(Vlarkt-Berichten. 303de S taats-Loterij. TEVREDENHEID. Dicht bij H. gekomen, zegt W. mij dunkt nu moest je mij die mooie zilverstukken teruggeven; waar op mama, tot 's mans hartgrondige verbazing, zegt: Dat hoeft niet, jg hebt met die kinderen geruild en hun de rijksdaalders gegeven. Of nu de koopman al hoog of laag sprong, de hem onbekende vrouw blgfter bij en stapt met hare lieve lingen en de rijksdaalders in den trein. Men vermoedt, dat koopman W. een duren eed heeft gezworen niet meer in diligences zulke ruilingen aan kinderen voor te slaan. Te Pargs is een jonge vrouw, toen zij van de markt terugkeerde, bij haar woning tegengehouden door een man, die haar lastig viel met zeer onvoegzame praatjes. Toen zij, terecht verontwaardigd, den kerel een slag met haar parapluie gaf, loste hij twee revolverschoten op haar, waardoor zij bloedend aan zijn voeten neerstortte. De moordenaar werd, voor hij ont vluchten kon, door de verontwaardigde voorbijgangers gevat en in handen der politie gesteld. Zijn ongelukkig slachtoffer overleed na weinige oogen- blikken. De kapitein van de pakketboot Bullion, varende tusscheu Amerika en Japan, heeft een bevel tot echt scheiding in zijn scheepsregister in geschreven, vervat in de volgende termen: Den 6n Februari, ten zevei* uren 's morgens, op 40 gr. zuider breedte en 15 gr. oosterlengte, zijn Charles Brown, kok, en Harriet Brown, kamermeisje, gescheiden als man en vrouw, volgens hun begeerte en met gemeen overleg. Na de kleederenen huishoudelijke voorwerpen te hebben verdeeld, hebben zg schriftelijk ver klaard voortaan onafhankelijk van elk ander te willen leven, en bg gevolg hebben zg opgehouden dezelfde hut te bewonen. De heer Tanner te New-York heeft de derde week van zijn vasten ten einde gebracht. Hij wordt steeds zorgvuldig bewaakt en ontvangt voortdurend bezoek van medici, die met hem komen disputeeren, en van nieuwsgierigen, die hem aangapen. Somtgds wordt hg dan zenuwachtig en boos, maar doorgaans blijft hij kalm. Hg slaapt weinig en loopt veel heen en weer. Hg klaagt niet, maar laat somtgds een soort van gebrom hooren als van een uitgehon gerd beest. Hij beweert, dat hij geen honger voelt, maar dat hij dien zou voelen als hij wilde, doch dat hij de wilskracht heeft het gevoel te onder drukken. Natuurlijk hebben een menigte bladen er reporters heen gezonden, die van dag tot dag opteekenen, hoe de man er uitziet, wat hg doet, wat hg praat, hoe zijn pols is, hoe zijn temperatuur enz. enz. Het krankzin nigenwerk van den man wekt ieders bewondering. De Duitsche Noordzeevisschers klagen weder even algemeen als vroe ger over de brutale bejegingen, die zg ondervinden van den kant der Engelsche vakgenooten. Is er geen Duitsch oorlogschip in het zicht, dan verdrijven de Engelsche visschers met hun sterkgebonwde schepen de Duitsche visschers vaartuigen uit de hun wettig toebehoorende wateren, waar zij kapen hetgeen zij meester kunnen worden, al loopen de slacht offers daarbij gevaar schip en leven te verliezen. Algemeen wijzen de Duitsche visschers op de flinke wijze waarop Denemarken in dit opzicht handelt, waaraan Duitschland een les kan nemen. Het is bekend, dat bij katten, die men lang en hard wrgft, elektrische vonken zichtbaar worden. Ditzelfde verschijnsel doet zich ook voor bij enkele negers, als die geslagen worden met riemen van koeleder. Een Engelsch reiziger in Afrika is tot die ontdek king gekomen, toen hg op een zekeren nacht twee negers met elkaar zag vechten en elkaar met riemen op het naakte lichaam zag slaan. Nauwelijks waren zij een oogenblik bezig, of het vonkenspatten begon. De negers zeiven vonden het geen vreemd verschgnsel. Bg langzame en trage personen doet het verschijnsel zich niet voor. De Illustration franfaise ver haalt de volgende anekdote omtrent den rijken Amerikaan van der Bilt, die de oogen van geheel Pargs tot zich trok, toen hg een schilderij van den Spaauscheu schilder Villegas voor 150,000 francs aankocht. Meisso- nier, die bezig was van -der Bilt's portret te maken, vertelde hem, al schilderende, hoe onaangenaam hij het vond, dat een zijner geliefkoosde doeken naar Berlijn verzeild was, „Het is misschien kinderachtig", voeg de hij er bij, „maar het komt mij voor, alsof mijn stuk, dat daarenboven een Franscb militair onderwerp be handelt, zich daar in gevangenschap bevindt." „Hoe heet het stuk vroeg van der Bilt. „Generaal Desaix en zijn staf, de voorposten bezoekende", was het antwoord. Van der Bilt zeide niets, maar vier dagen later, toen hij weer voor den schilder gezeten had, vertoonde hg hem de schilderij, waar zij over gesproken hadden. „Van nu af", zeide hij, „zal uw stuk niet langer te Berlgn maar te New- York gezocht moeten worden." De schatrijke Amerikaan, in zijn vader land de spoorwegkoning genoemd, had slechts even het volgeud telegram naar Berlijn gezondenZend mij onmiddellijk de schilderij van Meisso- nier; ik zal betalen al wat er voor gevraagd wordt." RUSSISCHE POLITIE. In Kursk had een dievenbende, die uit zes personen bestond, het plan beraamd om de woning van een rijken koopman, die dikwijls uit de stad was, gedurende zijn afwezigheid 's nachts met een bezoek te vereeren en tot dat einde de dienstboden uit het huis voor zich trachten te win nen. De afspraak werd gemaakt, dat een bepaalde deur niet op het nachtslot zou worden gedaan, zoodat de dieven zonder gedruisch binnen konden komen. Verder behoefden de boden zich niet met de zaak te bemoeienzij zouden toch hun aandeel in de buit bekomen. De bedienden waren echter eerlijke lieden; zg hadden de plannen der dieven slechts gebillijkt om beter achter de geheimen te komen en waarschuwden nu hun heer. Deze kon onmogelijk in de stad blijven, doch nam de politie in den arm en vier agenten zouden dien nacht in zijne woning doorbrengen, terwijl de dienstboden bevel kregen zich stipt aan de afspraak met de dieven te houden en verder rustig te big ven. Op den bepaalden tijd was alles gereed. De politie agenten vatten in een kamer dicht bij den ingang post en hielden zich doodstil. Uit voorzorg had de eigenaar echter het grootste deel zijner kostbaarheden toch maar in veiligheid gebracht en later had hg geen reden om zich over die voorzichtigheid te be klagen. Werkelijk verschenen de dieven tegen middernacht en maakten zich, zonder den valstrik te vermoeden, die men hun had gespannen, gereed om twee kasten, waarin zij hoopten een aanzienlijken buit te vinden, weg te dragen. In dit oogenblik stortten natuur lijk de dienaren der heilige Her mandad te voorschijn en overvielen de roovers. Zoo meent men wellicht maar alles bleef doodstil en de dieven konden ongestoord hun werk volbrengen. Den volgenden morgen vond men het huis leeggedrageu, de dieven verdwenen en de politieagen ten waren nog bezig hun roes uit te slapen zij hadden nog nooit zoo'n rustigen nacht doorgebracht. Wel kwamen de dieven later door de voorzichtigheid van den bewoner toch bedrogen uit; wel zullen zij zeker lange gezichten gezet hebben, toen zij tot de ontdekking kwamen dat zg slechts ledige koffers en kis ten weggedragen hadden, maar een politiewacht, die met een bijzondere zending belast is en dan rustig in slaapt, zonder gebruik te maken van de gelegenheid om een troep brutale inbrekers in hechtenis te nemen, maakt toch een allerzonder- lingsten indruk en kan alweer dienen om eenig licht tc verspreiden over de nog in vele opzichten zoo ver dorven Russischen toestanden. Stoomvaart-Berichten. Hst stoomschip Kouingin Emma, 5 Juni van Batavia vertrokken, is 21 Juli te IJuiuiden aangekomen. Het stoomschip Prinses Marie, van Am sterdam naar Batavia, is 21 Juli te Port Saïd aangekomen en denzelfden dag ver trokken. Het stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, is 21 Juli van Southampton vertrokken. Het stoomschip Celebes, vertrok 20 Juli van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 21 Juli te Marseille. Texel, 20 Juli. Lammeren f 8,50 a 14.Gelde schapen f 17.a 25.50; Magere Schapen f14 a 19; Kalfkoeien f150 a 210; Geldekoeien f130 a 220; 2jarige Ossen f 90 a f110. Kipeierenf 2.50 a 2.75. Schagen, 22 Juli. 10 Paarden f 60 a f250. Ossen f af. Stieren f 70 a f 140. Geldekoeieu f 90 a f 280. Kalf koeien f 210 a f 270. Vaarzen f a f Rammen f a f nucht. Kalveren f 10 af 20. 620 Schapen 16 a 32. Lammeren f a Bokken en Geiten f 0.50 a 7.m. varkens f 16 a 22. Biggen f 8 a f 12. Kippen f f Boter per kop fl.05 af 1.15. Kaas per Kg. f 0.40 a f0.50. Kip-Eieren f3.25 a f3.50. Eend- Eieren f a p. 100. Püiimekehde, 20 Juli. Aangevoerd 422 stapels kleine Kaas, f 36.3 st. middelbare f31, Boter fl.30 a 1.40 per Kg. 267 Runderen, vl. hooge pr. 28 Paarden. Veu lens. 227 vette Kalveren f 0.60 a 0.80 per Kg. stug. 84 nuchtere Kalveren f 6 a 22 per stuk, stug. 92 vette Varkens 54 a 62 ct. per Kg. vlug. 40 magere Varkens f 15 a 25 matig. 166 Biggen f 6 a 10, vlug, 724 Schapen en Lammeren; vette lager, magere duurder, vlug. Kipeieren f 3.60 a 4. dito Eend f3.50. Visschevi]-Berichten. 21 Juli. Een groot aantal korders binnen met veel vangst van tongen en tarbot, hooge prijzen. Scharren duur. Zes blazers met rog, per stuk 20 tot 26 ct. Kleine schol, per mandje fl.50 tot f2.10. 22 Juli. Weinig schuiten binnen met tong, tarbot, duur. Scharren niet veel ge vangen, duur. Kleine schol id. per mandje f2 tot fl.30. Hedenmorgen veel schuiten binnen; tong, tarbot, matige prijzen. Kleine schol fl.80 tot f 2.00. Scharren duur. Burgerlijke Stand Helder. Van 20 23 Juli 1880. ONDERTROUWDG. Taylor, scheeps bouwmeester, en N. Buis. J. P. Hoebe, kok, en J, Hehewerth. J. M. Leewens, le timmerman bij de Marine, en H. M. Eskens. GETROUWDGeene. BEVALLENC. Gerseu, geb. Dekker, D. A. Kwant, geb. Vonk, D. C. Visser, geb. Kikkert, Z. N. Bijl, geb. Kerkman, Z. OVERLEDEN: J. v. Brederode, 7 m. L. E. Tbieman 6 m. G. Tielrooy, 4 j. M. E. de Zeeuw, 2 j. P. J. Korver, 68 j. Burgerlijke Stand Texel. Van 14 tot 21 Juli. ONDERTROUWD: Ferdinand van dor Goes en Elisabeth Langeveld. GETROUWD: Geene. GEBORENAntje, dochter van Pieter Tuinder en Trijntje Daalder. Jacob, zoon van Frederik Slot en Leentje Wiegel. OVERLEDENGuurtje, 6 jaren, dochter van Cornelis Stark en Aafje Bruin. Johan- nes Hopman, 42 jaren, gehuwd met Aagje Huisman. 5e klasse. 8e trekking. No.18838 f 100000.No. 5113 f 1500.No.396, 5208, 8711, 15615, 16115, elk f 1000. Nos. 4226, 6190, 10890, 15940, 19607 elk f400. Nos. 293, 1965, 4966, 6635, 17256 elk f 200. Nos. 820, 3462, 4913, 6988, 7041, 8240, 10599, 12536, 18541, 20941 elk f 100. 9e trekking. No. 4562 f1500. Nos. 4951, 5029, 11625, 11893, 12196, 14047, 14211. elk f1000. Nos. 4961, 6835, 16959, 19279, elk f400. Nos. 1315, 6741. 17526, elk f200. Nos. 35988, 2034, 2123, 4614, 7319, 9450, 9482, 10193, 10276, 12188, 19640, 19813, elk f 100. 10e trekking. No. 6264 13395 f 1000. No. 1589 5889 18719 18857 20475 f400. No. 368 4597 7153 7489 8447 11011 17451 18669 f 200. No. 1018 2132 3038 4812 7942 9849 9887 11667 13367 15333 16381 20587 f 100. Wijze: Het Kanapee-Lied. Om opgeruimd en vroolijk te leven, Behoeft een mensch niet rijk te zijn: Het geld alleen kan geen genoegen geven, Al eet men taartjes bij den wijn. Wie dankbaar steeds geniet Wat hem liet leven biedt. Die is tevreên en haakt naar rijkdom niet. Klein en eenvoudig, vrienden, is mijn woning, Maar liefde en vrede woont er in Ik zou niet ruilen met den rijksten koning, Al gaat niet alles naar mijn zin, Wie dankbaar steeds geniet Wat hem het leven biedt, Die is tevreên en haakt naar rijkdom niet. Zijt gij met een bescheiden deel tevreden, Al is dat soms een beetje klein, En hebt gij lust mijn woning in te treden, Gij zult mij hartlijk welkom zijn. Maar hij, die telkens klaagt Wanneer hem iets mishaagt, Die wordt bij mij niet op bezoek gevraagd. Diedebik. Heldersche Moppen. Mietje was eenige dagen geleden in dienst gekomen van mevrouw B., die bij zonder veel werk maakt van haar tanden, ware pareltjes, welke zij twee malen per dag poetst met een poeder, dat in een klein potje van fijn Saksisch porselein op haar toilet-tafel staat. Een vriendin nu vroeg Mietje of zij een voornamen dienst had gekregen. Dat zal wel waar zijn, was het antwoord: mevrouw wascht haar tanden met suiker. o Een jonge moeder liet haar kleinen jon gen, die reeds drie jaar oud was eu spreekt als een groot mensch, maar dien zij nog behandelt alsof hij vijftien maanden oud was, een bord pap eten, wat misschien zeer gezond was, maar den jongen volstrekt niet smaakte. De kleine trok er eeu leelijk gezicht tegen en wilde er niets van weten. Zijn moeder trachtte hem te paaien met de taktiek, die men tegenover zeer kleine kinderen pleegt te bezigen; zij wilde zijne jaloersheid opwekken, zeggende: O kijk eens, daar loopt een leelijke hond op straat, die Jantje's pap wil opeten. Jantje, die zich reeds niét meer laat verschalken, antwoordde, ondeugend en aan gedaan tegelijk: Arme hond,... hij heeft misschien erg veel honger o Auber, de komponist van de Muette de Portici, Le domino noir en vijftig audere werken van naam, was tijdens het beleg van Parijs door de Dnitschers in de Fransche hoofdstad gebleven, waar hij, ondanks zijn meer dan SOjarigen leeftijd en zijn honger lijden, welgemoed bleef en luimig als altijd, getuige het volgende antwoord, dat hij gaf aan iemand, die hem vroeg boe hij over den toestand dacht Wat ik er van denkP Wel, ik denk, dat onze generaals ieder een ander plan in bun zak hebben, dat het ons aan levensmiddelen ontbreekt en dat de honger onze ergste vijand is; ik voor mij heb een generaal van koek in mijn zak en ik geloof, dat die mij het beste zal verdedigen tegen den vijand. Eu met die» woorden haalde hij een groote St. Nicolaus-pop uit den zak, waarvan hij den kop afbeet. Vervolg der Berichten. Hedenmiddag arriveerde alhier Z. Excellentie de Minister van Marine, om het Marine-Etablissementde schepen en het Kon. Instituut te inspeeteeren. Bg de Directie der Marine werd gisteren aanbesteed: 1. Het verrichten van eenige werkzaamheden, enz, aan de gebouwen, enz. van het maritime etablissement. Minste inschrgver den heer J. F. Philips, ad f5186. 2. De werkzaamheden voor den onderbouw van een ijzeren draaibrug over de afsluiting aan de Westzijde van bovengenoemd etablissement. Minste inschrijvers de heeren Gebr. Klein, ad f 134Ó0. 3. Het vernieuwen van het leien dak, het herstellen van de betimme ring van 22 stuks dakramen, het lood van den nok en vier hoekkepers boven de timmermans- en schilders winkels, benevevens de kantoren van scheepsbouw en het gereedschaps- magaziju. Minste inschrijver de heer J. B. Laaschuit, te Haarlem ad f4599. Zr. Ms. schroefstoomschip Zilveren Kruis, kommandant kapitein ter zee W. F. H. Cramer, zal, naar men verneemt, buiten dienst worden gesteld, en bg de oefeningsdivisie vervangen worden door de Leeuwar den, die op het oogenblik bg 's Rijks werf' alhier in conservatie ligt. Zr. Ms. stoomschip Benkoelen is, naar reeds gemeld werd, 3 Juli ter reede van Djedda aangekomen. Het was daar toen volkomen rustig en de indruk op onze officieren was, dat iedereen, maar vooral de mindere man zeer tevreden was over den nieuwen Sjeriffwel is deze bejaard, maar hij treedt krachtig op en daar hij zeer vermogend is en geen han del drijft, kan hij rechtvaardig wezen. Het schip vertrok weder den 5den Juli, daar langer verblijf onnoodig scheen te wezen eu de sehroomelgke hitte reeds op de bemanning een ongunstigen invloed begon te oefenen. De machinist le kl. der marine Dambrink zal met 28 machinist leerlingen, aan boord van een der stoomschepen van de maatschappg Nederland", naar Indië vertrekken. Tot notaris in het arrondisse ment Zwolle, standplaats Kampen, is benoemd de heer D. Bakker, eau- didaat-notaris te Boskoop, thans burgemeester dier gemeente en kan tonrechterplaatsvervanger in het kan ton Alphen. De ontwerp-statuten van de Nieuwe Afrikaansche Haudelsver- eeuiging, te Rotterdam, zgn gisteren op de algemeene vergadering met geringe wijziging goedgekeurd. Aan de commissie die de zaak tot zoover geregeld had, werd de dank der vergadering gebracht. De persoon van Bielderbeek, op 't Scheepken onder Baak, is, terwijl hij met twee anderen aan het hooien was, door den bliksem getroffen. Hij was onmiddellijk dood. Op de boerenplaats „Glindliorst" onder Barneveld, vertoonen zich zoo veel slangen, dat ze zich zelfs niet ontzien in de huizen te komen. Meer dan 150 werden gedurende de laatste dagen reeds gevangen, en toch komen er telkens weder andereu. De vrachtrijder G. B., van Buiksloot, verloor op den straatweg tusschen Ilpendam eu Buiksloot een portefeuille,waarin zich nagenoeg f100 aan bankpapier bevond. Zg werd gevonden door een polderwerker. Hg heeft het geld voor zich behouden en de portefeuille verkocht. Deze verkoop heeft aanleiding gegeven tot zijn arrestatie, en aan de politie is het gelukt hem tot bekentenis te brengen. Een Oldenburgsche schipper, kapitein G. T. Deije, uit Edewecht, is met zijn vaartuig Lina, dat slechts 136 ton, dus nauwelijks 70 last houdt, naar Zuid-Australië gezeild, en den 29 Juni jl. gelukkig te Adelaïde aaangekomen. Een driedubbele moord is te Laon gepleegd. Zekere Mayeur, een 42jarige houtkooper, heeft uit wraak twee zijner buren, een 30jarigen grondeigenaaar en een 68jarigen rentenier, overvallen en doodgeschoten. Ook de vrouw van laatstgenoemde werd ernstig verwond. De moor denaar heeft zichzelf ten slotte een kogel door 't hoofd gejaagd. Een officiëel bericht uit Ma nilla meldt dat de aardbeving, die aldaar dezer dagen werd waargenomen 70 seconden aanhield. Elf inboor lingen werden gewond, negen gedood. Kerken, publieke gebouwen en tal van woningen hebben veel geleden. Eenige uren later werd een tweede schok gevoeld, die 40 seconden aan hield en de reeds zeer beschadigde gebouwen voor het meerendeel deed instorten. Bijna alle vulkanen op het eiland zijn in werking en de grond is op verschillende plaatsen opengescheurd. De ellende is groot; aller hulp wordt ingeroepen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1880 | | pagina 2