297ste Stjftats-Loterij. Vrijdag is te Breda, op aanwij zing van een maréchaussee weder een condueteur van den Grand Cen tral Beige gearresteerd, dié zich had schuldig gemaakt aan ontvreemding van eenig linnengoed, boter en vruch ten, langs genoemden spoorweg ver zonden. Als bewijs, dat men te Amster dam spoedig kan bouwen, dient het volgende: Voor ongeveer vier weken begon men bij het Westerhoofd met de plaatsiug van de stijlen voor het houten hulpstation voor deHolland- sche en Oosterspoor. Thans reeds is dit gebouw, dat ver over de 100 meter lang is, zoo ver gevorderd, dat het nagenoeg geheel onder de kap is ge bracht. Den 20 Augustus a. s. zal voor 't gerechtshof te Leeuwarden terecht staan G. H. C. Blauken, oud 41 jaren, zonder beroep, geboren te Utrecht, laast wonende te Groningen, beschul digd van moedwilligen doodslag, ge pleegd op Johauna Francisca Boelens op het Molenpad te Groningen. Er zijn 20 getuigen gedagvaard, onder welke 2 deskundigen. Verdediger mr. U. H. Huber. Bij Zoutelande is op het strand een flesch gevonden met een in het Fransch geschreven briefjé, waarvan de inhoud is als volgt: Het driemastschip Espérance is geheel verongelukt ten Noordoosten van het Fidji eiland; drie geredde passagiers bevinden zich zon der eeuigehulpmiddelen op dit eiland." Het was geteekend Betram, In het vorige jaar zijn op de Nederlandsche spoorwegen 23 perso nen gedood en 23 gewondonder die 46 poraonon waren or 0 dio zich op den weg bevonden en gedood werden, 3 reizigers, van welke 1 buiten zijn schuld en de 2 anderen door eigen schuld gewond werden. De overige 34 waren beambten der maatschappijen14 daarvan werden gedood. Op den Centraal-spoorweg is geen enkel ongeluk gebeurd, op de Staatsspoorwegen werd 1 reiziger gewond buiten zijn schuld, 1 gewond door eigen schuld en 3 personen overreden 7 beambten werden ge dood en 14 gewond. Op den Hol- landschen spoorweg werd 1 reizi ger gewond door eigen schuld, 4 personen overreden, 3 beambten ge dood en 3 gewond. Op den Rijnspoorweg en de lijnen vangeuisstraf en wordt uit zijne betrekking ontslagen. Hij krijgt derhalve wat hij ver dient, want waarom verlaagt hij zich het brutaal geweld te dienen O, kon ik op die wijze 'alle politie-agenten in Duitsehiand weer tot vrije mannen maken! Wat ons betreft, we hebben wederstand geboden aan de openbare macht en daarom zullen we er zoo gemakkelijk niet afkomen. Op zijn minst zes weken zitten voor onzen weder stand cn 30 mark boete of 10 dagen ge vangenisstraf voor 't spreken in de verga dering. Onze namen zijn bekend." Ik verschrok, toen hij van de gevangenis sprak. „Mijn eergevoel", ging Meijer voort, „laat niet toe, dat ik mij gevangen laat zetten door een Kegeering, die eigenlijk een die nares der burgerij is. De Saksers, de overige Duitschers, ja alle Europeanen zijn door een duizendjarig despotisme oude wijven ge worden. Op dezen stond keer ik hen vol verachting den rug toe en ga naar Amerika. In dat land der vrijheid alleen kan men mijne denkbeelden begrijpen. Daar alleen baant de kracht des woords iemand den weg tot hooge eereambten, zelfs tot den presidentszetel. Wil je meegaan De ver van den Central Beige kreeg geen enkel reiziger letsel; op elk werd echter een persoon, die zich op den weg bevond, gedood, en twee beamb ten gedood; bij de eerste werd 1 bij de laatste 2 beambten gewond. In Ooststellingwerf is een vreemd soortige danszaal gemaakt. Onder den hol gelegden vloer zijn blikken trommels aangebracht, met het doel, om het dansen met eenig leven gepaard te doen gaan. Het spectakel moet nog grooter zijn dan men verwacht had. Te Meppel heeft zich de volgende scène voorgedaan. Uit een woning in den zoogenaamden Kroesenhoek, een achterbuurt, ontwikkelde zich een zoo geweldige doodlucht, dat de buren het niet langer konden uithouden en besloten het vertrek te doen ope nen. 't Schouwspel, hetwelk zich daarop aan hen voordeed, was af grijselijk. In een gesloten bedstede hing het lijk van den bewoner, een alleenwonend persoon, borstelmaker van beroep, die al sedert eenige da gen vermist, doch voor zijn vak soms op reis was en wiens verdwij nen alzoo geen argwaan had opge wekt. 't Lijk was reeds der ontbinding nabij en is dadelijk gekist, om na bekomen rechterlijke machtiging zoo spoedig mogelijk begraven te worden. Men bericht van Texeldd. 14 dezer: »Op. het strand achter het dorp de Koog aldaar is heden morgen aangespoeld het in vepgevorderden staat van ontbinding verkeerende lijk van een man, naar gissing 40 jaren oud. De kleeding bestond uit rood wollen hemd, dito onderbroek, dito borstrok, blauw gestreept katoenen overhemd, zwart lakensch vest, waar aan knoopen met het woord Loods wezen," blauwe buksking broek en laarzen tot aan de knie. De kleedingen zijn ongemerkt, terwijl overigens geene bijzondere kenteekenen kunnen wor den opgegeven." De gearresteerde schutter, die te Salzschlirf mevr. Löwe met een kogel heeft getroffen, verklaart dat hij volstrekt niet op haar, maar op de visschen had gemikt, die hij in 't water zag zwemmen. Dat er toen een kogel, in plaats van het in water, in een balkon bij een dame is terecht gekomen, was ziju schuld niet; 't was louter een ongeluk. eenigingskas, die ik beheer, zal ons van geld voorzien; later, waneer in Duitsehiand alle goederen gelijk verdeeld worden, kun- ze 't geld van mijn aandeel aftrekken." Minder 't vooruitzicht op de waardigheid van president der yereenigde Staten, dan wel op zes weken gevangenisstraf,'welke me wachttenwanneer ik bleef, deed me beslui ten met Meijer te vlnchten. We slopen door de duisternis naar onze kamers, pak ten onze valiezen en vertrokken nog dien zelfden avond met den spoortrein naar Leip- zig. We snelden onze gelukszon tegemoet, die in 't Westen opging. Ongelukkig was men zelfs in Amerika nog niet rijp voor Meijer's ideeën. Bij zijn redevoeringen lachte men en haalde de schouders op, waar door soms hevige twist ontstond. Ons geld raakte ten einde, vereenigingskassen tot ondersteuning van reizende volksopruiers waren er niet, en daarom waren we genood zaakt de groote republiek als eerzame Duitsehe handwerksgezellen al bedelend door trekken, vol wrok tegen een volk, dat het woord „vrijheid" op zijn blazoen voert en zich evenwel tot een slaaf van den arbeid en Jt kapitaal vernedert. Wordt vervolgd. Verleden week is in het postkan toor op de Place de la Madeleine, te Parijs ingebroken. De dieven ontstaken het gas en hebben op hun gemak alles nagesnuffeld. Het resultaat van hun bezoek was de verdwijning van 8000 francs aan bankpapier en 4000 francs aan postzegels. Inden laatsten tijd is herhaalde lijk geklaagd over talrijke gevallen van inbraak in de buitenwijken van Londen. Dit heeft in verband met de klach ten der politie-beambten over te kari ge bezoldigingaanleiding gegeven tot het instellen van een onderzoek, dat zich zal uitstrekken over de gehee- le organisatie der politie. Een 80-jarige blinde, verpleegde in het Andover-werkhuis, te Man chester, heeft verklaard niet te kun nen sterven met het geheim op zijn geweten van een moord, dien hij jaren geleden gepleegd heeft op een heer van Salisbury road. Op een door hem aangewezen plaats in een tuin vond men het gebeente van een man. Hij is daarop in staat van beschuldiging gesteld. De dader is Goodall genaamd zijn broeder, die zijn medeplichtige was, is lang dood. Uit Nicolaiefsk is het volgende bericht ontvangen omtrent een over wintering in Noordelijk SiberiëIn het begin der maand Mei ontdekte de gezagvoerder van het schoener schip »Tungns" in de baai van Great Shautur (zee van Ochotsk) een schoe ner ten anker, genaamd zNelly," in een zeer ontredderden staat verkee rende en door de equipage verlaten. Op het strand werden de lijken ge vonden van drie Europeanen en twee Chineezen. Bij een der lijken, ver moedelijk van deh gezagvoerder, werd een zakboek gevonden, waarin het volgende vermeld staatKapitein Thomas Thompson en zijn equipage hebben den 17n Sept. 1876 op Great Shantur eiland een hut gebonwdom te overwinteren. Den 18n October werd een der equipage ziek en stierf den 8n April aan scheurbuik, waar aan achtereenvolgens allen begonnen te lijden. De laatste aanteekening was van 16 April 1877." (De Nelly, kapt. Thompson, arr. 17 Sept. 1875 van Chefoo te Wladiwostock.) Een eerzaam koopman te Keu len, Clement Becker genaamd, ver keert in groote verlegenheid. Toen de student Becker indertijd den aan slag op den tegenwoordigen Keizer van Duitsehiand deed, verzocht en verkreeg hij verlof, den naam zijner vrouw te mogen aannemen. Deze naam was geen andere dan Nobiling. De ongelukkige wenscht nu opnieuw van naam te veranderen, doch kan maar niet tot een keuze komen. Verleden Vrijdagavond brak een dwarrelstorm los over Wallinford, in Connecticut, waardoor de kerk, het schoolgebouw en 40 huizen werden vernield, 21 menschen het leven ver loren en 50 gewond werden. Vier dezer laatsten werden stervende onder de puinhoopen te voorschijn gehaald en van de zes anderen verwachtte men niet dat zij zouden herstellen. De storm duurde slechts een minuut en ging gepaard met geweldigen regen en onweder. ,Ook op andere plaatsen, o. a. in noordelijk deel van Nieuw- York, woedden hevige stormen, welke veel schade aan gebouwen en het ge was toebrachten. Nu men van het lijkenverbran- den weinig meer hoort, komt een fransch blad met het voorstel, om ze voortaan met water in stede van met ypur op te ruimen. De natunr- lijke plaats voor lijken is volgens den sch. de bodem der zee. Ook in Japan zijn geloof en wetenschap met elkander in strijd. Twee Boeddhistische priesters ver klaarden onlangs te Yokohama in het openbaar, dat de zon zich bewoog en de aarde stilstond. Eenige studen ten maakten deze bewering belache lijk en werden daarop door een dweepzieke menigte doodgeslagen. Te Parijs zijn in den laatsten tijd niet minder dan 7000 honden afge maakt, die geen meester hadden. De koetsiers in Parijs hebben eenige kleine concessies gekregen. Zij blijven voor een deel op meerdere aandringen, maar dit zal wel vruch teloos zijn, omdat verreweg het grootste deel het werk reeds heeft hervat. Het heeft in Duitsehiand in de vorige week op sommige plaatsen vreeselijk geonweerd, terwijl in den omtrek van Springen zulk een gewel dige watermassa is gevallen, dat een 25 meter lange stevige muur is omge slagen. Uit Salzhemmendorf wordt gemeld, dat aldaar zeven menschen door den bliksem zijn gedood. HELDERSCHE MOPPEN. Een lieer komt met zijn familie een ■scliouwburg binnen. De portier van de loge „Wil ik de over jas van mijnheer bewaren?" De Jieer: „Neen, die hindert mij niet, maar indien gij iets wilt doen, bewaar dan mijn schoonmoeder." Men weet, dat vele kasteleins genoodzaakt zijn met sommige goede klanten even aan te stooten. Deden zij dat niet, het zou zeer in 't nadeel zijn van hun zaak. Intusschen is het zeker, dat houders van welbeklante herbergen een geducht sterk gestel moeten hebben, om tegen dat vele aanstooten of aanklinkcn bestand te zijn. Daardoor wordt 't volgende tafereeltje verklaard. Een vrouw, gehuwd met een tapper, kwam na den geheelen dag uit te zijn geweest, te huis cn vond baar man smoordronken op den grond liggen. De brave vrouw keek hem met liefde en trots aan, bief de oogen ten hemel als wilde zij haar stomme erkentelijkheid te kennen geven en zeide met een glimlach „Die beste man, wat heeft hij bet druk gehad." a Een gierigaard zat met zijn zoontje aan het geopende venster eener vierde verdieping. De knaap maakte een onvoorzichtige bewe ging en tuimelde over de vensterbank naar beneden. De doodelijk ontstelde vader riep hem snel achterna: „Scheur je broek niet 5e Klasse 13e 14e 15e Lijst. Nos. 284 5822 8175 8448 8096 12856 f1000. Nos. 6475 15942 f 400. Nos. 3836 14031 19044 20380 f200. Nos. 582 1883 2390 3118 3984 4492 5183 8125 9694 J132S 12899 25856 10580 17704 19127 20156 f400. Nos. 17237 f5000. Nos. 2151 12419 f 1000, Nos. 9112 16019 18121 f400. Nos. 2423 3031 12573 12951 f200. Nos. 1811 2384 2801 5265 6430 7983 8250 8869 8889 12082 12687 13039 15513 16062 16389 17807 18252 f100. No. 12902 f 10000. No. 420 2901 7125 f1000. Nos. 2311 10818 14476 15269 f400. Nos. 16357 18830 20118 f 200. Nos. 738 4406 4920 10372 10982 12250 15088 f100.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2