KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN Mo. 539. Dinsdag 16 April 1878. Zesde Jaargang. abonnement Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers berkhout Co., advertentiën in iE uwstijdin GEN feuilleton. VERSTGOTEN. H Vliegend Blaadje. VOOR DEN per 3 maanden binnen de gemeente 35 Ct. 3 franco per post 60 te HELDER. Van 15 regels25 Centeneikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. HELDER, 16 April 1878. Een knaapje van ongeveer drie jaren verloor hedenmorgen in een moddersloot, op het zoogenaamde Caiifornië, op jammerlijke wijze hst leven. Alhoewel het er spoedig door de moeder werd uitgehaald, mocht men er niet in slagen, na al het mogelijke beproefd te hebben, de le vensgeesten weder op te wekken. De trein die gistermorgen te 9,8 uur van hier vertrok, is nabij Velsen tegen een zandtrein gereden Eenige der reizigers zijn gekwetst, doch geen hunner zwaar. Een loco motief is grootendeels vernield. Gisteren raakte op de Razende Bol verzeild een Engelsche schooner, naar Brest bestemd. De sleepboot poogde te vergeefs het scheepje te naderen. Vlettorliedsn is het even wel gelukt het vlot te krijgen, en behouden in het Nieuwediep te brengen. Het st. Madura, van hier naar Batavia, stoomde voorbij Kaap St. Vincent, den 13n April 's namid. Aangaande het Ned. schip s Anna Maria", kapt. R. R. de Jonge, den 3 Oct. van Saffi naar Falmouth vertrokken, heeft men sedert niets vernomen. Zaterdag werd aan de fabriek van de firma Christie, Nolet De Een Poolsche geschiedenis. 26). IX. Het was reeds 's avonds laat toen Baruchs rijtuig te Drubrovica aankwam. Hij zoowel als Aron Teweles, waren verwonderd, dat hen niemand tegen kwam; eindelijk na lang kloppen opende zich de deur en de oude dienstmeid kwam te voorschijn. „Wat is er gebeurd, dat men ons zoo lang laat wachten?" vroeg haar meester. „God zij geloofd, dat ge komt," gaf zij met weenende stem ten antwoord; „God zegene uw ingang, maar weinig vreugde hebt ge te verwachten. Mejuffrouw Sara ligt govaarlijk ziek." Haastig stegen beiden den trap op. De tante kwam ben zeer bleek tegen en riep de banden wringend: „Broeder, een harde Kuiper, te Delfshaven, met goed ge volg te water gelaten de stoomka- nonneerboot, groot model, Njord, voor Krupp's achterlaadkanon van 28 centimeter. Men leest in de Amst. Ct. Met zekerheid kunnen wij thans melden, dat de verloving van onzen prins Hendrik met prinses Marie van Pruisen, oudste dochter van prins Friedrich Karl, een feit is. Eerstdaags komt de moeder der bruid, die een groot deel van den winter te Rom» heeft doorgebracht, te Berlijn terug, en alsdan zal het engagement, dat thans officieus bekend is, officieel pu bliek worden. Nederland zal zich on getwijfeld verheugen in dat huwelijk van een zijner braafste vorsten en hem van harte het geluk toewenschen, dat hij zoozeer verdient. Z. K. H. is op het oogenblik, even als ook prin ses Maria, de gast van den hertog van Baden te Karlsrahe. Genoemde Prinses wordt volgens de Nordd.Alg. Zeitnng, tegen Paschen te Berlijn terugverwacht. Bij de Zaterdag gehouden aan besteding vanwege de directie der Amsterdamsche kanaalmaatschappij, van het tot 8.20 M. beneden A. P. verdiepen van het Noordzeekanaal tusschen de Noordzeesluizen en de brug in den rijksweg te Velzen, hebben zich drie inschrijvers aange boden. De laagste inschrijving, groot f 348,500 was van den hr. L. Kalis Kz., te Sliedrecht. slag beeft ons huis getroffen Zij voerde nu Baruch in Sara's kamer. Hij schrikte bij den aanblik zijner zieke dochter. Een doodsche bleekheid had zich over 't kortelings nog zoo frisch en bloeiend gezicht gelegd. „Sara!" riep Baruch smartelijk, „wat is er met u gebeurd Zij zuchtte, toen hij haar bed naderde, en ontroerde toen hij haar op het voorhoofd kuste „Wat is er gebeurd jammerde Baruch. „Wat er gebeurd is?" riep nu Rachel met snikkende stem; „op een morgen kwamen de in het kasteel liggende kozak keu binnenstormen en doorzochten van den zolder tot den kelder iederen hoek en beweer den dat de jonge graaf Dewbinsky bier ver borgen moest zijn, hij was ontvlucht. En toen graaf Seniawitseh op dat oogenblik- tot ons over kwam, voerden zij hem als ge vangene mede. Sara viel van schrik in onmacht en is sedert ziekDe ware reden van het bezoek van graaf Seniawitseh en diens bedoeling, welke zij begunstigd had, durfde zij voorshands nog niet mee- deelen. Yoor het te maken droge dok, door de Amsterdamsche droogdok maatschappij, in het Oosterdok, tegen over de in aanleg zijnde handelskade, zal eerstdaags een aanvang worden gemaakt met het baggeren van de op te ruimen specie voor den dokput en de toegangsvaarten. Een marinier, te Willemsoord in garnizoen, was voor eenige dagen met verlof in de hoofdstad. Dinsdag avond ontmoette hij drie poldergas ten, die op hun manier »uit" waren. De marinier sloot bij hen aan en nu werd veel pret gemaakt en stevig ge dronken. Een der poldergasten be taalde steeds voor allen. De marinier maakte hieruit op, dat hij nog al een duitje op zak had en, begeerig een gedeelte daarvan zich toe te eigenen, ging hij naast hem loopen en nam hem zeer vertrouwelijk onder den arm. Van deze gelegen heid bediende hij zich om uit den zak van den opgewonden poldergast een portemonnaie te rollen, waarin f 35 was. Hiermede verliet hij het gezelschap, doch de politie, die er mede in kennis werd gesteld, bracht den dief den volgenden ochtend achter slot en grendel. Het Vaderland verneemt, dat de rechtbank in den Haag de invrij heidstelling bevolen heeft van mev. P., die twee maanden geleden in hechte nis werd genomen, ter zake van poging tot vergiftiging. Zooals men zich zal „Hebt ge een doctor laten halen vroeg Baruch bekommerd. „Alle dagen komt mijnheer de doctor 's avonds te paard," gaf zij ten antwoord. Als had het toeval de waarheid harer woorden schielijk willen bevestigen, hoorde men den hoefslag van een paard. Dadelijk hierop werd de deur geopend en de arts, een oud, grommig, maar iu zijne kunst ervaren man, trad binnen. Hij groette de aanwezenden en naderde regelrecht Sara's ziekbed. „Hoe gaat het vroeg hij de zieke. „Ach, mij deert nietslispte Sara met tranen in de oogen. „Stilantwoordde de arts, hare hand ne- menden, eenigszins peinzend het hoofd schud dend. „Gij geraakt weder in uw opgewon den stemming, die mij zoo tegenwerkt. Ik verzoek n, blijf rustig en bedaard I" De doctor voelde haar den pols. „Nog altijd een ongelijkeu gang, geen ge lijkmatigheid in de circulatie!" prevelde hij, hare hand loslatend, „dat moet anders wor den hoe hebt ge geslapen?" „Volstrekt niet, ik heb immer hevige herinneren, had zij terstond bekend die poging te hebben aangewend, doch uit een langdurig onderzoek door deskundigen is het gebleken, dat in het door haar met fosforus toebe reide drankje veel te weinig vergif stof aanwezig was, om den dood te veroorzaken. Dientengevolge verviel de aanleiding tot verdere vervolging, evenals onlangs de schoonmaakster, die gepoogd had een dienstmeid met luciferskoppen te vergiftigen, niet kon worden vervolgd, omdat ook haar poging tot geen resultaat kon leiden deze vrouw had namelijk Zweedsche lucifers gebruikt, niet wetende, dat deze niet vergiftig zijn. Ook de man, die bij de ont ploffing van een vat petroleum te Arnhem brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. Zijn dochtertje, dat door den schrik het spraakver vermogen had verloren, krijgt dit langzamerhand terug, doch het kind van zes weken zal men waarschijn lijk niet in het leven kunnen be houden. -Te Assen werd Zondag jl. bij de godsdienstoefening in de Herv. kerk een bankbiljet van duizend gulden en vijf gouden tientjes, ge collecteerd, aan welk geld de bepaalde bestemming was gegeven, dat daar voor op het Paaschfeest de verpleegden in het armhuis moeten worden ont haald. Zondagmorgen is te Kampen steken in de slapen." Oplettend onderzocht de arts het gelaat der zieke en zag haar vorschend in de oogen, vervolgens verlangde bij inkt en papier. Baruch voerde hem in de zijkamer en vroeg daar met bevende stem. „Heer doctor, zal zij gezond worden?" „Ik ken hare ziekte uog niet," zei de arts bepaald, „maar zij schijnt voornamelijk in het gemoed te zitten; zij is in het hart aangetast en bijna vrees ik dat eeu zenuw koorts het gevolg zal zijn. In allen geval raad ik u ze heden nacht niet alleen te laten." Alleen laten zei Levi met smartelijke stem„ik zal den geheelen nacht bij haar waken." De arts beval hem nog eens de grootste aorg aan en spoedig hoorde men den hoef slag van het paard, dat zijn meester ijlings wegvoerde naar andere zieken. Baruch keerde in de ziekenkamer terug en vond tot zijne verwondering Sara reeds in een diepen

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 1