Advertentiën. Aan de Leden der M.MteMer. Ds. W. J. BAART DE LA FAILLE, Schoenmakers-Jongen. Oostzaan in aanvaring gekomen met een boot waardoor genoemde per soon over boord sloeg en verdronk. Te Montigny-sur-Sambr» in de ijzerfabrieken Cbampeanx is een werk man, F. Ledont, oud 49 jaren, tus- schen de rollen van een pletmachiue gevallen en letterlijk in tweeën ge sneden. Ten bewijze van de treurige omstandigheden in de hoofdstad van het Dnitsche rijk kan dienen, dat thans in de kanselarijen van het Ber- lijnsche Stadtgericht een groot aan tal kooplieden, die vroeger over mil- lioenen beschikten, als klerken werk zaam zijn. tegen een maandelijksche verdienste van 60 a 80 mark. Inde Russische stad Kirsanow, in het gouvernement Tambow, wer- deu, naar de te Moskou verschijnende Russkija Wedomosti bericht, op een- zelfden dag, nl. den 8. dezerdrie diefstallen vau 's lands gelden gepleegd. De stedelijke veearts stal 5000 roebels, een lid van den stedelijken raad be stal de gemeentekas voor 3600 roe bels en een spoorwegambtenaar maak te zich van 700 roebels meester. De wolven vertoouen zich thans op vele punten in Frankrijk, tot zelfs voor de poorten van Metz, eu de sneeuw heeft nu in de Vogeezen een hoogte bereikt, zooals de oudste inwoners zich niet kunnen herinneren. Ook zijn op verscheidene plaatsen van Frankrijk meuschen van koude om gekomen. Niet één maar anderhalf dozijn vliegen in één klap. Twee personen, die schoenen hadden gestolen, werden opgepakt en voor den commissaris van politie, quartier des Halles te Parijs, Dodiau, gebracht. Zij beweerden het eerst vau huu leven uit armoede te hebben gestolen en wilden hunne na men niet opgeven. Maar helaas 1 op hetzelfde oogenblik was in een der naburige straten ook een ver dacht persoon gearresteerd en toen deze in de wacht kwamwas het duidelijk, dat de heide eersten hem herkenden en ongelukkig kende de politie hem ook, maar wie zij niet kende, was de vrouw, wier photogra- fisch portret in zijn zak werd ge vonden. Deze werd des avonds ont dekt op een der publieke bals en het bleek zijne vrouw te zijn. Ook zij werd opgepakt en verklaarde, dat haar mau haar altijd slecht behandelde en haar, onder bedreiging van haar leven dwong, om een vijftiental zijner vrien den te ontvangen, die zich hadden vereenigd onder den welverdienden door hot geld, dat de verkoop harer goederen opbracht, zoodat het eene stuk na het andere verdween en zij weldra verplicht was om zich van dingen te ontdoen, die zij zelve zeer goed kon gebruiken, die zij bepaald noodig had. 't Kon wel niet anders of bittere armoe moest eindelijk haar deel worden. De kleederen van Sandersen waren het eerst verkocht, maar de trouwjas van den bootsman, waarover hij meermalen zoo zon derling had gesproken, die hij haar zoozeer had aanbevolen te bewaren, hing nog in de kast. Daar het kleedingstuk nieuw was, zou het zeker betrekkelijk veel hebben kunnen opbrengen, maar Geerte had tot hiertoe niet. kunnen besluiten zich er van te ont doen. Meermalen bekeek zij de jas en her innerde zich daarbij de woorden van San dersen: „Indien ik eens niet wederkeerde, wat God verhoede, hecht u dan aan mijn naamgenoot in de kast. Bemoei u dan vooreerst met niets anders, torn de naden uit -om ze daarna weer aan elkaar te naaien laat dit kleedingstuk door geen titel van »de inbrekers." Na het plegen van eenig feit werd de buit in hunne woning verdeeld. Haar man, die chef vau die nobele veree- niging was, had ia drie maanden al meer dan 200 diefstallen gedaan. De leden van de bende werkten samen en geheel het lieve gezelschap zou dien avond ten 11 ure bij hem bijeen komen. Ten lD/a ure werd het huis door politiemacht omsingeld. De leden der dievenbende, die noch hun voor zitter noeh diens vrouw hadden thuis gevonden hadden achterdocht ge kregen en een hunner op schildwacht gesteld. Bij de komst der politie ver sperde de bende de woning, doch de politie drong binnen en nu onstond een geregeld gevecht, waarbij aan beide zijden gewonden vielen doch de politie bleef baas en arresteerde 12 heeren en 2 dames HELDERSCHE MOPPEN. DE BOOZE MOEDER. Frans. Wat is moeder weer kwaad van daag Vader. Ja jongen, die is tegenwoordig altijd kwaad. Och, och, wat konden wij een prettig leventje samen hebben, als ik je moeder niet getrouwd had. o Een barbier had het ongeluk klanten te hebben, die hem niet betaalden. Toen hij op zekeren morgen er een scheerde en reeds half klaar was, hield hij plotseling op en sprak in zich zelf; „Zou ik bet doen, nou zou bet wel goed zijn?" De klant hoorde deze woorden, werd angstig en vroeg wat hij meende. „Wel," zeide de barbier, „de duivel staat achter me, en zegt, dat ik je de keel af moet snijden! Terstond staat de klant op en loopt hard weg, half geschoren, om nooit meer bij hem terug te komen. o Aan tafel vertelde Frederik de Groote van zijn krijgsavonturen. Toen hij daarbij als gewoonlijk zeer overdreef en de oude generaal Ziethen een ongeloovig gezicht zette, riep de koning zijn lijfhuzaar en zeide „Ideinrich, is het niet net precies zoo gebeurd als ik zeg?" Onze huzaar, die reeds zoo vaak, zonder profijt, 's konings verhalen bevestigd had, kwam nader, greep met een vork een gebraden kalkoen vau den disch eu zich verwijderende, zeide hij: „Majesteit" ik mag mij doodeten aan dit beest, als 't niet juist zoo gebeurde als u hebt gezegd. Evenals vorige jaren bestaat er in dit blad jS4? gelegenheid om aan familie, vrienden of begunstigers een JNIE UW JAARSGROET toe te brengen. Die hiervan wen- schen gebruik te maken, worden ver zocht daarvan vóór Maandagavond a. s. opgaaf te doen. DE UITGEVERS. anderen man ter wereld dragen: laat het n, als ik verloren ging, uw alles zijnZij peinsde dan over de beteekenis van deze woorden. Waarom had zij er ook geene opheldering van gevraagd? Werkelijk was zij eens begonnen er een paar naden van los te tornen en weer aan elkaar te naaien, doch zij vond haar eigen werk zóó dwaas, dat zij het weldra naliet, in de meening, dat dit de bedoeling van haar vriend niet kon geweest zijn. Dat de jas nooit door een anderen man mocht ge dragen worden, legde zij zoo uit, dat het zijne begeerte was, dat zij nooit een anderen man zou toebehooren. Nu, wat dat betrof, daaraan, had zij zelfs niet gedacht. Wel was het huwelijk met Sandersen in korten tijd beklonken en spoedig na de kennis making voltrokken, maar toch was het aan gegaan uit volle sympathie, zonder eenige bij-oogmerken. Als de bootsman niet van 't eerste oogenblik, dat zij hem ontmoette, haar hart gewonnen had, zou zij hem zeker geweigerd hebben. Immers, reeds eerder was haar een huwe - Burgerlijke Stand Helder. Van 24 tot 27 December. ONDERTROUWDGeene. GEHUWDGeene. BEVALLEND. Bakker geb. Govers, Z. M. W. Tegel geb. Moree, Z. A. M. Kroescn geb. Strikker, Z. J. Heere geb. Huijser, D. G. Vroome geb. Hoedjes, D. H. de Vrij geb. Wijker, Z. OVERLEDEN: J. v. Dok, 4 d. C. Lap, 74 j., weduwe P. Kuiper. W. de Graaf, 46 j., vrouw van J. Schoof. J. Walleboom, 4 weken. H. M. Sweris, weduwe van J. C. Schuijt. M. Schong, 5 w., G. Vink, 4 m. C. de Moei, 36 j. T. Suzenaar, weduwe L. Schouten, 60 j. Werden wij op deu 13den dezer getroffen door het overlijden van onzen geaebten Vaderen Behuwd vader, be den overleed, na een korte ongesteld heid, ook onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder deWed. J. C. SCHUIJT geb. Sweris, in den ouderdom van 77 jaren. Kinderen en Behuwdkinderen. Uit aller naam, HERMAN J. SCHUIJT. Helder, 24 December 1878. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig lijden van slechts vier dagen, mijne geliefde Moeder NEELTJE KRIJNEN, Weduwe van LOUWRENS SNIP, in den ouderdom van 78 jaar. Diep betreurd door hare Kinderen en Behuwdkinderen. Helder, 22 Dec. 1878. P. SMAK en Echtgenoote. Heden overleed, na een kortstondig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van H. Sacramenten der ster venden, mijn geliefde Echtgenoot CORNELIS DE MOELin den ouderdom van 36 jaren en 9 maanden. Helder, 24 December 1878. Wed. C. db MOEL, geb. Rüstemeijer. Mede uit naam der Familie. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden overleed te Rotterdam in den ouderdom van 36 jaren, mijn beminde broeder WILLEM KRUK, nalatende zijn bedroefde echtgenoote in hoogst zwangeren toestand en 3 jeugdige kinderen. Heldar, 24 December 1878. D. KRUK. Mede namens de familie. lijksvoorstel gedaan, dat zij dadelijk had afgewezen, omdat zij den jonkman niet kon achten, en hoe had zij op dien kermisavond Willem Drossens, die haar ook over zijne liefde gesproken had, aan zijn lot overge laten, en hoe, na den dood van Jasper, zijne voorstellingen ontvangen en bejegend! Ben anderen man zou zij nooit toebehooren, maar de woorden„laat de jas, als ik ver loren ging, uw alles zijn," ze waren haar te hoog, zij begreep ze niet. Hoe kon nu een lap laken haar toevlucht, haar alles zijn? Omdat hij er eenmaal in gekleed waa geweest? Er waren immers stukken bij zijne overige plunje, waarin hij als 't ware gewoond had, die met hem oud ge worden waren, aan zijn lichaam schier ver sleten. Door de goede hulp van haren genees heer, bevond zij zich nu veel beter, maar het zag er treurig uit in hare huishouding. Alles wat eenige waarde had, was verdwenen eu met moeite kon zij, zwak als ze was, door handenarbeid in hare weinige behoeften voorzien. Om dus iets terug te koopen van Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde Zoon JAN BLOKKER, aan boord van de Viscblogger Activiteit" op een nood lottige wijze is verdronken, in den ouderdom van circa 18 jaar. Hoe zwaar ons dit verlies treft, kunnen zij be seffen, die hem van nabij gekend hebben, doch wij moeten in den wijzen wil des Heeren berusten. Helder, 26 Dec. 1878. IJ. BLOKKER. W. BLOKKER—Bood. Ook namens Broeders en Zusters. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij het over lijden en de teraardebestelling mijner geliefde Echtgenoote en Moeder brengen wij onzen hartelijken dank toe aan vrienden en bekenden. A. VAN SCHEIJEN. Kinderen, behuwd- eu kleinkinderen. NB. Op verlangen van de over ledenen, zullen geen uiterlijke teekenen van rouw worden gedragen. Mijn hartelijken dank aan den President en de Leden der Vereeniging Ontwaakt bij Tijds", voor de laatste eer, welke zij betoond hebben bij de teraardebestelling van onze geliefde Moeder. Helder, 25 Dec. 1878. P. SMAK en Echtgenoote. Hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij het afsterven en de teraardebestelling van mijn geliefde Echtgenoote CORNEL IA KOOIJMAN, in dan ouderdom van 76 jaar overleden. Helder, 26 Dec. '78. W. O. HAGEN. Mede uit naam van mijne Kinderen en Behuwdkinderen. LOKAAL VOOR EVANGELISATIE Palmstraat. ZONDAG 29 DECEMBER a. s., des voormiddags 10 uur zal, D. V. als spreker optreden Predikant te Leiden. W. ELBERS, Bassingracht 569, vraagt een hare huishoudelijke zaken was onmogelijk. Alles kon nog op den ouden voet ge bleven zijn, maar éêne zaak kwelde haar zeer. De betaling der huishuur had, ge durende de langdurige ziekte, niet geregeld, plaats gehad. De eigenaar der woning werd ongeduldig. Hij vorderde binnen een be paalden tijd de huurpenningen in en daar voor moest zij ten laatste wel haar toevlucht nemen tot de jas. Willem Drossens was hoe langer hoe meer in 't achterspit geraakt. Hij droeg den bij naam van „borl" wegens zijne voortdurende dronkenschap. Daarom had hij ook langen tijd te vergeefs naar eene plaats op een schip gezocht; niemand wilde hem aan boord nemen. Hij liep dus langs de kaai, deed dienst als sjouwerman en wat hij ver diende, werd in de kroeg verteerd. Zijn voedsel bestond in overschot van den scheeps kost, die men hem gaf; zijne kleeding uit afgedankte plunje, hem door gewezen scheeps makkers geschonken. Wordt vervolgd

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2