Oorlogsberichten. INGEZONDEN Burgerlijke 8tand Helder. Advertentiën. gegrepen en vermorseld; de een was 20, de ander 26 jaar oud. Zaterdag werd door een der passagiers van een te Alkmaar aan komende markschnit, bij het verla ten van bet vaartuig getrapt op een onder de bank liggende, door een ander passagier ter reparatie mede gebracht pistool, dat niet ontladen bleekalthans er volgde een schot, dat gelukkig niemand schade toebracht. Onderstaande advertentie leest men in de Alkmaarsche Courant van jl. Zondag: 1 8 7 8. Wij zijn met den tweeden Maart Met ons achten weer verjaard Het is niet weinig in getal Vijf honderd en twee jaren al. Winkel. Pr. SLOÖVES Cz. Z. H. Paus Leo XITI is Zondag te Rome plechtig gekroond, in tegen woordigheid van een aantal prelaten, de leden van het corps diplomatique en eenige andere personen. De plechtigheid, die vier uren duurde, had plaats in de Sixtijnsche kapel. Voor de rechtbank van gezwo renen te Spandau stond Maandag terecht de schoenmaker E. P. Veh- low, ouder beschuldiging van zijn 5jarig zoontje door middel van kolen damp te hebben doen stikken en po gingen te hebben aangewend om door hetzelfde middel zijne vrouw en beide andere kinderen (een meisje van 9 maanden en een van 21/2 jaar) 'tzelfde lot te doen ondergaan. Na langdurig verhoor en debat is hij ter dood ver oordeeld. In en om Dusseldorf moet het niet pluis zijn er gebeuren sedert eenigen tijd allerlei misdaden waarvan men de daders niet kan ontdekken, 't Is in December jl. voorgekomen, dat een bebloed lijk in de nabijheid van een militairen wachtpost werd gevonden; dat een persoon midden in de stad in een vijver werd ver dronken, en verleden Maandagmiddag, dat even voor de stadspoort een man met messteeken vermoord werd, enz. Groote afschuw wekte ook op, het vinden van een onthoofd lijk in een bosch nabij de stad, 'twelk in Maart van het vorig jaar voorviel. Naar aanleiding daarvan moet van Regee- ringswege een belooniug van 2500 Mark uitgeloofd zijn voor het opspo ren van den dader. Nog altoos doet zich op ver scheidene plaatsen in Duitschland de trichinenziekte voor en gewoonlijk wordt daarbij melding gemaakt van graaf Seniawitseh haar ontstemd hebben, anderzijds had zij, hoewel Dewbinsky zijn inwendige opgewondenheid poogde te ver bergen, ze toch opgemerkt, en zonder te weten waarom, had een angBtig gevoel haar overweldigd, hetwelk zij niet kon afwerpen. Dewbinsky vertrok heden iets vroeger dan gewoonlijk. Bij het afscheid, toen hij den zielvollen blik van Anka ontmoette, moest hij al zijn mannelijke kracht bijeen verza melen om zich niet te verraden. En toch scheen het hem onmogelijk dat hij voor de laatste maal deze liefelijke gelaatstrekken gezien, dat hij voor de laatste maal hare liefelijke stem gehoord zou hebben. - Terwijl Dewbinsky van de twee dames afscheid nam, stond Seniawisch in een hoek van den salon en sloeg de kleine groep gade. Een boosaardige vreugde flikkerde een kort oogenblik in zijn stekende oogen en om zijne lippen speelde een tevreden glimlach. VI. Den volgenden morgen begaf Anka zich in het park, om, zoo zij zeide, de frissche gevallen met doodelijken afloop. Zoo bijv. nu weer te Kischimin de Pruisische provincie Posen. Men heeft aldaar in een varken trichiuen ont dekt, maar eerst lang na het slachten en wel toen van de personen, die van het spek hadden gegeten, reeds vier aan de genoemde ziekte waren overleden en anderen hoogst gevaar lijk ziek lagen. Volgens het Journal du Havre hebben de matrozen van het Ameri- kaansche schip »Speedwel'„ dat van Charleston naar Baltimore vertrok, en dat onderweg met vreeselijke stormen te kampen had, bij gebrek aan levensmiddelen een neger opge- ten, dien zij wegens verstandsverbijs tering hadden moeten dooden. Drie broeders te Bpiuac trok ken in 1868 1876 'en 1878 bij de loting allen nummer 7. Te Saint- Martin trok een der loteliugen het nummer 57, dat ook door zijn broeder zijn vader en zijn grootvader was ge trokken Berichten uit China, met de mail van Sau Francisco aangekomen, deelen mede, dat het onlangs te Tient- sin verbrand gebouw ingenomen was door aan hougertyphus lijdende vluch telingen, van wie meer dan 3000 in de vlammen omkwamen. Te Berlijn heeft op de groente mark het volgende voorval plaats ge had: Een dame kocht een kip voor 50 pf. en gaf een biljet van 5 mark daarvoor in betaling. De koopvrouw nam het biljet in ontvangst, doch maakte geen haast met de terugbe taling. De dame werd hierop onge duldig en vroeg: Maar vrouwtje krijg ik niets terug? Wat, ik terug geven? was het antwoord, terwijl de koopvrouw hare handen in de zijden zette. Ik geef niets terug, gij hebt een kip, dat maakt 50 pf., en dan hebt gij mij een kip ontstolen, die nog onder uwen mantel kakelt, en deze kost 4 mark, 50 pf. Hadt gij ze niet gestolen, dan had ik u haar voor de helft gegeven. Staat de prijs u niet aan, dan zullen wij bij de politie de zaak uitmaken. Intusschen had zich een kring nieuwsgierigen om de twistenden gevormd en de dame haastte zich weg te komen, daar zij inderdaad de kip gestolen had. Dq vrede tusscheu Rusland en Turkije is geteekend. Een telegram, te middernacht uit Konstantinopel afgezonden, meldt, morgenlucht te genieten, meer echter om met hare gedachten alleen te zijn. Het ge drag van Dewbinsky bij het afscheid nemen yan gisteren was haar zonderling voorge komen cn met het fijn instinct -der liefde begreep zij, dat de graaf, van wien zij wist welk een politieke rol hij vroeger te War schau gespeeld had, treurige berichten van zijne landgenooten ontvangen had. Zich aan die gedachten overgevende had zij zich op de steenen bank in een boschaadje neer gezet; aan hare voeten lag haar trouwe ge leider, een prachtige dog, die met schran dere oogen, als vragend tot zijne meesteres opzag. Plotseling verkondigde een zacht grom men van het waakzame dier het naderen van vreemde personen, en juist wilde Anka zich verwijderen, toen zij Seniawitseh in drpk gesprek met een tuiniersknecht op de plek waar zij zich bevond, zag aankomen. Over welke gewichtige zaak kon de graaf met den knecht te spreken hebben? Wordt vervolgd. dat grootvorst Nikolaas bij de wapen schouwing over de Russische troepen te San Stefano dat heeft bekend ge maakt. St. Petersburg, 4 Maart (1 uur na middernacht). Een officieel tele gram van grootvorst Nicolaas, gedag - teekend San Stefano, 3 Maart, 5 uur 's namiddags, zegt »Ik heb de eer Uwe Majesteit met het sluiten van de vrede geluk te wenschen. God schonk ons voorspoed op de door Uwe Majesteit ondernomen heilige zaak, welke met de bevrijding der christenen van het Mohamme- daansche juk eindigde op den gedenk dag van den door Uwe Majesteit ver loste lijfeigenen." HELDERSCRE MOPPEN. SYNONIEM. Eeu Eranschman, die met een der stoom bootjes van Rotterdam naar Delft was ver trokken, had het ongeluk, nabij laatstge noemde plaats, in het water te vallen. A 1'aide! A 1'aide! riep de drenke ling in doodsangst. Moet uwé naar Leiden? vroeg een jongen, die zich nabij de plaats des onheils bevond, dan moet u eerst rechtuit zwemmen en dan den hoek links om. De redacteur van een Parijsch blaadje, dat niet in al te gunstige reputatie staat, had een bij zonderen haat tegen een begra fenis-ondernemer en vervolgde hem in zijn blad op onbarmhartige wijze. De man vond dat zeer onaangenaam en zou op een middel om die aanvallen te dóen staken. Hij zocht eindelijk een vriend van den redacteur op en zeide in vertrouwen tot heniIk begrijp, dat hij zijn stilzwijgendheid wil laten be talen. Tot miju spijt ben ik op dit oogen blik slecht bij kas, maar ik zal hem in natura betalen. Als hij er genoegen mee neemt, zal ik hem gratis een begrafenis le klasse laten geven; maar dat voorfecht geldt hém persoonlijk. Wouterswoude, 26 Febr. 1878. LI. Zondagmorgen werd de heer Hopman al hier tot de Evangelie-bediening ingeleid en be vestigd door Ds. Krul, van Spannum, met de woorden uit bet Evangelie van Lukas 8:8, le gedeelte: „Ziet dan hoe gij hoort," terwijl Ds. Hopman des middags zijn intreerede hield naar aanleiding van 1 Timotheus 1:15, le gedeelte: „Dit is een getrouw woord en aller aanneming waardig, dat Jezus Christus in de wereld geko men is om zondaren zalig te maken." Het kleine nette dorpskerkje kon de talrijke schare, ook van elders opgekomen, niet bevatten. Op veler aangezicht was vreugde en blijdschap to lezen, bovenal op dat zijner geliefde oude goede moeder, daarbij tegenwoordig, die op een harte lijke en kernachtige wijze, zoowel des morgens door Ds. Krul, als des namiddags door haar veel beminden zoon Ds. Hopman werd toegesproken. Aan de handoplegging namen verscheidene predi kanten deel. Van 1 5 Maart 1878. ONDERTROUWD S. Boon, apotheker »en M. Jonker. J. Kossen, werkman en C. Smit. G. Kemp, ziekenoppasser en A. C. G. Berger. GEHUWDGeene. BEVALLEN: W. E. de Haan geb. Brouwer, ,D. A. C. Kraak geb. Stelle- raan, D. A. D. Agema geb. Vennik, Z. P. Geervliet geb. Postma, Z. D. Buis geb. Rustenmeijer, D. - A. Dijkshoorn geb. Reichart, Z. A. Vermeulen geb. Hemme, Z. B. Courlander geb. Arons, Z. OVERLEDEN: V. Sterk, 40 j. M. E. J. H. Koek, 25 j. vrouw van J. v. d. Ben. J. D. Hissink, 12 in. Een levenloos aangegeven. De sluiting der mail naar Batavia, te verzenden per Stoomschip Voor waarts," geschiedt voor drukwerken den 8 Maart, na aankomst van trein IV (Noord-Hollandsche Spoorweg) ten 10.58 des avonds, voor brieven den 9 Maart, na aankomst van trein I ten 9.47, des morgens. Bevallen van een Zoon B. COURLANDER geb. Arons. Helder. 3 Maart 1878. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon A. REICHART, ge liefde Eobtgenoote van S. DIJKS HOORN. Helder, 3 Maart 1878. Algemeens kennigeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon: ALIDA HEMMEgeliefde Echtgenoot van P. VERMEULEN. Den Helder 4 Maart 1878. Eenige kennisgeving. Heden overleed plotseling, onze jongste lieveling JOSEPH GABRIEL JOHANNBS, slechts 4 weken oud. Helder, 5 Maart 1878. G. J. D. KLEENE en Echtgenoote. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig lijden mijn geliefde Echtgenoote MAGDALENA FRIE- DERIKE JOHANNA HENRIËTTE KOCK, in den ouderdom van 25 jaar, mij nalatende een kindje te jong om dit onherstelbaar verlies te beseffen. Helder 3 Maart 1878. Joh. van der BEN. Mede namens de familie. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij het overlij den en de teraardebestelling van mijn Echtgenootebetuig ik aan allen mijn hartelrjken dank. A. J. van KELCKHOVEN. Mede namens Familie. De ondergeteekenden betuigen bun' oprechten dank aan den Heer Jb. DE BEURS, voor zijn spoedige hulp, verleend bij het in 't water vallen van hun jongsten zoontje. Bijna toch was hij ons zonder die hulp voor immer ontnomen. Dank tevens aan allen, die mede hunne hulp daarbij betoond hebben. W. J. DRIESSEN, en Echtgenoote. Bij mijn vertrek naar Oost-Indië roep ik mijn Familie, Vrienden en Bekenden, zoowel hier als elders, een laatst en hartelijk Vaarwel toe. Nieuwediep, 3 Maart 1878. Aan boord Zr. Ms. Stoomschip «Koning der Nederlanden." M. GAZAN, Ziekenvader Majoor. Bij mijn vertrek naar Oost-Indië roep ik aan alle vrienden en bekenden een hartelijk Vaarwel toe. J. G. DONKER, Vuurstoker le kl. a/b. Zr. Ms. Ram- torenschip «Koning der Nederlanden." De ondergeteekende maakt zijnen begun stigers en plaatsge- nooten bekend dat zijne Affaire door familie - omstandigheden voor O dagen gesloten is. Hopende daarna wederom met «en druk bezoek vereerd te worden. J. VAN AALST. Café Chantant Klein Atjeh.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2