KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN Vrijdag 21 September 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIEN Kalender der Week. N WSTtJDINGËN FEUILLETON De stem des bloeds. m. 480. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels35 Centen, elke regel meër 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. SEPTEMBER. Zondag 28 Opgang der Zon 5 u. 50 m. Ondergang 5 n. 25 m. Maandag 24 Dinsdag 25 Woensdag 26 Donderdag 27 Vrijdag 28 Zaterdag 29 Laatste Kwartier, Loofhuttenfeest. HELDER,: 21 Sept. 187 7. Een bewijs dat de verscbe zee- visoh bier thans zeer duur is, bewees de publieke afslag van gisteren. 425 groote en middelbare tongen, enkele honderden kleine dito, 2 tarbotten en 50 roggen brachten de enorme som op van f295.00. Een prijs, die nog zelden of ooit daarvoor besteed is. Het Nieuws v. d. Dag" van gisteren bevat een hoofdartikel over onze defensie. Daarin wordt de nood zakelijkheid betoogd, Amsterdam en Ymuiden belangrijk te versterken. De stelling NieuwediepHelder, zoo beweert het blad, beeft door het ge lukkig slagen van het Noordzeekanaal nu geen reden van bestaan meer waarom het er opdringt de Vesting werken te sloopen en het geheele marine-etablissement in te krimpen óm dat te verplaatsen naar Amster dam (Hoe jammer dat deze wijze? raad door het Nieuws v. d. Dag" niet een paar jaren eerder is gegeven, dan had men de millioenen, die hier ver- 6). III. In weerwil nu, dat de directeur van den rijderstroep de teergevoeligheid van Made- moiselle Latoni meer wraakte, dan de teu- gelooze belangstelling der omstanders waren er echter anderen, die met een be ginsel, dat uit brandewijhgée'st géboren was, het buiten de bevoegdheid van een paardrijdster rekenden, om zich, op de on schuldige plaisanteriën der kermisgasten, zoo eigenmachtig te verdedigen, en die van gemeene uitroepen tot bedreigingen, van bedreigingen tot feitelijkheden overgingen, en zoo onverstandig en wreed was men thans, dat zij van het paard werd afgerukt en aan de baldadigheid van het gepeupel werkt en nog zullen verwerkt worden, mooi voor Ymuiden kunnen gebrui ken. Red.) Mét genoegen vernemen wij, dat het tooneelgezelschap van de hee- ren Judels Bouwmeester op 2 Oc- toljer a. s., in Tivoli een tooneel- voorstelling zal geven. In het laatst van deze maand zal, naar wij vernemen, ook het Chineesehe gezelschap, nit 28 personen bestaande, hier in Tivoli optreden. Dit gezel schap verwierf in alle plaatsen, waar het optrad, den meesten lof. Woensdagmorgen is uit'de bui tenhaven alhier opgehaald het lijk vaü den onderbaas van den Water staat C. d. V., welke reeds de vorige week was vermist. Het st. VConrad," van Batavia naar hier, is 17 Sept. des namiddags te Napels aangekomen en heeft den zelfden avond de reis voorgezet. Het st. Prinses Amalia, van hier naar Batavia, is te Port-Saïd aange komen en is 18 Sept des avonds ver trokken. Het st. sMadura" vertrok Woens dagavond van Southampton. Het st. Prins van Oranje" vertrekt morgenmiddag van hier naar Batavia. Met genoemd schip wordt overgevoerd een detachement koloni alen, onder bevel van den luit.-kon. Römswinckel, bijgenaamd desvecht- majoor." Een schoonvooruitzicht voor de Atchineèzen. en der btraatjongens werd prijs gegeven. Geraakt men eens in handen van zoodanige breidelooze horde, dan schiet alle macht, alle politie te kort, om het slachtoffer te ontzetten, en zoo geschiedde het ook, dat Mademolselle Latoni weldra schier onder de voeten eèner dolle menigte vertreden en aan het grootste levensgevaar blootgesteld werd. „Bind dat gekke vrouwmensch aan den staart van haar paard!" riep de een. „Sla het malle wijf dood!" schreeuwde een ander. „Zet haar het onderst boven in den zadel gilde een derde. En niemand, was er, die den stroom tegen hield, waarin het leven van een der schoonste schepselen weldra verzinken zou. Een knaap echtCr, dié dit tooneèl, met huivering en verontwaardiging, had aangezien, snelde naar meester Lancettarius, om diens hulp in te roepen bij de ongelukkige rijderes, die mis schien, gewond en mishandeld, geneeskun digen bijstand overnoodig had. „Ik smeek u, mijnheer," zeide de hijgende Woensdag had te Rotterdam, op de binnenplaats der kazerne, de uitreiking plaats van de Militaire Willemsorde 4e kl. aan den marinier le kl. A. Boers, welke onderscheiding hem is waardig gekeurd voor zijn heldhaftig gedrag öp Mnkki Mnkki. in Dec. 1874. Later overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. Stoomschip Cura9ao, had deze marinier in Nov. 1876, bij het schijfschieten met het geschut, toen de broeking van een der kanonnen sprong, het ongeluk tusschen het stuk en de koek koek zoodanig beklemd te geraken, dat zijn been verbrijzeld werd. Het been moest geamputeerd wordenzoo dat hij zich thans met een houten been moet behelpen. Dén 12 dezer is te Liverpool een bijeenkomst der voornaamste reeders en scheepsbouwers gehouden, om hulde te brengen aan onzen land genoot, den heer W. O. Braudligt vroeger gezagvoerder ter Nederland- sche koopvaardij-vaartlaatstelijk hoofd-expert te Liverpool van het bureau »Veritas," te Brussel, voor de klassifikatie van koopvaardij schepen, en wel bij gelegenheid dat deze heer, na een diensttijd van 21 jaren, gepensioneerd is. Een adres in 't Engelsch, een zilveren presenteer blad met opschrift; benevens een beurs met f 1200.— zijn hem aangeboden. Het Ned. schip Jeantine, kapt. H. RMeijering, van Grongemouth met kolen naar Gothenburg, in zin kenden staat door het volk verlaten, knaap, toen hij de woning des heelmeesters bereikt had, „ik smeek u, kom toch spoedig mede. Er is een groot ongeluk gebeurd, gij moet dadelijk helpen kom toch als 't u belieft mede, ik bid het u." „Maar jongelief," was het lakoniek ant woord van den chirurgijn, nadat hij den knaap, zonder eénig blijk van medelijden of verwondering, had aangekeken. „Kom eens even tot bedaren, en zeg mij, waar men nu weder mijne hulp verlangt." „Onderweg zal ik u alles vertellen, volg mij slechts en draal niet langer, want iedere minuut wachtens kan doodelijk zijn." „Ja, ik zal gek zijn, u te volgen zonder te weten waarheen; zonder te weten, of het wel een solide klant isneen mannetje eerst opgebiecht, wie die zieke is, en dan zal ik u mijn besluit mededeelen, of ik het lijdende perceel al dan niet aanvaard." „O, mijn Godwat zijt ge wreed, en hoe onverantwoordelijk is uwe handelwijze „Het zou nog onverantwoordelijker zijn, indien ik er mij aan waagde, om misschien gratis mijne hulp te moeten verleenen." is door kapt. W- W. Visser, voerende het Ned, schip Heémse, met veel moeite gered en hier aangebracht. Kapt. H. R. Meijering rapporteert dat 3. barken en 2 stoombooten hem ge passeerd waren zonder een poging tot redding aan te wenden. Z. K. H. Prins Frederik heeft aan de commissie voor de oprichting van een gesticht voor oude visschers op Urk doen toekomen de som van f200. In zake de Decker, vroeger hoofd der firma van Zëylèn Decker, be schuldigd van poging tot oplichting, heeft het gerechtshof te 's Graven- hage Dinsdag het vonnis der arr.- rechthank te Rotterdam vernietigd, en op grond, dat het ten laste ge legde niet is bewezen, den beschul digde vrijgesproken. De heer De Decker is onmiddelijk op vrije voeten gesteld. Bij zijn aan komst te Middelbürg hadden zich putschen de 4 a 5000 personen aan het station verzameld, welke hem met luid gejuich ontvingen en naar zijne woning geleidden. Blijkens bij het Departem. van Marine ontvangen telegrafische be richten, zijn de schroefstoomschepen Batavia en Macassar. luiten, t. z. 1 kl. W. van Oorschot en J. C. Commijs, eerstgenoemde den 17en te Batavia en laastgemelde den 18en dezer te Port-Said aafigekomen. Alles wel aan boord dier schepen. Blijkens een bij het Departem. „De patiënt, waarvoor ik uwe hulp inroep is eene jonge, schoone vrouw zij behoort tot de leden van het cirque men heeft haar mishandeld zij is gewond mis schien wel dood." „En hebt ge een briefje, van het stodelijke armbestuur, of van een ander welgesteld persoon, om mij tot de behandeling te auto riseeren op hunne rekening „Wat, briefje! daartoe was immers geen tijd „Heeft men u dan geld medegegeven r." „Ook niet; maar de directeur zal u gewis rijkelijk beloonen, indien gij een zijner schoonste en voornaamste sujetten redden kant." „Belooning van een rondreizenden paard rijder! ik zal gek zijn, neèu jongetje, ik ga niet mee." „Nu, dan zal i k u beloonen." „En waarmede." „Hiermede." Dit zeggende rukte de knaap een gouden medaillon van zijn hals af, en duwde het den onverzettelijken chirurgijn in den

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1