HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN EEN SPOORWEGREIS No. 466. Vrijdag 3 Augustus 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN Kalender der Week; •VI EU WSTIJDINGEN. FEUILLETON BIJ NACHT, Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden, Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels 35 Centenelke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. AUGOSTUS. Zondag 5, Opgang der Zon, 4 ,o.' 2S[ m Ondergang 7 u, 40 m Maandag 6 Dinsdag 7 WtWnsd&t 8 Donderdag 9 Nieuwe Maan. Gedeeltelijke, bij ons onzichtbare Zonsver duistering. Vrijdag 10 Zaterdag 11 HELDER, 3 Aug. 1877., Een zeldzame gebeurtenis had Woensdagmorgen op 's Rijks Werf alhier plaats. De heer L. van Berk, opzichter bij de magazijnen, her dacht namelijk zijn 60-jarigeu dienst tijd. In een der magazijnen was een eenvoudige, doch nette en doelmatige versiering aangebracht. Alle mindere geëhiploiëerden en werklieden der magazijnen waren daar vergaderd de Nederlandsche driekleur wapperde uit genoemd magazijn. Genoemde opzichter werd daarop uitgenoodigd in dat magazijn. Bij zijn eerste intrede werd door 't gezamenlijk personeel het eerste couplet van het volkslied aangeheven, en werd hij door de oudste der minder geëmploieerden toegespro ken en hartelijk geluk gewenscht met dézen heugelijken eu zeldzamen feest dag, waarbij hem tevens uit naam van het daar tegenwoordige personeel een cadeau werd akngéböden, bestaande in een prachtigen mahonyhouten ge- - - l J naar het Engelsch. 6). (Slot.) Ik herinner mij uit dit ontzettende oogen- blik nog slechts dat ik met geweld, voort- gestooten werd en dat ik zwaar nedèrviel toen geraakte ik op nieuw buiten kennis. Hoe lang dat geduurd heeft, weet ik natuur lijk niet, doch toen ik langzamerhand tot mijn bewustzijn terugkeerde, was de eerste indruk, dipif ik ontving, de gedachte dat ik eendeel uitmaakte van een snel, zich in de koude lucht voortbewegend,., wapkelend en stootebd lichaam. Zachtjes aan kon ik mij echter' bezinnen wat er met mij was geschied en waar ik mij bevond. Toen de moordenaars mij uit den wagen wierpen, was ik op de houten plank gevallendie makstoel, met den wensch, dat hem nog menig jaar van rust mocht ge schonken worden. Een hartelijk woord van dank, met diep geroerd en aangedaan harte, was het antwoord van den ouden, doch nog ijverigen opzichter. Met een driewerf hoerah werd de jubilaris daarna het maga- zjjn uitgeleid. De uitslag der herstemming van 5 leden voor den gemeenteraad (reeds Woensdag door ons bij gedrukte bil- j effen hekend gemaakt) is als vplgt: Gekozen zijn de heeren A. J. van Kelckhoven, C. J. van Spall, J. W. Hattinga Raven, P. J. Duinker en J. T. Tinkelenberg, respectivelijk met 229, 216, 310, 290 en 294 stemmen. Ds. G. A. v. d. Brugghen, te Eist, heeft bedankt voor 't beroep naai de Herv. Gemeente te Huisduinen. Benoemd tot pred. bij de prot. gem. in Ned. Indië M. Bys, pred. te Noord-Scharwoude. Het st. .Prins van Oranje", van Batavia naar Nieuwediep, is 1 Aug., van Port Said vertrokken. De commissarissen van politie en de waterschouten in de verschil lende zeehavens hebben van den Mi nister van Justitie dezer dagen de noodige instruetiën ontvangen, om trent het toezicht op de schepen van oorlogvoerende mogendheden,, en zulks naar aanleiding der aanwezigheid van de Russische oorlogskorvet sBogatyr" te Vlissingen. zich als een loopplank onder aan den wpgen bevindt en mijne hand. had instinctmatig, evenals verdrinkenden gewoonlijk doen, hef eerste uitstekende voorwerp gevat, dat zich maar grijpen liet en 't welk mij voorkwam een der ijzeren stangen te zijn, die de tot het instijgen der passagiers dienende treden ondersteunen. Hieraan nu had ik mij kramp achtig vastgeklemd, terwijl de trein klappe rend en stootend door den pikdonkeren nacht voortbruischte. Ik bevond mij in een vreeselijkeu toestand. Den dood was ik voor het oogenblik wel ontkomen, doch mijn eind-noodlot scheen slechts verschoven te zijn. De trein hield niet op voor hij te C. aankwam en ik twijfelde er hard aan, dat ik mij zoolang zou kunnen vasthouden, want reeds vingen mijne krampachtig ge spannen spieren aan te verstijven en al mijne ledematen waren hoogst pijnlijk. Omdat het nacht was kon ik ook geen hoop koes teren dat mijn gevaarlijke toestand ontdekt zou worden. Ondanks de duizeligheid vau mijn hoofd scheen ik toch een juist begrip mijner positie te hebben. Zoo ik nu viel, dan bleef ik terng als een verminkt lijk, Op den 200n gedenkdag van het sneuvelen van Michiel Adriaansz. de Ruiter is door een commissie uit het Vlissingsche Departement tot Nut van 't Algemeeu op een der zijden van het voetstuk vau zijn standbeeld te Vlissingen een wit marmeren plaat met een ijzeren krans er om aange bracht, met het opschrift in gouden letters: 20 April 16761876. Een 17-jarig jongeling van het Engelsche schoenersehip .Athalaska" is te Dordt, terwijl hij zich langs een ladder naar den wal begaf, met den ladder naar beneden gestort en in de diepte verdwenen. Na geruimen tijd met een dreg opgevischt, bleek hij reeds overleden te zijn. Aan den Haarlemschen weg on der Sloten heeft een landbouwer zijn kalveren deu staart tot op de helft afgesneden, zoodat de arme heesten de vliegen niet kunnen verjagen. Dit is door hem gedaan, omdat hij van de een of andere koe wel eens een tik met den staart in het aangezicht gekregen heeft. Tot ons leedwezen (zegt de Amst. Ct.) moeten wij berichtendat de onaangenapie uitingen van niet de besten onder onze bevolking tegen den Burgemeester en de openbare macht in het algemeen in de laatste dagen weer zeer toenemen. Zoo be vatten de urinoirs allerleelijkste scheldnamen tegen het hoofd der ge meente, en hebben de agenten reeds dat onder de ijzeren raderen verpletterd was en er bleef mij dus niets overig, dan met inspanning van de weinige krachten die mij waren overgebleven, te trachten om mij vast geklemd te houden tot wij C. zouden bereikt hebben. Een paar maal beproefde ik om hulp te roepen, doch mijne zwakke stem verloor zich in het geratel der wielen. En ik mocht God nog wel danken dat mijn geroep niet luider was, want ik zag uit het venster boven mij een hoofd te voor schijn komen, dat in den donkeren naeht uitkeek en bewoog mij, om mjj nog vaster tegen het het houtwerk aan te klemmen; bij het matte lamplicht, dat uit den wagen scheen, had ik het platte, gele gelaat, den rooden baard en de tijgerachtige uitdrukking van den Rus herkend. Hij zag mij niet.en scheen zich weltevreden weder op zijno plaats neder te zetten. Voort ging het maar immer, door hqt stille landschap, ratelende, snuivende voort, hier door een tunnel, daar langs hellingeH, of voorbij boomen en hekken, wat alles nu iu duisternis gehuld lag; dan weder voorbij helder verlichte statious, waar het signaal vele processen-verbaal moeten op maken tengevolge van ruwe bejege ningen, welke zij van het publiek te verduren hebben. - Aan de kinderen te Amster dam wordt weder vergund zich op de groote koopmansbeurs met trom melen en andere spelen te vermaken, en wel van Maandag 6den tot en met Zaterdag den 11 Augustus e. k., des voormiddags van 8 tot 11 uur en des namiddags van 31/,, tot 7 uur. Maandag in den vroegen mor gen is te Breda huiten de voorma lige Bosschepoort een welvarend kind van het mannelijk geslacht, hoogtens 4 dagen oud, gevonden, dat aldaar te vondeling was gelegd. Het is voorloopig door de politie besteed. Omtrent de opsporing der moeder, daarvan deelt de Bred. Ct. het vol gende medeMen vernam dat sommigen in den avond van Zondag te voren, een meisje in het station van den spoorweg hadden gezien, dat één oog miste, 't welk, naar de kleedjes te oordeelen, een dergelijk kind bij zich had. Zoodanig meisje was, verhaalde men verder, vroeger hier in de stad dienstbaar geweest, en was afkomstig van Vuglit. Deze niet zeer juiste gegevens deden den heer C- M. H. Claesen, comm. van politie alhier, besluiten den inspecteur vau politie F. A. Gaemers Woensdag morgen naar Vught te zenden, ten voldoende was om te weten, dat de weg veilig kou worden bereden, voorbij de zich daar bevindende politiedienaren en sjouwers, voorbij de reislustigen, die ons nakeken en op eenen minder snellen trein wachtten om ook te vertrekken. Niemand bemerkte mij echter, terwijl ik mij met steeds verminde rende krachten aan de voortsnellende massa van hout en ijzer bleef vastklemmen. Gedu rende dezen vreeselijken tocht, hoorde ik tweemaal den schellen toon, dien de stoompijp van eenen ons ontmoetende» treiu uitstiet en zag ik de roode lampen en de vonken der locomotief, geljjk vallende sterren in den nacht schitteren; maar stampend en klappe rend, rolde de lange rij wagens mij voorbij. Voorwaarts, altijd voorwaarts, snelden wij, als door een eenen boozen geest voortge jaagd; al zwakker en zwakker werden mijne armen, en ik voelde met vertwijfeling, hoe het door mijne verstijvende leden begon te tintelen, even alsof er een miereunestin om woelde. Meer dan eenmaal was ik geneigd om los te laten en mij onder de draaiende raderen te laten verbrijzelen. Zouden wij dat C. dan nimmer bereiken f Hoe lang zou

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1