TOT SLOT Martha en haar Poesje, 60 Ct. DE LOTGEVALLEN ÏAI GRAAF HDNGERDORP, 60 Ct. De geschiedenis van een Rijksdaalder en een Cent, 75 Cent. REIZEN EN AVONTUREN van Mijnheer Prikkebeen. Prijs ƒ1.25. AGATHA. Een prettige vacantie. Jules Verne. DE DEUVEKATERS, Klein Duimpje. De gelaarsde kat. Tom Pouce. De kinderen in het woud. De witte Poes. Tijger in de Ton. Frans en de Ezel. Prinses Flora en de wondervogel. De Aap en de Jongen. Ondankbare wil den. Jantje Pochhans. Het huwelijk van de schoone Prinses. Betooverde Prins. Blauwbaard. Huisdieren. Roofdieren. Fabel ABC-boek. Kindervreugde. Robinson Crusoë. Bij deze overbekende boeken, de goedkoopste haast, die er bestaan, zijn twee nieuwe ver schenen De Kinderen in het woud; een tref fend verhaal met vele platen, en Jozef en zijne broeders. De Boekjes: A is een Aapje, dat eet uit zijn poot. 50 Ct. A, A, A, Kijk dat kreeg ik van Papa. 75 Ct. Torentje, Torentje Bossekruid, Waf hangt er uit? Een gouden fluit. 75 ct. Niets is nul, arme Sul, Gij komt te laat! dat spijt mij, maat! 70 Ct. zijn overbekend en behoeven daarom geen verdere aanbeveling. Yan Robinson Crusoë," zijn "verschillende uitgaven. Voor kinderen hebben wjj met be weegbare platen, 90 Cent. Maar een echt mooi Cadeau isde laatste op nieuw in bet Engelsch vertaalde geschiedenis van den oorspronkelijken schrijver, den onvergelijkelijken IIA\IËL DE FOE. Het leven en lotgevallen van Robinson Crusoë, met 190 houtsnee en lithographisehe platen, in rijken band voor f3.90. Wat tot nu toe vermeld is, zijn niet de grootste boeken, maar uiterst gering in prijs, zoodat elke moeder, die over weinig te beschik ken beeft, toch hare kleinen met een lief boekje kan tevreden stellen. Hetgeen wij nu noemen zijn allen prachtboeken met oleogra- phische platen, en keurige kindertekst met een groote letter; ze zijn ten eerste de niet ge noeg geprezen boeken van AGATHA: Heintje de Vos 0.75. „Tak^ en Minette 0.75. -Fidel en Fidelia 0.75. "De kleine Jo0.75. 'Prettige Daagjes 0.75. -Prins Vriendelijk 0.75. -Roodborstjes0.75. Mooi Elsje 0.90. SS^De Kikvorscb0.90. -Blinde Maarten 0.90. Goeverneur's FABELBOEK DE HOND en DE KINDEREN, DE RAAF, HET KIND en DE OS, DE KATJES, a 0O 0©U-t. De uitvoering van deze boeken is onberispelijk. Van den Heer D. DEKKER, in onze ge meente zoo wel bekend, hebben wij Dat een profeet in zijn eigen land zelden geëerd wordt, kan men op deze verbalen niet toepassen, want deze uiterst koddige boeken hebben hier een ongewoon debiet gehad. Een goede aanbeveling dus. Tot dezelfde soort van boeken bebooren de onderstaande, allen even keurig, en van populaire schrijvers. Verzoeke vriendelijk dit goed te lezen. W. 5f. Peijpers, Da Kinderen van Kapitein Grant in den Amsterdamseben Schouwburg, met 6 prachtige; in kleuren gedrukte platen, en dito omslag, 75 Cent. De tien kleine Nikkertjes, met 12 gekleurde platen en dito omslag, 75 Cent. De.negen kleine Nikkertjes, dito dito, 75 Ct. Het beweegbaar Prenteboek, met 8 fraai ge kleurde platen in stevigen band, 75 Ct. C. C. J. Rupp, Het meisje met de twee schoen tjes, met platen, 75 Cent. Het bezoek bij den Leeuw, met platen, 75 Cent. Teil Kate. De Ballade van Lady Ouncebel en Lord Lievelijn, met keurige, iu goud gedrukte platen. 60 Cent. Asschepoester, dito dito, 60 Ct. P. J. Audriessen, De reis naar de Maan, 75 Ct. De Dierentuin te Amsterdam voor de jeugd met prach tig gekl. afbeeldingen, 75 Ct. Dora en Eduard, met 6 cromo platen, 90 Cent. Joh. Gram. Onze gevederde vriendjes, 2 diverse stukken, elk met 6 fraaie platen, 60 Cent. Wiilkler. Onze Huisdieren, met 13 fraaie in kleuren gedrukte platen, 75 Cent. Hoe men buizen bouwt, een prenteboek voor jongens en meisjes, met 12 prachtige pb, 75 Ct. Henri. Nieuw Soldaten ABC, met 8 keurige platen, 60 Cent. De Nieuwe Rarekiek van den ouden korporaal Smit, 75 Cent. Cornelis. De Muis- en Ivikvorscbenkrijg, 75 Ct. Evangeline. Het groot Prenteboek, met een aantal platen, 75 Cent. Een afzonderlijk plaatsje verdient het onder staande merkwaardige Boek, getiteld: Een wonderbaarlijke en kluchtige historie naar teekeningen van Rudolf Töpffer, voor de jeugd berijmd door J. J. A. GOEVÈRNEUR. Een tooverboek met beweegbare platen, fl.50. Bij zooveel gekheid of wereldsehe zaken, is een boek dat ernstige geschiedenissen voor de jeugd verbaalt, voor velen niet ongepastimmer hadden Bijbelsche tafereelen, voor oud en jong, een groote aantrekkelijkheid bet eene boek heet Het leven van Jozef, met zes platen, voor kin deren, met bijschriften van Dr. G. J. VosAz.; het andere is getiteldHet leven van Koning David, met 6 platen en van dezelfden schrijver.' Die groote kwarto boeken zijn elk fl.30. Het is waarlijk ondoenlijk, bij de beperkte ruimte van dit blad, alles te noemen wat der jeugd aangenaam, lief of goed kan zijn, men kome zien en men vindt bet ontbrekende in de ruimste keuze aangevuld. Voor meer gevorderden hebben wij nog niets genoemd. Met Jongens-boeken zullen wij beginnende welbekende Goeverneur speelt bier een groote rol in. William Rice de Tijgerdooder. De Moordhut op de prairie. De man met de twee hoofden, of de vreemde ontmoetingen van een kleermaker. De Matroos van Amsterdam, belangrijke avon turen te land en ter zee. Uit het zeemansleven. Lapland en de Laplanders. Een schipbreuk in bet ijs. Het spook. Roodhuiden en blanken. De Nacht na de slag bij Auersbadt. De Rood mantel, of boe ik mijn oor kwijt raakte. Karakter trekken uit het leven van vermaarde personen. De levensloop van een Oost-Indiëvaarder. Een nederdaling in de Vesuvius. Deze boeken bevatten allen drie platen en lectuur. Of ze lust tot lee- ren zullen opwekken, duiden de titels, die boeiende geschiedenissen verraden, genoeg aan, en de prijs? die is slechts 35 Ct. De Partijgangers, De Robinson van het Noorden en Straatsburg in 1681, zijn lijvige boeken met 4 platen, prijs 90 Ct. De naam van Jules Verne is genoeg om eiken lezer te verrukken. Wat al schoons ver baalt deze niet in zijn boeken! Wat al wetens waardigs valt daarin niet voor ons op te merken Deze boeken zijn inderdaad fraai en goedkoop: Allen zijn bij ons voorhanden, ingenaaid fl.50, gebonden fl.75. In prachtbandjes hebben wij een mooie col lectie voor meisjes noemen wij hier een paar titels: Agatlia. Adèles besluit, fl.90. Anna's Wie genlied, fl.90. De Genius van bet Kransje, f 1.90. BeroemdeNederlandscbe Vrouwen fl.90. Eva Strooveld, fl.90. De Familie Guldenarm, fl.90. Esther en Agatha, fl.90. 'F. Gerdes. De Kanteh Zakdoek, fl.90. Koopmans van Boekeren. Jurriaantjes fl.90, en vele andere van verschillende schrijvers van naam. Welke boekeu ook verdienen gemeld teworden; omdat ze uitmunten door schoone verbalen, een eerste plaats komt toe aan den beroemden C. Schmid. Wie kent niet den verbaier van de Paasch-Eiereu en zoo veel ander schoonsWij noemen bier alleen die titels, die wij in voor raad hebben. C. Schmid. Horlanda, Hertogin van Bretagne. Mathilda en Wilbelmina. God beproeft en beschermt de onschuld. De Wonderdoctor. De Verteller. Deze zijn allen 35 Ct. De Splinter. Anselmo en Maria Laanders. Lizette. God verlaat de onschuld niet. De twee broeders. De laatste avond van het jaar. Het verloren kind. De Nachtegaal. Deze zijn allen 40 Ct. en nog een menigte van 50 Ct. per stukje. Haast zouden we vergeten te noemen die overbekende boekjes van Goeverneur: Daar was ereisSprookjes en vertelsels en dan: Bij Saartje. Onze oude goede baker; die sprookjes kan vertellen. Beide boeken zijn netjes geeartonneerd a f 1.40. De Gedichten van Hyronlmus van Alphen voor kinderen, kent ieder Nederlander. Hoe lief en goed is niet de geest, die de vermaarde dichter in elk coupletje gelegd beeft: Ziedaar lieve wichtjes! Een bundel gedichtjes Vermaakt u er mee Wij zaten laatst bij Saartje! Onze oude goede baker, Die sprookjes kan vertellen, Wij dronken chocolade En deden honderd vragen. Jantje zag eens pruimen hangen O! als eieren zoo groot. 't Scheen dat Jantje wou gaan plukken, Sehoon zijn vader 't hem verbood. Van deze gedichten hebben wij drie uitgaven voorbanden, van 20 Ct., van f 1.25 metplaatjes en een feestuitgave in groot kwarto, voor f 1.50. J. P. REGEER. Het zal C bevallen, Prijs 90 Ct. Een groot boek op Carton, en eeft tekst om kinderharten te treifen. Voor de kleinen is dit boek uitermate geschikt, want ze kunnen het niet scheuren. Om bet zich aan te schaffen dient men zich te haasten; bijna is het uitverkochteven al bet andere boek van Regeer, Versjes en Liedjes, voor geen geld is daarvan een exemplaar meer te krijgen1. hebben wij voor onze koopers een verrassing. Het is ons na veel moeite mogen gelukken, een allerliefste novelle machtig te worden, op gesteld door onzen bekenden letterkundige, den Heer D. DEKKER. Dit boekje is getiteld (TEXELSCHE NOVELLE.) Zeer compres gedrukt, is de inhoud gelijk aan een gewoon boekdeel. De lithografische omslag geeft op lieve wijze te radeü, wat de inhoud zal zijn. Inderdaad is bet boekje (zoo van de pers) 75 Cent waard. Men verkocht bet, om nut te stichten voor 40 Cent, en nu geven wij betalleen gedurende bet feest C^IDZE-i^TT aan al onze bezoekers, die voor minstens 70 Cent koopen. Wie zou willen verzuimen op zoo'n gemakkelijke manier dat boekje' te ver krijgen? Dit is' nu geen Bon, waarop brzooveel en zooveel beloofd wordt) maar iets, dat men vabt krijgt. Wij bevelen onze verzameling in de gunst van Helders publiek aau. Naar buiten tegen^, franco toezending van bet bedrag. Winkeliers ontvangen aanzienlijk rabat. Nieuwediep, 30 Nov. '77. ■^ERKHOUT po., Boekhandel aren Zuidatraat M 71, Nieuwediep Snelpersdruk van C. de Boer Jr., Spoorstraat. I

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 6