KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN \o. 473. Dinsdag 28 Augustus 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON. Wï t 'I Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.B maanden, Afzonderlijke nummers 1 Cent. HELDER. te Van 15 regels 35 Centen elke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. ZOMERDIENST. VERTREK: 's morgens 6.00. 9.35. *11.47. namidd. 1.15. 6.30. Alleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST 's morgens 9.27. 12.56. namidd. *3.47. 7.39. 10.58. *AlleenVrijd. en Zaterd. HELDER, 28 Aug. 1877. Ter gelegenheid van de her denking van bet tienjarig bestaan der Zondagschool van de Herv. gemeente alhier zullen morgen de oudste kin deren een uitstapje maken naar Alk maar en omstreken. Een extra boot is voor dat doel afgehuurd, 't Is te hopen dat het weder eenigszins gun stig moge zijn. Gisterenmiddag maakten de jongste kinderen van bedoelde school, 280 in getal, onder geleide hunner onderwjj- zers, een uitstapje naar de Tuintjes. Ofschoon ook het weder ongunstig was, toch keerden de kleinen ten 9 uur iu hoogst opgewekte stemming huiswaarts. Zaterdagtegen den avond zeilde een Italiaansch barkschip hier de haven binnen en geraakte door den feilen stroom, en ook, doordien het anker niet wilde houden, met zulk een kracht tegen het ramtoren- schip Koningder Nederlanden", dat (Slot.) 2). „Gij stemt er dus in toe zeide de heer M. S.... met een nauwelijks hoorbare stem. „Ja!" antwoordde de graaf d' E.... met een zonderlingen glimlach op het gelaat. Bevend, onzeker, ter prooi aan hevige aandoeningaarzelde M. S...., op die wijze als hij zelf had voorgeschreven wraak te nemen. De getuigen hielden hunnen adem in, toen de heer M. S..,. zijn arm langzaam achterwaarts bewegende, de hand uitstrekte. Nauwelijks ontwaarde de graaf d' E.... deze beleedigeude beweging, of een vurig rood overdekte zijn gelaat, en de borst trotsch verheffende, greep hij met zekere drift de beide handen van zijnen tegen stander en omklemde deze met kracht, terwijl hij hem toevoegde: het geheele achterschip (boven water) van het Italiaansche vaartuig ver brijzeld werd. Het st. «Voorwaarts," van Bata via naar hier, arriveerde te Napels den 26 Aug. 's avonds, en zette den vol genden dag 's morgens de reis voort. - Het gerechtshof te Arnhem heeft J. Fischedick, kastelein, en A. Bott, fabriek-arbeider, beiden wonende te Oster'feld (Pruissen), schuldig ver klaard aan: 1 met opzet in Neder land invoeren van 300 nagemaakte Nederlandsche muntbiljetten van f 10, 2 met opzet a. in omloop brengen van een dier biljetten, b. pogen een tweede dergelijk biljet in omloop te brengen en veroordeeld ieder tot een tuchthuisstraf van zes jaren en soli dair in de kosten van het rechts geding. Uit Arnhem meldt men: Zondagavond van negen tot twaalf uur liepen kleine volkstroepen door de stad, wegens de afschaffing der kermis. Zij liepen te zingen en te tieren en er werden veel ruiten ingeworpen. 't Gerucht wil, dat een hoofdagent onder den voet geraakt is. Hjj zou ernstig gewond en naar het ziekenhuis gebracht zjjn. Bij den burgemeester en eenige raads leden hadden oploopen plaats. De Burgemeester heeft het volk toegesproken. Eenige arrestatiën hadden plaats. „En gij hebt dit dan inderdaad voor mogelijk gehouden? Omdat gij gedurende een geheel jaar de smet van een klap hebt kunnen dragen, hebt gij gemeend, dat ik mij dit schandmerk voor geheel mijn leven zoude doen opleggen? Gij hebt niet eens vermoed dat ik er behagen in vond, om te onderzoeken, tot hoever uwe beleedigingen, de vorderingen en de eenvoud van uw goedhartig geloof zouden gaangij zijt inder daad een rechte zonderling, maar kom van uwe dwaling terug, mijnheer! ik ben geen stoïcijn, ik ben een menscb." „Dat is mij ook al zoo lief," hernam M. S.... en openhartig gaf hij de getuigen te kennen dat hij, hoewel de beleedlgde partij, van het voordeel, dat de toestand waarin hij zich bevond, hem gaf, geen gebruik wilde maken, er bijvoegende, dat hij, om zich tegen de bekende behendigheid van zijnen tegenstander te verdedigen, te Lima zich dagelijks in het behandelen van degen en pistool geoefend had. De getuigen, hierdoor in staat de tegen over elkander staande partijen te beoordeelen, vroegen den graaf d' E.... af, welk wapen Uit Rotterdam wordt geschre ven: Volgens een hier ter beurze verspreid gerucht, zou een Hollander te Weenen in arrest genomen zijn, als verdacht van het maken en in omloop brengen van valsehe Oos- tenrijksche 5 pet. Schuldbrieven. (Papier en zilver matalliek.)" De schilderes van veldslagen miss. Elisabeth Trompson, heeft hare nieuwe schilderij »Inkernian" voor 2500 poud sterling (f 30,000) ver kocht. Te Rhoon heeft een jongeling een met keisteenen geladen geweer uit scherts op een dienstbode aange legd, met het gevolg dat het schot afging en het meisje ernstig aan het hoofd gewond werd. Volgens een andere lezing zou het ongeluk gebeurd zijn doordien de knaap het geweer liet vallen. Uit Bordeaux wordt gemeld dat aldaar en in den omtrek aan den zee kant een verschrikkelijke storm heeft gewoed. Een der bladen schrijft, dat men in geen veertig jaren zulk een geweldige verstoring in de atmosfeer heeft waargenomen. De schade, door den storm veroorzaakt, is nog niet bij benadering op te geven. Honderden kleine vaartuigen zijn aan de kust vergaan of hebben scbade bekomen. Alleen bij Arcachon 27 schepen. In het begin dezer maand is van New-Londen (een dagreis van New-York gelegen) een schip naar hij de voorkeur gaf? Onder een medelijdend schouderophalen antwoordde deze„De pistool, de degen, het mes, wat u het best bevaltstilzwijgend verliet men het con sulaat. De Almendral, op den oever van de kust gelegen, was toenmaals nog het meest woeste en minst bewoonde plekje van Valparaiso. Het ziet er thans reeds geheel anders uit er heerseht nu reeds evenveel woeling en bedrijvigheid, als er toen doodscke stilte heerschte. Smaakvolle woningen, kleine boerderijen zijn achtereenvolgens verrezen op den rug van den berg, aan welken zich de Almendral sluit. Aan gindsche zijde daarvan, strekken zich echter nog onafzien bare vlakten uit, wier roodachtige grond van hunne onvruchtbaarheid getuigt, doch die niettemin niet verhinderen, dat men hier en daar, door de hooge bergen inge sloten, het oog welgevallig laat rusten op fraaie landelijke gezichten en heerlijke af wisselende boomgroepen. Gedurende den tocht naar de afgesproken plaats werd er geen enkel woord gewisseld tusschen de partijen en hunne getuigen. De de Noordelijke IJszeevertrokken.dat uitgerust is door Henri W. Howgate, kapitein bij het leger der Vereenigde Staten, met het doel een tot heden nog niet beproefd plan uit te voeren om de Noordpool te bereiken. Het plan vau Howgate is in korte woor den het volgende: In Discovery- Harbout," 81o. 41' noorderbreedte, waar bet Eugelsche schip Discovery van 1875 tot' 1876 overwinterde, moet een kolonie gevestigd worden, uit 50 man bestaande. Die plaats is uitgekozen, omdat er wild in over vloed voorkomt en een overvloed van steenkolen in den omtrek is te vin den. De kolonie moet bestaan uit drie officieren, twee geueesbeeren en drie natuurkundigen, terwijl de ove rigen zullen gekozen worden uit het Noord-Amerikaansche leger en de vloot. Ter bestemder plaatse geko men zullen dadelijk de 'noodige woonplaatsen worden opgetrokken en levensvoorraad voor 3 jaar worden achtergelaten. Het schip keert dan rechtstreeks naar Amerika terug. Om tot gezelschap der kolonisten te die nen, zoowel als tot hunne hulp, zul len eenige Eskimo-familiën worden overgevoerd, die ook hunne honden medebrengen. 90 mijlen noordelijker, hij Kaap Josef Henri, zal een tweede kolonie gesticht worden en door mid del van een koperen telegraafdraad met Discovery-Baai vereenigd. Al daar zal een depót van kolen en levensmiddelen worden opgericht, ter streek was eenzaam en woest; zij naderden onbemerkt de Almendral. Slechts eenige muilezeldrijvers, kostbare schatten op hunne onbewaakte lastdieren veilig vervoerende, waren de eenige personen, die zij ont moetten. De plaats waar zij stilhielden, was tot het voorgestelde doel zeer geschikt; het was een lange vlakke streep gronds, door de zee aan de eene en door de bergen aan de andere zijde ingesloten. De getuigen, meenende nogmaals een verzoening te moeten beproevenwezen de partijen daartoe op den reeds lang verloopen tijd, sedert de beleediging geschiedde, en de vergetelheid waarin dit netelig ge schil verzonken lag. M. S.... was echter onverzettelijk. „Er valt niet aan te denken," zeide hij„nog kleeft de hand van mijnheer op mijnen wang." Wat de graaf d' E.... betrof, hoevele moeielijkheden hij in stilte had moeten wegruimen, om zich met dat onverwachte tweegevecht te kunnen inlatenop het be slissend oogenblik toonde hij, hoezeer hij

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1