NIEUWJAARSGROET Burgerlijke Stand Helder. Dankbetuiging Burgerkring Harmonie. „Kruis voor KrMsverrichtiapn" op Èi EERSTEN Kerstdag niet, TWEEDEN wei Gebrs Biesseimann. Advertentiën. Een faisoenlijke DIENSTBODE HUISHOUDSTER Er biedt zich aan: Dezer dagen werd door de poli tie ontdekt, dat een op de Thorbecke- gracbt te Zwolle liggend schippersge- zin (man, vrouw en kinderen) sedert verscheidene dagen geen ander voedsel gebruikt dan gekookte aardappelschil len, die hier en daar uit de vuilnisbak ken werden weggehaald. De slechte verdiensten der schipperij en eergie righeid, die de menschen belette om te vragen, deden hen zoo voortleven. Thans wordt in hunnen dringendsten nood voorzien door kaartjes voor de gaarkeuken. Door de arrond.-rechtbank te Leeuwarden zijn twee winkeliers wonende te Sneek, schuldig verklaard, aan het al» onbevoegde verkoopen van geneesmiddelen. De een had Urbanu»- de ander slijm- ot Brilmanspillen. De leening van f 140,000, ten behoeven der Vrije Gemeente te Am sterdam, is volteekend eu er werd zelfs aanzienlijk meer aangeboden dan het gevraagde bedrag. Het stoomschip Bijzantin, van Marseille naar Constantinopel, is in aanvaring geweest met het stoomschip Rinaldo, van Huil naar Constantino pel, en gezonken. Men meldt daaromtrent uit Pera Het stoomschip Rinaldo, gisteren avond alhier aaugekomen, had aan boord 94 passagiers van het gezonken stoomschip Bijzantin. De gezagvoer der van de Rinaldo rapporteert, dat, terwijl hij deu 18 dezer t»n 1 ure namiddag in de Dardanellen bij Lamp- saki voor twee ankers lag wegens stormweder en op een gezondheids pas wachtende, het Fransche stoom schip Bijzantin, trachtende ten an ker te komen, voor de boeg van de Rinaldo kwam, waardoor een ver schrikkelijke averij ontstond, en toen, langs zijde komende, met het anker dat op de boeg was, veel schade ver oorzaakte. De kapitein van de Rinal do riep den passagiers op de Bijzan tin toe om op zijn schip over te springen, doch zij waren zóó verschrikt dat slechts 90 zich op deze wijze gered hebben. De Bijzantin zakte toen achteruit en zonk achter de Rinaldo met het achterschip het eerst naar beneden. Door den gezagvoerder van de Ri naldo werd alles in het werk gesteld om zooveel mogelijk menschen te redden, doch de booten, die men uit gezet had, werden door den storm uit de Dardanellen in de zee van Marmora gedreven. Nog 5 man zijn door een ander stoomschip in de zee van Marmora drijvende gevonden en gered. Te Cornesse had de huisvrouw van R... Maandag avond twee nevens elkander liggende slaapkamers harer woning verwarmd, en zich daarvoor van houtskolen bediend. 'sAnderdaags 's morgens vond men zes personen der familie R. verstikt, namelijk vijf kinderen en een oude tante, van een gezin van tien personen blijven er nog slechts vier over: de ouders en twee kinderen, die samen op een derde kamer sliepen. De moeder ontdekte het eerst wat er gebeurd was. Een Amerikaausch blad levert den volgende humbug: »In het tucht huis van Ohio is men op 't vernuf tig denkbeeld gekomen, de electrici- teit aan te wenden, om gevangenen te straffen. Gevangenen, die zich we- derspannig toonen, worden daar, na dat men hun een doek voor de oogen heeft gebonden, in «en badkuip ge plaatst, waarvan de bodem omstreeks drie duim diep met water bedekt is; de eene pool van een electrische bat terij wordt in het water geleid en aan de andere pool wordt een spons bevestigd, die met het naakte lichaam in aanraking wordt gebracht. Naar mate van de sterkte der batterp ver oorzaken deze aanrakingen met de spons een onaangename kitteling of het gevoel van duwen en slagen, die zelfs de kracht van stokslageu kun nen verkrijgen. Daar de gestrafte niet zien kan, en dus niet kan nagaan waar de volgende slag hem treffen zal, maakt de angst de uitwerking van de tuchtiging nog grooter. Daar bij geschiedt hem volstrekt geen kwaad integendeel is de kuur zeer heilzaam, vooral wanneer de delinkwent aan rheumatisme lijdt. Zoo kan, dank zij de wetenschap, tegelijk voldaan wor den aan de eischeu van een strenge lichamelijke tuchtiging en van dc meuschlievendheid. Kastijding door middel van electriciteit, - tliat 's the thing!" Aan den ijver, waar g'uw nestjes, In de lente mede bouwt, Aan de liefde voor de jontjes, Aan uw zorgen toevertrouwd; Aan uw vlijt in het verdelgen Van het schadelijk insect, Dat ons voedsel wil verzwelgen, IJver, die tot eer u strekt. Ja, wij zullen u gedenken, Lieve vogels, wcest gerust, Letten op uw stem en wenken, Van verplichting ons bewust! Maar dan later, moet g'ous leeren, Dat ge 't goede niet vergeet; En ge moet u dubbel weren, Als ge recht te danken weet. Liedjes zingen, kroelen, krielen, Dat 't eeu pret is en een lust, Al wat schaad'lijk is vernieleu, Werken, vliegen zonder rust. En wij, die u dankbaar hooren, Met een bede op u zien, Zullen straffen, wie u storen, Hulp u en bescherming biên. Overgenomen uit het XJtrechtsche Dagblad.) Bevallen van een Zoon, M. W. TEGELMoree. Helder, 22 December 1878. Heden overleed in den ouderdom van 41 jaar, mijn echtgeuoote J. van der REIJDEN—Buijs. Helder, 22 Dec. 1878. P. v. d. REIJDEN. Algemeene kennisgeving. Gisterenavond omstreeks 10 uur geraakte bier een slede, waarin zich een meisje en een klein kind bevond, in bet kanaal. Een dienstbode, die de slede bestuurde, scheen geen kracht te bezitten om het ongeluk te ver- hinderende weg was zeer glad en I naar het water af hellend. Allen stort ten er in. Het noodgeschrei verzamelde spoedig een groot aantal menschen ter plaatse van het onheil. Pogingen tot redding werden terstond beproefd; de vrouw van O. Abramsen sprong zonder aarzelen in het water eu mocht het geluk smaken de reeds ver van den kant zich bevindende slede te grijpen en met behulp van anderen op den wal te trekken, zoodat allen met den schrik vrij kwamen. Der Menschen antwoord op der Vogelen bede. (Zie „Vliegend Blaadje" dd. 13 Dec.) Lieve vogels, aan geen dove Hebt ge uw verzoek gedaan, 'k Schrijf u, om u te beloven, Dat ik u ter zij wil staan. 'k Wil u lekk're kruimels strooien, Heel den kouden winter door, 'k Zal ze zelfs wat verre gooien, Dat ge vrij kunt pikken, hoor!. Maar gé hoeft niet bang te wezen Dat ik u ooit deren zal; Van mij hebt ge niets te vreezen, 'k Lok u nimmer in den val. 'k Heb een haat aan list en logen, En een af keer van de knip Kom dus vrij maar toegevlogen, Meldt u desnoods met een: tik. Aan mijn venster, 'k zal dan zorgen, Dat gij daar ook voedsel vindt, En dat g'er u eiken morgen 't Buikje dik eet, beste vrind! En dan verder moed gehouden, Lieve vogels, 't is wel koud, Op het veld en in de wouden, Nu de sneeuw daar woning houdt; Maar, als vrienden voor u zorgen, En u helpen in den nood, G'loof me, dan zijt ge geborgen, Dan verwint ge kou en dood! En, we zullen allen helpen. Daar ge het zoo vriendelijk vraagt, U met gaven overstelpen, Als gebrek en kou u plaagt; Aan uw mooie liedjes denken, Waar ge steeds zoo gul mee zijt, Die ge gratis ons wilt schenken, Waar ge ons 't hart zoo mee verblijdt; HELDERSCHE MOPPEN. ONZH BEDIENDEN. „Jan, achteruitNog verderNog verderDenkt gij dan dat men niet zien kan dat ga beschonken zijt? „Maar, mijn heer, als ik gedronken heb ziet men 't alijd, maar als ik dorst heb ziet men Jt niet." o Men sprak over lang leven„In Groenlaud zei een docter, „worden de menschen thans honderd jaar en nog ouder, en toch is daar geen enkele geneesheer. Is dat niet wonder lijk!" „Bij ons in Londen zijn duizend doe- ters," zei een ander, „en menigeen wordt daar honderd jaar, is dat nog niet grooter wonder o NAAR DE NATUUR. Tusschen Kommies en Ontvanger ten platte lande De Kommies: Heer ontvanger, hebt gij kleermaker Herman wel gekend? Hij heeft zich gisteren verdronken, omdat hij j in den laatsten tijd niet genoeg meer kon verdienen voor zich en zijn gezin. De Ontvanger: Die arme drommel! Had hij zijn laatste aanslagbiljet betaald? De KommiesNeen j De Ontvanger: Die schurk! Evenals vorige jaren bestaat er in dit blad i gelegenheid om aan familie, vrienden of begunstigers een toe te brengen. Die hiervan wen- schen gebruik te maken, worden ver zocht tijdig opgaaf te doen. DE UITGEVERS. Van 20 tot 24 December. ONDERTROUWDGeene. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: G. v. Dok geb. Veldman, Z. N. Klinkert geb. Kikkert, D. H. Out geb. v. d. Velde, Z. D. Bakker geb. Govers, Z. M. W. Moreé geb. Tegel, Z, OVERLEDENH. Löscher, 7 w, N. Krijnen, 78 j. J. Buise, 41 j., vrouw van P. van der Reijde. C. Kodijman, 75 j. vrouw van W. O. Hagen. aan den marinier T. SCHOLTEN. a. b. van het Wachtschip, voor de hulp, bewezen bij de reddïng uit het water van mijn pleegzoontje. R. ROERDOMP. Allendie iets te ÉHB vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den ondergeteekende, worden ver zocht hiervan opgave te doen vóór 30 December a. s. L. G. VAN VLIET. a s. DINSDAG geen Vergadering, uithoofde van de uitvoering op a. a. Donderdag. HET BESTUUR. Ge I_.ed.cn der Vereeniging wordeu verzocht de aanstaande Ver gadering bij te wonen, wegens pun ten van behandeling voor het feest van Konings verjaardag. HET BESTUUR. De ondergeteekende maakt zijnen geëerden plaatsgenooteu bekend, dat hij door de Heeren G RUN HUT Co., Commisionairs in Effecten te Amster dam, is aangesteld als Agent tot den verkoop van Effecten «n Premie- Aundeelen op maandelijksche afbe- tabeling. V. C. DESPLANQUE. Nadere informatiên zijn te beko men bij mij, Bassingracht No. 567. Wij maken onzen ge ëerden begunstigers at tent, dat in onze winkels VERKOCHT WORDT. wordt verlangd, voor droog huiswerk te verrichten en een Burgerpot te koken. Adres Berkhout Co. Een Heer van dertigjarigen leef tijd, wonende te Amsterdamvan goede maatschappelijke en financiëele positie en goed uiterlijk, wenscht als Huishoudster een beschaafd REISJE of WEDUWE zonder kinderen, goed humeur, en uiterlijk en P. G. Geteekende brieven, mits met Portret, onder letter R D, aan het Algemeen Advertentie-Bureau van NIJGH van DITMAR, Rotterdam. een knappe H A1ËÏJL SZ«' irt, bij den middelbaren stand. Adres J. W. HART, Middenstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2