KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN Ao. 471. Dinsdag 21 Augustus 1877. Vijfde Jaargang. I Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIEN N IE U WSTIJ DINGEN FEUILLETON KEN LISTIGE KAMERAAD. 1 Vliegend Blaadje VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels 25 Centen eikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. ZOMERDIENST. AANKOMST VERTREK: '8 morgens 6.00. 9.35. *11.47. namidd. 1.15. 6.30. Alleen Vrijd. en Zaterd i morgens 9.27. 12.56. namidd. *3.47. 7.39. 10.58. *AlleenVrijd. en Zaterd. HELDER, 21 Aug. 1877. Blijkens achterstaande annonce is de vereeniging >Floralia," door onvoorziene omstandigheden niet in staat nog deze maand de tentoon stelling van bloemen en planten te doen doorgaan- Donderdag a. s. zal de commissie echter nog een zitting houden in Tivoli, voor hen die zich als nog willen aanmelden tot deelneming. Zaterdagavond beeft de her bergier J- de V....r, alhier, zich door ophanging van het leven beroofd. De opening van den Stoomboot- dienst van Leeuwarden, Harlingen, Nieuwediep, Zaandam en tusschen- gelegen plaatsen, is thans bepaald op 1 September a. s. De boot vertrekt van hier naar Harlingen en Leeu warden eiken Donderdagmorgen ten 5 uur. Per st. Prins van Oranje, is alhier aangekomen een fuselier Franschman, C. A. Le Breton, wien op Atjeh een lila-kogel het linker- naar het Eransch. (Slot) 5). „Daar is het," dacht ik; ik kan het zien. Maar hoe? Ik zie mijne eigen oogen, als in een anders hoofd. Van waar ontleen ik dan de macht, die mij het doet zien Onbegrij pelijk! Misschien wordt het door een kogel mijner tegen partij getroffen. Zal ik dan ook gekwetst worden Welk een vraag Het was juist licht genoeg, toen wij Gre- nelle bereikten. Wij kwamen bijtijds. De morgen begon aan te breken, en alles werd met nauwkeurigheid in orde gebracht. De getuigen waren klaarblijkelijk met zulke zaken bekend daar beide spelers van beroep waren, maakte dit ook een gedeelte hunner been zoo dicht bij de hen p had weg geschoten dat voor het aanzetten van een houten been geen plaats blijft. Jl. Zaterdagmiddag had een knaapje, al spelende, het ongeluk van den 2n steiger in de bin nenhaven te storten; reeds verkeerde het in zin kenden toestand, en terwijl eenige omstanders op hulp dachten had Willem de Carpentier, besteller aan het Rijkstelegraafkantoor alhier, den moed in het water te springen, waar door hij het geluk had het kind aan zijn bedroefde ouders weder te kunnen geven. Het st. Koning der Nederlanden," van hier naar Batavia, passeerde Kaap St. Vincent den 18 Augustus des ochtends. Het st. s Conrad," vertrok 18 Aug. van Batavia naar hier. Men seint aan de N. R. Ct. Zaterdagavond uit Nieuwediep Oorlog op Urk! Eenige polder jongens hadden zich, gedurende de afwezigheid der visschersonbeta melijk jegens de vrouwelijke bevolking van 't eiland gedragen. Toen Zater dagnacht de visschersvloot te Urk terugkwam, werd door de visschers revanche genomenwaarbij 't vrij ruw toegegaan schijnt te zijn, Men zegt bier, dat waarschijnlijk een ka nonneerboot naar het tooneel van den strijd gezonden zal worden." De minister van oorlog heeft de chefs der verschillende legerkorpsen bezigheden uit. Mijn evenbeeld ging op een door Cornet aangewezen plaats staan en begon zijn pistool na te zien. Het oogenblik was daar. „Vuur!" riep Cornet. Eensklaps gevoelde ik mij door een ver schrikkelijke pijn getroffen't was als of mijq linker schouder met een geduchte knods in aanraking gekomen was. In een oogen blik was mijn keel verdroogd, ik riep om water. Ik was gevallen. De kogel had mij ge troffen, en op dat oogenblik zag ik niet langer de terugkaatsing van mijne eigene gedaante! Mijne gezondheid keerde echter slechts voor eenige oogenblikkeu terug, want de pijn deed mij mijn bewustzijn verliezen, en toen ik naar mijne woning vervoerd was, werd ik door een koorts aangetast. Gedurende negen weken verkeerde ik in een gedeeltelijk gevoelloozen toestand. Van mijn geval werd in dien tusschentijd aan gemachtigd de israëlietiscbe militairen die hunne godsdienstige feesten ten hunnent wenschen te vieren, daartoe in de gelegenheid te stellen. Men meldt uit Amsterdam Een reisje naar Amsterdam door het Nieuwe Kanaal begint in den smaak te vallen der rijke Engelschen, die zich de weelde van een zeejacht kunnen veroorloven. Verscheidene fraaie vaartuigen hebben gedurende dezen zomer hier een bezoek gebracht, waaronder twee schooners met hulp- stoomvermogen. Thans ligt voor de stad geankerd de Redrose, zijnde een stoomjacht van 500 ton inhoud, met drie masten en Hinken schoor steen op het voordek voerende een lange 12-ponder a pivot. Een stoomsloep ligt steeds met stoom op voor de gemeenschap met den wal. Zaterdagmorgen is een paard aan boord van de stoomboot v Lem mer," op reis van Groningen naar Lemmer, door den bliksem gedood. Passagiers en bemanning kwamen gelukkig met den schrik vrij, terwijl ook aan de boot geen schade werd veroorzaakt. Uit Berkhout wordt van 19 Aug. gemeld De heer P. Homan, een geacht in gezeten dezer gemeente, van beroep veehandelaarkwam Zaterdag op noodlottige wijze om het leven. Na afloop der Hoornsche markt, wilde hij zijn veewagen naar huis brengen, het doctorscollegie kennis gegeven, waar het onder den naam van monomanie bekend was. Daarvan was ik, de Hemel zij dank! geheel genezen; doch wat mij het meest verheugt, is, dat alles vergeven is. Mijne mooder is uit de gevangenis ontslagen. Lisette was enkel in zwijm gevallen toen haar broeder met den uitroep„Zij is dood zijn gevoel lucht gaf, en weer bijgekomen, en Eranpois heeft niet meer met armoede te worstelen. Ziehier hoe de zaak in elkaar zat. De notaris die mijne moeder naar de ge vangenis voerde, had alles schandelijk ver groot en de zaak aan zijn cliënt geheel verkeerd voorgesteld. Mijnheer Durand liet, toen hij de waarheid vernam, de geheele zaak dadelijk loopen, en zorgde bovendien voor goede pachters in onze beide pacht hoeven, de een te Guisnes en de andere in de gemeente van Ardengon. Hij gaf ons overvloedig tijd om de schuld af te doen en dat te herkrijgen wat de schurkachtige notaris hem aangeraden had iu rechten te vervolgen. Sedert mijn schielijk en lafhartig om vervolgens met tilbury terug te komen, ten einde met zijne vrouw, die in de stad was gebleven, naar de comedie te gaan ('t was kermis). Nauwelijks de stad uitgereden zijnde, viel hij van den wagen, waarschijn lijk tengevolge van een ongelijkheid in den straatweg, Hij kwam met het hoofd op de steenen terecht en was onmiddelijk dood. Gisteren stond voor het Ge rechts hof te Amsterdam terecht Frans Leder ontslagen koustabel bij de Koninklijke Marine, beschuldigd van doodslag op den persoon Wurseh. Het stoomschip Prins van Oranje" stoomde den 10a Maart jl. in het Suezkanaal op zijn reis van Java naar Nederland. Tusschendeks speelden toen de beschuldigde, eu de verslageue, met nog twee andere personen kaart. De beseh. verloor en moest f2.18 inzetten. Hij beweerde echter, dat dit bedrag 2 centen te hoog was en wilde dus niet betalen, hoewel al de aanwezigen hem ongelijk gaven. Hij wierp de kaarten weg en wilde niet meer spelen. De verslagene noemde dit »een kwajongensstreek." Besch. werd hierover gebelgd en daagde den verslagene daarover uit. Deze had echter geen lust om te vechten, doch toen Leder aanhield en hem een paar keer geduwd had, trok hij zijn hemd uit en nam het gevecht aan. Spoe dig lagen beiden op een kist, besch. echter ouder. De kist kantelde en Wursch kwam toen onder te liggen, nadat hij onder het vallen zijn hoofd vertrek uit de armoedige kamerwelke Eranpois bewoonde, nameu zijne zaken een gunstiger keer. De man, dien ik op den trap ontmoette was de uitgever Débit. Hij had het een eu ander van mijn neefs ver schrikkelijke armoede gehoord en daar hij hem in verscheidene dagen niet gezien had, vreesde hij, dat hem iets overkomen was en ging hem opzoeken. Op staanden voet kocht en betaalde hij het kopierecht van de romance, en het ge luk van den armen schrijver was gemaakt. Voor Lisette werd dadelijk geneeskundige hulp ingeroepen, met het gevolg, dat zij weldra herstelde. Slechts zij, welken dien ondervonden heb ben, zijn met den zachten, kalmen en geluk aanbrengenden indruk van het berouw be kend. Het is een spoedige overgang van het vagevuur der zonden, tot de zaligheid der deugd. Dat is liet, wat mij thans zoo ge lukkig maaktEen enkele bekommering echter blijft mij nog over ik heb Lisette te diepe wonden geslagen, om ooit op ver-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1