KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN EEN SPOORWEGREiS No. 462. Vrijdag 20 Juli 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. BERKHOUT Co., Uitgevers ADVERTENTIE JN NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON. BIJ NACHT, 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p, post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. n EL DER. te Van 15 regels25 Centen, eikeregel meer 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Uren van vertrek en nankemst der Spoortreinen te Helder. ZOMERDIENST. VERTREK: *3 morgens 6.00. 9 35. *11.47. namidd. 1.15. 6.30. Alleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST 's morgens 9.27. 12.56. namidd. *3.47. 7.39. 10.58. *Alleen Vrijd. en Zaterd HELDER, 20 Juli 1877. De uitslag der verkiezing van 9 leden voor den gemeenteraad is als volgt Wit Stembriefje. Uitgebrachte stemmen 270. Van onwaarde 4. Volstrekte meerderheid 135. Van de aftredende leden zijn herkozen de Heeren W. J. Maalsteed 179 stemmen. P. A. C. Hugenholtz 178 L. Jelgersma 176 t C. Giltjes 176 Herstemming zal plaats hebben tusscben de Heeren H. Janzen Ez. met 119, C. J. van Spall met 78, A. J. van Kelckhoven met 69 en M. J. Manheim met 49 stemmen. Overigens werden op nog 72 andere heeren stemmen uitgebracht, waar van wij eenigen noemen. Zoo be kwamen de heeren R. H. P. Ronte 44, J. W. Hattinga Raven 37, A. Vos Rz. 35, F. Snel en J. C. Mann, ieder 31, C. A. Beukenkamp 29, B. L. Vries 15, L. F. Over de Linden 12, Mr. D. P. H. Aberson en P. Bakker ieder 10, L. A. Laurey 9, P. J. Heijning, A. Klein, L. Klein en J. Goedkoop ieder 8 stemmen. naar het Engelsch. 2). Mijn eerste gaug was naar den winkel der welbekende hofjuweliers Miles en Henderson; ik wilde in eigen persoon een ilit juweeleu en robijnen bestaand sieraad afhalen, dat mijn vader daar besteld en tot een bruids geschenk voor Caroline bestemd had. Hoe zeer had hij er zich op verheugd, deze kostbaarheden zelf aau de jeugdige bruid te geven! Nu hij echter door de dagvaar ding van het parlement verhinderd was om mij te vergezellen, stond hij er zeer op dat Rood Stembiljet. Uitgebrachte stemmen 270. Van on waarde 4. Volstrekte meerderheid 134. Herstemming tusscben de heeren J. W. Hattinga Raven met 120, P. J. Duinker met 103, H. Jauzen Ez. met 61 enR. H. T. Ronte, met 43 stemmen. Behalve deze werden op 'nog 37 andere Heeren stemmen uitgebracht, zooalsM. J. Manheim 26. Dr. P. Bakkef 30, A. Vos Rz. 19, J. T. Tinkelenberg 16, L. F. Over de Linden en C. A. Beukenkamp ieder 14, P. Snel 11, C. J. van Spall 2, Mr. D. P. H. Aberson 8, P. J. Heijning, L. A. Laurey en B. L. Vries ieder 6 stemmen, enz. De heer Ronte verzoekt echter bij de herstemming niet in aanmerking te komen. (Zie advertentie.) Groen Stembiljet. Uitgebracht 269 stemmen. Van onwaarde 2. Volstrekte meerderheid 134. Herstemming tusschen de heeren: J. T. Tinkelenberg met 114 en H. Janzen Ez. met 53 stemmen. Nog werden stemmen uitgebracht op de heeren M. J. Manheim 19, L. P. Over de Linden 18, A. Vos Rz. 17, J. W. Hattinga Raven 11 en op 17 andere personen. - Het Maandagavond op de Noor- derhaaks gestrande driemast-scliip »Oregon" is jl. Dinsdagnamiddag verlaten, door de sleepbooten en met behulp van Heldersche vletterlieden alhier binnengebracht. Genoemde bodem moet lossen om nagezien te worden. ik den tooi medenemen en in zijnen naam haar overreiken zoude. Ik wist niet in wel ken stijl het geschenk zou wezen, maar had toch vernomen dat de vorm geheel nieuw en hoogst elegant zou zijn, en van de gul heid mijns vaders, waarvan- ik zelf zoo menigmaal de rijkelijkste bewijzen had ont vangen, liet het zich wel verwachten dat dit bruidsgeschenk zeer kostbaar zijn zoude. Juist toen ik de deur van den winkel wilde openen, kwam een man mij zóó dicht voorbij, dat hij mijn'elleboog aanraakte; bij wendde zich toen om en zag mij een oogen- blik strak aan. Zijne eigene gelaatstrekken waren zóó merkwaardig, dat bij in elke andere plaats dan Londen, waar lieden uit alle oorden der wereld elkander dagelijks ontmoeten en die in den bruischenden menscbenstroom onzer straten ter nauwer- nood worden opgemerkt, bijzonder zoude ziju in 't oog gevallen. Deze persoon, naar alle waarschijnlijkheid een vreemdeling, droeg een' bril, een stuggen, rooden baard Een van den gouverneur-gene raal van Ned. Indië bij het departe ment van koloniën ontvangen telegram, dd. 14 dezer, bevat het bericht dat op aanstoking van den ex-radjah van Simpang-Olim, onze post in dat land schap is aangevallen en dè,t daarop onze troepen zijn opgerukt naar de plaats, waar die ex-radjah zich op hield. Zijne versterking is na een kort gvecht genomen; 13 vuurmonden en veel wapens en ammunitie werden buit gemaakt; de ex-radjah vluchtte; aan onze zijde werden 1 officier en 5 minderen gewond. De gezondheidstoestand in Groot- Atjeh wordt in het telegram gunstig genoemd. Aldaar is in de vorige maand de generaal-majoor Diemont, op verzoek wegens ziekte, als bevelhebber ver vangen door kolonel van der Heijden. Bij kon. hesl. is de kapt. adm. van kleeding en wapening H. Mooij, bij het 5de reg. inf., op zijne aan vrage, op pensioen gesteld en het be paald op f1300 'sjaars. De afbeelding van den Colorado kever op last van den Minister Heemskerk vervaardigd en aan ver schillende openbare inrichtingen ver strekt, is niet door allen met de noo- dige zorg vertoond, zooals dit be hoorde, zoodat het doel grootendeels gemist is. Thans is ze op nieuw in deze gemeente door een geachte hand uitgereikt, nu ook in iederen boekwinkelzoodat het voor ieder gemakkelijk is en vooral wordt aan bevolen met de teekening en korte be en een' wel kalen, maar zindelijk gebor- stelden jas. Hij scheen ten naastenbij een veertiger te zijn. Volgens zijn uiterlijk, mocht hij wel behooren tot die professoren doctoren, philosofen of andere mannen van die twijfelachtig geleerde beroependie, door hun vasthouden aan de grondwetten der roode republiek en door de maatregelen van de aan deze vijandelijke politie, met der woon naar Leicester-Squarc zijn ver wezen. Onwillekeurig bekroop mij een ge voel van afkeer, bij het zien van dit breede, platte, gele gelaat, een echte kalmukken- t.ype, met groote, witte tanden, die tusschen de lippen door glinsterden en amandelvor- mige, schuin staande oogenwelke met een' loerenden blik door de brilglazen been keken. Kunt gij u een voorstelling maken van een' tijger, met een geel, door poknaden doorgroefd gelaat, die rechtop loopt en met een menschelijke gestalte, steelswijze door een bosch, niet van boomen, maar van buizen, rondsluipt? Hit was de indruk, schrijving van dat gevaarlijk insect kennis te maken. Aan het departement van marine is Woensdag aanbesteedhet bouwen van een woning voor den dienst van het loodswezen op Terschelling, alles met den aankleve van dien. Hiervoor waren vier biljetten ingekomen en was de minste inschrijver de heer R. Spoor, te Harlingen, voor f 12,900. Omtrent de aanleidiug tot de te Nisse gepleegde poging tot moord op een dienstmeid door haar minnaar schaapherder uit Hoedekenskerke deelt de Midd.Ct. mede: Nadat de meid op de kermis met een timmermans knecht gedanst had, waarvan haar minnaar hij die gelegenheid niets ge zegd had, werd hij daarmede later door anderen in de herberg geplaagd. Zich vervolgens met de meid naai de keuken begevendekreeg hij woorden met haar en gingen beiden naar buiten, waar hij onder bedreigin gen de gouden hoofdstukkken van haar terug vorderde, welke hij vroeger aan haar gegeven had. Uit vrees voldeed zij hieraan, waarna hij haar aanvatte in den parochieput, vlak voor de her berg wierp en op de vlucht ging. Op haar angstgeroep kwamen twee mannen uit hun woningen, die haar schijnbaar levenloos nit den put haalden. Door hulp van den genees heer J. A. Geil is het na twee uren hard werkens, gelukt hare levensgees ten weder op te wekken. Te Amsterdam is een knaapje van 11/1 jaar in een pot met kokend dien het gelaat van den vreemdeling in het eerste oogenblik op mij maakte; terstond daarna lachte ik echter weder over mijne eigene dwaasheid. „Wat kan de arme man het helpen, dat hij zoo leelijk is?" zei ik, terwijl ik den win kelbediende volgde naar het vertrek van zijn' meester, dat zich vlak nevens een der win kelvensters bevond. „Hij is zeker een Rus en zal zonder twijfel zijne politieke denk wijze wat te ver gedreven hebben, om den czaar of 't hoofd der politie welgevallig te kannen zijn; voorzeker is bij echter geen persoon, dien men gaarne liet bestuur eener guillotine zou toevertrouwen, wanneer zijne partij de overhand had." Mijnheer Miles, met zijn kaal hoofd en kleurig gelaat, kwam nu naar mij toe om mij met groote beleefdheid welkom te heeten en ik vergat nu geheel den Rus en alle vreemde gedachten, die hij bij mij opge wekt had. „Gij komt juist goed, mijn beste mijn-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1