Oorlogsberichten. 294ste Staats-Lolerij. water gevallen en heeft daarbij ver schrikkelijke brandwonden hekomen. Te Westerlee mende de arbei der G. K. twee wagens met slijk; op een daarvan zat zijn zevenjarig zoontje. Het gleed er af; de zware slijkwagen ging over den tengeren knaap, die dadelijk overleed. Bij arrest van het Gerechtshof te Leeuwarden is A R. E., oud 26 j., geb. te Groningen en wonende te Noorderhoogebrug nabij Groningen, van beroep molenaarsknecht, naar de openbare crimineele terechtzitting verwezen ter zake1 o, moedwillige doodslag (gepleegd tegen H. Bots,) voorafgegaan door verbreking van af sluiting 2o. moedwillige mishande ling, waaruit geen ziekte of beletsel om te werken van meer dan 20 da gen is ontstaan. Door de Haagsche poli! ie is tegen J. O., vroeger wonende te Voor burg en thans in den Haag, proces verbaal opgemaakt wegeqs het te von deling leggen van een kind beneden den ouderdom van vijf jaren, op een niet onbewoonde plaats te Delft. In de vorige week kreeg een handelshuis te Deventer een telegra fische order tot inkoop van 10,000 eieren 'van de firma Cleveveaux, Bin nenweg, te Rotterdam. Men vertrouw de de zaak niet en informeerde eerst omtrent de soliditeit van gemelde firma. Het antwoord was, dat die te Rotterdam niet bekend is. Door het inslaan van den blik sem zijn Woensdag jl. te Homoet (Betuwe) een kapitale boerenwouing, 3 hooibergen en 2 schuren door brand vernield. De groote massa hooi, die jaar lijks te Kampereiland verhandeld wordt, gaat dit jaar vlug weg. De verzending naar onderscheidene plaat sen van ons land geschiedt meestal per scheepsgelegenheid. Voor de 500 KG. wordt van f 16.tot f 17.50 besteed, dat is p. m. f8.op zulk een hoeveelheid minder dan in het vorige jaar. Over 't algemeen mag de kwaliteit uitmuntend genoemd worden. In de »Gron. Ct." wordt er op gewezen, dat brand en brandgevaar bij hooi door eeD hoogst eenvoudig mid del kan voorkomen worden. Een landbouwer bestrooide, als er een voer hooi in de schuur was gebracht, dit met een pond zout, waardoor het sterke broeien werd getemperd en het hooi bovendien smakelijker en gezon der werd. Voorts maakte hij midden in die houtstapel een opening van be neden naar boven. Deze verkreeg hij door een vrij groote mand op den heer," zride de juwelier, terwijl hij met een klein sleuteltje een ijzeren lade opensloot en een menigte étuis met de namen van een half dozijn hertoginnen en gravinnen er op ter zijde schoof. „Hier is 't sieraad, dat uw geachte vader zoo goed was bij mij te bestellen. De heer Henley is een oud en zeer gewaardeerd kalant van ons. Ik verkocht hem mijn hemel, het het moet wel dertig jaar geledeD zijn een garni tuur van smaragden voor mevrouw Henley wel is waar niet bijzonder kostbaar, maar smaakvol. De heer Henley was toen eerst kort te voren van Calcutta terug ge komen. Zijn naam was in dien tijd nog zeer nieuw aan de beurs en in de spreekkamer der bank, en nu is er geen, die met meer achting genoemd wordt. Zijn smaak is echter altijd even voortreffelijk geweest. Hier zijn de steenen." De spraakzame man, die voor buitenge woon rijk doorging, maar aan zijnen wiukel hechtte als een mossel aan hare schelp en bodem te plaatsen en, naar gelang de hooistapel hooger werd, steeds hooger op te trekken. Die opening rookte na eenige dagen als een schoor steen. Het vocht van het hooi ont lastte er zich door in een dikken damp, gedurende vele dagen. Des winters was al het hooi, behalve een klein weinigje, vlak bij den schoorsteen frisch, droog en gezond, en het werd met graagte door het vee gebruikt. De gezagvoerder van het schip »Hebe," den 7 JuliteQuebec aange komen, rapporteert den 12n Juni bij de Newfoundlandsche banken twee Fransche visscherlieden in een kleine boot te hebben aangetroffen, die van hun schip afgedreven waren. Zij waren zoo verzwakt door honger, dat hij verplicht was eenigeu der equipage in huune boot te zenden, ten einde hen een touw om het lijf te binden, om aan boord van zijn schip overge nomen te worden. De dynamietfabriek te Opladen, in de Pruisische Rijnprovincie, is eergisteren iu de lucht gevlogen. Er zijn vijf werklieden omgekomen en vier zwaar gekwetst. Door de echtgenoot van den heer Windscheu te Hamburg werd een kistje gevonden. Te huis komende deelde zij dit mede. Een der aanwe zigen zag op het deksel de volgende woorden geschreven Beste Carl! Bij mijn doorreis alhier zend ik je een kleine verrassing. Later volgt mijn brief. Uw toegenegen Heinrich." Eenige dagen later werd het kistje, door den zoon des huizes geopend; dadelijk volgde een vreeselijke ont ploffing. Het glazen dak der planten kast, waariu de jonge Windschen zich bevond, werd verbrijzeld, de wanden uiteengeslagen en hij zelf zoo ernstig gekwetst, dat hij voor zijn leven verminkt zal zijn. Tot heden is geen spoor van den misdadiger ontdekt. In den te Frankfort openge- stelden circus van den heer Carré brak jl. Woensdagavond gedurende de voor stelling een brand uit, die men meent aan moedwil te moeten toeschrijven. Dank zij de tegenwoordigheid van den Directeur en zijn personeel, die het publiek tot kalmte aanspoorden, heeft men geen ongelukken te be treuren gehad. Hier moet den 11 Aug. a. s. aan boord van het naar Java bestemde st. Koning der Nederlanden overgaan, een detachement suppletietroepen sterk 160 man, waaronder 10 onder officieren, onder bevel van den Lui tenant-Kononel der Infanterie van 't O. I. leger A. Luymes. die nimmer een zijner kalanten vergat, opende eerst een en toen eeu tweede groote, bruin lederen étui en toonde mij de edel gesteenten, die mijn vader besteld had. Het geschenk was inderdaad keurig van smaak en zeer kostbaar, zoodat een hertogin het wel had kunnen dragen. Ik was verblind door den glans van den collier, in welken de bloedroode robijnen tusschen het reine wit der paarlen als lichtkogels uitblonken. Ik had wel op wat fraais gerekend, doch zoo iets prachtigs had ik toch niet ver wacht eu er bekroop mij zekere ongerust heid bij de gedachte, dat ik met zulk eeneu schat iu den zak door de straten van Londen moest gaan. Collier, broche, arm banden ringpendeloques en hoofdsie raad, alles was eveu elegant en kostbaar, zoodat ik half lust gevoelde mijnen vader vrijgevigheid te verwijten; ik troostte mij echter met het bewustziju dat deze schat voor Caroline was en er voor haar niets te kostbaar koude zijn. Officieel wordt bevestigd, dat de Russische vooi'hoede deu Balkan is overgetrokken. 80.000 man staan bij Tirnowa gereed om het voorbeeld der voorhoede te volgen. Het bericht van het voortdriugen der Russen heeft te Constantinopel groote ontevreden heid tegen Abdul-Kerim verwekt, die zoo goed als niets gedaan heeft om de Balkan-passen te verdedigen. Volgens de jongste berichten be vonden de Russen zich te Jamboli en hadden ze weinig cavalerie en nog in 't geheel geen artillerie. Een Reuter-telegram in de Engel- sche bladen meldt uit Constantinopel van 16 Juli: Reouf Pacha zond een telegram, hetwelk het bericht be vestigt, dat de Russen in den Hankoi- pas geslagen zijn. Weenen, Dinsdag. Dezen ochtend ontving de Turksche ambassade alhier het bericht, dat de Russische kolonne, welke den Balkan passeerde, door Reouf Pacha, den minister van marine die juist aangekomen was, aangevallen en gedwongen werd terug te trekken. Over het roepen der Engelsche vloot naar Constantinopel wordt on derhandeld. Een Weener blad heeft uit Bukarest het bericht ontvangen, dat de hoofd legers slaags zijn. Waarschijnlijk wordt hier een veldslag in de buurt van Rasgradtusschen Roestsjoek en Sjoemla bedoeld- Wat hiervan aan is, zal later blijken. De Dobroedsja is geheel door de Turken ontruimd. De daardoor be schikbaar geworden troepen en waar schijnlijk ook een deel van het Egyptische contingent, dat te Varna is, versterken het leger van Abdoel Kerim in den vestingvierhoek. Omtrent de verovering van Nico- polis loopen de geruchten uiteen. Volgeus sommigen is het met storm genomen en maakten de Russen bij deze gelegenheid 6000 man gevangen terwijl zij 40 kanonnen en twee mo nitors buit maakten. Volgens anderen evenwel ontruimden de Turken de vesting, hun geschut met zich nemende. Uit Constantinopel wordt gemeld, dat de brug tusschen Simitza en Sis- towa door twee Turksche monitors is vernield. Een dezer schepen echter zou later door de Russen in den grond zijn geboord. In Bulgarije is door de Russea een krijgsraad ingesteld, die de schuldigen aan de gruwelen van verleden jaar zal vonnissen. Daar, waar in Armenië de oorlog gewoed heeft, heerscht reeds thans De oude Miles begeleidde mij tot aan de winkeldeur eu praatte, volgeus zijne ge woonte, maar immer door, terwijl hij zich nog altijd wijd en breed uitliep over de pracht der voorwerpeu, die hij mij afge leverd had. „Gij zult nergens weder zulk een teekening vinden," zeide hij, de glazen huisdeur openende„en wat de steenen betreft, zoo sta ik er voor in, dat zelfs het meest geoefende oog geene fout zal ont dekken aan de robijnen, Nooit nog zijn er van Ceylon fraaiere steenen of fijnere paarlen gekomen. Maai waarlijk, mijnheer Henley, niet iedereen is ook in staat zulke ge schenken te geven als uw geëerde vader. In de vorige week heb ik een soortgelijk tooisel afgeleverdmaar lang niet zoo schoon het was eeu huwelijksgeschenk voor lady Florence Hetherton, doch mijn woord als koopman van vijftigjarige ervaring geef ik er op - het was lang niet zoo schoon als wat gij daar hebt." (Wordt vervolgd.) groote ellende. De Turksche rechter vleugel moet aan de Russische gren zen uit Erzeroem van levensmiddelen voorzien worden en ook bij de Russen moet het treurig gesteld zijn. Reuters correspondent meldt den 16 uit Erzeroem: Eyoeb aga, zoon van generaal Djaffer, hoofd van de Zilam- Kurden, die in Rusland wonen en 21 leden van aanzienlijke Kurdische fa- milien in Rusland, zijn op last van Melikoff opgehangen. HELDERSCHE MOPPEN. Onder boeren: Hoe is 't met de vrouw? Zij is van nacht gestorven. Arme vrouw! 't Was echter tijd dat er een eind aan kwam. Leed zij dan veel! Dat juist niet Maar een lange ziekte kost geld, begrijpt ge? Te Postdam bij Berlijn loopt de volgende anecdote: Bij de wapenschouwing, die Z. M. de keizer van Duitschland over drie landweer-kompagniën heeft gehou den, zocht de vorstelijke opperbevel hebber al die landweermannen uit, welke met het IJzeren Kruis waren gedecoreerd en richtte vragen en op merkingen tot henonder anderen ook tot een landweerman, die alleen door zijn kolossale gestalte reeds een schrik voor den vijand moet geweest zijn. Waar hebt gij het kruis ver diend? vroeg hem de keizer. Bij Mars-la-Tour, majesteit. Met welgevallen bleef het oog van den monarch op den fleren landweer man rusten, waarna de Keizer zeide Ik meen u reeds vroeger gezien te hebben. Dat zal wel zoo zijn, majes teit, ik men te Berlijn den bier wagen. Het toppunt van verveling. De heer X. ging een zijner oude schoolmakkers bezoeken, met wien het slecht was afgeloopen en die zich in de cellulaire gevangenis bevond. Gij moet u wel vervelen, arme jongen, zoo alleen in die sombere kamer. Och ja, hernam de gevan gene, ter neêr geslagen en zelfs geen vlooien tot gezelschap! Prijzen van f 100 en daarboven. 4c Klasse. 2e Lijst. No. 7420 f5000. No. 4746 f 1000. Nos. 6181 11323 en 15072 elk f 400. Nos. 8544 en 13829 elk f 200. Nos. 2406 2S80 3750 15761 en 19810 elk f 100. 3e Lijst. No. 12579 f 25.000. No. 13277 f 1500. No. 13773 f 1000. No. 14813 f 200. Nos. 2834 7640 en 10608 elk f 100. 4e Lijst. No. 11308 f 100. Burgerlijke Stand Helder. van 17 20 Juli 1877. ONDERTROUWD: T. Dekker, landman én M. Noot. J. Luidinga, schipper en J. Zutphen. GEHUWD: C. Smits en K. Mens. B. F. Otto en J. Hen. G. Huurman en E. Out. BEVALLEN: J. Cruiff geb. Verheij, Z. G. Roggeveen geb. Helleman, D. M. F. C. Nieuwenhuijs geb. v. Borrendam, D. E. F. G. Arend geb. Penniukhoff, Z.HKrijnsgeb, Koopman, D. M. Kwekkeboom geb. Stuifeand, Z. C. Bruin geb. Voet, Z. H. v. d. Hulst geb. Kroon, Z. OVERLEDEN: G. Vlaming, 85 j. G. J. Rijkers, lm. J. Breetveld, 10 w.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 2