SINT NICOUAS COURANT. Maoazijn: Zuiflstraat M 71, Nieuwafliep. I II VLIEGER'S PRENTENBOEKEN, Bijvoegsel bij Het Vliegend Blaadje van 30 Nov. 1877. BEBKHOUT's Aan OudersVoogden en allen SBB die de lieve jeugd beminnen, Vrien- SS» den en Vriendinnen, of allen, die prijs stellen op degelijke St. Nicolaas-Geschenken, Salut! Even als vroeger, willen wij voor belangstel lenden een uitvoerige opgaaf doen van boekjes en Boeken, welke zij n verschenen of reeds be stonden en bijzonder uitmunten door lieve tekst, sckoone uitvoering, en meer nog die van ouder tot ouder in herinnering leven, eii nu in een nieuw gewaad zich op nieuw aanbevelen. Boek jes voor kleine kinderen, voor die iets grooter zijn, voor die kunnen lezen, voor groote en kleine jongens en meisjes, met verhalen, boeiend door het zeldzame, en leerzaam door de nuttige opmerkingendichterlijke ontboezemingen en lieve novellen, voor allen, die in het eenvoudige het grootste genoegen vinden. Wij willen die boekjes hier opnoemen, van enkelen tegelijk een schets van den inhoud geven, om de keuze gemakkelijk te maken. Boeken, van het gehalte als deze, hebben wij duizenden, te veel om op te noemen. Werken voor hen, die den manne- lijken of jonkvrouwelijken leeftijd bereikt hebben, vindt men, ofschoon niet in die keuze, ook bij ons voorhanden. Voor hen, die zoo iets degelijks verlangen, meenen wij, dat zij niet teleurgesteld zullen heengaan. Dit is zeker tot ieders voordeelmen kan de boeken zien, en oordeelen of ze voor het doel geschikt zijn. Dat is beter, dan zich door aankondi gingen van elders te laten verlokken tot het koopen van paketten, met, naar men zegt, nieuwe boeken, en die bij ontvangst tegen val len, daar het werkjes zijn, die uit den tijd zijn of die het meest geschikt blijken voor misdruk. Schijnbaar betaalt men in dat geval weinig, maar inderdaad is het voor de lectuur die men krijgt, veel te veel. Helder, 30 November 1877. ^ERKHOUT pQ. aan de Ingezetenen van Helder en Meuwediep. Ik zend hier Boekjes, niet heel groot, 't Is voor Kinderen, op den schoot Yan hnn moeder neergezeten; Plaatjes zijn er in, heel lief. Moeder zegt: wel, hartedief, Wat daarin staat, moet je weten. Moeder zal je zeggen wat 't Aardig Boekje wel bevat. Schrijf, je weet waartoe dat dient, Maar de titels op, mijn vriend. Nu voor kind'ren, die hun tijd Op de scholen goed besteden. Met hun ijver, met hun vlijt, Ben ik dit jaar zeer tevreden. O, vertelt hun allen maar, Welk een schat van fraaie boeken Ik voor hen weer in dit jaar Wilde bij elkander zoeken. Noem gerust maar, beste man, Yoor hen er de titels van. Ook hen, die de maatschappij Werkzaam reeds zijn ingetreden, Stel ik, ieder naar zijn keus, Stellig weer dit jaar tevreden. Boeken, waar voor geest en hart JEtijk'lijk voedsel is te vinden, Zal men thans in ruime keus Uitgestald bij BERKHOUT vinden. i Leest de lijst, en ik wed haast Dat U d' overvloed verbaast. Elkeen, welken rang of stand Hij in 't leven mag bekleeden, Yindt bij BERKHOUT wat hem lijkt. Komt dus vrij daar binnentreden. Schrijvers, die in Nederland In de meest beschaafde kringen Zoo van tijd- als landgenoot Voor hun werken lof ontvingen; Dichters, die alom vermaard 't Hart verrukken en ontgloeien, Die den lezer, fijn van smaak, Door hun werken kunnen boeien. Al wat in den laatsten tijd Is verschenen, lieve vrinden, In dat genre, kunt gij thans Uitgestald bij BERKHOUT vinden. Ieder is gewis tevreden, Als hij met Sint Nicolaas Eens bij hem komt binnentreden. Alles staat vooraf daar klaar, Nu tot ziens, ik wacht u daar. Sint Nicolaas. De boekjeswaarvan St. NICOLAAS bet eerst spreekt, zijn reeds zoo gunstig bekend, omdat ze bij 8 plaatjes ook allerliefste versjes bevatten; versjes, door bun ouderdom zoo aan trekkelijk. De prijs is slecbts 10 Cent. Het zijn deze: Wat Moeder voor baar kindje zong. Daar was r reis een vrouw. IPF" Op Va- ders knie. Irf Aardige deuntjes. fW* Prins Robert was een Sjentelman. iKT* Zoo zijn onze manieren. Juffrouw wil je jongentje ver bieden Broeder en Zuster. iW Tikke takke toonen. 1^ Wiegeliedjes. Geschie denis van Jan Klaassen. Geschiedenis van Klein Duimpje. I# Geschiedenis van Blauw baard. 1W Kinderen in !t Woud. With- tington en zijn Kat. SC Rood Kapje, enz. Een paar versjes uit deze verzameling züllen wij noemen Ben je boos Pluk een roos, Zet ze op den hoed, Dan ben je morgen weer goed. Jan Jan Daar ginder komt je moeder an; Als zij komt, dan komt zij hier, Als zij drinkt, dan drinkt zij bier, Als zij bakt, dan bakt zij brood, Als zij sterft, dan is zij dood. Naar bed. naar bed, zei Duimelot; Eerst nog wat eten, zei Likkepot; Waar zal ik 't halen zei Langelot Uit grootvaêrs kast, zei Ringeling; Dat zal ik verklappen, zei 't kleine ding. Wel, wat zeg je van mijn kippen Wel, wat zeg je van mijn haan Hebben ze geen mooie veêren Of staat jou de kleur niet aan En ik zei er tot Jaap, En ik zei er tot Jaap, En ik zei er tot Jaapjesta stil En waarom zou ik stille staan F lk heb van me leven geen kwaad gedaan. En ik zei er tot Jaap, En ik zei er tot Jaap, En ik zei er tot Jaapje: sta stil! Boekjes voor ben die reeds beginnen te lezen, met een en twee plaatjes, in keurig omslag en van schrijfsters en schrijvers, die zich voor kinderen het zeerst beijverd hebbenvan Louise Hardeiiberg', Elize van Calcar, Koopinans van Boekeren, Agatlia, Herman (le Ridder, Dr. Laurillard, van Koetsveld, van den te vroeg ontslapen P. J. Andriessen, en anderen, als Kleine Geertje. Tweemaal verdronken. De arme juf. Een merkwaardige jongens' partij. Eerst helpen. Een man een man een woord een woord. Een dag en een nacht in den mast. Aardig Antje en kreupel Elsje. Eene geschiedenis uit eene dorpsschool. De kleine Maria. Trijntje Toet. Arme Jacob. De musch en de koekkoek. De spaarpot en de valscke armband. Het uit hangbord. De bron in 't dal. Ik kan 't niet helpen. Vaders nalatenschap. Het snoeptafeltje. Cbristine's keuze. Hoe Charles rijk werd. Het kind van den dronkaard. Giovani's Marmot. Scherp schutters. De gevolgen van een onbezon nenheid. Het kleine domme Roosje. Een gelukkig Nieuwjaar. Voor de grap. Het molentje. - De regen. De Brandnetels en de nieuwe wereld. Leven is werken en werken is leven. Het aardmannetje. Een stukje rookvleesch. BOEKJES MET VEERTIEN PLAATJES, of meer of minder, die alleen gekocht worden om het sierlijke omslag, dat reeds een mooie prent is en die slechts 30 Centen kosten. De Pop van Margo. De levende Pop. Sint Nicolaas. De zonderlinge avonturen en reizen van den Baron vön Munchhausen. De twee Zusters èn de Toovergodin. Geschie denis van Asschepoetster.Gelaarsde Kat. Lustige streken en avonturen van Tijl Uilen spiegel. Gullivers reizen naar Lilleput. De geschiedenis van Klein Duimpje. De lotgevallen van Jan Klaassen. De geschie denis van Roodkapje. Al deze werkjes zijn van den bekenden J. J. A. GOEVERNEUR. Goud Elsje. Paul en Betsy. Het raad sel van de Prinses: De zeven Raven. ÏW~Deze zijn van den Duitseken Sprookjes verteller GRIHM. W. F. 00STVEEN heeft de jeugd met lieve hoekjes verrijkt. Allerliefste keurige werkjes met 8 platen, waarvan de titels zijn: In vreemde landen. Een rare snaak. Onder de Wilden. Jachtavonturen. Nog wat nieuws. De pot met melk. De Geit. De wondeiljjke avonturen van den Baron von Munchhausen, enz. De prijs van deze lieve boekjes is 30 Cent, Nog drie boekjes van GOEVERNEURdie moeten wij vooral een plaatsje geven. Het eerste isDe geschiedenis van vijf Biggetjes. Och Oeh zoo'n aardig boekje. In het woordje vooraf" verhaalt de schrijver: Vrouw Speks, geboren van der Ham, Was vroeg als weduwvrouw gebleven; Maar toen haar man te sterven kwam, Hield zij vijf zoontjes nog in leven. (Van deze jongens vervolgt de geschiedenis op uiterst komieke Het tweede is Ditjes en Datjesnet zoo als de titel is, is ook het geheele boekje; van alles wat. Het derde is al jaren bekend, het is getiteld Het leven en bedrijf van Daniël Dom, bijge naamd Domme Daan. Dat is een alleraardigste maar ook een nuttige geschiedenis, vooral om te bewijzen dat «twaalf ambachten" «dertien ongelukken" zijn. Drijft kindren, met het treurig lot Van Daan, niet al te veel den spot, Maar leert uit zijn zoo groot gemis Dat leeren onontbeerlijk is. De prijs van deze hoekjes is 40 Cent. bekend en steeds mooi, met zes platen, in kwarto met tekst, voor slechts 30 Ct. Yan dit en dat van alles wat. De schoone slaapster. Asschepoetster. Roodkapje.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 5