299ste Staats-Lolerij. Advertentiën. m. A. SCHUTTER. i Helder, 2 Febr. 1879. I Uit naam hunner dankbare |s kinderen, broeders, zusters, p verdere familie en van een af- |L wezigen vriend in Oöst-Indië.P Algemeene kennisgeving. ra cornelis touw manschappen dier lichting zullen te gen 1 Mei a. s. met groot verlof ver trekken. Zaterdagmiddag werd er hard rijderij gehouden aan 't Zand. Twee en dertig liefhebbers hadden zich aangemeld, waaronder zeer goede rij ders. Na een hardnekkigen kamp strijd, vooral tusschen de beide laatste rijders, behaalde s. Kuut van hier, den prijs van f 50.—en van der Oort een inwoner van 't Zand, de premie f 20. terwijl s. Zeeklns f5.ontving. Alles liep in de beste orde af, en de geheele zaak was flink geregeld. Kuut is dezelfde hardrijder, die ook hier den eersten prijs in den wedstrijd van West-Frisia behaalde. Voor de door gebrek aan werk noodlijdenden te Amsterdam is tot dusver ingekomen circa f30.000. Een man, geen uitkomst meer wetende en bepaald gebrek lijdende, stal op den Nieuwendijk te Araster dam een damesmantel, en wel zóó dat een agent van politie dit moest zien. Hij werd naar het bureau ge bracht, en daar verklaarde hij den diefstal gepleegd te hebben om in de gevaugenis te worden opgenomen, opdat aan zijn zwervend leven een einde mocht komen. Er zijn velerlei soorten van ijsvermaak. In sommige streken van Zeeland houdt men harddraverijen met klompen op 't ijs. Dat heet een volksvermaak. Op Java zijn, volgens bij de stoomvaart-maatschappijNederland" ingekomen berichten, tengevolge van stormen geheele koffietuinen verwoest, t?-- >itKtrteleuder koffieboomen als door het afwaaien der bladeren. De schade moet groot zijn. In het gebouw van Felix Meritis te Amsterdam, werd Zaterdagmiddag een druk bezochte meeting gehouden over de noodzakelijkheid om de ge meenschap met de zee bij gestrenge winters open te houden voor havens, kanalen en dokken. Het debat werd ingeleid door den heer I. Boissévain en de quastie werd voorts door on derscheidene sprekers behandeld. Ten slotte werd bij acclamatie aangenomen een motie |van den heer Boisevau, waarbij de Vergadering de noodzake lijkheid uitsprak van het tijdig nemen van maatregelen om bij de volgende strenge winters de gemeenschap van Amsterdam met de zee open te houden voor vaart, dokken en haven. De vergadering benoemde een com missie, bestaande uit de heeren I. Boissévain, H. Plate, Tegelberg, Kie- vits, P. Goedkooop en Wierix, om „Ga niet en ga toch hernam ik een weinig geraakt. „Wat heeft dat te beduiden, Augusta Ik heb van daag geen lust op zee te gaan." „Zooals ge wilt," zei Augusta, terwijl ze de kamer verliet, „maar gij moet om mij niet tehuis blijven." Ik sprak niets en Frederik legde mijn zwijgen ongunstig uit. Zich vau mij afwen dend, zeidc hij met bitterheid „Er was een tijd, Adèle, dat gij meer acht gaaft op mijne wenschen. Neen, neen," ging hij vriendelijker voort, „ik kan die tranen niet zien. Waarom wilt gij ons beiden ongelukkig maken f Alles zal ver geven en vergeten zijn, liefste, als gij weer mijn lief, goed vrouwtje wilt zijn. Wilt gij me niet een kus geven, eer ik ga?" Mijn hart werd aangedaan, maar nog wilde ik hem mijne aaudoening niet toonen; en zoo ging hij heen, zwijgend en treurig, vriendelijk zacht en teeder. Wordt vervolgd. over twee maanden het resultaat vah haar onderzoek publiek te maken, na overleg met Amsterdam en de Am- sterdamsche Kanaal-maatschappij. Bij eem ongeluk op een der Amerikaansche spoorwegen verloor een machinist het leven. Zijn weduwe stelde een aanklacht in en 't Gerechts hof veroordeelde de spoorwegmaat schappij haar 5000 dollars schadeloos stelling uit te keeren. Bij hetzelfde Dngeluk brak een man zijn been en kreeg 15000 dl. vergoed. De weduwe was met de uitspraak niet tevreden. »Is een been driemaal meer widtd' dan een compleet mensch?" vroeg zij toornig. De rechter aiitwoordde: »De man die slechts één been heeft kan zich geen tweede aanschaffen, zelfs niet voor 15000 dollars; een weduwe daarentegen met 5000 dol lars kan gemakkelijk een anderen en zelfs een betereu man vinden dan haar eersten. De uitspraak is dus volkomen billijk." In de stadskas van Milaan is een half raillioen francs gevonden, dat daarin sedert 1859 renteloos is gebleven, en het overschot is van een inschrijving tot het verleenen van hulp aan in den oorlog gewonde Frauschen en Italianen. Gelukkige stad Milaan! hoe menige gemeente zal u benijden. De ellende, die in de groote Engelsche steden thans wordt geleden, gaat alle beschrijving te boven. Vele personen in Londen, die geen onder komen hebben, komen van gebrek om. Men ziet des nachts velen dier onge- lukkigen in groepjes bijeen, die, tegen muren geleund dicht opeengepakt -staan, _om elkander te verwarmen. In een wijk te Birmingham zijn 8.276 personen die onderstand behoe ven, dat is ruim 40 pet. van de be volking dier wijk. In den herfst van het vorige jaar maakten twee Engelscheu een tochtje op de lagunen te Venetië. Op eenigen afstand van hun vaartuig ontwaarden zij op 't water een drij vend voorwerp, dat door tallooze zeevogels omgeven was. Zij naderden het voorwerp en ontdekten een man, dien men handen en voeten gebon den en wiens ledematen men verbrij zeld had teneinde het hoofd van den man boven water te houden, waren aan beide schouders hermetisch ge sloten en geteerde flesschen bevestigd. De ongelukkige ademde nog, hij kon echter niet meer spreken, zijn buiten gewoon opgezwollen tong hing uit zijn mond. zijn gezichtwas ontvleeschd, de spieren lagen bloot, neus en ooren waren door de snavels van de zee vogels opengereten, de oogen uitge pikt. Nadat hij in het hospitaal was gebracht, overleed hij spoedig, zonder eenige aanwijzing te kunnen geven, hoe en door wien hij in dien toestand gebracht was. In weerwil dat de ge laatstrekken van den ongelukkige on kenbaar njaren, gelukte het de politie toch de daders op het spoor te ko men, waarop de drie broeders Par- maschetti in hechtenis genomen wer den. Deze drie individuen bekenden dadelijk en verhaalden het vreeselijke drama in al deszelfs bijzonderheden. Wjj ontleenen daaraan 't volgende: Luigi Parmaschetti, een klein pachter, een zeer vlijtig en rechtschapen man, had een buitengewoon schoone vrouw, en een dochtertje van acht jaar. In zjjn dienst bevond zich een zekere Tedaldo, die voor de schoone vrouw van zijn meester al' spoedig hartstocht opvatte; bij viel haar met zijn her haalde aanzoeken zoo lastig, dat zij zich genoodzaakt zag, zich bij haar man over Tedaldo te beklagen. Par- marschetti geraakte in woede, ranselde zijn knecht af en joeg hem 't huis uit. Eenige dagen daarna verliet Par- marschetti, zooals hij dit gewoon was, tegen middernacht zijn woning, om zijn groente naar de markt te bren gen. Kort na het vertrek van haar echtgenoot werd de vrouw door het gedruisch van schreden wakker. Een man in wiens hand een dolk blonk, was door een geopend raam binnen geklommen. Op het schreeuwen van de vrouw sprong de indringer op haar toe en dreigde haar te zullen dooden als zij om hulp riep. De vrouw echter, die groot en sterk was, verdedigde zich met moed. Het kleine meisje, dat bij haar moeder sliep, en door het gedruisch wakker was geworden sloop voorzichtig uit het bed en verborg er zich onder. Het daardoor veroorzaakte gedruisch leidde een oogenblik de opmerkzaamheid van den aanvaller van de vrouw af, die van dit oogenblik gebruik maakte, om wit het bed te springen. De moordenaar vervolgde haar en pakte haar herhaaldelijk, waarbij hij haar met zijn dolk stak. Eindelijk gaf hij haar een steek in de heup, waarop de vrouw neerzonk, om niet weer op te staan; de moordenaar, door naderende schreden versehrikt, nam ds vlucht. De op het gedruisch toegesnelde buren vonden de vrouw reeds doodhaar lichaam was met 32 wonden bedekt. Het meisje, dat getuige was geweest van dit ver- Scü.ikkelijk tooneel, waagde het nu van onder het bed te voorschijn te komen, en zij verhaalde, dat zij in den moordenaar hun vorigen knecht Tedaldo had herkend. Zoodra Lnigi Parmaschetti terugkwam begaf hij zich met zijn twee broeders op weg om den moordenaar te zoeken. Zij vonden hem des avonds voor een boerderij onder een misthoop. Waan zinnig vau woede, wierp Luigi zich op den moordenaar zijner vrouw, gaf hem drie slagen met zijn zeis en hield hem toen vast, terwijl de twee broeders met een staaf hem armen en beenen verbrijzelden. Daarop maakte de drie broeders zich gereed om hem levend te verbranden, toen een hunner voorstelde, hem liever op de Adriat. Zee te laten zwemmen, om hem ten prooi te geven aan de visschen en zee vogels. Dit voorstel werd ten uitvoer gebracht. De drie broeders goten olie over het hoofd van Tedaldo, om de vogels te lokken, sleepten hem naar het strand, bonden hem handen en voeten en bevestigde de twee flesschen aan zijn schoudersin dezen toestand lieten zjj hem in zee voortdrijven, waar hij twee dagen later gevonden werd. Door de rechtbank werden de drie broeders elk tot 10 jaar tucht huisstraf veroordeeld. Er is intus- schen door de zeer ten gunste van de drie broeders gestemde bevolking een reeds met talrijke onderteekenin- gen voorzien verzoek om gratie aan den Koning in omloop. HELDERSCHE MOPPÉN. Officier: „Wat doe je als je op post staat, en er gaat een officier voorbij Soldaat„Dan presenteer ik 't geweer 1" Officier„En wat doe je, als er een troep dronken kerels voorbijgaat Soldaat„Dan presenteer ik ook 't geweer Officier „Waarom dat Soldaat„Omdat er best een officier bij kon zijn o Zekere mevrouw zag bare keukenmeid kreeften koken en maakte de aanmerking, dat zij de dieren te langzaam kookte en daardoor te lang kwelde. Ach mevrouw antwoordde de keukenmeid, dat maakt niets uit; dat zijn de kreeften wel gewoon. AFLOOP der Openbare Vcrkooping van Hnizen en Erven, gehouden in 't lokaal „Tivoli," te Helder, den 3n Februari 11., ten overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN. Een Huis, ingericht tot Broodbakkerij, staande op den hoek van de Keizerstraat, te Helder, kooper de heer P. Verfaille, voor f2770.—. 2e Klasse. Ie Lijst. No. 5227 f 5000. No. 16724 f 2000. No. 7660 f1500. Nos. 9842 en 14046 f 1000. No. 2274 f400. Nos. 624 en 6880 f200. Nos. 6164, 7933, 8143, 9533 en 10858 flOO.. Burgerlijke Stand Helder. Van 31 Januari tot 4 Februari. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWT) J, Papo en T. M. M. Duran. BEVALLENJ. Gomes geb. van Heer waarden Z. M. J. v. Halen geb. Lang horst Z. A. v. d. Plas geb. Visser D. J. M. Stam geb. Andriessen D. C. Keet geb. v. d. Park Z. G. Kikkert geb. Timmerman Z. M. E. Heijman geb. Diemei D. A. C. v. d. Spek geb. Verstegen D. N. v. Dok geb. Neefjes Z. S. Touw geb. v. Hoolwerff D. P. T. Gras geb. v. d. Kuijl OVERLEDEN: M. de Kloe geb. Hartog, 75 j. J. Notebaart geb. Machielse, 43 j. A. Breet geb. Enzlin, 49 j. 25-Jiirige Echtverceuiging yS van k P. J. ANNART 1 en Op DONDERDAG den 6''; FEBRUARI a. s., hopen wij 2 door Gods goedheid te herden- i? ken de 45-jarige Eclitvereeni-1 ging van onze geliefde Ouders en Behuwd-Ouders MEINT DOEKES en WILLEMPJE COOVERT. Uit naam hunner dankbare Kinderèn, Behuwd- en Klein-Kinderen. Getrouwd en ADRIEANA van HOOLWERFF. Helder, 30 Januari 1879. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter, SOUTJETOUW, geb. van Hoolwerft. Helder, 3 Febr. 1879. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2