Ydvertentiön. Dankbetuiging. Dankbetuiging. zocht hij, dat de verslagene boven zou kouien, daar hij haar wenachte te spreken, 't Gesprek duurde een half uur en ging vergezeld van hevige ruzie. Juliette zeide o. a. »Toen jij geld hadt, vond ik je aardig, maar nu vind ik niets meer aan je." Uet einde was, dat hij besloot weg te gaan. Bij 't afscheid hebben de verslagene en'haar moeder hein echter omhelsd en zij hem 200 francs aan geboden, welke door hem geweigerd werden. In den gang riep Juliette hem nog terng. maar hjj gaf geen gehoor. Daarop begaf hij zich naar een café in de Nes, waar hij zijn vriend v. M. ontmoette. Er werd overeen- ::i L(' vv eeueu ueeii. een vrouwenme ue- gSraeht -ta.U-- zijn ieder tot 20 jaren tnchthnis- straf veroordeeld. Eeuige dagen geleden kwamen eenige officieren des nachts van de Witte sociëteit te 's Hage. Uit aar digheid maakte eenigen hunner gym nastische oefeningen aau een stoep hek. Een der luitenants, te Delft, in garuizoeu, B. 11genaamd, kwam bij die gelegenheid met zijn hoofd terecht op eenige ijzeren pennen. Hij werd geheel bewusteloos opgenomen en overleed den volgenden morgen. Gymnastiseeren is niet gevaarlijk als men 't maar niet das nachts doet op de openbare straat. In het krankzinnigengesticht te Weeuen heeft een vrouwelijke der zaak zou gaan binnen een kort tijdsverloop terug I de" door ™rSif om be' levf11 \e Toen V M tecren midder- I brengen. Dmsdag, na het gebruik keeren. Toen v. M. tegen midder nacht niet terug was, begaf v. S. K. j >'et werden beiden on- Kenlinwstraat. waar hii 1 geste,d eu ^rloren spoedig hun be- zich naar de Beulingstraat, waar hi] - wustziiu. Eerst na veertig uren de verslagene, v. M. en vut vrouwen s r/ r w i 1 1 werden zii weder bijgebracht. /ui aantrof. »Wat ziet ge valscli uit uw J oogen I" merkte Juliette aan. thaus b,me'1 B»™" eu de da' Daarna haalde besch. den revolver j deres >9 aau het gerecht overgeleverd. uit den zak en schoot op haarzij Dezer dagen werd te Beugen viel op den grond eu liet geen enkel het lijk begraven van een 86-jarig woord of snik meer hooren. man J. J die sedert zijn jeugdigen Alle aanwezigen zijn hierop ge- i leeftijd onverauderd dezelfde kleeder betaling te krijgen van een schuld van 41,000 frs.die uit 1868 moet dagteekeneu. Omstreeks dien tijd ves tigde zich het echtpaar met zijne beide kinderen, een zoon en een achttienjarige dochter, te Florence, waar de jongeling zich in de schil derkunst bekwamen zou Weldra echter begon het de ouders aan geld te ontbreken om de opleiding van den zoon te betalen. Zij zonden nu hunne dochter naar Victor Emanuel om dezen te verzoeken haar broeder gratis in een knustenaarsinstituut op te nemen. De koninklijke Maecenas bestelde, door bemiddeling van de zuster, bij den broeder twre schilde rijen, waarvoor 50.000frs. in ter mijnen betaald zou worden. Daarvan heeft de koning slechts 9000frs. be taald. De eischers verlangen nu van 's konings erfgenamen de betaling van het overschot der schuld. 50-Jarige Echtvereenigfng van l WILLEM KASPER LAFÈBRE en MARIA SLOOS. Leiden, 14 Mei 1879. Uit naam van W. D. J. LAFEBRE en Echtgeuoote. vluchthij is alleen in de kamer gebleven, heeft de verslagene opge dracht had behouden en nog steeds met steek eu korte broek gekleed beurd, haar op de kauapé gelegd, is ging. Hij was waarschijnlijk het laatste daarna naar do keukeu gegaan, om j toonbeeld van de ouderwetsche boe- zijn zakdoek te bevochtigen, heeft j rentype aangaande de kleeding in het haar aaugezicht er mede gebet eu j land van Kuik. en misschien in de zich toen naar buiten begeven, waar geheele provincie, hij drie heeren voor de deur aantrof, wien hij verzocht een dokter te halen. Tien minuten later kwam de politie, yam den revolver in beslag, haalde geneeskundige hulp en arros- teerde den beschuldigde. Besch. heeft, voor hij zich verwij derde, het lijk willen omhelzen, het geen door getuigen werd belet. De verslagene stierf in het gasthuis, toen ze aldaar op een bed werd ge legd. In de acte van beschuldiging is 't gepleegde feit gequalificeerd als moed willige doodslag. Het Gerechtshof te Arnhem heeft Zaterdag uitspraak gedaan 'in de zaak van den moord, op de twee veldwachters te Volleuhoven gepleegd. Gerrit Nieuweuhuis is tot 25 jaar, en de beide andere beschuldigden Te Civray dongen Pieter Cail- leau eu Auguste Delage beiden naar de hand van één meisje, wat gedurig aanleiding gaf tot twisten tusschen de beide medeminnaars. Vooreen paar dagen keerde Delage des avonds 7 uur van bezoek bij de wederzijd- sche beminde terug, toen hem plot seling een schot trof, dat hem den schedel doorboorde. Hij werd bewus teloos opgenomen en verzorgd, waar door het gelukte hem nog even weer bq te brengen, wat hem gelegenheid schonk, Cailleau als dader van den moord aan te geven. Daarna stierf hij. Cailleau is voorloopig in hech tenis genomen. Aan de erfgenamen van koning Victor Emanuel is een proces aan gedaan door een echtpaar uit Lombardije, Provasoli genaamd, om Donderdag wordt de zomer dienst op alle lijnen van do Hol- landsche Spoorweg-Maatschappij in gevoerd. De treinen zullen van hier loopen 's morgeus 5.50, 9.25, 's middags 1,15 en 's avonds G.45. Markttreinen zullen loopen des Donderdags, Vrij dags en Zaturdags, 's morgens 8 ure. Aankomst der treinen alhier 's morgeus 9.12, 12.36, 's avonds 7.18 en 10,52. Vrijdags en Zaterdags komt de markttrein alhier aau, des middags ten 3,54. n 25-Jarige Keilt vereenigiug van A. BLOK in V. OORTGIJZEN. Nieuwe Niedorp, [Woensdag 14 Mei 1879. Namens broeders en zuster, W. BLOK en Echtgenoote. I HELDERSCHE MOPPEN. De vrouw van een dokter had dezen reeds lang om een nieuwe zijden japon gevraagd, maar te vergeefs; de man bleef onverbid delijk. Eindelijk besloot zij haar toevlucht te nemen tot tranen, waartegen, naar haar door een vriendin was gezegd, geen man bestand is. Op zekeren dag barste zij dus, toen zij weer te vergeefs haar verzoek had herhaald, in tranen los. Maar Marie, riep de dokter zijt gij nu geheel en al mal geworden? Denkt gij dat, waar uw lief stemmetje en al uw vleien niet baten, tranen zullen helpen. Weet gij wat tranen zijn? Ik heb ze meer malen onderzocht. Zij bestaan uit een weinig I van 9 maanden. phosphorzure kalk, ciilorine van jodium en i water. Ziedaar alles in en bleef zorgvuldig binnen, zoolaug het schip door het vensterruit aan den horizon te zien was. Beider vroolijke luim was op eens ver vlogen. De oude man keek steelsgewijs over zijn werk, terwijl zij stil en bang was. Slechts één keer barstte zij in boosheid uit: „Maar waarom laat de koning de zee niet van zulke roovers zuiveren? Als ik kapitein was van een oorlogschip, dan zou ik...." „Nu, Elizabeth, als gij kapitein waart van een oorlogschip! wat dan?" 't Begrip van het kind reikte klaarblij kelijk niet verder dan zulk een soort van dingen al3 zij nu besprak. Zij had in hare jeugd weinig menschelijke wezens gezien en in latere jaren, na haar grootmoeders dood, waren zij en haar grootvader de eenige vaste bewoners van het eiland geweest. Nu en dan kwam er wel eens een bootdie een boodschap te brengen had en een paar malen had zij een bezoek gebracht aan een tante van moederszijde, die aau de vasten wal, te Arendal woonde. Haar vader had haar leeren lezen en schrijven en met het geen zij vinden kon in haren bijbel en gezangboek, en in „Verhalen vaa Deensohe en Noorsche Zeehelden," een boek in hun bezit, had zij voor het overige vrij wel ge teerd op de anocdoten, die zij in ledige uren haren grootvader, ander» zoo karig met zijne woorden, wist uit den mond te halen en die allen betrekking hadden op het zeemansleven zijner jeugd. Er hing daarenboven in hun kleine bin nenkamer een eenvoudige prent zonder lijst, die een afbeelding voorstelde van den slag bij de Heather-eilanden, waaraan hij deel genomen had. Men zag daarop het fregat de Najade, met de brikken Samso, Kiel en Lollaud, in hevig gevecht met het Engelsche linieschip, de Dictator, dat met de brik de Calypso dwars voor de nauwe haven lag en de Najade te morzel schoot. De namen van de schepen stonden onder do prent gedrukt. Op de prent was niet veel meer te zien dan toppen van masten en monden van kanonnen en een ontzagwekkende hoeveel heid rook, maar het kind had haar geheele leven met de voorstelling op de plaat mee geleefd, en meermalen was zij in de ver beelding bij den slag tegenwoordig geweest en had tegen de Engelschen gevochten. Oorlogschepen en hunne officieren waren de schoonste voorstelling geworden, die hare verbeelding zich scheppen kon en 't was de liefste wensch van haar hart, dat een oor logschip te eeniger tijd zoo dicht langs Torungen voorbij zou gaan, dat zij in staat zou wezen elk voorwerp aan boord nauw keurig te onderscheiden. Wordt vervolgd. Een machinist, die was afgezet, kwam bij de spoorwegdirectie om te verzoeken dat hij weer in dienst mocht worden gesteld. Neen, neen, zeide de directeur gjj hebt reeds tweemaal eeu botsing tusschen twee treinen doen ontstaan. Het is nu wel. Maar dit is juist de grond, hernam de ontslagene waarop ik weêr in dienst wensch te worden gesteld. Hoe verklaart gij dat? Wel mijnheer, omdat, wanneer ik er ooit aan mocht getwijfeld hebben, of twee treinen op dezelfde rails elkaêr kunnen paseeren of niet, ik er nu alle» van weet. Wat ik tweemaal met gevaar vo»r mijn eigen leven heb geprobeerd, zal ik voor de derde zeker niet weer probeeren. De man werd op nieuw aangesteld. Burgerlijke Stand Helder. Van 9 tot 13 Mei. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. BEVALLENG. Prins geb. Edelenbosch, Z. H. Daalder geb. Geus, Z. A. Bakker geb. Vijselaar, Z. C. J. Vatter geb. Oatenbrug, Z. J. G. Piscaer geb. Hoogenboscb, Z. B. P. Korsen geb. Twigt, Z. C. Veen geb. Kunts, Z. G. Gijsberts geb. Edelenbosch, Z. A. Raar geb. Bood, Z. J. M. E. v. Ames- foort geb. Willems, Z. OVERLEDEN: H. Troost, 9 m. J. M. Pluijlaar, 8 d. E. Huizinga, 5 m. C. B. Blom, 9 m. Bevallen van een welgeschapen Zoon, J. M. E. WILLEMS, Echt genoote van D. van AMESFOORT. Helder, 11 Mei 1879. Eenige kennisgeving. Bevallen van een Zoon, A. SEEPERS - Bxjijs. Helder, 12 Mei 1879. Heden ontvingen wij het voor ons eu onze familie zoo droevig bericht, dat onze geliefde Zoon FRANS, Ma chinist bij de Gouvernensents-Marine, den 22 Maart jl. te Boenoet (Borneo) in den ouderdom van 28 jaren is overleden. Helder, 11 Mei 1879. J. MUNNIK. H. D. MUNNIK—MAY. Heden overleed, na een langdurig lijden onze jongste lieveling COR- NELIS BA REN DZ, in den ouderdom Helder, 10 Mei 1879. C. C. BLOM, eu Echtgenoote. De Hr. en Mevr. KAKEBEEKE— DE JOA'GIl betuigen hunnen harte- lijken dank voor de bewijzen van deelneming, bij de geboorte van hun zoon ondervonden. Visites worden den 14 en 15 dezer afgewacht. aan alle vrienden en bekenden, zoo wel buiten als binnen deze gemeente, voor de vele blijken van belangstel ling, bij onze 25-jarige Echtvereeni- ging ondervonden. J. VAN DRIEL, en Echtgenoote. De ondergeteekendeu betuigen hun hartelijken dank aan den President en de leden van dfe vereeniging Ont waakt bij Tijds," voor de ondersteu ning tijdens mijne langdnrige ziekte ons bewezen. Dat God deze veree niging nog lang in hare mensehlie- vende pogingen steune, is onze har telijke wensch. M. J. SCHOONBERGEN en Echtgenoote.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2