KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN .Mo. 483. Dinsdag 2 October 1877. Vijfde Jaargang. >n Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERK-HOUT Co., ADVERTENTIËN 19. en M NIEUWSTIJDINGEN FEUILLETON. De stem des bloeds. onder lenez, kken, van reien, t. I t Vliegend Blaadje. VOOR DEN tTE- IJT, Abonnement franeo p. post 50 Ct. p.3 maanden.] Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels 35 Centenelke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekeud. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn ÏGIE Geabonneerdtn buiten deze gemeente, welke het verschuldigde bedrag over het 3e kwartaal nog niet overgemaakt Jiebben, worden beleefdelijk verzocht dit pér postwissel of postzegels te doen. Dit den 15n dezer nog niet bij ons ingekorrten zijnde, zutten wij zoo vrij zijn, niet 5 Cent verhooginghierover te disponeeren. j)E Uitgevers. nde iize HELDER, 2 Oct. 1877. Op plechtige wijze werden gisteren op 'e rijks werf alhier, in tegenwoor digheid van de militaire autoriteiten, door Z. den Vice-Admiraal, Di recteur en Kommandant der Marine P. A. v. Rees, de medailles uitgereikt aan de werklieden, welke 12, 24 en 36 jaren met »ijver en trouw" bij 's rijks werf zijn werkzaam geweest. Met een kernachtige toespraak van Z. E. den Vice-Admiraal, had deze plechtigheid plaats, terwijl door het staf muziekkorps der Marine de volks liederen werden uitgevoerd. Na afloop werd door den Vice- Admiraal den werklieden den na middag vrij afgegeven, welke mede- deeling met een luid hoera! werd bennt woord. Heden wordt den werklieden, welke bjj de zilveren- en gouden medailles geldelijke toelagen ontvangen (voor 24 jaren f50.en voor 36 jaren 8J. IV. „Weet gij, wat een onzer vaderlandsche schrijvers zegt? De liefde spreekt hij die eensklaps ontstaat, die in één oógenblik den boezem doet gloeien, verflauwt ook het moeielijkst. Zij daarentegendie traps gewijze geboren wordt, is te koud, zij heeft met de vriendschap te voel overeenkomst, om een voortdurenden en hevigen hartstocht te zijn. Ik bemin u, als mijn eigen leven, er is geen menschelijk wezen, waar voor ik meer teederheid en vriendschap gevoel, het ledig, dat ik in mijn hsrt ontwaar, wanneer gij van mij verwijderd zijt, wordt aangevuld en ingenomen, wanneer ik uwe nabijheid ben, de stormen, die er in mijnen boezem woeden, en de onrust, die er over mijne legerstede zweeft, wanneer f 100.dat bedrag ter band gesteld. Gouden medailles en f 100. werden uitgereikt aan de volgende personen W. Heijman, J. T. W. Kraak, A. Govers, J. Juch. J. Willéinse, C. Króón, J. Dienst, K. Vermeulen, K. Geus, W. C. Henkés, H. Steeman, F. HorstmanH. Revier, J. G. KaasA. «F. Slot, L. van Berk, E. Graat, E, van Juchem, G. Spigt, L. Groenewoud, S. Kroon. Zilveren medailles en f 50. aan J. Damman, D. Leen, S. Slort, E. Eaber, G. Zwier, J. J. de Pijper, L. Tjitler, C. van der Kuijl, J. C. Horn, J. van der Woldt, K. Tielrooij, K. Gutter, J. de Boer, J. van Waard, M. van den Bergen, P. L. Bee naarts, J. Hemelrijk, J. I. Willemse, A. de Landmeter, J. H. Pacoud, H. Meijer, J. H. de la Houssaije, F. W. Langhorst, P. Hartog, J. van Otteren, P. van Erp, J. van Zweden, A. Woudrieliem, C. H. Balfker, W. Leen, S. Boendermaker, A. Fennik, J. Dekkers, D. Bakker. Aan 307 personen werden bronzen medailles uitgereikt. Op de Zuiderhaaks is Zondag vastgeraakt de Noorsche bark Atha- lia," doch met hoogwater weder vlot en alhier binnengekomen. Op de Laan bp Texel geraakte gisteren aan den grond de Noorsche brik Vulcan", doch werd kort daarna door de sleepboot Assistent," weder afge bracht en alhier in de haven gesleept. De nieuwe prachtige sleepboot Hercules," van de maatschappij tot het sleepen van schepen uit- en naar we ieder een andere streek bewonen, zij verkeeren in een weldadige kalmte en een ongestoorde sluimering, als ik weet, dat wij dezelfde lucht inademen. uw blik, als hij zoo zuiver en hemels óp mij rust, neemt mij dén eed af van onvergan kelijke trouw, uw handdruk wekt in mijne bewerktuiging die zalige sympathie op, die eenen dieperen grond moet hebben dan kinderlijke gehechtheid of beproefde vriendschap, in één woord, mijn geluk, schijnt in u, en niet in mij zeiven, gelegen te zijn. En toch!" „En toch „En toch schijnt er bij mij èen vérbor- geue behoefte te sluimeren, die gij niet be vredigen kunt;zou dit msschien, zooals die sphrijver zegt, uit het trapsgewijze ont staan onzer genegenheid te. verklaren zijp, zou een plotseling ontstane hartstocht nog hoogcre geneugten kennen?" „Zonderling! zeide Albert vervolgens tot zich zei ven, toen Martha, die ook in deze gemoedstemming de weerklank van haar hart opmerkte, zich onder het storten van lieete tranen, verwijderd had, als haar zee, is gisteren alhier gearriveerd. Morgen vertrekt van hier. om 5.55 's morgenè, een volkstrein naar Amsterdam, voor één gulden heen en terug. Het is met het doel om velen in dë gelegenheid te stellen de Nij verheids-Tentoonstelling te bezoeken,' dat de Maatschappij nog eenmaal het middel geeft om daarvan op een min kostbare wijze te kunnen profiteeren. In de zitting der Tweede Kamer van gisteren heeft de minister van Buitenlandsche Zaken namens de regeering medegedeeld, dat Donder dag 11. alle ministers hun ontslag aan den Koning gevraagd hebben. Het verzoek om ontslag is alzoo thans bij Z. M. in overweging. Volgens opgave van het bureau Veritas zijn in de maand Augustus verongelukt 87 schepen, als: van Engeland 39, Amerika 10, Frankrijk 9Noorwegen 9Duitschland 6, Nederland 4, Zweden 3, Spanje 1, Nicaragua, Ecuador 1 en 3 waarvan de natie niet aangegeven is. Hier onder is 1 schip waarvan berichten ontbreken. In dezelfde maaud verongelukten 10 stoombooten, als: van Engeland 7, Italië 1, Zweden 1 en 1 waarvan dé natie niet aangegeven is. Hier onder is begrepen 1 stoomboot, waar van men zonder bericht is. Z. K. H. prins Alexander heeft aan de commissie voor oprichting van een gesticht voor oude visschers blik den mijnen ontmoet, dan ontroert en verteedert ze mij, zpnder nog dien hoogen gloed in. de wangen te jagen, diep de hartstocht, zooals men zegtvergezellen moet, als mijne armen hare engelenge stalte omvatten, kon een moeder haren zuigeling met geen grooter drift aan de borst drukken en nogthans ontvlamt die tintelende vonk niet, die zenuwen en spieren ui die aangename trilling moet brengen. Als zij moeder was, zou ik liefde genoeg, voor haar gevoelen, thans echter ontbreekt het mij misschien aan vatbaarheid, om van hoogere eischen doordrongen te \yorden „Albert," zuchtc Martha in hare een zaamheid, „is zoo goed voor mij, zijne liefkozingen verkwikken mij zoo, en maken mij zoo gelukkig; in zijn bezit zou mijn hoogste streven bevrediging vinden, doch om hem naar het altaar te volgen, en daar een belofte af te leggen die meestal uit den prikkel der vormen geboren wordt en te rasser voor schending vatbaar is, naarmate de prikkel in kracht en hevigheid afneemt, neen, daartoe is mijne liefde tot dien braven jongeling te zuiver, te op Urk doen toekomen de som van f 50. Door mevr. de wed. Janson, geb. Ludewé Vink, te Groningen overleden, is aan verschillende lief dadige inrichtingen zoowel te Gronin gen als elders, een som van f60,000 vermaakt. rr Naar aanleiding van Zr. Ms. besluit vau 28 Sept. 1877, no. 3^ worden Zr. Ms. ramschip Schorpioen en de monitors Krokodil en Adder, met den 20 Oct. a. s.buiten dienst gesteld. _ttt- Uit Eindhoven bericht nien: Gistermorgen 10 ure werd de hnlp - arbeider J. v. d. Voort door een trein overreden en was onmiddelijk dood. De man wild'é op de tieeplank springen waarop hij schynt uitge gleden te zyn. Naar aanleiding van de be richten der Indische bladen over het gebeurde bij de landing te Samalan- gan, deelt Het Vad. uit particuliere berichten nog het volgende mede: Er lagen 11 marineschepen en 6 particuliere stoomschepen voor Sama- langandrie bataiïlons landingstroe pen wareu aan boord. Vroeg in den morgen reeds stoomden wij naar de plaats, waar geland m,oest worden toeh veegden de schepen benevens 8 gewapende sloepen en stoombarkassen met granaten het strand en het struikgewas schoononmiddelijk daar na kwamen de sloepen met de troepen. oprecht, neen, daartoe zou ik het hemelshc gevoel denken te besmetten, dat zijne gene genheid mij inboezemt." De beide geliefden weken thans niet meer van elkanders zijde, maar zochten de vrucht hunner genegenheid tót rijpheid te brengen. Zij wilden het geheim uitvorschen dat zich, tot bevestiging van hun wezenlijk geluk, storend in den weg stelde, en juist dit geheim was het, dat te machtiger hunne plannen tegenwerktenaarmate het zijn sluier hooger zou oplichten. V. „Mijn God!" dus sprak de raadsheer Q., toen hij aan het sterfbed zijner pas ont slapen vrouw gezeten was, en zijne oogen op het strakke gelaat richtte dat de dóód tot de onbewegelijkheid én temperatuur van marmer gebracht had. Mijn God, Wat is de mensch! Aan dit wezen, dat daar zoo kil en gevoelloos ter neder licht, heeft eenmaal een onvergeeflijke kuiperij, waar van de handlangers gevloekt zullen zijn tot in den jongste» dag, het mijne verbonden, zonder dat mijne ziel met die verbintenis vrede had. Ik, de ongelukkige speelbal van

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1