. De RijhI. morgen hooiland, die in gewone jaren 6 voer oplevert, bracht nu bijna algemeen 10 voer op. C. te gaan, vond dan ook zijn grond in den grooten dunk van 't verstand en de handels kennis, waarin John Henley stond. Hij moest namelijk in een in behandeling zijnde han delszaak als deskundige optreden voor een parlements-commissie uit het Hoogerhuis, en de uitnoodiging daartoe, die hem sub poena gewerd, was van het vleiend compliment vergezeld, dat het achtbaar collegie de zoo hooggeschatte meening van den heer Henley in deze gewichtige aangelegenheid niet kon missen. „Zeer eervol voorwaar, maar in de hoogste mate ongelegen," zeide ik verdrietig, want tusschen mijn vader en mij bestond een recht hartelijke en vertrouwelijke betrekking en ik wist hoozeer hij zich op dit uitstapje verheugd had, terwijl hij zich zelf anders zelden vacantietijd toestond. „De Letb- bridge's zullen er erg spijt over hebben en Clara ook. Kunt gij die groote heeren niet in den steek laten Mijn vader lachte. „Neen Edgard, dat gaat niet; ik had dan te duchten, dat de politie mij in den stilte van den nacht voor het bed trad eu mij, ten minste wegens Wij vernemen, dat in het door het gerechtshof te 's Gravenhage ge wezen arrest, waarbij de rechtmatig heid der inbeslagneming van de Phö- nix op de Schelde nader werd uitge maakt, van de zijde der Phënix is berust, zóodat thans deze voor de Nederlandsche scheepvaart op de Schelde zoo hoogst belangrijke proce dure is geëindigd. - De Indépendant de Donai doet het volgende verhaal omtrent het, heldhaftig gedrag van een tienjarig knaapje te Bavay. Tusschen vijf en zes uur in den ochtend waren dezer dagen zijne ouders uitgegaan en hét kind lag riög rustig naast twee jon gere broertjes te slapen, toen hij half verstikt in rook wakker werd; er was, men weet niet Koe, brand Onstaan. Onze knaap verloor zjjn tegenwoordigheid van geest niet, nanj eeff der twee kinderén op den rug en ging naar buiten. Hoewel bet vertrek reeds in vlam stond, sloeg hij zich vervolgens er weer doorheen en redde Ook het tweede kind, niet zonder zelf ernstige brandwonden aan een arm te hebben gekregen. Volgens berichten uit Hong- Kong is in de laatste tijden in Japan weer hevig gevochten. Onderscheidene districten hebben zich bij de opstan delingen aangesloten. Het aantal dooden moet reeds verscheidene dui zenden bedragen. hoogverraadin hechtenis nam. Aan de vriendelijke uitnoodiging eencr parlements commissie moet men altijd gehoor ;geven. Maar trek n dit nu niet te zeer aan. Ik kom Zaterdag, nog eer het bruiloftsontbijt is opgedragen en de knechts hunne wit satijnen strikken hebben aangehecht.- Maar nu moet ik mij naar Westminster hegeven! Gij vertrekt zeker met den nachttrein Mijn vader reikte mij de hand en wij scheidden. Het was het drukkendste ge deelte van eenen heeten zomermiddag. De kalender zeide dat wij in Juni waren, doch volgens de temperatuur had het wel Au gustus kunnen zijn en de brandende hitte der atmospheer werd zelfs, door geen tochtje afgekoeld! Op zulke dagen voelt elk, die zich in den verstikkenden walm der City moet voortbewegen, een onwederetaanbaar heimwee naar groene weiden en heldere waterstroomen en naar het genot van de zuivere en versterkende lucht van bosch en landschap te mogen inademen. Terwijl ik, in de zon bradende, op het verblindend witte plaveisel voortstapte, gedacht ik met blijd schap aan mijn spoedige verlossing uit deze

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1