m Él Advertentiën. Voor k Leden der Her?. Keil. Dr. A. W. BRONSVELD, Een Weduwnaar. Ëen fatsoenlijke NAAISTER flinke dienstbode. STIilllIIltS 1 Gevraagd ~\r erloren Verloren hen niets zou overschieten, deden zij bjj de politie aangifte van hét ver blijf van Huystee, die dan ook ten 9 ure weder gearresteerd en naar de eel gebracht werd. Later moet gebleken zijn dat niet alleen vrouw Westenberg, maar ook de vrouw uit Je Marnixstraat de ontvluchting bevorderlijk zijn geweest. Beiden zullen zich deswege voor den rechter te verantwoorden hebben. Waarschijnlijk worden dan ook nog wel termen gevonden om op de zaak van den verkoop van een baal koffie voor de sjouwerlieden terug te komen. Woensdagochtend werd buiten de Waterpoort in de Mark bij Breda drijvende gevonden het nog gecostu- meerd en gemaskerd lijk van een wachtmeester. Vermoedelijk is de man den vorigen avond na de car- navalspret in beschonken toestand te water geraakt. Te Rotterdam vierde mej. de Wed. Oudshoff, in de Willemstraat, Dinsdag haar honderdsten verjaardag; haar echtgenoot was bij zijn leven boekhouder en voorzanger in de Prin senkerk. De oude vrouw moet hare kamer houden, maar is nog in het bezit van al haar zintuigen. Ben verschrikkelijke brand heeft in den nacht van Zondag op Maan dag in een der voorsteden van Weenen, de Leopoldstad, gewoed. In een danslokaal was dien avond een bal, dat door meer dan honderd per sonen üit den arbeidenden stand en door een aantal soldaten werd bijge woond. Om vier uur 's morgens be ging een der gasten de onvoorzich tigheid om de gaslamp, die in 't midden van de zaal hing, naar zich toe te trekken, ten einde aan de vlam een sigaar aan te steken. Waar schijnlijk bekwam de pijp hierbij een lek, want plotseling stroomde er een belangrijke hoeveelheid gas uit, dat aanstonds iu brand vloog. De vlam deelde zich terstond mee aan de wan den van het vertrek, en in een oog wenk stond het huis in laaien gloed. De vlam sloeg door den hevigen wind weldra over op een naburig huis van 3 verdiepingen, dat door een aantal gezinnen bewoond werd. Voor dat dezen op de vlucht bedacht waren, was hun de uitgang afge sneden. Een hartverscheurend tooneel volgde nu. De ongelukkige bewoners trachtten zich te redden, door uit het venster te springen. Twee van hen bleven daarbij op de plaats dood, een zestal werd zwaar gekwetst. Slechts drie zijn er met lichte won den afgekomen, doch hebben niets dan het naakte leven gered. Meube len, kleedingstukken en alle andere goederen zijn verbrand. zeide zij vervolgens. „Hij wacht buiten." „Des te beter; roep hem binnen." Eerbiedig buigend verscheen de genoemde. Nietwaar, ge zijt een Duitseher f" vroeg hem de jonge vorstin in zijne moedertaal. „Ja, doorluchtigheid." „Welk van onze paarden is de beste looper?" „Stellig, Betsy." „Goed, laat ze heden zadelen en ik wensoh dat gij mij vergezelt." „Maar, doorluchtigheid, Betsy is ook het wildste dier, en ik kan moeielijk de ver antwoordelijkheid op mij nemen, zonder ver lof van mijnheer uw vader. „Goed," viel zij hem in de rede. „Dat verlof zal ik je verschaffen en dan zijt ge van alle verantwoordelijkheid jontheven." Met een handbeweging werd de stalmeester ontslagen. Spoedig stond, zooals Anka gewenscht Op een boerenhofstede te Oost- Pruisen ontstond dezer dagen brand; de verschrikte bewoners haastten zich het met riet gedekte huis te ver laten. De man keerde in den stal terug, om de paarden te redden maar in de verwarring greep hij eenig paardentuig en liet de paarden aan hun lot over. Andere omstanders haalden toen nog een paard en twee koeien uit den stal, maar verder kon men niet meer in het brandende ge bouw binnen dringen. Niemand zag echter de boerin, totdat men een venster van het woonhuis zag openen en zij de omstanders toeriep snel een opening onder het venster te maken. De vrouw was, zooals later bleek, in den stal gedrongen, had de deu ren gesloten en nat gemaakt met het water, dat zich in den stal bevond, daarop had zij de paarden en al het overige vee door eeu nauw deurtje in de woonkamer gebracht, en ten slotte de kippen en ganzen in haar voorschoot geborgen. Dank zij haar overleg en moed, werd de levende haaf geheel gered en het gezin voor ondergang behoed. Te Bordeaux heeft in den nacht van 3 op 4 dezer een allerhevigste brand gewoed bij een verhuurder van paarden en rijtuigen. Twee jonge lieden hebben het leven in de vlam men verloren. Zij hadden een nacht verblijf in het hooi gezocht en men vermoedt, dat door het onvoorzichtig aansteken van een pijp of sigaar, de brand veroorzaakt is. Uit de gevangenis te Poitiers zijn 11 Zaterdag 7 gevangenen tege lijk ontvlucht. Drie hunner waren eerst eeu week geleden gevonnisd. Zij hebben twee muren doorgebroken en een deur uit de beugels moeten lichten. Een zoodanig geval is in Frankrijk althans zonder voorbeeld. Uit Londen wordt gemeld, dat in de afgeloopen week den directeur der gevangenis te Woking al zijn tafelzilverwerk ontstolen is, eene waarde vertegenwoordigende van 10 a 11 duizend gulden. Twee dagen later werd in de omstreken van Bath gestolen op een kasteel, dat niet verre van Woking ligt. Lady Mont- gomery heeft bij het bezoek der on- genoode gasten al hare kleinodiën en kostbaarheden verloren, ter waarde van ruim 40 duizend gulden. Dat niet alle Amerikanen den naam van mild verdienen, kan blij ken uit het volgend verhaal van de Sport. Op een soiree te Parijs ver loor een Amerikaan, die zoowat jaarlijks 200,000 fr. rente te verte ren heeft, een diamanten hemds knoopje, ter waarde van 12000 fr. Een staljongen vond het knoopje, bracht het den eigenaar terug en had, liet paard gezadeld op de binnenplaats; als fluweel glinsterde het gladde zwarte haar in den zonneschijn en de rijknecht had moeite het fraaie dier te beteugelen. Trotsch wierp het den fraaien kop in de hoogte; ongeduldig in den toom bijtend, danste het in de rondte eu scharrelde met de voor hoeven in den grond. De vorstin openbaarde hare vrees dat haar dochter een ongeluk kon overkomen, maar de vorst was verheugd over Auka's moed en stelde de moeder gerust. „Zij rijdt immers als een kunstrijdster in den cirous," lachte hij, „Betsy zai zich wel aan hare meesteres moeten onderwerpen." Toen Anka zich in den zadel had gezet, liet zij haar paard eenigen toeren op de binnenplaats doen en riep tot de vorstin omhoog: „Zie, mama, hoe gehoorzaam Betsy is Wordt vervolgd. kreeg tot belooning2 sigaren. De politie te Parijs betrapte en arresteerde onlangs een vrouw, die zieh aan allerlei winkeldiefstallen had schuldig gemaakt, ging met haar naar hare woning en deed dadelijk een huiszoeking. Veel werd gevonden, en de vrouw verzette zich niet. Maar toen de politie een kast opende, waarin een hemd, een halsdoek enz. netjes bijeen lagen, bad en smeekte zij, dat die voorwerpen toch niet in beslag mochten genomen wordendat zij die zou mogen behouden, en, in tranen uitbarstende, wees zij op een bed, lichtte de gordijnen op en de politie aanschouwde een zieke, die op sterven lag en in stilte weende! »Hij is mijn man, zeide zij met ge smoorde stem. Ik heb dat goed ge stolen, ik beken alles, maar 't is zijn lijkwa.. De stervende smeekte nn op zijne beurt, dat men hem zijne vrouw niet ontrukken zou, zoolang hij nog leefde; en, daar een kort onderzoek van de wettigheid der echtverbinte nis en de zekerheid van zijn hope- loozen toestand overtuigde, sloot de politie een compromis met de men- schelijkheid, en werd de verdere ber handeling-der zaak uitgesteld totdat de vrouw haren man de oogen zou hebben kunnen sluiten. HELDERSCHE MOPPEN. De hertog' van Newcastie had Karei II een prachtig paard geschonken. Deze beval nu zijn stalmeester hem te zeggen hoe oud het paard wasdaarop bekeek de stalmeester het paard bij den staart. „Wat doet gij daar?" vroeg de koning. „Sire," antwoordde de stalmeester, „gij kent het spreekwoordeen gegeven paard mag men niet in den bek zien." Bevallen van een welgeschapen Dochter: C. PIELS, geb. Raad. Helder 6 Maart 1878. Algemeene kennisgeving. Bij den dood van Boerhave vond men onder anderen een boek, dat, naar men zeide, ai zijne geheimen bevatte. Het werd dan ook zeer duur verkocht; maar toen het werd geopend, vond men er niets anders in dan witte bladen, behalve een enkel blad, waarop geschreven stond „Houd het hoofd koel, de buik vrij, de voeten warm en lach de dokters uit." Burgerlijke Stand Helder. Van 5 8 Maart 1878. ONDERTROUWDH. Hendriks, zee man en C. M. Grooff. L. L. v. d. Vliet werkman C. J. v. Galen. GEHUWDJ. D. Glazer en- M. Manheim. W. de Wit en A. P. Warscli. I. Israël en M. G. Elos. W. Ubas en M. Rakker. BEVALLEN: G. Smit geb. de Beurs Z. A. Bakker geb. Vijselaar D. H. Gorter geb. Eeninga Z. M. Delver geb. Noot Z. J. M. Dijker gèb. Driessen Z. C. Piels geb. Raat Z.O. Konijn geb. Kroon D. OVERLEDEN: J. G. J. Kleene 5 w. K. P. Brems 6 m. C. Baas 11 d. A. Baas 12 d. I3Y2-Jarige Echtvereeniging van i EMANUEL MOZES RICHTER en ELISABETH VRIESLANDER. Helder, 9 Maart 1878. Hunne dankbare kinderen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze jongste lieveling CA- REL PHILIP in den ouderdom van 6 maanden. Helder, 6 Maart 1878. J. C. BREMS en Echtgenoote. Heden trof ons een zware slag door het overlijden van onsjongsten zoontje ANTONIUS FRANCISCUS, in den jeugdigen leeftijd van 8 maan den, diep betreurd door zijne ouders. Helder, 7 Maart 1878. C. SCHOONHOVEN, en Echtgenoote. Algemeene kennisgeving. In het Lokaal voor Evangelisatie, Palmstraat, zal ZONDAG den 10 MAART, D. V., 's morgens om 10 uur als Spreker optreden Predikant te Haarlem. zonder kinderen, verlangt eeu knappe iOi'U.islA.O'u.cS.sttor, tusschen 30 en 40 jaar oud. Adres met brieven onder lett. S., bij Berkhout Co. Getrouwd; J. GLAZER en M. MANHEIM. Die, namens wederzijdsche familie, hun' hartelijken dank betuigen voor de blijken van belangstelling, hij het voltrekken van htm huwelijk onder vonden. Nieuwediep, 6 Maart 1878 heeft nog een dag per week over om uit te gaan. Adres Berkhout Co. Mejuffr. THIJSSEN, Nienwebrugsteeg, vraagt een kunnen aan de Marineschutsluis, Bui tenhaven, werk bekomen. A. VOS Hz, Wordt gevraagd: een Pakhuisknecht. Z ij die eenige kennis van bierbottelen bezitten genieten de voorkeur. Adres Bureau van dit Blad. Mejuffrouw LEIJER, Kanaalweg I 56, vraagt een DIENSTBODE, P.G, die met de wasch kan omgaan. Er wordt gevraagd zoo spoedig mogelijk eenD AGMEISJE in het verkooplokaal Loodsgracht. een KINDERMEISJE, bij Mej. VAN GELDER, Binnenhaven. jl. Dinsdag, een gouden MEDAIL LON, waarin een Mans- en Vrou wenportret. De vinder, die hetzelve terug bezorgt zal goed beloond worden. Adres Berkhout Co. een gouden HORLOGEKETTING gaande van de Zuidstraat naar de Spoorstraat. De vinder, die dezelve terug bezorgt bij J. B A LSpoor straat, zal goed beloond worden.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2