KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN. No. 496. Vrijdag 16 November 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN Kalender der Week. NIEUWSTIJDINGEN 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Ibonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nnmmers 1 Cent. te HELDE R. Van 15 regels 35 Centenelke regel meer 5 Centen; grootere letters wordeD naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. NOVEMBER, ondag 18 Opgang der Zon 7 u. 31 m. Ondergang 4 u. 01 m. laandag 19 Hnsdag 20 Volle Maan. foensdag 21 Groote Koemarkt te Alkmaar. jonderdag 22 23 laterdag 24 HELDER, 16 Nov. 1877. Bij de directie der Marine alhier s gisteren aanbesteed de levering an vleesch voor Zr. Ms. schepen, i inschrijvingen waren ingekomen, ls van D. Schrijver a f 82.00, Zuur- ier, 'te Spierdjjk a f 81.00, W. S. J. te«k, a f79.60 en Zeelig, te Haar- em a f78.00, de 100 kilo. Voor de levering van groenten was Ie minste inschrijver de heer M. de laas, alhier. - Het gezelschap van Prót en [istemaker was Dinsdagavond stellig evreden over de opkomst van 't lubliek, want Tivoli was stampvol. )e toeschouwers waren bljjkbaar in komen, zoowel met 't stuk als met Ie acteurs. Te bejammeren was de stoornis, reroorzaaki door een baldadige, iemand ran wien men zulke schandalen niet jou verwachten iemand, versierd net de orde, voor «moed, beleid en rouw" en naar men zou veronder- tellen niet uit den stand van Jan Rap. Een spoediger tusschenkomst van Je openbare macht had, o. i., echter reel kunnen voorkomen. - Wij maken onze lezers nogmaals lattent op den Zondagavond door het flongelings-Collegie «Nut en Genoe gen" te geven liefdadigheids-voor stelling (zie Advertentie.) - Het st. Holland, van hier naar Batavia, arriveerde te Suez en vertrok van daar den 13den November 's morgens. Het st. Koning der Nederl.van Batavia naar hier, arriveerde te Port- 1 en vertrok vandaar den 14den November 's morgens. Dinsdag is op de hoogte van den Kadijk, te Amsterdam, achter een nachtwachtshuisje, een in doeken gewikkeld ljjkje gevonden van een reeds in staat van ontbinding ver- keerend pas geboren kind. Omtrent het gebeurde op de Brouwersgracht te Amsterdam deelt het Hbl. nog mede, dat het ontbre kende knipmes (de overledene had er vier) in den zak van een broek is teruggevonden. De daad schijnt dus te zjjn geschied met een ander mes, dat niet behoorde aan den heer Kets. In de aangifte van overljjden wordt zijn dood toegeschreven aan verbloeding, tengevolge van een hals- wonde, welke, ofschoon het vermoe den van zelfmoord niet is uitgesloten, ook door moord kan zjjn veroorzaakt. Justitie en politie bljjven in deze zaak voortdurend onderzoeken. Reeds heeft weer een langdurig verhoor aan het politie-bureau plaats gehad. Te Wierden heeft Maandag, bij een twist, die ter gelegenheid van den marktdag tusschen twee personen ontstaan wasde een den ander doodgeslagen. Vanwege de rechtbank te Almelo wordt een onderzoek ingesteld. Te Zwammerdam zijn dezer dagen twee kinderen geboren, die met de hoofden aan elkander verbon den zijn, op zoodanige wijze, dat het eene omgekeerd op het andere staat. De kinderen, beide van het vrouwe lijk geslacht, zjjn voor het overige goed gebouwd en nog in het leven. Men meldt uit Arnhem Een landbouwersknecht is, terwijl hij in het land aan het werken was, door een ezel aangevallen en der mate gebetendat men voor zijn leven vreest. Niet dan met de grootste moeite gelukte het, het woedende dier, dat op het lichaam van zijnen vjjand was gaan staan, daar af te trekken. Van goed ingelichte zjjde wordt aan het Vad. medegedeeld, dat het. bericht als zou het Houtmans-monu ment in Juli 1878 te Gouda worden onthuld, geheel onwaar is. Bjj de hoofdcommissie is daarvan niets hekend. Men meldt uit Deventer, dd. 13 aan de H. C.; Gisternamiddag overleed plotseling, na het nuttigen van enkele heten van den middag maaltijd, de heer J. v. T., koopman in verfwaren aldaar. Daar vermoedens van vergiftigingontstonden, is dade lijk een onderzoek ingesteld, waartoe de rechter-comm. nit Zutfen den- zelfden avond is overgekomen. Naar de Zutph. Ct. echter ver neemt, zou gebleken zijn, dat de heer v. T. na het gebruik van het middagmaal, aan een beroerte is overleden. Dinsdag is door de politie te Haarlem ten huize van een brieven besteller beslag gelegd op een gróót aantal stukken, welke door hem niet aan het adres waren bezorgd en hoofdzakelijk bestonden in prjjscou- ranten van modemagazjjnen uit het buitenland. De man gaf voor, dat hij daarvau dageljjks eenige rondbracht. Hij is inmiddels in zijne betrekking geschorst. Volgens een te Bern uitkomend blad heeten onze ministers, Vanheic- keren Vankell, Smidt, Kappejjne, Michers Eschilgmann, Deroo, Van- bosse, Tak Vanpoortulich. Een vadermoord heeft het dorp Ravanac in het arrondissement Li- maux met afschrik vervuld. Laroque, twintig jaar oud, was op het punt naar het leger te vertrekken, toen hij voorleden week poogde een os te verkoopen, die aan zjjnen vader, zaakwaarnemer van het kasteel van Mauléon, toebehoorde. Hjj leidde den os naar de markt van Quillon, verkocht hem, stak het geld in zijn zak en keerde terug naar huis. De vader, van het gedrag zijns zoons verwittigd, verweet hem in hevige woorden zjjne schandeljjke bedriege rijen, en meer en meer in gramschap ontstoken, gaf hij den jongeling een slag in het aangezicht. De moeder kwam toegeloopen en trok partjj voor haren zoon. Beiden waren woe dend, en wie weet, van wat vreeselijk schouwspel het kasteel van Mauléon getuige was. Voorleden Zondagavond zag men rookwolken en vlammen uit een schuur van het kasteel omhoog stij gen. Aanstonds was er volk op de been om den brand te blusschen de vrederechter werd verwittigd en de magistraat begaf zich daar ter plaatse. Na vruchteloos gepoogd te hebbeu het vuur te blusschen, wilde de menigte zich verwijderen, toen de stank van verbrand vleesch de opmerkzaamheid van den vrede rechter gaande maakte. Hij had reeds verscheidene malen den zaakwaarnemer van het kasteel doen roepen, maar vruchteloosalleen vrouw Laroque en haar zoon waren aanwezig en ondanks alle nasporin gen kon men den vader niet vinden. De overbljjfsels van de verbrande schuur opdelvende, vond men dra 't voorwerp, dat den onverdragelijken stank had veroorzaakt, waarvan wjj hoven gewag maakten. Het was een menschenljjkbjjna geheel verbrand, een lichaam zonder armen of beeuen. De omstanders weken van schrik terug en de vrede rechter bekwam spoedig de zekerheid dat er een afgrijselijk schelmstuk moest gepleegd zjjn. Voorloopig werd de zoon Laroque ondervraagd, dien men verdacht, zijn vader vermoord en gepoogd te hebben alle teekens van zjjnen vadermoord in dien brand te doen verdwjjnen. En waarlijk, van de eerste woorden af, die de beschuldigde uitbracht, was er voor 't gerecht geen twijfel meer mogeljjkde zoon Laroque was schuldig én werd aanstonds in hech tenis genomen. De ontdekking eener met bloed bevekte bjjl en de sporen van het schelmstuk op de kleederen van de moeder en den zoon bevestig den ten volle die beschuldiging, en het is nu zooveel als zeker, dat na den twist in het kasteel, de moeder en de zoon Laroque zich op den onge- lukkigen zaakwaarnemer geworpen hebben, hem op den grond gesleurd, hem vermoord, en ten laatste zijn lijk op de wreedste en baldadigste wjjze verminkt hebben. Nog is het zeker dat bjj het val len van den avond die onwaardige moeder en zoon 't verminkte lijk op een burrie in stilte langs een laan gedragen en het in de schuur hebben verborgen, welke zij daarna met eigen hand in brand staken. Te Londen heeft iemand zijn valsch gebit ingeslikt. Doctérs en chirurgijns beproefden het uit de keel te verwjjderen, maar slaagden daarin niet, omdat de gebogen deelen van het gebit in de spieren waren ge drongen. De man stierf dus kort na het ongeval. In de vorige week hebben op het schietterrein bij Bredelar, in Pruisen, proefnemingen plaats ge vonden met het door Krupp uitge vonden gepantserde kanon. Die

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1