Oorlogsberichten. Burgerlijke Stand Helder, daarna aan den Engelscken yice-eon- sul te Harlingen werden opgezonden. Schip en lading zijn als geheel ver loren te beschonwen. Op een paar uren afstands van Kampen is een landbouwer, die wat te veel sterken drank gebruikt had, met wagen en paard in een sloot te recht gekomen. Bewusteloos naar zijn woning gebracht, is hij den volgen den dag reeds overleden. Eenige dagen geleden is aan het postkantoor te Vlissingen aange houden een gouden tienguldenstuk dat naar het oordeel van den ambtenaar, beschadigd scheen te zijn. Gisteren is het goudstuk doorgeknipt terug gekomen en aan den eigenaar terug gegeven. Een ieder zij dus voorzichtig bij het aannemen van tientjes en hoede zich voor de schade. Een makelaar in effecten te Amsterdam is sedert een paar dagen voortvluchtig met twee partijen effec ten ter waarde van f 10,000, waar voor hij kas-wijzingen heeft afgegeven op handelsbanken en vereenigingen waar hij onbekend was. Dezer dagen werd de trein van Veulo bij zijne aankomst te Gladbach door de politie omsingeld. De koop man M., uit Hagen, die wegens frau duleus brankroet zich op de vlucht had begeven moest aangehouden wor den. En dit gelukte ook; hij bezat nog 3000 mark aan papieren van waarde. De aangehoudene was het meest verrast over de wijze hoe men hem van Neêrlands grondgebied naar Gladbach gelokt had; namelijk van een handelsvriend ontving hij een telegram om ten 3ure daar te ko men, er zou een goed buitenkansje" te verdienen zijn De begrafenis van Thiers heeft Zaterdag te Parijs op burgerlijke wijze, en niet voor rekening van den Staat, zoo als vroeger gemeld werd, plaats gehad. In weerwil van den zwareu regen, die den geheelen voormiddig aanhield, was geheel Parijs op de been. De Beurs was geopenddoch in de han delswijken waren vele ateliers en winkels gesloten. Langs de boulevards vertoonde zich overal een dichte aan eenschakelingvan parapluies. De huizen waren tot op de daken met toeschou wers bezet. Tengevolge der ontelbare rijtuigen was de passage herhaalde lijk gestremd doch werd door de zorg van een paar duizend politie agenten en de garde te paard, telken male spoedig hersteld. -- Het Amerikaansche schip Mac Donald heeft op 37° n. b. en 32° tot scheepsheelmeester, dat is: tot rechter in het hoogste ressort over het gezond- heidslot der arme schepelingen. Na vier jaren doorgeworsteld te hebben in het duister, dat zijne geneeskundige bekwaamheid omgaf eu vele offers op zijn geweten geladen te hebben, was zijn overgewonnen geld toe reikend genoeg, om zich tot den rang van plattelands-geneesheer te verheffen en zich vervolgens in het stadje onzer geschiedenis neder te zetten. Zoo arm nu als onze Lancettarius was in wetenschappelijke en practikale kennis van zijn vak, zoo rijk was hij in ondervinding aangaande het karakter en de handelingen der menschen. En uit die veel omvattende menschenkennis had hij zich een eigen wijsgccrig stelsel gevormd, waarnaar hij zijn geheel leven en zijnen geheelen wandel inrichtte. Dit stelsel kwam voorpamelijk hierop neder: Hij mocht geene gelegenheid verzuimen, om zioh zeiven te bevoordeelenen alle daden voor geoorloofd houden, die hij, buiten kennis vau den we reldlijken rechter, uitrichten kon. w. 1. den Engelsehen driemaster Mary ontmoetdie halverwege was ge zonken. Een vreeselijk tooneel deed zich voor op het dek, waar de golven van tijd tot tjjd over heen spoelden. Van de 14 matrozen, de stuurlieden en den kapitein waren nog slechts twee van de eersten in leven. Sedert twee en twintig dagen be vonden zij zich op het dek en hadden zich daar vastgebonden. Het eenf voedsel was geweest, indien er ei doode viel. JL \J Den 22sten Augustus jl. werd in het Kaloba-Pojaner-woud, in Hon garije, een kudde rundvee door beren overvallen, bij welke gelegenheid drie ossen werden gedood. De herders be gaven zich in doodsangst naar den boschopzichter Cristoph, een onver saagd berenjager, die onmiddelijk zich op weg begaf, door een zijner onder- hoorigeu vergezeld. Ter nauwernood hadden zij zich in hinderlaag gelegd, of er vertoonde zich een tien- of twaalfjarige beer, ter grootte nage noeg van koe. Cristoph loste twee schoten op hem, waaarop de beer zich vreeselijk brullend terugtrok. Ook zijn kameraad gaf een dubbel schot. Nadat de jagers op nieuw had den geladen, volgden zij het bloedig spoor en stieten nauwelijks honderd schreden verder op hun vijand, die zijn wonden lekté.De jagers bemerkten hem eerst, toen zij hem geheel nabij waren en het te laat was om terug te keeren. Cristoph schoot, maar in hetzelfde oogenblik stond de beer op, stortte zich op hem en rukte den ongelukkige het vleésch van het lijf'. Zijn makker schoot wel is waar en trof ool^den beer, doch deze had nog zooveel kracht, dat hij zich ook op zijn tweeden tegenstander wierp en hem een arm en been brak. Na een vree- selijken strijd op leven en dood, zakte eindelijk het door vijf schoten getroffen dier ineen en was dood. Cristoph éch ter had ook den geest gegeven, en zijn makker is dusdanig gekwetst dat hij bezwaarlijk zijne wonden zal te boven komen. Het vel van den beer is tien voet lang en zijne klauwen zijn veer tien dnim groot. De Parijsche politie heeft een goede vangst gedaan. Een geheele dievenbende, 70 man sterk, de zwarte kielenbende genaamd, heeft zjj voor een paar nachten geleden gevangen genomen. Een officieel telegram uit Petérs- burg van Zondag. Den 6 dezer heb ben troepen van onze westelijke kö- Het geweten is een,schrikbeeld der dom men, een verstandig mensch moet dit niet bezitten. Van deze gevoelens doordrongen, kon men het een wonder noemen,; dat Lancet tarius een jong knaapje bij zich aan huis genomen had, van wiens geboprte, standen betrekkingen hij even onkundig was, als Poluk van zijne kleine Martha. Hoorde men den chirurgijn echter vertellen van de be langrijke som, die een onbekende hem ter hand gesteld had, toen hij Albert (dus heette de knaap) in zijne woning opnam, en van i vele geschenken, die een onzichtbare hand hom telkens toezond, dan verliest onze hoop op deze eenige philantropische eigenschap des heelmeesters de „gastvrijheid" al wederom allen grond. De onbekende voogd van den vierjarigen Albert had aan den heelkundigen pleeg vader tot voorwaarde gesteld, dat hij zijn pupil een alleszins fatsoenlijke opvoeding zou geven en hem doen ouderwijzen in alle die voorbereidende kundigheden, welke tot een beschaafde opvoeding vereischt worden. lonne bij Plevna van het duister ge bruik gemaakt, om batterijen op de hoogten, die de Turksche verschan singen omringden, te vestigen. Zonder doorjde Turken opgemerkt te worden, werkten zij den ganschen nacht door. Den volgenden ochtend ten 6 uur openden onze belegeringsbatterijen haar vuur. De kanonnade duurde van onze zijde den ganschen dag voort. De batterij-kommandant Gudim sneu velde, en twee artillerie-officieren werden gekwetst. Overigens is ons verlies nog onbekend groot was het niet. In den morgen van den 8 werd het artilleriergeveeht met- groote kracht hernieuwd. Oonstantinopel. Zondag. Na een gevecht van drie dagen is de voorste Russische linie over de Kara-Lom teruggegaan en heeft zij Popkiöi ont ruimd, Zij trekt op Bjela terug. Londen, Maandag. Een particuliere depêche uit Sistowa van gisteravond meldt; Heden ochtend begonnen de aan vallen op Plevna die den geheelen dag voortgezet werden. 's Avonds ten 6 uur was Plevna in de macht der. .Russen. »De Turken zijn met ontzagge lijke verliezen op de vlucht gedreven." Londen, ïO Sept. Berichteii liit Bucharés't van gisteren, (Zondag), avond 10 uur bevèötf^en niet het gefucht, dat Plewna door de Russen génomen is. Slebh'ts staat het va^t, dat de Ruêsën zekere belangrijke po sities bezet hebben ep. hunne batte rijen steeds nader bij brengen. Niet weinig onstteltenis is te Oon stantinopel veroorzaakt door een nota der DuitSche Regeering, welke spoe dig door een der Fransche is gevolgd en waarin met dèn meesten nadruk wordt aangedrongen op de tenuit voerlegging der vonnissén, indertijd uitgesproken tegen de bedry vérs van den moofd op, den Duitéc'hen en Franschen Consul te Salonika. Mèn wil zelfs, dat Duitschland uitlevering verlangd heeft. De moordenaars in quaestie lóopén nog vrijeljjk rond. HELDERSCHE MOPPEN, Op zekeren avond maakten te Berlijn in een pu blieken tuinde meeste gasten toe bereidselen om te vertrekken. Er waren reeds vrij gfoote regêndrupp'els gevallen, en om niet door den regen verrast te worden, haastte men zich naar buis en liet de glazen half gfevüld staan. Derkdïtéléines, die de reden van het pTotselhig vertrek dér gasten vët- naipi en daarentegen éfen prachtige lucht; zag, kwam de regen zeer vreemd voor. Zij stelde een onderzoek in en kwam tot de Het kwam echter geenszins in het hoofd van den wijsgeerigen woadheeler op, om deze conditie na te komen, hoe stellig zijn be lofte deswege ook geweest was. „Ik zal gek zijn (een geliefkoosd ge- i zegde van hem,) om dien vréémden jongen, wiens moedor Wel op de kóórd of op het tooneel kan verkeeren, bij meester Ganzenwick of monsieur Tafelle te doen en daar handen vol geld uit te geven, zonder dat zijne geleerdheid mij eenig voordeel aanbrengt. iNeen, dan doe ik hem liever, als loopjongen, bij den timmerman Póluk; dat kost mij niet alleen, niets, maar geeft mij het voor uitzicht, dat de kuaap, wanneer hij eenige vorderingen heeft gemaakt, mij kosteloos eenige repafcatiën aan mijne woning of apotheek kan doen. Naderhand moét hij het reeepteeren leerenj om de plaats van mijn bediende te vervullen, die jaarlijks met 50 gulden, kóst en inwoning gaat strijken, zonder, dat hij' mij eenig ander voordeel oplevert, dan het onstoffelijke van gemak." Wordt veroolgd.j ontdekking dat de bedienden, die na l(j uren op eigen gelegenheid eenige uitspan ning wilden genieten, hadden afgesproken, een kunstmatigen regen te organiseeren om daardoor de gasten te dwingen huiswaarts te keeren. Naar men meent zal de recht! bank ter wier kennis het gebeurde is gesteld zorgen, dat de bewerkers van; dien kunstmatigen regen eenigen tijd uit den drup zullen blijven. „Wel" sprak een schoolmeester, nadat hij een verhaal van Robinson Crusoë had ge ëindigd, tot een zijner leerlingen, wel man netje, zoudt gij gaarne in de plaats van| Robinson zijn „Dolgraag, meester!" „En waarom?" „Wel, omdat er op *t' eiland geen schooj FLIK. Heb je in 't Amsterdamsche Ylie' gend Blqd gelezen dat er jl. Woens dag lO'OO Nieuwediep'ers naar de hoofdstad zijn getogen, om daai woningen te jbureii en standje! of winkeltjes fe koopën FLOK; Ja,, ik heb 't gelezen. Een gewooi mensch zou vermoed hebben, dat dié lieden voor hun pleizier uit waren en er ééns eén vroolijkeii dag van flómèii. FLIK. Me dunkt dèt zouieder verstandig mensch denken. Ik denk echter dat de redactie van 't Ai V. B, gloeiende van ijver vbor hare zaak, en dein wat haast heeft en dus geen tijd heeft de dingen behoor lijk té onderzoeken. FLOK. Heb je daar meer voorbeelden van FLIK, Denk maar eens aan die historie over t Oera Linda Bok. FLOK. Ja, toen beeft men daar een bok] geschoten, die kolossaal was. FLIK. Als onze pl(\atsgenooten met 't hun toegeschreven doel zijn uitgegaan dan zijn ze zeker niet geslaagd, want allen zijn teruggekeerd, zon der een standje gekócht, of de hudr hiinuer woning opgezegd te hebben. FLOK. Och, ouwe jongen standjes die goed zijn hóuden de Amsterdammers zelf, daar hébben ze gelijk in, en ;de NieuwedieperÊ ;zijn te leep om zich knollen voor citroenen in de hand të 'laten étópjieii, daar hebben ze ook gëlijk in. Ze lateh dus de Aiöstordainmers de standjes die biet deugen zelf houden. FLIK; Me dtinkt, de aankomst bij 't station zal hun ook wel afgesobrikt heb- ben, want de weg was daar zoo, dat men gerust een paar zee laarzen had kunnen aantrekken. FLOK. Eu de lucht,, die. men daar inademt, deugt ook niet voor Nieuwe dieper longen, FLIK. We willen maar hopen dat deze vergissing de laatste moge zijn van de redactie van 't Amsterdamsche Vliegende Blad. FLOK. Och, laat ze maar gaan, derge lijke uien geven nog iets pikant! aan dat krantjé. Van 7—11 Sept. 1877. ONDERTROUWD: H. Ran, zeemanen W. Mé- Tis&neer. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: T. Grousfcrageb. Schuring D; IDi Smit ^eb. v. Halen D. H. J. Kissing geb. Krul Z. C. F. Cranergeb. Bnzlin Z. G. v. Schejjen geb. Dalmeijer Z. P. Lange geb. Smit Z; A. Gomes geb. Koning Z. P; Griek geb. Groot Z. A. v. Gijn geb. Bakker Z. -C. Molle- man gël. Wessel Z. J. Bak geb. Frank fort D. C. Keet geb. v. d. Park Z.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 2