Advertentien. ^Twintittjarip Ecltveraipi DANKBETUIGING c. MOOIJ, zindelijke Dienstbode, Êen~DIENSTBODE of NOODHULP, De tentoonstelling van schaat sen te Zaandijk zal Dinsdagavond voor de leden worden geopend en de daaraanvolgende dagen voor 't publiek. De inzending overtreft de verwach ting; alle bekende schaatsenfabri- kauten in Nederland hebben schaat sen ingezonden. Uit Engeland, Ame rika en Duitschland zijn belangrijke inzendingen ontvangen. Merkwaar- kig zijn vooral de schaatsen uit vroeger eeuwen. Een paar gouden miniatuur-schaatsen zullen niet het minst de aandacht van het publiek trekken. De jury, om de schaatsen theoretisch en practisch te onderzoe ken, is benoemd en bestaat uit drie uitstekende rijders van de Zaaustreek. In het Utrechtsche Dagblad vindt men het volgende stukje, aan de liedaclie ter plaatsing toegezonden «In Nederland is aangekomen een beroemden berucht persoon, Koning Dood. Hij heeft zijn intrek genomen in alle wateren van Nederland, in de gedaante van ijs. Wie nu scheiden wil van het leven, van de wereld, van zijne betrekkingen, die binde de schaatsen aan en brenge hem een bezoek. Hjj is bereid ieder mede te nemen naar de onbekende gewesten, door behulp van de navolgende ver voermiddelen, genaamd: «kouvatten" longontsteking" tering" xrhuuiatisme" en verdriuking". Lief hebbers, profiteer van de kostelooze reisgelegenheid Gevaar om te verdriuken is er zeker, wanneer men zich op onsterk jjs waagt. Maar moet men onze Hol- landsche, Friesche, Zeeuwsche en Gro- .ningscho jongens, uit vrees voor een verkoudheid, rhumatisme, teriug, enz., vau het ijs houden Meent misschien de schrijver van deze gemoedelijke waarschuwing, dat ze van koek zijn? Ja, er zijn ziekelijke stumperts, die tegen een frisschen kouden wind en de vermoeienissen van een tochtje op het ijs niet bestand zjju. Maar men leere onzen gezonden, krachtigen en leveus- lustigen knapeu niet, achter vaders kachel of bij moeders pappot zitten. Zoo kweekt men geen flinke mannen, sterk van spieren en kloek van geest, mannen die aan een volk beteekenis geven Ferrol 8 Jan. Het Eng. stoom schip Bayard, van New-Orleans naar Ronaan met tarwe, is 10 dezer door het overgaan der lading bjj zwaar stormweder weder gezonken. De ge- heele equipage verdronk, behalve een timmerman en een matroos, die den 17n Dec. door het Spaansche schoo- nerschip Encarnaim, vau Fernandiua, in een boot geheel uitgeput aange troffen en aan boord genomen werden. Terwijl de Berlijnsche politie nog altoos zocht naar den dief, die een paar maanden geleden bij den hofjuwelier Fritze ingebroken en voor 75.000 mark aan gouden voorwerpen gestolen had, is het thans aan het licht gekomen, dat Fritze de politie heeft misleid. Nadat zij reeds allerlei dingen had opgemerkt, die haar wat te vreemd schenen, heeft zij eindeljjk geconstateerd, dat de geheele inbraak een comedievertooning is geweest en Fritze zelf de bedoelde voorwerpen voor 45.000 mark had beleend. Hij is thans in hechtenis genomen. De strenge winter heeft in oostelijk Frankrijk de wolven uit de bossehen gedreven, zoodat zij in vrij grooteu getale de omstreken van Metz, Belfort en Saarhrücken onveilig ma- keu. Zij komen tot aan de poorten der steden en versehrikkeu des nachts de buitenlui door hun gehuil en hun pogingen om in de woningen te dringen. Op Kerst-avond liep een groote wolf het spoorweg-station te Metz binnen, tot niet geringe ont steltenis der beambten. Zelfs nabij Lyon hebben de uitgehongerde bees ten zich vertoond. Twee en twintig kleine metalen kauonuen, door de Eugelschen gevon den op het door hen in Afghanistan veroverde fort Ali Musjid, zijn den 9 Januari te Portsmouth aangebracht door het stoomschip Serapis. Onlangs kwam een boerevrouw in het kanton Chateauneuf aangifte doen, dat haarnichtje Virginie Dubois, ruim elf jaar oud, verdwenen was. 's Morgens was het kind, als gewoon lijk, de koeien naar de heide gaan drijven. Omstreeks 12 uur was een der koeien geheel alleen den stal komen opzoeken. Dit verwonderde de tante; zij was naar de heuvels ge- sueld, waar de koeien graasden, en had ze allen verstrooid gevonden kind en hond waren nergens te zien. i Te vergeefs had de pleegmoeder overal haar nichtje geroepen en ge zocht uitgeput van vermoeienis had zij de koeien naar huis gedreven, en was zelve, daar haar man ver van huis uit werken was, de aangifte gaan doen. 's Avonds kwam de hond t'huis. Het weder was afschuweljjk, regen en wind, zoodat het zoeken der gen- darmes in den donker geheel vruch- teloos bleef. Den volgenden morgen te 5 uur waren zij reeds weder op j den weg, vergezeld van de tante en de moeder van de ougelukkige koe- w achtster Reeds verscheidene nren had het zoeken geduurd, toen een der gendar- mes, tegen negen uur, riep: Spoedige hulp hier heenhet kind is niet dood!" Hij had uit een kuil een blooten voet zien spartelen en naderbij komen- de, hoorde men een gesmoord gekerm uit den grond komen, Het geheele i bovenlijf vau het kind was bedolven in een vossenhol. Men wilde haar bij de beenen naar boven trekken, maar de kleereu woel den zich als een prop om haar mid del de wortels drongen in het brooze lichaampje, en men kwam tot de conclusie dat, zoo voortgaande, het kind ernstig bezeerd kon worden. Men besloot dus de aarde er rondom heen af te graven, de wor tels er uit te rukkeu en eindelijk werd het kind nog levend uit het graf gehaald. Het zag er vreeselijk nit. Mond, oogen, ooren, neus zaten vol zand en aarde, de rechterzij was bijna geheel verlamd, de rechter schouder uit het lid, de beenen zeer gekneusd, de handen krampachtig verwrongen en geheel bebloed. Het kind had daar meer dan 24 uur in dien toestand verkeerd, met het hoofd een meter ouder den grond, en alleen door een bizonder toeval en doordat het hol van een vos vele uitgangen en dus veel luchttoevoer heeft, was zij niet gestikt. Een weinig bijgebracht, vertelde zij de geschiedenis van haar ongeval. Haar klomp was gevallen en in den kuil verdwenen. Z(j had eerst gepro beerd, hem met een stok te bereiken, maar toen zij hen» daarmede niet kon terughalen, had zij er haren arm ingestoken; zij voelde den klomp, maar hij schoof terug; zjj schoof haren schouder, toen haar hoofd, dieper in den kuil, en kon toen niet terug. Hare schouders kon zij niet terug doen gaan. Hoe meer zij spartelde, des te dieper werkte zij zich er in. De wortels schuurden haar langs het gezicht, eindelijk werd het haar te benauwd en zjj verloor het bewust zijn. Zij dacht dat zij stierf. Sedert dat oogenblik herinnerde zij zich niets meer. De vreugde van de moeder en de tante gingen alle beschrijving te boven; hoewel de schouder weinig hoop op spoedig herstellen gaf, was het toch een klein ongeluk in ver gel ijking van het groote dat zij ge vreesd hadden. HELDEKSCHE MOPPEN. Eeu manzich scheerendc, riep uit „Dat mes deugt niet meer, de drommel weet wat er mee gebeurd is!" Een uurtje later schilt zijne vrouw er de aardappelen mee en zegt: „lk begrijp me in de wereld niet, waarom mijn man toch altijd over dat mes klaagt't is 't scherpste dat we hebben." o Een vroolijk gezelschap was bij elkander eu menige flesch was geknapt. Men vroeg de rekening. Deze scheen te hoog te zijn. Zoovéél kon men niet gedronken hebben. „Mijnheer vergete niet," sprak de knecht, „dat er nog vijf heeren onder de tafel liggen." „Zeg, wanneer krijg ik nu eindelijk eens die tien gulden terug, die ik je geleend hebf" „Hoor eens, zanik me nu niet langer over die tien gulden. Ik zie je alle avonden tot elf uur in bet bierhuis zitten en het eene glas na 't andere drinken; blijf maar eeu paar avonden thuis en drink wateren in acht dagen heb je die tien gulden bijeen," Burgerlijke Stand Helder. Van 10 tot 14 Januari. ONDERTROUWD: en GEHUWD: Geene. BEVALLENT. Bot geb. Visscher D. V. C. Rctner geb. de Waeij D. J. Zeeman geb. Muijc D. A. Jansen geb. Menscb Z. M. Eelman geb. Hemelrijk D. C. Minneboo geb. Zwisselaar Z. R. E. y. Thiju geb. Simons Z. OVERLEDEN: H. de Wijn 46j. M. A. de Langen Wendels 6 m. T. jTeens- ma geb. de Boer 25 j. AFLOOP der Openbare Verkooping van HUIZEN en ERVEN te Helder, m liet lokaal „Musis Sacrum," ten overstaan vau den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, op 13 Januari 11. Vier Huizen en Erven aan de Achterstraat te Helder, kooper de Heer W. C. M. van Bruggen voor f 1500. De overige perceelen zijn opgehouden. van ouze geliefde ouders CORNELIS SCHRAVER IDA MARGARETHA DE lpr BRUIN. Ifo Uit naam van hunne dankbare kinderen en behnwdkinderen. ^Helder, 13 Jan. 1879. Bevallen van een Jongen, R. G. SETTEÜR-SAURBEEK. Helder, 13 Jan. 1879. Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, mijn geliefde echtgenoot H. DE WIJN, in den ouderdom van 46 jaar. Wed. DE WIJN. Helder, 10 Januari 1879. Algemeene kennisgeving. Oudergeteekende betui gen hunnen hartelijken, dank, voor de vele blij ken van belangstelling bij de gebdorte hunner Dochter ondervonden. J. H. POLAK. B. H. POLAK—Leuw. Helder, 14 Januari 1879. aau het Bestuur eu de Leden van de vereeniging «Ontwaakt bij Tijds," voor de vele blijken van belangstel ling, bij het ter aarde bestellen van mijn geliefden Echtgenoot II. DE WIJN, ondervonden. Wed. H. DE WIJN- Gkoeneveld. DANKBETUIGIjNG aan R. LEEUWENS, voor de redding van mijn Zoontje uit het Heldersche Kanaal, op Zondag den 12 JaDuari. D. GRUNWALD en Echtgenoote. Eeu ieder die iets te vorderen mocht heb ben van den ouderge teekende, wordt verzocht per quitantie er over te disponeeren. A. L. VAN AMERONGEN. Tot inschrijving van deelnemers zal de Commissie eene tweede zitting hon den op VRIJDAG 17 JANUARI 1879, des avonds van 7 tot 9 ure,' in TIVOI,I alhier. Wordt gevraagdeen knappe DIENSTBODE, vau des morgens 7 tot 's avonds 8 nnr. Loon f 1.25 per week. Adres Mejuffrouw MAALSTEED, Westplein H 428. Gevraagd een Schoonmaakster voor 1 of 2 dagen in de week. Adres Berkhout Co. Men vraagt een flinke Dienstbode wasch buitens huis. Adres W. A. OVERTOOM, Spoorstr. Breestraat, Helder vraagt een liefst die melken kan. Gevraagd een flinke DIENSTBODE, loon f 1.50, die goed met de wasch kan omgaan, niet zindelijk behoeft men zich niet aan te melden. Adres Berkhout Co. wordt, gevraagd, om dadeljjk in dienst te treden. Adres Berkhout Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2