MORGEN BETAALDAG. 299ste Staats-Lolerij. Advertentiën. F KERSTING, Scheepsgelegenheid Mejuffr. AMESFOORT, zindelijke Dienstbode. Mevrouw VISSER, Men verlangt: en sloeg om; de opvarenden wisten zich op die plaat te redden. Zjj waadden met laag water tot de knieën, maar moesten, helaas 1 met het vloedgetij verdrinken. Een paar schuiten, die in de nabijheid ten anker lagen, kouden wegens den storm geen hulp bieden. De volgende oplichterij is te Amsterdam voorgekomen. De secre taris van de vereeniging Hulpbetoon aan armen, ontving de bons waarop brood of turf was afgegeven terug. Hij verscheurde die bons en wierp de stukken weg. De dienstbode verzamelde die stukjes, bewaarde ze en gaf ze aan hare moeder. De moeder zocht de stukken uit, legde ze netjes naast elkander, zoo dat ze een geheelen bon uitmaakten, plakte daarop de stukjes op een papier en ontving daarop de brooden of turf. Het bedrog werd spoedig ontdekt. De 57jarige vrouw van een tuinman te Zwolle viel ruim 14 dagen geleden bij het scheppen van een emmer water voorover in den regen bak. Na dien tijd leed zij aan dui zeligheid. Toen nu Zaterdagnamiddag haar 14jarig dochtertje haar in huis miste en ging zoeken, vond zij de vrouw met den gieter in den regenbak liggen. Zij werd er terstond uit gehaald, doch had reeds opgehouden te leven. Bij het scheppen van een gieter water schijnt zij weder door duizeligheid overvallen en zoo in den bak gestort zijn. Vrijdagavond heeft een weduw naar, vader van 2 kinderen, wonende in de Egelantierstraat te Amsterdam, zich van het leven beroofd door ver giftiging; men beweert door het in nemen van Pruisisch zuur. Hij werd nog levend naar het gasthuis ge bracht waar hij des nachts overleed. Te Heeze is levenloos _ggyon- den een man, die een diépe "wonde in de zijde had,. ióodat men vreest, dat hij d%r een moorddadige hand om 't leven is gebracht. De justitie nit 's Bosch doet onderzoek. Men zal zich herinneren de omstandigheden, waaronder in October van het vorig jaar het tjalkschip van den schipper H. 6. Koops, ter hoogte van Norderney, verongelukte, en waarbij diens vrouw en drie kiu- deren het leven verloren. De schipper was de eenige, die zijn leven kon redden, en, van alles beroofd, het eiland bereikte. Sedert had hij dienst genomen bij andere schippers, het laatst op een tjalkschip, liggende in het Eemskanaal bij Groningen. Van dien bodem werd hij sedert Woensdag jl. vermist; men vermoedde, dat hjj in het kanaal gevallen en verdronken zou zijn. Dit vermoeden is nu be vestigd; zijn lijk werd uit genoemd water opgehaald. In Gilmore's Gardens, te New- York, is een tribune ingezakt, waarop 10.000 menschen een wandel wedstrijd gadesloegen; 12 personen werden zwaar gewond, de overigen kwamen met den schrik vrij. De loodsboot Edinburgh met 12 te Dover te huis behoorende loodsen is overvaren door een schroef- boot, varende van Londen naar Quebec. Tien loodsen en 5 der manschappen van de boot verdronken. Uit Eirkcaldy in Schotland wordt van den 14n bericht, dat aldaar een der zwaarste sneeuw stormen plaats vond van den ganschen winter. Gedurende de laatste 18 uur heeft het met verblindende buien doorgesneeuwd en is er nog geen afneming te bespeuren. De sneeuw ligt overal meer dan 10 Eng. duimen dik, en men vreest dat op sommige plaatsen de wegen onbegaanbaar zullen zijn. De scheepvaart op de Firth of Forth wordt door de dikke sneeuwjacht zeer belemmerd. In Dumbarton is zooveel sneeuw gevallendat ze op sommige plaatsen verscheidene voeten hoog ligt en het sneeuwt nog onophoudelijk door. Alle arbeid in de open lucht is ondoenlijk eu het spoorwegverkeer is op sommige plaatsen gestremd. De stad Szegedin, in Hongarije is door overstrooming tengevolge van doorbraak der dijken bijna geheel verwoest. Het aantal huizen die zijn in gestort, wordt op 1500 geschat; verscheidene honderden menschen zijn verdronken of onder de instortende huizen begraven. Vele inwoners wilden tot geen prijs hun have en goed verlaten, waardoor het getal slachtoffers belangrijk is vermeerderd. Enkele hechte gebouwen, zooals het hospitaalhet weeshuis en eenige kerken hebben den aandrang van het water weerstaan. Daar vinden vele vluchtelingen een voorloopige schuil plaats de overigen worden in Nieuw-Szegedin in barakken gehuis vest. De plaats telt 70,000 inwoners en behoorde tot de welvarendste steden in Hongarije. Er zijn groote zout- magazijneu en tal van fabrieken scheepswerven en inrichtingen voor onderwijs. Een aantal schepen en stoombooten bergen de bewoners die .ggen onderkomen hebben. Groote deelneming heerscht in Hongarije met het lot van de ongelukkige stad, en van alle kanten j wordt hulp gebracht. Keizer Frans Jozef heeft daartoe het voorbeeld gegeven en voor- loopig, tot leniging ven den drin gendsten nood, f10,000 van zijne civiele lijst beschikbaar gesteld. De minister van financiën is naar Szege- diu vertrokken, om het reddingswerk te besturen. De gemeentebesturen zijn aangeschreven overal inzame- lingen te houden ten behoeve van hen, wier bezittingen door de over strooming verwoest zijn. Te Weenen is in het begin dezer week groote ontsteltenis teweeg gebracht door het bericht, dat een algemeen geacht geneesheer van die stad, dr. Ignaz Mühlhauser, in een winkel te Mariahilf vermoord was. Het bericht bleek waar te zijn. De genoemde geneesheer had zich naar den winkel begeven, waar hij goed bekend was, om een buis voor een inhaleertoestel te koopeu. De eige naar kon hem niet te woord staan, omdat hij juist een brief met gelds waarde ontving, en liet den geneesheer met een der bedienden, Karl Koffler genaamd, naar het magazijn gaan. Daar vond men eenige minuten later den geneesheer in zijn bloed badende op den grond liggen; kort daarna overleed hij. In het achterste ge deelte van het magazijn vond men KofSer eveneens dood; hij had zich den hals doorgesneden. Vrij algemeen wordt aangenomen, dat Koffler in een aanval van krankzinnigheid Dr. Mühl hauser vermoord heeft; dezen waren verscheidene messteken toegebracht en de moordenaar moet met groote woede op zijn slachtoffer aangevallen zjjn. Koffler heeft 14 jaren geleden eenigen tijd in een krankzinnigenge sticht doorgebracht, hij werd toen als genezen ontslagen. HELDERSCHE MOPPEN. „Verbeeld je eens, Ida, gisterenavond heeft luitenant van Bergendaal mij bij bet kuische licht der opkomende maan eenwige liefde en trouw gezworen,3' „Dat beduidt ouk wateergisteren heeft hij het mij ook gedaan, onder een parapluie en een vreeselijke regenbui." o Een Amerikaansch dichter leverde een aanklacht in tegen een jonge dame, wijl zij een hem gedane trouwbelofte gebroken had. De bloedverwanten derbeklaagde boden hem tweehonderd dollarswanneer hij zijne aanklacht terugnam. „Wat!" riep hij, „twee honderd dollars voor geruïneerde verwachtin gen, verijdelde plannen, een diep gewond gemoed, een verlaten en vergiftigd leven en een bloedend, gebroken hart? Voor al dat leed tweehonderd dollars?! Neen, nimmer, nooit! Geef mij drie honderd enhetaccoord is gesloten!" o LOGISCHE GEVOLGTREKKING. Bij zekere terechtzitting zeide de rechter tot den beklaagde: „Hoe kan een man zoo ruw zijn om zijne vrouw te mishandelen en haar een bord naar het hoofd te werpen?" De beklaagde: „Edelachtbare, kent u mijn vrouw De rechter„Ik heb dat ge noegen niet." De beklaagde„Dan kunt u er ook niet over oordeelen Se Klasse. Ie Lijst. Nös. 1890, 4488, 19940 en 20396, ieder f1000. Nos. 426. 929, 1118, 2082, 8367, 15471, 19146 en 20856, ieder f400. Nos. 987, 17739 en 18576, ieder f200. Nos. 11617, 17869 en 20923, ieder f 100. Burgerlijke Stand Helder. Van 14 tot 18 Maart. ONDERTROUWDGeene. GEHUWDGeene. BEVALLENW. Kramer geb. Scheer- man, Z. L. Kleijn geb. Schröder, D. H. v. Dam geb. Keijzer, Z. M. B. Ringeling geb. Dienst, Z. A. Visser geb. de Boer, D. T. Vroom geb. Kok, D. S. Reinders geb. Stokebrand, Z. C. van Berkum geb. Scbut, D. G. S. Simonis geb. v. d. Pol, D. J. W. Visser geb. Hendriks, Z. P. J, Schade geb. Kalatz, D. A. de Boer geb. v. Stipriaan, D. OVERLEDENJ. Langerveld, 23 j. J. A. Winter, 19 j. Een levenloos aangegeven kind. laVs-Jarijce EchtvereentglDg van E. HERMANN bn H. HENDRIKS. Amsterdam, 19 Maart 1879. Namens kinderen, familie en vrienden, W. HERMANN. Bevallen van een Zoon, A. J. APPEL-TANDER. Alkmaar, 17 Maart 1879. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter, G. S. van der POL, geliefde Echtgenoote van F. J. SIMONIS. Helder, 17 Maart 1879. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter, C. van BERKUMSchot. Helder, 17 Maart 1879. set De equipage van het Engeli Barkschip Crown, kapt. J. Wan; less, komende met een lading hot van Pensacola en bestemd naar Hai lingen, en B. BUIJS en R. VEI LENGA van Harlingen, die zie tjjdeus de stranding van het schij in Stortemelk bij Vlieland op d« namiddag van den 5 Maart 11. dag aan boord bevonden, betuigen allej hierdoor openlijk hunnen inuiga dank voor hunne redding uit leven» gevaar in den vroegen morgen vai den zesden Maart, toen het schip na vol water te zijn geloopen, el oogenblik met totale verbrijzeling werd bedreigd aan B. SNOOIJ Ja D. BRUIN Sr., D. BRUIN Jr Y. JONKMAN, J. JONKMAN, C MOLENAAR, J. VONK, C. S MOLENAAR, C. D. BRUIN, J. di BOER, W. BRUIJN en J. C. ZE1J LEMAKERallen vau Vlieland Niet zoodra hadden deze flinke zee lieden op Vlieland 's morgens te vijl uren noodvnren van het schip gezien of zij waagden zich met een vis- schersvaartuig in de hevige branding en mochten de voldoening smaket 17 menschenlevens te redden. Dedet allen bij het reddingswerk ondei hevig stormweder hun uitersten best aan de ferme handeling van dei Hr. B. SNOOIJ Jz., in wiens handel het roer was toevertrouwd, is hel in 't bijzonder te danken dat allen behouden aan wal werden gebracht Ook de bemanning van de sleepbool Maf/net van Harlingen, toen liggende te Vliereede, en dadelijk ter plaatsj om hulp te bieden, komt, hoewel ze te vergeefs beproefde door de branding het schip te bereiken, onzen dank toe voor hunne bereidwilligheid. Harlingen, 10 Maart 1879. J. WANDLESS, Gezagvoerder] B. BUIJS. R. VELLENGA. Nieuwediep, 18 Maart 1879. OVER HET KERKPLEIN,! beveelt zich aan tot het afslaan van Roerende en Onroerende Goederen. Men vraagt tegen de eerste helft van April tot het overbrengen van een inboedel naar Amsterdam. Schippers, die hiertoe genegen zjjn, worden ver zocht hunne conditiën op te geven Djjkstraat H 385, te Helder, van 10 tot 12 uur des morgens. vraagt een te Amsterdam, Stadhouders kade 85a, vraagt tegen 1 Mei of 1 Juni a. s. eene DIENSTBODE. tegen April een fatsoenljjke DIENSTBODE, die met de wasch kan omgaam. Adres Mej. FEUCHT, Bin nenhaven.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2