(her! en tien. zir "V" erloren Verloren Gevonden Mej. KOOMEN, flinke Dienstbode. ee I de L. zjjne woning, om naar zijn werk aan de Weesperzijde te gaan. Hij kwam daar aan, werkte, maar dronk, do»h niet meer of minder dan de andere werklieden, jenever. Des avonds is hij aldaar in een tap perij »Het visschertje" gezien met een metselaar, zekeren L. L. die hem steeds aanzette om meer te drinken, wat C. de L. weigerde, te keuneu gevende naar vrouw en kinderen te willen vertrekken. Hij werd echter door den metselaar met smaadredenen van dat voornemen teruggehouden. Beiden vielen, door den drank be neveld, op hun stoel in slaap. Terwijl zij slapende waren, traden twee andere bezoekers achtereenvol gens binnen. De metselaar ontwaakt, staat op, begeeft zich naar den tim merman, grijpt hem aan en smijt hem tegen den grond, en zou hem zeker zware schoppen op het lijf toegebracht hebben, indien hij niet door de twee andere bezoekers ware tegengehouden. Beiden dronken daarop een glas water, waardoor hun dronken toestand zichtbaar vermin derde Blijkbaar om den metselaar ziju zin te geven, dronk de timmer man nog een glas jenever. In be trekkelijk goede verstandhouding ver lieten beiden de tapperij. De tim merman is echter sedert niet meer teruggekeerd. Uit het onderzoek door de politie ingesteld, hetgeen nog niet het volle licht over de zaak ver spreidt, heeft zij aanleiding gevonden om den metselaar ter zake van moedwilligen manslag in hechtenis te nemen en naar de cellulaire ge vangenis over te brengen. Volgens een der getuigen had de metselaar gezegd, doelende op den timmerman 0. de L.»Ik heb hem een paar drijvers gegeven en toen was hij er niet meer." Het lijk men vermoedt dat de timmerman in het water is geworpen, is nog niet gevonden. Een aan toevallen lijdende moe der te Venlo kreeg de ziekte op 't oogeublik, dat zij met een kindje op haar schoot zat, en zakte met haar lichaam over het wichtje heen, het welk, toen er hulp kwam, reeds opge houden had te leven. Een weduwe te Zwollerkerspel mocht Vrijdag het zeldzaam voor recht smaken, dat hare drie kinderen op denzelfden dag in het huwelijk traden. Donderdagavond jl. is op den Rijnspoorweg nabij het station Elten de wegwachter E., terwijl hij het spoor wilde oversteken, door de dat valies af!" Tkaus lag 't Eulalia 't naast aan 't hart, paclia Muller gevangen te nemen en daarom hield ze op den drempel van de kamer, die haar man tot gevangenis moest dienen, krijgsraad met hare boudgenooton. Wanneer men in aanmerking nam, dat de pacha een sabel en een dolk bij zieb droeg, bad men dringend behoefte aan den bijstand van den burgemeester en de Bammelburgsebe land weer, en daarom deed juffrouw Eulalia snel baar mantel om en zette een boed op, om den achtbaren burgervader de ontdekking van de samenzwering mede te deelen. Nauwelijks was ze in den gang, of ze stormde terug met den uitroep „Alle goede geesten, staat ons bij, daar is bijMet die woorden zocht ze be scherming bij hare lijfwacht. Snelle schreden klonken door don gang en ten uiterste verbaasd bleef Muller in 't midden van den onthutsten troep staan. Wordt vervolgd. locomotief vau den aankomenden trein omvergeworpen en vermorseld. Uit Joure wordt gemeld: De ellendige hut, waarin een hier algemeen bekende bedelaar sedert jaren op de kommerljjkste wijze geheel alleen leefde, is door de politie open gebroken, omdat de bewoner, van wien meu wel zeker meende te weten dat hij thuis moest zjjn, in langen j tijd geen teekeu van leven gaf. Men vond den man op een weinig i vunzig stroo en met vodden en I lorren gedekt, blijkbaar door een j beroerte getroffen en zoo het scheen j den dood nabij. Toen het bestuur deu patiënt ter verpleging naar het armenhuis had laten vervoeren, vond men in zijn krot onder allerlei ontuig j ruim f 1400 aan contanten, terwijl men nu reden meent te hebben om aan te nemeu dat hij nog meer geld uitgeleend heeft. Vroeger leefde hij met niemand in eenige gemeenschap nu komen echter de neven en nichten van alle zijden op, alleszins bereid om 's mans boedel te aanvaarden. Het schijnt echter wel dat zij nog wat geduld zullen moeten oefenen, want zijn toestaud doet zich iets beter voor. Op het telegraafkantoor te Weltevreden is in den nacht van 27 I op 28 Januari een belangrijke dief- stal gepleegd. De brandkast is upen- I geboord en ontlast van een som van f 10,000, grootendeels in bankpapier. De dief, die vermoedelijk onder de bij de telegraaf werkzame inlanders moet gezocht wordenheeft zich laten insluiten althans er blijkt niet, dat er vau buiten is ingebroken. Er waren 4 gaten in liet deksel der i geldkist geboord, om het slot te j kunnen openen. Toen dit geschied was, is het bovenste vak der kist opengebroken, waarin de geldtrommel stond p men heeft dit gedaan door de pennetjes uit de scharnieren te halen den geldtrommel heeft men ledig laten staan. Al wat van het geld is teruggevonden is 1 rijksdaalder, 1 halve gulden, 1 dubbeltje en 121/» cent aan kopergeld. Men meldt, dat do modekleuren voor dezen zomer zijnhelder blauw en rood. -- In de kolenschacht Deep Drop, bij Wakefield, waarin 300 mijnwer kers werkzaam zjjn, had een schrome lijk ongeluk plaats. Door een ontplof fing werden 19 personen, waaronder 4 kuapen, gedood. De oorzaak vau de ontploffing is nog een raadsel, daar in de schacht uitsluitend met veiligheidslampen gearbeid wordt. Passante, de persoon die on langs een moordaanslag op den koning van Italië pleegde, is tot de dood straf veroordeeld. Hij zal blootvoets naar het schavot worden gebracht, het hoofd bedekt met een sluier. Pas sante hoorde zonder eenige ontroering zijn doodvonnis aan. Zijn verdediger vroeg hem of hij in cassatie wilde komen? Neen! was zijn antwoord, ik wil stervet), Na al de verschillende manie ren, die sedert jaren voor het plegen van diefstallen en het verbergen van het gestolene in gebruik zijn geweest, zou men bijna meenen dat er op dit gebied niets meer te leveren was, en toch kan een kleurling, die knecht was in een winkel te Little Roek, in den Noord-Amerikaanschen staat Arkansas, op deze voorzeker twijfel achtige eer aanspraak maken. Reeds sedert geruimen tijd vermiste de win kelier telkens een klein geldbedrag uit zijne kas, zonder dat hem gelukte den dader op het spoor te komen. Op zekeren avond bespeurde de be stolene, nadat zijn knecht den winkel verlaten had, dat een door den laatst genoemde tamgemaakte buidelrat te vergeefs beproefde hem te volgen. Bij onderzoek bleek, dat de buidel van ;het dier zoodanig met kleine zilveren muntstukjes gevuld was, dat het zich niet bewegen kon, en zoo werd de de buidelrat de verrader van haar meester. HELDERSCHE MOPPEN. Naïef. „Zijn de bewoners van Teplitz mensclieneters, mama vroeg onlangs een meisje vau de hoogere burgerschool, toen over het uitdrogen der bronnen te Teplitz gesproken werd. „Waarom, kindlief?" „Om dat in mijn aardrijkskunde staat. De bewo ners vau Teplitz leven van badgasten." Edelmoedigheid blijft nog altijd het ken merk der mannen van de groote zee. Twee matroosjes vol verstand, zoo als het volks liedje zegt, waren uit den koers geraakt en strompelden b:j buiig weer een beetje zwaar hoofdig heen en weer, tot zij eindelijk in een groote plas terecht kwamen. Een voor bijganger wilde een hunner op de been helpen, maar kreeg ten antwoordhelp maar eerst mijn maat: ik kan zwemmen. Burgerlijke Stand Helder. Van 7 tot 11 Maart. ONDERTROUWDJ. Boluijt, scheeps kok, en E. van Straaten. J. Pronk, man- demaker, en A. Pronk. GEHUWD G. G. Eeucht en C. J. Croese. BEVALLEN: H. Boon geb. Nagelhout Z. W. Donker geb. Overduijn D. J. C. Lippelaa geb. Laplas D. D. Rooker geb. Roerdomp Z. L. C. Bose geb. Muller D. G. Wessel geb. Spanjerdt D. F. Kort geb. Houtkoop D. J. Jannes geb. Strooper D. T. Kiesewetter geb. Klaas- seu D. R. Kleijn geb. Bakker D. OVERLEDEN: M. Selderbeek 5 w. P. A. S. Garreau 33 j. E. H. N. Ed- cius 4 w. 35-Jurige Echtvereeniging van KLAAS BRAAF en AAGJE SNIJER. Helder, 12 Maart 1879. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Bevallen van een Dochter DIENTJE DE BEER geb. LAMMERS. 15 Januari 1879. Boshof (Afrika.) Bevallen van een Dochter R. BAKKER, Echtgenoot van l\A M. KLEIN. Helder, 9 Maart 1879. Voorspoedig bevallen van een Meisje F. HOUTKOOP, geliefde Echtgenoote van D. KORT. Helder, den 9 Maart 1879. lSVs-Jarige Echtvereeniging |j van J. R. BEUGELING kn M. DE JONG. Helder, 13 Maart 1879. Namens de Familie Beüseling. Getrouwd GEORGE GOTTLIEB FEUCHT en CHRISTINA JOHANNA CROESE. Helder, 7 Maart 1879. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochte», A. B. KIKKERT, geliefde Echtgenoote van E. VISSER. Helder, 10 Maart 1879. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende gevoelt zich I mede namens zijn Echtgenoote ver plicht zijn oprechten en welmeenenden dank te betuigen aan het Bestuur der Herv. Diakenie, voor de uitmun- tende verpleging gedurende 2 jaren van zijne schoonmoeder. In 't bij zonder brengt hij zijn dank toe j aan de huismoeder van het gesticht, en aan de Wed. KOORN, die haar al dien tijd zoo liefderijk hebben be- handeld en daardoor haar ljjden verzacht. Helder, 11 Maart 1879. P. BOSCH. Volgens geplaatste advertentie in de ver schenen week door de onderofficieren «Vaderland en Oranje" daarin geplaatst, dat zij op 9 Maart eene uitvoering gaven der twee reeds bekende stukken. Een menigte van het kunstlievend publiek ging met een vrolijk gemoed ter schouwburg. In Tivoli aangekomen, stond ieder reeds met f 0.49 klaar om toegang te krijgen, doch omdat zij niet waren geïntroduceerd en geen lid dier ver- eeniging waren, of wilden worden, werden zij evenals een kwaden jon gen terug gestuurd. Hoe het ook zjj, we hopen dat die Vereeniging «Vaderland en Oranje," de Nieuwe- diepsche burgerij, niet meer voor den gek zal houden, door eene adver tentie te laten plaatsen aan welker verplichting niet is voldaan. A. S. I. Omst om huis A Bun Woensdag jl. een Zilveren KNIPJE met Brnin Zijden Koralen Beursje. Die hetzelve terug bezorgt zal goed beloond worden. Adres: Weststraat 73. ger< A een zwart fluycelen Strik, waaraan een gouden speld met zwarten steen. Tevens verloren een Onderstuk van een gouden oorbel met zwarten steen. De eerlijke vinder, die dezelve terug bezorgt zal goed beloond worden. Adres Berkhout Co. een zilveren Knipje. Terug te bekomen tegen betaling dezer, bij P. BIZEL, Jonkerstraat. Spoorstraat, vraagt een Wordt gevraagd: tegen Mei, een fatsoenlijk en ver trouwd KINDERMEISJE, tusschen de 14 en 16 jaren, liefst die in een» dergelijke betrekking geweest en van goede getuigen voorzien is. Zich aan te melden bij den Uitgever van dit Blad. Si 1 stri i i een Ke i ka.- kei

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2