KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP E NOMSTREKEN TOCH GESNAPT. Mo. 577. Dinsdag 27 Augustus 1878. Zesde Jaargang. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN ABONNEMENT per 3 maanden binnen de gemeente 35 Ct. franco per post 60 Uitgevers BERKHOUT Co, te HELDER. ADVERTENTIËN Van 16 regels 35 Centenelke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. NIEUWSTIJDINGEN HELDER, 27 Aug. 1878. De Heer S. Jaring, boekhou der bij den Havendienst en adjunct havenmeester, herdenkt op 1 Septem ber den dag waarop hij voor 25 jaar zijn dienst aanvaardde. De heer Jaring heeft zich gedurende dien tijd als een verdienstelijk ambtenaar doen kennen en daardoor de achting van superieuren en minderen in ruime mate verworven. Wij twijfelen niet, of velen zullen met dit jubilé in stemmen, door hem op dien dag hunne gelukwenschen aantebieden. Gisteren is alhier aangekomen de inspecteur-generaal der infanterie van Willes, tot het houden eener in spectie, over het hier in garnizoen liggende 3e bat. 7e reg. inf., welk bataillon a. s. Maandagmorgen per extratrein naar 's Gravenhage ver trekt, om deel te nemen aan de ge combineerde manoeuvres van Zee- en Landmacht aan de kusten van Noord en Zuid-Holland. Er zullen daar ongeveer 5000 man worden ver- eenigd. Het feest, Zondagavond door de Vereeniging «Vaderland en Oranje" gegeven, ter gelegenheid der huwe lijksvoltrekking van HH. KK. HH. Prins Hendrik der Nederlanden en Prinses Maria van Pruisen, mag met recht luisterrijk genoemd worden. 't Stafmuziekkorps, onder leiding van FEUILLETON. Yertaling van Geebit <T. 4.) -o- De aangesprokene verschrikte evenals ie mand, die plotseling wordt gewekt, en sloeg 't witte kleed zoover terug, dat de bovenste helft Tan zijn gezicht bloot kwam. Toen hij ons, Europeanen, voor zich zag, door een schaar nieuwsgierige omstanders om ringd, wist hij niet of hij waakte of droomde en bleef ons in de grootste verbazing aan staren. „August", stamelde ik, „die vent ziet niet zoo bruin als de anderen, misschien is 't per slot van rekening geen wilde." „Daar heb je geen verstand van", merkte mijn vriend aan, „dat komt omdat hij van edeler bloed is. Je znlt zien dat ik gelijk heb en dat hij de koning van dit eiland is. 't Schijnt me toedat hij niet tot de snug- den bekwameu kapelmeester, den heer Weckesser, kweet zich voortreffelijk van zijne taak. 't Slotnummer, «Oranje-Hohenzollern," marsch, ge componeerd door den heer Götz, en opgedragen aan Prins Hendrik der Nederlanden en Prinses Maria van Pruisen, verwierf algemeenen bijval en werd op verlangen herhaald. Met een geanimeerd bal, afgewis seld door luimige en ernstige voor drachten, werd de avond besloten. Hedenavond houdt de Sociëteit Mars in Musis Sacrum, mede ter eere van de huwelijksvoltrekking van Prins Hendrik, een soiree littéraire et mu- sicale, die recht genoegelijk belooft te zijn. Vrijdagavond zal de Zangvereeni- ging Excelsior in Tivoli, een buiten gewone uitvoering houden, waaraan ook een concert in den tuin, door het stafmuziekkorps der marine, is toegevoegd. Terwijl deze morgen de tweede stuurman Poker, van het Ned. drie mastschip «Antilope," bezig was om hout aan het werkvolk af te geven, is er een blok hout op zijn voet ge vallen, waardoor de teenen verpletterd werden. Het st. Madura, van hier naar Batavia, is te Suez aangekomen en vertrok 23 Augustus des namiddags. Weinige minuten voor negenen is gisterenmorgen te Arnhem een schok gersten behoort." „Neem je in acht, want dat is Majesteit schennis." „BahDe kerel verstaat me toch niet." Meijer wendde zich tot den Koning, die, zonder ons uit 't oog te verliezen, lang zaam was opgerezen, en ging voort „Welnu, is uwe Majesteit uitgeslapen? Wordt 't eindelijk helder in je bovenste verdieping Weet je waarlijk niet, waarom wij, sociaal-democraten, hier zijn gekomen?" De witte gestalte begon te trillen. Ik hield dat voor een bewijs van toorn en ver wachtte ieder oogenblik een gespierden arm uit 't witte kleed te zien verschijnenge wapend met een strijdbijl, om mijn makker neer te vellen en hem alzoo voor zijn ver metelheid te straffen. „August" fluisterde ik angstig, „maak je zelf en mij toch niet ongelukkig." „Wat zeur je toeh! De snaak schijnt doof en stom te zijn. Nu, ouwe Zwitser, kan je je mond niet opendoen? Hoe gaat 'tr" „Ik dank je, beste mijnheer, 't gaat nog al! Ik was zoo even stom van verbazing, van aardbeving gevoeld op verschil lende punten der stad. De richting was Zuidzuidwest naar noordnoord oost. Ook te Maastricht zijn op denzelf den tijd schokken waargenomen, die 15 seconden aanhielden. Bij Deventer is Zondagavond weder door trein 224 overreden en onmiddellijk gedood een persoon, ge naamd Waanders. Volgens mededee- ling van den wachter moet hier aan zelfmoord worden gedacht. Ter gelegenheid van 't heuge lijk huwelijk van prins Hendrik en prinses Marie schrjjft de Amst. Ct. Treurde Nederland, toen eenige jaren geleden aan de zijde van den bedroef den prins Hendrik een liefhebbende gade door den dood werd weggerukt, het verheugt zich thans met den vorst, die altijd in het stille, huiselijk geluk zijn grootste vreugde gezocht en gevonden hebbende, zoo gelukkig is om een tweede levensgezellin naar zijne goede keuze te hebben aange troffen. En dat ook hare keuze goed geweest is, dat zal de jonge gade ondervinden, zoodra zij over de grenzen op Neêrlands bodem komt, en hoort en ziet, hoe bemind en hoe geacht haar gemaal is, hoe ieder Hollander den grootsten eerbied heeft voor zijn oprecht en degelijk karak ter, voor zijn onbevlekten levenswan del, voor zijn werken en zijn helpen overal en altijd, waar en wanneer toen ik je voor mij zag." Meijer en ik traden verschrikt terug, alsof we een geest hadden gezien en hooren spreken. „Neem me niet kwalijk," vervolgde de witte gestalte, maar is u niet de schoen maker Meijer, uit Gotha, en 't laatst werk zaam geweest te Leipzig? En, jong heertje, is u niet de kleermaker Wilhelm Muller,' van Stockhausen X Thans waren wij verbaasd. Onbewegelijd als standbeelden en niet in staat een woor uittebrengcn, stonden we tegenover die ge heimzinnige witte gestalte. „Ja, zio je," ging hij voort, ,,'t was toch niet mooi van je, op de wandelplaats me te outloopen. Ik heb daardoor veel verdriet en onaangenaamheden gehad, 't Is uwe schuld dat ik schipbreuk heb geleden en bijna het leven heb verloren." Meijer haalde diep adem, zuchtte weemoe dig en sprak: „O, die Saksische politie! Nergens kan men haar ontvluchten, zelfs niet eens op een eenzaam eiland in de Zuidzee." die arbeid eu hulp het vaderland waarlijk bloeiend en krachtig kuunen maken. Wanneer straks de huldeblij ken als zoovele bewijzen van liefde en erkentelijkheid van Nederlanders, aan den feestvierenden Oranjevorst worden aangeboden, zal de jeugdige gemalin zeker fier zijn te staan aan de zijde van hem, die door zijn uit stekende persoonlijke hoedanigheden zoo zeer de genegenheid heeft weten te verwerven van zijne landgenooten, wien slechts één bede op de lippen komt, namelijk deze: Moge de echt, die heden gesloten wordt, gelukkig zijn: gelukkig voor Z. K. H. Prins Hendrik en voor H. K. H. Prinses Mariagelukkig ook voor Nederland De Friesche vrouwen zullen aan prinses Maria van Pruisen een vol ledig Friesch hoofdsieraad, breed gou den oorijzer, juweelen naald, benevens een kanten muts aanbieden. Met 't gunstigste gevolg had Zaterdag nabij de Koog op Texel de beproeving plaats der aldaar gestati oneerde reddingboot en van het vuur pijltoestel. Een en ander bleek in goeden staat te verkeeren. Ook de reddingsmiddelen in het Eierland, vóór een paar dagen opnieuw be proefd, waren uitstekend in orde. Op 29 dezer zal door de boots mansleerlingen van de brik Zeehond te Hellevoetsluis een roeiwedstrijd op de reede worden gehouden. „Ik zal je vertellen hoe de zaak zit," vervolgde de Sakser, die zijn spraakzaamheid teruggekregen had. Reeds eenmaal was me een gevangene ontsnapt, en toen de geschiedenis met ulieden er bij kwam, dacht ik, daar zal wat voorvallen; ik krijg zeker mijn ontslag en geraak daarbij in de gevan genis. Daar viel me in, dat ik nog een neef in Australië had, die me vroeger had geschreven, dat ik hem maar eens moest opzoeken. In Australië hebben ze, zoo- dacht ik, ook zeker wel politie-agenten of nacht- wachts noodig, en onderweg snap ik mis schien nog mijne beide vluchtelingen hier of daar. Ik ging alzoo op reis naar Austra lië. Maar 't is een vreeselijk lange reis, dat kan je gerust gelooven. Toen 't schip voorbij dit eiland voer, stootte 't tegen een rots en verging. Op de- andere schepelin gen heb ik in de haast niet veel gelet; misschien zijn ze allen wel verdronken. Ik heb, daar 't nacht was, niet anders kunnen redden dan mijn hemd en dit bedlaken," Daarna sloeg hij 't laken terug en over tuigde ons zoo van de waarheid zijner woor-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 1