i Oorlogsberichten. VOORUITGANG. 295ste Staats-Loterij Burgerlijke Stand Helder Advertentiën. maakt hield, dat opzet tot vergifti ging bestond; de verdediger, mr. Thomas, trachtte te betoogen, dat het boos opzet niet was bewezen en dat in alle geval de gebruikte hoeveelheid vergif te gering was om het misdrijf als voltooid te kannen beschouwen. Het hof zal aanstaanden Donderdag uitspraak doen. Een bijdrage tot de geschiede nis der warenvervalsching wordt uit Friesland gemeld. Daar loopt een koopman in meel ronddie zijne waar tegen 2 ct. per Kg. aanbiedt. Het product is echter niet anders dan zerkenmeel en moet door zijne wit heid de blankheid van het boekweit- meel zeer bevorderen. Hoe voordeelig deze handel ook is voor den tweeden verkooper, aangezien hij op 2 ct. 18 et kan winnen, wordt het aanbod gelukkig overal (voor zoover bekend) afgeslagen, zoodra men te weten ge komen is hoe de vork in den steel zit. Sedert 1 dezer zijn te Amsterdam door de beambten, belast met den straatreinigings-dienst, uit het vuil opgezameld een tiental zilveren vor ken, een zilveren lepel en twee gouden Noordhollandsehe hoofdsieraden. Bij besluit van den commissa ris des konings in Limburg is de in- en doorvoer van vee, komende uit Duitschland, verboden. Vrijdagnamiddag werd te Nieu- wer-Amstel een vrouw in beschonken toestand op den openbaren weg in bewaring genomen; eenigen tjjd later was zij een lijk. In de laatst» vergadering van den Kerkeraad der Nederl. Herv. gemeente te Amsterdam heeft volgens, De Vrijheid, de predikant Van Kon kel zoodanig de orde verstoord, dat de Voorzitter genoodzaakt werd de zitting te sluiten. De Duitsche Regeering stelt voor aan de Emder-Haringvisscherij een voorschot te verleenen van 150.000 mark, onder zeer weinig bezwarende voorwaarden. Men hoopt daardoor der kwijnende maatschappij nieuw leven te geven. De politie te Mainz heeft zonder genade een einde gemaakt aan het bestaan der café-chantants aldaar. Al de bestaande zijn gesloten en alle concessiën op die inrichtingen zijn ingetrokken. Den 23 Oct. heeft boven Suez een storm gewoed, zoo hevig als men en met wie hij een der gevaarlijkste dieven benden oprichtte, welke ooit in Londen de menschcu bestalen. Hij stal in het groot en richtte een soort van naamlooze vennoot schap op tot het uitoefenen van het beroep van roovers en oplichters. Het noodige kapitaal werd door de verschillende direc teurs gestort; hij sloeg enkel groote slagen en kocht links en rechts de menschen om, die hij noodig hadhij maakte kennis met de voornaamste politie-inspecteurs van Lon den, en nam kamers in een gebouw, dat in gemeenschap staat met het hoofdbureel der Londensche politie. De inspecteurs werden zijne medeplichtigen en hij maakte ver schillende keeren „zaken" van 2 a 300,000 gulden, De bende moet alzoo enkele mili- oenen hebben verkregen, die door hen onder aangenomen namen bij de Engelsche bank gestort zijn- De bende werkte o. a. door de namen van de firma Archer en Co. in Adamstreet te Londen, die onder den titel van „the systematic Investment Society" op systematische wijze lichtgeloovige rente niers oplichtte, terwijl „the general society for Insurance against losses on the Turf" (een varzekeringmaatschappij tegen verlies door weddingschappen bij wedrennen) een zich niet kan herinneren daar ooit bijgewoond te hebben. Onder vreese- lijke donderslagen viel er een hevige regen, welke in stroomen van het nabijgelegen gebergte afliep. De oevers van het zoet-waterkanaal, werden weggespoeld en een deel van de wijk der inboorlingen werd ver woest. Het spoorwegverkeer werd vol komen gestaakt. Ook de Europeesehe wijk der stad heeft veel geleden. Uit Peteraburg wordt van den 27ste gemeld Eergisteren zijn onderhandelingen over de overgave van Kars aange knoopt. Een Turksch parlementair is daartoe in ons leger gekomen. Oonstantinopel, Zondag. De Porte heeft aan den Britschen gezant meegedeeld, dat de vereeniging van Ismail Hakki pacha en Moekhtar paeha met 40 bataillons tot stand gekomen is. Na die vereeniging concentreert Moekthar zijn strijdmacht bij Kopri- kiöi op den weg naar Erzeroem, waar hij de Russen afwacht. Zijn positie is zeer sterk. De Porte spreekt een door Layard ontvangen depeche over de overwin ning der Russen bij Orchanja tegen, waarbij 3000 Turken zouden gevan gen genomen zijn en de Russen 1500 man zouden hebben verloren. De verliezen der Russen bij Gorni Dubrick aan dooden en ge wonden bedragen 2500 man; daar onder zjjn, voor zoover bekend is, 84 officieren, van welke 17 gesneuveld zijn. Plevna schijnt thans het middel punt van den veldtocht te zijn. Indien het den Russen gelukt, Osman pacha en zijn leger gevangen te nemen zullen zij bijna zeker de operatiën gedurende den winter voorzetten. Het verlies van Osmans leger zou Suleiman pacha noodzaken terug te trekken en de Russen zouden dan misschien de voornaamste vestingen kunnen belegeren of naar Adrianopel trekken. vak; gij kant handig de menschen het vel over de ooren stroopen, ik mijn paling. Advocaat. Zoo, zoo ei, ei. HELDERSCHE MOPPEN. „Waarom zou de schout altijd in zijn huis zonder broek in zijn japon loopen vraagde een boer van zeker dorp aan een ander. „Weet je de reden niet?" „Och neen." „In huis heeft zijne vrouw de broek aan." Advocaat. Gij kunt dat zeer handig, mija vriend, dat vel afstroopen van de paling? Palingboer. Och ja; mynheer, ieder in zijn auder werktuig der bende was, die een eigen dagblad oprichtte, waarin de onder nemingen der vennootschap werden aange prezen. Benson werd ten laatste betrapt, toen hij een rijke Eranscjie dame, mad. de Goncourt, voor f 120,000 had opgelicht. Hij stond in Londen terecht en werd tot 15 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. In de gevangenis bleef hij toch het hoofd der bende. Het is thans uitgekomen, dat hij door omkooping brieven ontving en beant woordde, en bevelen gaf aan zijne onder- hoorigen. De diefstal op den Chemin de fer du Nord werd door hem beraamd en de vernuftige wijze, waarop de 840,000 gulden der heeren Raphael gestolen werden, is ge heel van zijne vinding. Plotseling begon het gevangenisleven Ben son echter te verdrieten. Hij bood zich aan de rechters aan als getuige tegen de in specteurs van politie, en de dieven van de f 840,000, die hij van hun misdaad zeide te zullen overtuigen. Waarschijnlijk is hem vermindering van straf beloofd, als hij de politie hielp, en nu brengt hij dag aan dag in het Londensche gerechtshof een schier weergalooze reeks misdaden aan het licht. IJmuiden, wees vroolijk, IJmuiden, wees blij 1 Al heb je tot heden geen broodbakkerij, Al staan er slechts enkele huizen in 't zand, Je kunt nu toch zeggen: we hebben een krant! Hoezeevoor den man, die u voedt naar den geest, Al was er een slachter meer noodig geweest. Gij staat in de rij der gemeenten vooraan. Want IJmuiden, gij hebt een eigen orgaan! Nu gaan daar de zaken met stoom wis vooruit. Wie weet, wat voor u nog de toekomst ontsluit Slaagt die onderneming, wie weet met wat spoed Een bakker u dra met zijn broodjes nog voedt. En is die er eenmaal, heb dan maar geen vrees, Want daarna voorziet u een slachter van vleesch. Gij ziet reeds een prachtige herberg daar staan, Waarin men, betalend, zijn dorst kan verslaan. Ik lees daar, men spiegelt het u alreeds voor, Het zal niet lang duren, of gij hebt een spoor Een spoorweg bedoel ik, en zoo als men weet, De reizigers komen dan dra bij de vleet. IJmuidersweeBt allen op heden content! Wat bij u gebeurt is in 't land ras bekend, 'tls jammer slechts, dat, zit een schip op uw strand, Uw eigen orgaan het verkondt in het land. Maar dat maakt niet uit; roept maar allen: („hoezee 1" Wy doen met aanzienlijke steden thans mee." Gij krijgt wis een school, waar de jeugd wordt (geleerd, Hoe later misschien eens IJmuiden floreert. Gij krijgt ook een kerk, wel wat zeg je er van Een weg waar men prettig op wandelen kan. Gij krijgt wis en zeker een fort of kasteel; IJmuiden! IJmuiden! gij krijgt nog zooveel. Misschien wordt nog eenmaal uw onvrnchtbaar (strand, Met heerlijke, groenende boschjes beplant, Waartusschen een badhuis verrijst, heerlijk schoon. IJmuiden! gij spant eens in Neerland de kroon. Zijt gij met een flinke courant thans verrijkt, Ik hoop dat dan weldra uw dankbaarheid blijkt. Wanneer uwe haven niet eerstdaags verzandt, Dan rijze een standbeeld voor hem aan uw strand, Die u heeft begiftigd, vereerd met een blad, Dat al wat merkwaardigs gebeurt daar bevat. diep binnen te zeilen ia dus hoege, naamd geen sprake geweest. Da plo was geheel en al vrije verkiezing va; W den gezagvoerder. var De Redactie van Het Nieuws rajges den Dag beleefd verzoekende dit miji ein schrijven in baar blad op te nemeq heb ik de eer achtend te zijn, De Kapitein-Luitenant ter zee Inspecteur v/h. Loodswezen J. Spanjaard. Willemsoord, 27 Oct. 1877. En komen «r later .lechts vischachniten aan, Dan kan het nog nuttig als baken daar staan. October '77. JAN NIEUWEDIEP. De .Zeepost" bevat een beschul diging tegen het Loodspersoneel, in 't bjjzonder tegen den loods, die het schip .Delphine" te IJmuiden bin nenbracht, als zou deze geweigerd hebben aldaar binnen te loopen, op grond dat daarvoor geen gelegenheid was. Onderstaande brief uit 't„Nieuws van den Dag" van heden overgeno men, weerspreekt die beschuldiging ten stelligste. Weledelgeh. Heer! Naar 'aanleiding van een bericht omtrent het Loodswezen, voorkomende in Het Nieuws van den Dag van 25 dezer, neem ik de vrijheid op te merken, dat de uit de Zeepost over genomen feiten werkelijk een zeer treurig licht op het Loodswezen zonden werpen, zoo die feiten slechts waar bleken te zijn. Dewijl mjj nu echter, na ingesteld onderzoek, ge bleken is, dat op de juistheid van het door de Zeepost medegedeelde zeer veel valt af te dingen, is de gevolgtrekking omtrent het treurige licht minder gepast en moet het alleen verbazing wekkendat op zulke onjuiste berichten zulke voor zoovele verdienstelijke mannen be- leedigende gevolgtrekkingen worden gemaakt. Toen de Delphine Dungeness en later IJmuiden passeerde, was daar geen gebrek aan loodsen en de voor de Texelsehe zeegaten aan boord ge nomen loods heeft zich ook bereid verklaard het schip naar IJmuiden te brengen. Van genoodzaakt zyn om Nieuwe- Prijzen van f 100 en daarboven. 3e Klasse. Ie -Lijst. Ljje No. 12410 f5000. Nos. 6S79 7068 1904jfln f1000. Nos. 9133, 17580 f400. No. 11432 f200 Nos. 3680 9854 11653 12075 16047 f100. Van 26 30 Oct. 1877. ONDERTROUWD: en GEHUWD: Geene. BEVALLENJ. W. D. Streutker geb. Schip qj^ per Z. A. de Pater geb. Lover Z. M. de. Wit geb. v. d. Graaff D. G. Bouwman geb;™* Dienst D. A. J. Groen geb. Swerver Z. A. Bassing geb. Steilberg D. N. Koster geb, Sjonkens D. A. Kok geb. Vink D. A Morssink geb. Kersten* Z. yff OVERLEDEN: W. Prins 22 j. De sluiting der mail naar Batavia B en Padang, te verzenden per stoom schip .Conrad," geschiedt voor druk werken 2 Nov., na aankomst van trein IV (Noord-Hollandsche Spoorweg) ten 10.58 des avonds, voor brieven 3 Nov., na aankomst van trein I ten 9.47 des morgens. Ondertrouwd: ADRLANÜS HENDRIK van der MAREL en MARIA MARI. Amsterdam 25 Oet. 1877. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter, ANTJE g VINK, Echtgenoote van WILLEM KOK. P Helder, 28 Oct. 1877. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter, C. van der BERG, ge- liefde Echtgenoote van J. de SMIT. Amsterdam, 25 Oct. 1877. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden trof ons een gevoelige slag, iki door het overlijden van onzen Zoon en Broeder WILLEM PRINS, in den ouderdom van 22 jaar. Een kort l|jden van slechts 5 dagen maakte een einde aan zijn voor ons zoo dierbaar leven. Allen, die den overledene in leven gekend hebben, kunnen 'tbest beseffen, wat wij in hem verliezen. Helder, 29 Oct. 1877. J. J. VAN OS, en Echtgenoote. Mede uit naam van Broeders en Zusters. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig l.ijden, mijne geliefde Echtgenoote MARIA KRUITHOF, in den ouderdom van bijna 38 jaar. Helder, 29 October 1877. G. W. PETERS. Mede namens de familie. Op verzoek der overledene zullen geen uiterlijke teekmen van rouw ge dragen worden. Eenige en algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 2