Adverteiitiën. Den 16 dezer is te Amsterdam een vergadering gehouden van leden der vereeniging kweekschool voor machinisten. Tot kommissarissen wer den 12 leden benoemd. Met het meer onmiddellijk toezicht zijn belast dehk. P. H. Holtzman, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal; I. Peelen, direkteur der Holl. suikerraffinaderij; F. A.T. Delprat, oudminister van oor log; H. J. Koper, industrieel; P. Tegel berg, direkteur der stoomvaart-maat schappij Nederland; Glinderman, in dustrieel; J. van der Maden, ingen.- werktuigkundige; 7an de Wall Bake, adjunct-administrateur van de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij en W. Spakler, suikerraffinadeur. Een aanzienlijk ingezetene te Amsterdam miste een twaalftal stuk ken zilver. Hij verdacht zijne dienst bode, liet een onderzoek instellen door de politie, en deze ontdekte dat de zoon des huizes de dief was en het zilver beleend had. Donderdagnacht om half drie liep de stoomboot Hunze, van Rotter dam naar Groningen, even buiten de Oranjesluizen een Volendammer visch- schuit in den grond. De opvarenden werden door een vischkoopersvlet gered. Omstreeks 20 Volendammer visehschuiten hebben den gezonken botter naar Durgerdam gesleept. Men schrijft aan het D. v. Z.-H. uit Deventer: Tengevolge van de min der goede hoedanigheid van boter, die steeds in den handel komt, hebben Engelsche kooporders opgehouden, waardoor de prijzen sedert de vorige week f 3 per 1/8 ton zijn gedaald. De boterhandelaren hebben in de vorige week veel geld verloren. Nabij den Bosch is een 18-jarig jongeling, die, hoewel hij niet kon zwemmen, op een gevaarlijk gedeelte van de Dieze te water ging, ver dronken. Een tweejarig kind heeft te Lem mer, terwijl het zonder toezicht ge laten werd, water gedronken, dat op vliegenpapier stond, en zich daardoor vergiftigd. Er is gelukkig tegengif toegediend en daardoor is er kans den kleine in 't leven te honden. Bij het zware onweder, dat in de omstreken van Heerenveen heeft gewoed, is de arbeider W. Krikke, in de kleine Zee onder Gersloot, dooi den bliksem gedood. Zijn zoontje viel in zwijm. Hij laat 4 kinderen na. Te Zuider Drachten werden twee kalveren in de weide gedood. Ook tot den luitenant wendde zich nu liet meisje eu dankte hem met aandoenlijke woorden voor zijn menschlievendheid. „Ach, eindigde zij, „kondt ge mij toch mijn armen vader weder geven... „Dat ligt niet in mijn macht," ant woordde de officier, „ga naar den Czaar te Petersburg hij kan uw vader begena digen." „Duizendmaal dank voor dat woord" riep met schitterende oogen de arme; „ja, naar den czaar! al moet ik bedelen om tot hem te komen! Maar, vader, vóór wij scheiden," zeide zij met zachte stem, „uw zegen." Eu zij zonk op hare knieën neder de grijze jood legde beide handen op haar hoofd, de naar Siberië verbannen vader zegende te middernacht op de openbare straat zijn arm ongelukkig kind. Nog eens wierp de ramp zalige zich hartstochtelijk in zijn armen daarop zette zich de trein in beweging. Sara lag op hare knieën en oogde ze biddend na, totdat de laatste man voor haar oogen verdwenen was. Toen richtte zij zich op. „Op naar Peterburg!" riep het in haar Het fraaie dorp Lenk, in het Berner-Oberlaud, is door brand ver nield. Dinsdagmiddag is er een hevige brand uitgebarsten, die zoo snel voort- woedde, dat bijna niets gered werd. Twee hotels, de kerk, het gemeente huis, en bijna alle bijzondere wonin gen ziju verbrand. Er staat niets meer dan een badhuis, de school, de pastorie en eenige kleine bijgebouw tjes. De bevolking en de reizigers hebben al hun goederen verloren. Het pantserfregat Preussen ligt op de reede van Colberg. Aan de badgasten aldaar wordt gelegenheid gegeven met een stoombootje de Preussen te gaan bezichtigen, waar van de dames vooral druk gebruik maken. Onlangs had het bootje een lading van meer dan 40 dames eu eenige heeren naar de Preus sen gebracht. Er stak, toen zij aan boord waren, een storm op, waar door het niet meer mogelijk was de bezoekers weder af te halen. De officieren richtten spoedig een feestje aan en de gevangenen vergaten, dat zij geen vrijwillige gasten waren. In het Flora-theater te Keulen werd den 24en dezer een schoon avondfeest gevierd. Tot slot zouden vuurwerken afgestoken worden. Alles liep goed van stapel, totdat plotseling een zwaar ijzeren stuk, waaruit ten slotte lichtkogels geschoten zouden worden, barstte, den kassier van de inrichting doodde, vele personen kwetste en bovendien veel schade aanrichtte. - Het Humoristische Berlijnsche blad »Ulk" heeft een aardig plaatje betreffeude het Berlijnsche Congres. Het stelt een kermis voor onder het opschrift: »Landverkoopers." Ter linkerzijde staat in een reeds geheel ledig kraampje prins Bismarckop het zeildoek, waarmede zijn kraampje gedekt is, staat het woord «Uitver koop." Twee kleine jongens, de prinsen van Servië en Montenegro voorstellende, loopen ieder met een stuk speelgoed weg, laatstbedoelde met een vesting Antivari". Ter linker zijde staat Prins Gortschakoff met een welgevulden reiskofferBessara- bië, Ardahan, Kars en Batoum graaf Andrassy met een kistje: Bos nië en de Herzegowina," terwijl lord Beaconsfield een beeld der Cyprische Venus in de hand heeft. Op den voorgrond staan graaf Corti, die zijn zakken uittrekt om te laten zien, dat zij ledig zijn en de heer Wadding- ton, die eveneens zijn ledige handen vertoont. arm hart en zij volgde dezen roep. XX. Wij slaan de bezwaren over, die de verre reis van Sara bemoeielijkten, want zij over won ze alle en deinsde voor geen vermoeie nis, voor geen gevaar terug. En bare volharding werd beloond zij bereikte eindelijk de Czarenstad. Maar nieuwe hindernissen beproefden hier op nieuw den grooten moed van het door vele rampspoeden uitgeputte meisje. Het scheen bijna onmogelijk deu keizer te gena ken. De politie vermoedde in iederen Pool en Poolsche vrouw een sluipmoordenaar en 't naderen van 's vorsten persoon was on mogelijk. Meermalen had Sara beproefd een verzoekschrift aan een der Senatoren te overhandigen, om door diens voorspraak een audiëntie te verkrijgen, zooals een ge- raadpleegden advocaat haar had voorgesteld; maar nog was het haar niet gelukt. Op een dag echter bleef een hooggeplaatst per soon, die haar waarschijnlijk reeds meerma len had gezien, bij haar staan, nam het In de Henegouwsche gemeente Cottigies heeft een 74-jarige vronw haar 77-jarige zuster door een ge weerschot van het leven beroofd omdat de laatste tot de jongere (bei den zijn zeer rijk) had gezegd, dat zij haar vermogen aan de familie van haar overleden man zou nalaten. Men leest in het Zondagsblad van het Nieuws van den Dag OP EEN DWAALWEG. Eigen Hulp" is een van die ver- eenigingen, die in korten tijd een grooten aanhang hebben verkregen. Het getal leden is reeds zeer aan zienlijk en neemt nog 'dagelijks toe. Dit verschijnsel laat zich gemak kelijk verklaren. In een tijd dat alles duurder wordt, of, juister uitgedrukt, waarin de behoeften van het maat schappelijk leven voortdurend toene men, is het voor hen, die van een beperkt en vast inkomen moeten leven, wenschelijk de handen ineen te slaan, ten einde de levensbehoeften zoo goed en zoo goedkoop mogelijk te bekomen. Wij kunnen ons best voorstellen dat de Vereeniging in groote steden er 'een eigen kruidenierswinkel op na houdt, waar hare leden zeker zijn goede waar tot den minst mogelijken prijs te kunnen bekomen. Een eigen bakkerij, slachterij, brandstof-winkel, in een woord de coöperatie toegepast op groote schaal, is rationeel. Maar wij vreezen dat men het doel zal voorbij streven. Zoo trof ons het volgend bericht in het Rotterdamsch Nieuwsblad. »Naar wij vernemen, is het Bestuur «van Eigen Hulp alhier er in ge- «slaagd, een contract te sluiten met »de heeren Lesturgeon Co., hande- laars in binnen- en buitenlandsche «sigaren, Hoogstraat 317, en met de «firma B. Schouten, handelaar in «steenkolen en bouwmaterialen te «Rotterdam. De eerstgenoemden ver- binden zich alle soorten van siga- «ren voor den billijksten prijs a «comptant aan de leden van Eigen «Hulp te leveren en van het gekochte «per kwartaal aan de leden 7 tot 10% «korting uit te betalen. De vereeniging telt onder hare leden hoofd-officieren, leden van de rechter lijke macht, hoofdambtenaren bij de departementen van algemeen bestuur. Deze zijn zelfs toongevend. Is nu het doel van Eigen Hulp dat de leden een halven cent minder voor een sigaar betalen dan een gewoon ster veling, dan mag men eerstdaags aan- verzoekschrift aan en toen hij eenige regels gelezen had, haalde hij een brieventasch te voorschijn, nain er een muntbiljet van twin tig roebels uit, legde het in het verzoek schrift en gaf het de ongelukkige terug. Maar bedelen wilde Sara immers niet zij wilde slechts de vrijheid van haar vader afsmeken. Zij verhaalde hem oprecht haar toestand, en hij luisterde belangstellend naar de levendige sehildering van haar lijden. „Dergelijke verzoeken ontvangt zijne majesteit helaas, maar al te dikwijls," zeide hij, „gisteren nog wendde zich een jonge vorstin, Anka Folotiskoff geheeten, tot onze allergenadigste grootvorstin, om hare be middeling ter bevrijding van een gevangene te verleeuen." „O, voer mij ook tot haar, ik bid, ik bezweer het u," riep het meisje. „Ook ik wil de grootvorstin, die een teeder goed hart moet hebben, mijn leed klagen, en zij zal niet ongevoelig zijn." Wordt vervolgd. kondiging te gemoet zien van een of ander koffiehuiskouder, dat de leden bij hem een bittertje kunnen bekomen voor 9 cents, terwijl iemand die niet het voordeel heeft lid dier Vereeni ging te zijn, geen bittertje kan krij gen dan tegen betaling van 10 cents Aan Eigen Hulp ligt een gezond denkbeeld ten grondslag, maar ook de beste zaken kunnen bedorven wor den als men ze verkeerd toepast. HELDERSCHE MOPPEN. Bij gelegenheid van een volksfeest hoorde men de gevangenen in een tuchthuis zingen „Wij leven vrij, wij leven blij!" enz. Slecht resultaat. Dat komt er nu van Gisteren hebben ze allemaal op mijne ge zondheid gedronken en vandaag beu ik er zoo ziek als een hond van. „Wie bij mij op 't kantoor komt," zei on langs een heer, bij wien zich iemand aan meldde, om naar een opengevallen betrek king te dingen, „wie bij mij op kantoor komt, moet lang kunnen zitten, in één stuk door van 's morgens 9 tot 's namiddags 6 uur. Gevoelt ge u daartoe in staat? „Welzeker, meneer," antwoordde de man „ik heb wel zeven jaren achtereen te Leeuwarden gezeten." Heer. Zeg reis, Piet, hoe kom je toch aan die vlek in je gezicht. Piet. Ja, ziet n, meneer, da 's 'u moedervlek, die heb 'k gekregen toen 'k vijf jaar oud was, bij gelegenheid dat m'n moeder me van de trappen liet vallen. Burgerlijke Stand Helder. Van 26—30 Juli 1878. ONDERTROUWDJ. H. W. Mookers, scheepskok en W. P. de Roos. P. de Wit, werkman en N. de Roos. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. Timmer geb. Boon, D. N. Bijl geb. Kerkman, D. D. R. y. d.Hert geb. Knip, Z. A. Verdonk geb. Koorders, Z. H. Klaassen geb. Bakker, Z. A. Zeeuw geb. Duit, Z. P. C. W. Dienaar geb. v. Stipriaan, D. H. A. Brandenburg geb. Visser, D. M. W. Dorlijn geb. Azaert, D. M. Keijzer geb. Westerhof, Z. H. Zwaan geb. Kindt, Z. OVERLEDEN: M. A. Siesterraan van Ooije, 7 m. H. E. Philipse, 22 m. G. Mater, 31 j. G. Grande, 56 j. C. Wijker, 22 m. W. Vos, 18 m. E. A. Klik, 15 d. S Donderdag 1 Augustus weuscheu wij te herdenken de 40-JARIGE ECHT VEREENIGING van onze 5 geliefde Ouders AREND STEINRATH EN BASTIJ AANNA DE MAN. Uit naam van allen N. STEINRATH. J. STEINRATH. H. STEINRATH. M. STEINRATH. A. STEINRATH. P. STEINRATH. M. VERHAGEN. E. HOUTKOOP. M. VERKUIJL. J. E. ZWART. D. GRAAFF. W. STREUTKER. Eenige Kennisgeving. Ondertrouwd Jacob de Boer Cz., van den Helder, EN Nellettba Helena Francben. Zoeterwoude, 25 Juli 1878. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2