ïat; BÉsmanJapr Santen enzijn Jas. Dinsdag 26 November 1878. Zesde Jaargang. Uitgevers BERKHOUT Co.. Helder. T! NIEUWSTIJDINGEN FEUILLETON. Vliegend Blaadje per 5 )ns. ■ng- IS ke HELDER, 26 November 1878. De jongelings-vereeniging Nut sn Genoegen neemt zich voor om op ïondag 15 December a. s. een too- leelvoorstelling te geven, ten voor- leele van een huisvader, die gedu- ende maanden door ziekte verhin- lerd is voor zich en zijn talrijk ge- ,in brood te verdienen. De vereeniging s tot deze edelmoedige daad zijde- ings aangespoord door zeer geachte lersonen, waarom wij hare pogingen loór publiciteit gaarne willen steunen. Jl. Zondagavond hield de ver- leniging Ontwaakt bij Tijds" hare lerste openbare vergadering in Tivoli. Talrijk waren hare leden aanwezig. Het tooneelspel De Rijzweep" werd peer tot genoegen der toeschouwers ten gehoore gebracht; dat bleek vooral door de toejuichingen, die de spelers meermalen te beurt vielen hetr welk een welverdiende hulde was, voor de opofferingen, bij het beoefenen Irler rollen betoond. Ia 't bijzonder komt lof toe aan de dames. Maria en Ju.itine, .die haar spel zeer goed be grepen. Ret allerkoddigste bljjspel «Pieter Spreeuw" was het vervolg pp, het voorgaande, waarna een ge- noegelijk bal dezen feestavond besloot, |?n welken allen zich zeker met genoee gen zullen herinneren. Het st, Prins Hendrik is 23 Nov. van Batavia naar Nederland vertrokken. Het st. Madura, kwam Zondag avond jl. van Batavia hier binnen. Het st. Conrad kapitein Graadt (van Roggen, van BatavianaarNieuwe- diep, kwam te Suez en vertrok van daar den 23 Nov. Alles wel. Het Ned. barkschip Coustanee, kapt. F. Nanniugs, van Cronstadt haar Amsterdam bestemd en geladen met hout, is in den vroegen morgen van gister achter Texel nabij het dorp de Koog aan den grond geraakt. Er hestaat weinig hoop, dat het schip behouden zal blijven. De bemanning is echter gelukkig gered. De sleep boot Stad Amsterdam vertrok in den :t Oorspronkelijke Novelle door 10.) D. DEKKER. o—- IV. De kapitein bleef eenigen tijd in kun midden hij dronk en zong met zijne onder geschikten mee, alsof hij een der hunnen was, zoodat de opgewondenheid steeds ver meerderde. Was zijn bezoek voor al de aanwezigen een aangename verschijning, van minder pretu- gen aard, was de visite, die nu volgde. Juist toen Van Oord afseheid wilde nemen, strompelde Willem Drossens biunen. Hij had een geducht nat zeil en. waggelde waar hij stond. Hij trad op Sandersen toe en stamelde „Jan Nagel kwam straks bij mij om de sehriftelijke verklariug te vragen maar zeg middag naar de plaats van het onheil. De kok van de Prins Hendrik, Bus koop, die te Hasselt onder een spoor trein is geraakt, is aan de gevolgen overleden, nadat zijne beide beenen geamputeerd waren. Men leest in de Arnh. Ct.: »Voor sommige spoorwegbeambten breekt nu een goede tijd aan; tegen Sint Nieolaas worden in den regel tal van pakjes met geschenken en surprises verzouden, en de gelegenheid om er een deel van voor zich te behouden, zullen zij, die dit vak ter hand hebben genomen, niet ongebruikt laten voorbijgaan. Op de lijn Amster damVelp heeft reeds de een of ander zich geoefend: uit een mandje bokking werden vijf stuks vermist, die blijkbaar door uiteenbuiging van de teenen er uit waren genomen. Moge het lot van de vijf bokkingen dp verzenders van Sint Nicolaas-ge- schenken tot grooter voorzorg aan sporen." De Arr.- Rechtbank te Mid delburg heeft den reeder J. de Decker Gz., die wegens knoeierijen met een scheepsjournaal ten behoeve van de assurautiepeuuingen terechtstond, ver oordeeld tot een jaar celstraf en f50. boete. Door bet Openb. Ministerie bij die rechtbank is tegen de moeder en dochter, beschuldigd van diefstal uit het station te ICruiningen, geëischt: voor de dochter, wegens diefstal, opsluiting in een verbeterhuis gedu rende 21/<s jaar; voor de moeder, wegens beeling der gestolen voor werpen, 18 maanden celstraf. De be- klaagdeu bekenden alles en verklaarden door armoede tot misdrijf te zijn gebracht. De uitspraak is bepaald op 29 dezer. Brouwershaven 22 Nov. Schip per Johannes van Beveren, die heden op de strandingsplaats op den Ban- jaard was, waar den 9 den Nov. jl. een tot heden toe onbekend fregat schip gebleven is, rapporteert dat door hem gezien werd uit het zand stekende gedeelten van ra's en boeg spriet, de ra's geel geverfd met witte eens manneke, ben jij getrouwd? „Die vraag behoef ik niet te beantwoorden. „Zoo, wil je me ook al niet meer te woord staan? Branie! Jij getrouwd? bewijzen man! „Och Drossens, je bent niet friscli en verstoort hier ons genoegen. Ga liever heen „Je jaagt me weg? ha ha, getrouwd, zoo'n mottige kereldie jou lust moet hon ger hebben." „Drossens, zwijg of ik bedwing me niet!" ,;Je denkt zeker, dat ik dronken ben, maar ik wil eerst bet bewijs dat je getrouwd bent, eerder geef ik het stuk niet af." „Hond jij mijne verklaring maar en ga heen „Dat wil ik niet; eerst moet ik weten of je getrouwd bent." „Ja, Sandersen- is getrouwd" riepen ver scheidene makkers, „ga nn heen!"' ,,Ei. ei! weet je dat goed? Nou bruid, dan feliciteer ik je met je leelijken, mot- tigen kerel! Wel honger gelmd, wel honger „En jij, Willem Drossens," bulderde de kapitein, tot nog toe niet door den nokken, en door hem werd gevonden een blok met kleine stukjes steenkool er in, en medegebracht een stuk van een monkey-guffel. Van het schip zelf was overigens niets te bespeuren. Ter aanvulling van dit bericht dient, dat, hoewel van de romp van het op den Banjaard gebleven fregat niets te zien was, te oordeelen naar het rondhout, het een groot schip geweest moet zijn. Ook had 't een ijveren tuig. Te Steenbergen is Vrijdag door den kommandant der brigade kon. maréchaussee aangehouden J. v. T„ ongehuwde moeder, oud 34 jaar, als verdacht haar kind, van hetwelk zij in den vroegen morgen van 20 dezer ten huize waar zij in dienst was, heimelijk was bevallen, te hebben vermoord. In 1871 was zij voor gelijk feit door het Provinciaal Gerechtshof in Noqrd- Brabant tot zes jaren gevangenisstraf veroordeeld. Tot verbetering van het bericht van het Handelsblad omtrent den voortvluchtigen A. Parmenier, voor malig bedieude van de crediet-vereeni ging; meldt de Amst. Ct. dat de rechercheur Van Hove en de dienaar van politie Brandt zich wel te Nieuw- York bevinden, om van het gestoleue te redden wat te redden is, en dat van eerstgenoemde bij den hoofdkom- missaris van politie ook een telegram is ontyangen, doch dat hierin van arrestatie geen gewag wordt gemaakt. Men is alleen den dief op het spoor. Vrijdagavond heeft op den Staatsspoor, tusschen Boxtel en Eind hoven een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De sneltrein die ten 4.59 van Venlo te Eindhoven aankwam, stoomde, in plaats van te stóppen, in volle vaart het station voorbij. Op hetzelfde oogenblik kwam de personentrein uit Boxtel en op ongeveer 300 meter afstand van hét station reden beide treinen in elkander. De schok was hevig, de sneltrein werd op zij ge worpen en de tender van den snel trein drong in zijn gelleele lengte in den daaropvolgenden goederenwagen. dronken man opgemerkt, -„jij hebt weer ouder gewoonte, als je aan den wal bent, te veel dorst gehad! Schaamt ge u niet in zulk een staat hier de vreugde te komen verstoren, menschen te heleodigen, die u niets misdeden Waarom niet als de mak kers, van den bootsman in vrede op zijn feest waarop ge toch ook genoodigd zijt, zoo ik verneem. Ik beveel u dit huis te verlaten." „Ei,, zoo, de „ouwe" ook hier? Dag ka pitein Zijn we hier op de „Snelvoet", dat ge spreekt van ik beveel Wel zooDag kapitein 1" „Mensch, de deur uit, en nooit meer on der mijne oogen, nooit monster je weer aan op de „Snelvoet," sprak van Oord, en met behulp van Frans Willems enJan Na gel wierp, hij den rustverstoorder de deur/uit, 't Was voor al de gasten, 't meest voor Mina Drossens, die met Jan Nagel ook ten feëst was, eene onaangename ontmoeting. Men deed echter zijn best om de scène te vergeten, waarin men langzamerhand slaagde, zoodat de prettige stemming en 't genoegen eindelijk wederkeerden. Wordt vervolf/d. De hoofdconducteur van den sneltrein (Van Wassenaar) werd z;óó zwaar aan het hoofd gewond, dat hij terstond dood bleef. Van een beambte' werd de hiel verbrijzeldtwee anderen moeten deerlijk aan het ouderlijf zijn ver minkt. De reizigers bekwamen geen letsel, wat daaraan moet worden toege schreven, dat de passagiers bij dezen trein steeds in de achterste wagens worden geplaatst. Het personeel was gezeten! in de onmiddellijk achter den tender geplaatste bagagewagens, die beide verbrijzeld zijn. De machinist Harmse, door wiens schuld, naar meu zegt, het ongeluk is gebeurd, is krankzinnig geworden. De Commissaris des konings in Noord-Brabant was heden ochtend ter plaatse waar het ongeluk gebeurd is. De dienst was Zaterdagnamiddag weder geheel hersteld. Voor de rechtbank te Haarlem zal eerstdaags een curieuse procedure gevoerd worden. De dienstbode van een inwoner van Beverwijk had voor hare mevrouw een snijboonenmolen gehuurd, en dien, na gebruik, op zol der gezet. De verhuurder van den molen hield zich stil. Eerst na ver loop van drie jaren meldde hij zich aan, tot het terugbekomen van zijn eigendom, en presenteerde daarbij tevens een uotatje tot het bescheiden bedrag van f2628 voor het gebruik van, den molen gedurende drie jaar, a 10 cent per uur, het jaar op 365 dagen gerekend. De betaling werd geweigerd, en daarop heeft de leuke suijbooneumolenaar de huurster van zijn molen in rechten aangesproken. YTnuid. Ct. Zou 't ook een ui kunnen zijn, onder een sterk bittertje in 't koffie huis gedebiteerd Het metereologiseh instituut van de New-York Herald meldt, dat lage barometerstand, vergezeld van regen en stormvlagen, tegen 27 dezer op de Fransche en Engelsehe kusten ver wacht kunnen worden. Op den Atlantischen Oceaan is het boven 40 gr. N. B. stormachtig. Uit Bern wordt gemeld, dat zich aldaar een spoorwegwachter bij de justitie heeft aangegeven als moorde naar. Hij verhaalde dat zijn meester, bij wien hij in dienst was, hem inder tijd een legaat van 4000 francs had beloofd en dit ook in zijn testament had laten beschrijven. Kort daarna hadden zij twist gekregen en nu had hij, uit vrees dat zijn meester het tes tament zou veranderen, hem op een nacht overvallen, gebonden, opge hangen en verder alles er op ingericht om het den schijn van een zelfmoord te geven. Hij bewees thans dien moord te hebben begaan; doch daar het feit reeds meer dan twintig jaar geleden bedre ven was, was de zaak verjaard en kon de rechter er thans niets meer aan doen. Te Nabresina (zoo schrijft men uit Triest) heerschte op 15 dezer een heftig onweder. De bliksem sloeg in

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 1