Oorlogsberichten. Advertentiën. D I Gistere* is een man op 's Rijks werf in een machinewaarbij hij werkzaam was, beklemd geraakt, met het ongelukkig gevolg, dat hij deer lijk gekwetst werd. In den vroegen morgcfi van gisteren heeft een ingezetene dezer gemeente, door ophanging, een einde aan zijn leven gemaakt. Door het st. Prins van Oranje, 26 dezer van Port-Said vertrokken naar hier, is in de roode Zee ge praaid bij Perim het st. Prins Hen drik van hier naar Batavia. - De mailboot Conrad," waar omtrent men zich in de laatste da gen weder ongerust maakte, door dien deze reeds 20 December te Batavia moest aangekomen zijn, is gisterenmorgen aldaar aangekomen. Alles wel aan boord. De vertraging in de aankomst is veroorzaakt door het breken van den lagedrukzuiger, op den 5den Decem- j ber, op 189 mijlen voorbij Aden. j Het schip had echter nog 8 mijl i vaart gehouden. Het stoomschip Celebes, van hier naar Batavia, passeerde Gibral tar 23 December. Naar wij vernemen is de heer W. Mets Tz. benoemd tot postcon- ducteur tusschen Texel en hier. De gezagvoerder van het schip «Gazelle," te Bilbao aangekoman, rapporteert den 7n Dec. op 36° NBr. en 72° WL., een brandend schip ge zien te hebben, doch kon geen naam of tuig onderscheiden. Hij bleef bij het schip tot den 8n, toen hij het zag wegzinken. Er was geen spoor van de epuipage te ontdekken. Volgens particulier telegrafisch bericht is het schip «Walmer Castle," verbrand ter reede van Batavia, met volle lading voor Nederland aan boord. Onder de morgengodsdienst oefening onstond Dinsdag te Go- rinohem brand in den rijstpelmolen van de firma J. Kant van Andel en Zoon, op den wal bij de artillerie kazerne; binnen een half uur vielen de roeden naar beneden. Molen en pakhuis werden geheel vernield. Een gedeelte van den voorraad werd door de artilleristen gered, doch om streeks 200 balen bloem zijn ver brand. Op slechts 20 passen afstand bevindt zich het kruithuis. Twee paarden zijn nog intijds de vlammen ontkomen. De oorzaak is onbekend. Te Arnhem is een schrijnwer- los, trok de pistolen uit de holsters, die hij met opzet den kastelein onder den neus duwde, en volgde de hem lichtende oude in de berookte kamer. Nadat hem de waardin, onder duizend stamelend voortgebrachte verontschuldigin gen, verlaten had, onderzocht de docter zorgvuldig de hem omringende voorwerpen. Het huisraad der kamer vertoonde niets, wat men niet in iedere bovenkamer vinden kan. Eindelijk nadert hij de groote kachel, om te zien of er brandstof achter verborgen was. Hij ontdekte echter niets dan een hoop in den haard bij elkander geworpen kleedingstukken. Hij greep er een van op en bezag het bij het licht, maar hoe was hij te moede, toen hij zag dat het met bloed bevlekt en nog warm was. Met angst wierp hij het op de vorige plaats, en bedacht met afgrijzen, hoe hij uit dit moordenaarshol zou geraken. Reeds was hij voornemens zijn paard in den steek te laten en te voet zijn heil in de vlucht te zoeken, maar de vrees, dat hij in den donkeren nachtin het woud verdwalen of de overige leden der bende, die naar zijne meening, hier haren zetel moest hebben, in handen konde vallen, ker, die een zware tafel droeg, op de straat ineengezakt. Door te groote inspanning is hem een slagader ge sprongen, waardoor hij terstond een lijk was. Een bewoner van den Heere- poortenwal te Groningen had Maan dag verscheidene borrels gedronken en was daarop naar huis gegaan, waar hij kort daarna overleed. Een hevige brand heelt Dins dagavond de stoom-vermicelli-fabriejc van den heer H. J. Mulder, op het Rustenburgerpad, gein. Nieuwer-Am- stel, vernield. De fabriek is geheel uitgebrand. De Amsterdamsche brand weer hielp bij de blussching. Bij testamentaire dispositie heeft de heer H. G. van den Bergh, dezer dagen te Amersfoort overleden, aan het R. K. parochiaal armbestuur al daar gelegateerd een inschrijving op het Grootboek twee en een half pCt.tot een som van f20,000, vrij van successie-rechten. Uit Maastricht wordt gemeld: In het gehucht Biesland, op korten afstand van deze stad, heeft het vol gend ijzingwekkend voorval plaats gehad Een man zonder vaste woonplaats die, als hij niet onder dak kon komen, in stal of schuur, somwijlen zelfs in een der holen van den Pietersberg een nachtverblijf vond, had in den nacht van Zaterdag op Zondag met medeweten van den eigenaar een slaapplaats gekregen in een stal te Biesland. Hij verkeerde toen in hoogst beschonken toestand. Dien dag had hij een paard helpen slachten, en zijne handen en kleêren waren druip nat en doortrokken van het bloed van 't paard. Tegen middernacht toen de koude heriger werd, ging de man des huizes, bevreesd dat de zwer ver zou bevriezen, naar hem zien en vond hem in een vreeselijk vermink ten toestand. Terwijl de man sliep had de reuk van het paardenbloed twee honden, die zich in den stal bevonden, aangelokt. Zij hadden hem eerst de kleeren van het lichaam gescheurd en die uitgezogen, en daar na hadden zij hem het vleesch van het lijf geknaagd. De ongelukkige is nog dienzelfden nacht naar het burgergasthuis alhier overgebracht. Zijn toestand ie hopeloos. Een waarschuwend voorval heeft op Kerstavond jl. te Westmaas plaats gehad, bij een herbergier. In een slaapvertrekje werden eenige kooltjes (turf) aangelegd in een pot. deed hem besluiten te blijven en op alle mogelijke wijzen voor zijne zekerheid te zorgen. Nadat hij bijna een uur in de pijnlijkste onrust had doorgebracht, kwam de waardin en zeide hem dat de kamer gereed was. Met de pistolen onder den arm en in de hand, volgde hij haar op den krakenden trap, naar een tamelijk zindelijk kamertje. Op de vraag„Wat hij voor avondeten be geerde r" verlangde hij slechts wat brood en wijn, onder voorwendsel, dat hij van de reis vermoeid, meer rust dan eten noodig had. Beiden werden hem gebracht, en de waardin verliet hem, nadat zij alvorens nog eenen angstigen blik op een groote kast aan den wand geslagen had. De Graaf, die haar niet uit het oog verloor, bespeurde dezen blik wel. Nauwelijks was zij buiten de deur, toen hij deze achter haar toesloot, en zich met gespannen haan naar de kast spoedde. Dezelve was niet toegesloten, en hij vond er na een nauwkeurig onderzoek, niets in dan eenige kleedingstukken. „De Graaf onderzocht nu ieder deel des vertreks, zonder iets aan te treffen, wjt Terwijl de waard in de gelagkamer was, zouden de grootmoeder en de moeder met haar kroost zich ter ruste begeren. Spoedig waren allen bedwelmd zeker waren vijf personen het slachtoffer van onvoorzichtigheid gewordenindien het onheil niet toevallig ware opgemerkt. Een meisje van vier a. vijf jaren was reeds gestikt. LI. Zondagavond had te Bussum vlak bij het station een betreurens waardig ongeluk plaats. Een persoon, die in verregaanden staat van dronkenschap verkeerde, hoorde den sneltrein aankomen en begaf zich op de rails; hij weigerde gehoor te geven aan de waarschu wingen van den stations-wachter. Deze het gevaar ziende, aarzelde geen oogenblik en sprong den weerspannige te gemoetdoch ook toen bleef hij nog stand houden, waarop een wor steling onstond die daarmede eindigde, dat de wachterzich met geweld losrukkende, op den grond viel ter wijl de ander door den trein werd verpletterd. De man was uit Baarn afkomstig. De spoorweg-wachter, die zelf bijna het slachtoffer zijner hulpvaardig heid was, is gelukkig met den schrik vrijgekomen. Uit Brugge wordt gemeld, dat aldaar sedert eenigen tijd vier per sonen verdwenen zijn, zonder dat het spoor van een hnnner wordt ge vonden. Het zijn de geneesheer van Maerkerke, een brigadier der jagers, een- aankomend jongeling en een schoenmaker. Er bestaat dientenge volge groote onrust in de stad. In de Amerikaansche stad Pro- videnee worden 220 straatlautaars over negen mjjlen lengte allen tegelijk opstoken en gebluscht door middel van electriciteit, hetgeen door een man wordt verricht. Na een proefneming van verscheidene maanden is geble ken dat deze methode niet slechts zeer doeltreffend is, maar ook aan alle eischen der practijk goed vol doet, dat, wanneer al de 2500 lan taarns der stad op deze wijze worden behandeld, een bezuiniging van 2500 dollars per jaar op werkloon en gas- verlies kan worden verkregen. Een telegram, den 23 dezer maand uit het Russische hoofdkwartier ge zonden, meldt, dat «sedert den 17den overal rust heerscht en geene ont moetingen met den vijand plaats hadden. Overal ligt hoog sneeuw en vriest 't sterk, en reeds is er ijs Hed hem verdacht voorkwam. Eindelijk viel hem iuden vloer te onderzoeken, of er ook ergens een valdeur of een andere soort van opening was. Deze vond hij wel is waar niet, maar wel kenmerkelijke sporen van vergoten bloed, welke men in de haast had afgewasschen. Hij speurde deze teekens na, en ontdekte dat dezelve zich achter, die kast verloren. Deze ontdekking vermeerderde zijn achter docht, en nu onderzocht hij de kast nog nauwkeuriger, maarvruchteloos. Toen kwam hij op de gedachte dezelve van haar plaats te schuiven, en ziet, hij bespeurde een deur, die hij den eersten druk open sprong. Die deur geleide naar ean kamer. De Graaf nam het licht, om te zien wat er in was. Daar vertoonde zich aan zijn blikken een verschrikkelijk schouwspel. Het lichaam van een meisje, met een diepe wonde in de borst, waaruit het bloed nog vloeide. De haren rezen hem ten berge, en zijn laatste twijfeling verdween. Hij bevond zich in een befaamd moordhol, waar men ook naar zijn bloed dorstte. Het besluit, zijn leven ten minste zoo duur mogelijk te verkoopen, gaf hem nieuwen moed. (Wordt vemolgi.J Simnitza op den Donau. De wegen,., vooral in de bergen, zijn onbegaan-Uq-r baar. Aan het oostelijke front is op- gemerkt, dat de Turken op den8 rechteroever der Lom terug gegaan zijn terwijl in de nog gebleven kampementen zeer weinig beweging"^- waargenomen wordt. - P ding De correspondent van de Dailjgjm, News deelt, evenals die van de Times, Je treurige bijzonderheden mede om^ren trent de slachtoffers van den sneeuw. jje storm in de omgeving van Bucha- rest. Een transporttrein o. a. maakt 8 bij Cotroceni, een voorstad^ van Bu0e u charest, halt om af te wachten toi de storm bedaard was, doch hij werd nagenoeg geheel, ondanks de onmid- delijke nabijheid van een dichtbe volkte stad, onder de sneeuw bedolven; Toen de Times-correspondent Zondaj w 11. de plaats van het onheil bezocht YI waren een aantal lieden aan ha uitgraven en reeds waren 29 lijkei 'a en 40 doode paarden opgedolver Pain Deze ongelukkigen hadden in d ÖEC wagens beschutting tegen den jjzigei^U sneeuwstorm gezocht, maar warei Ds met hen bedolven en doodgevroren Uit dit 'ongeval kan men eenigszini afleiden, zegt de correspondent, welki ellende de storm in Bulgarije veroor zaakt moet hebben. ,van enz., nog Burgerlijke Stand Helder.2 J Tan 24 28 Dec. 1877. Café ONDERTROUWDJ. J. Frensel stoke en K. v. 't HofF. J. v. d. Plaat matroos ei A D N. K.den Dekker. W. v. Duuren koksmaa en A. G. Knip. P. Middelbeek koetsia j, en J. Raven. GEHUWD: A. Dorlijn en J. ter Beelderi J. Jacobs en R. Corper.J. P. Kroeil2 en H. de Kamps. W. H. Koning en B 8 ui E. Brouwer. O. v. d. Wall en T. Prins BEVALLENA. Bakker geb. Ott Z. - C. A. Kelder geb. Thijnbeen Z. V Janzen geb. Kikkert D. E. Heeres gel - Karsman Z. - J. S. Besanger geb. Radij yan D. E. Minneboo geb. Riemersma Z. - J. L. Kannewasser geb. Beek D. M. i E. G. de Visser geb. Wa,tjon rL. J. C Scjiulmaijer geb. Gravesteijn D. T ^en Bakker geb. Daarnhouwer Z. E. van 5 jlast Hert geb. Bijl D. A. de Jong gel trol Bakker D OVERLEDENM. Balk 6 m. C Lut geb. Spil 24 j. G. Schreuder 13 g -ymun C. M. Vink 2 ra. D. Smit gel B| Wilner 79 j. Levenloos aangegeven 1. Kei 30-Jarige Eclitvereeniging van onze geliefde Ouders ANDREAS JACOBUS VERHORST EN PETRONELLA ANNA BIRKHOFF. Nieuwediep, 1 Jan. 1878. Uit naam hunner dankbare Kin deren, behuwd-zoon en klein- kinderen. Getrouwd ADRIAAN DORLIJN EN JOHANNA TERBEEK. Helder, 27 Dec. 1877. Algemeene kennisgeving. Getrouwd JOHAN PIETER KROEB HELENA na KAMPS. Helder, 27 Dec. 1877. af I

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 2