Markt-Berichten. Advertentiën. Toen de klok het laatste unr van het 40ste etmaal aankondigde, sprong de kleine, nn op een geraamte gelijkende dokter, op en waggelde naar de groote zaal, waarin zijn kamer uitkomt. Hij werd met groot gejuich ontvangen door de belangstellende Amerikanen, vooral door hen, die gewed hadden dat hij zijn taak zou volbrengen. Hij maakte een buiging, ging op een stoel zitten en at een perzik. Met ademlooze belangstelling aanschouwde men deze daad. Hij had het eten nog niet afgeleerd en de perzik ver dween. Nu begon hij aan een groot glas melk, en toen dat op was, at hg „met bijna verslindenden harts tocht" gelijk geseind werd, verschillen de sneden watermeloen. Dit gaf hem moed om een halve biefstuk met aardappelen te vragen. Hij at die, en met geestdrift werd hg door het publiek toegejuigt. Nu dronk hij een weinig wijn en begon aan een 2de biefstuk. De doktoren toonde de groot ste verbazing en verontwaardiging over hetgeen zij dr. Tanner's onvoor zichtigheid noemden, doch hg haalde de schouders op over hun verbazing, en zeide dat hg at omdat hg honger had. Dr. Hammond, die chirurgijn-gene- raal van het Noordelijk leger was tgdens den Burgeroorlog, heeft in de dagbladen medegedeeld dat hg over tuigd wa» dat Tanner eerlgk gevast had en niet, doordien men bouillon of alcohol in het water mengde, voedsel heeft gekregendoch terzelfder tjjd verklaart hg dat de proef niet op wetenschappelijke wijze genomen is en dat het medische onderzoek zeer oppervlakkig geweest is. Verschillende andere doctoren verklaren het zelfde. Zg zeggen overtuigd te zijn dat Tanner volkomen gevast heeft, doch dat zijn langdurige voorbereiding om het lichaam te gewennen aan lang vasten en zijn vermogen om uren en uren lang te slapen het alleen mogelijk hebben gemaakt het lichaam alleen door hydraulische kracht in stand te houden. De doctoren strijden nu over het geen deze proef bewgst. Het merk waardigste acht men dat hij ofschoon gemiddeld een pond per dag in gewicht verloor, in het midden van Juli binnen drie dagen plotseling 4 en een half pond in gewicht won. Ook acht men onverklaarbaar dat de normale warmte van het lichaam steeds gehandhaafd is en dat de pols vrij regelmatig is big ven slaan. Ze heeft 116 slagen aangeduid en is gedaald tot 72 doch 14 dagen lang bleef ze onveranderlijk op 80. Indien dr. Tanner nu Amerika en Engeland gaat doorreizen om zgn ervaring mede te deelen en den lof van matigheid en waterdrinken te verkondigen, dan kan hij een behoorlijk fortuin bijeenbrengen, want iedereen zal hem wenschen te zien. Hij heeft niet voor niet gevast als hg honderden tot het besef brengt, dat de meeste menschen, die een zittend leven lijden en hun hersens niet bovenmatig in spannen, over het algemeen te veel eten. Men stopt veelal meer brandstof in de kachel dan noodig is. En indien men tevens tot de overtuiging komt dat goed drinkwater een heerlijke voeding is, die krachten spaart en doet winnen, dan heeft de kleine, excentrieke man niet te vergeefs zijn Amerikaansch spelletje niet van 18, maar van 40 gespeeld. Het blgft echter altijd mogelijk dat hg van vaders of moeders verwant is aan den beroemden Barnum De jongste mail uit Australië brengt bijzonderheden omtrent wgze waarop het, na eindelooze moeite, aan de politie van Melbourne gelukt is zich meester te maken van de bende bushrangers, outlaws hoe de booswichten heeten mogen, die naar hunne voornaamste aan voerders meest »de Kelly's* werden genoemd. Twee jaren lang waren ze de schrik der kolonie Victoria, Toch waren er evenals overal waar roovers zgn, lieden genoeg, zelfs den gezeten stand, die met hen sym pathiseerden. Alleen Edward Kelly heeft men levend schoon zwaar gewond handen kuunen krijgen Deze boef die als de baarlijke duivel vocht, had zich door een wapenrusting, uit ploegscharen vervaardigd, waarbij een helm van ijzerdraad was gevoegd, zoo goed als kogelvrij gemaakt, en men moest hem onridderlijk-in de beenen schieten om hem te doen vallen. Trouwens, zijne drie makkers waren ook niét zeer kiesch in de keuze hunner middelen. Zij hadden zich verschanst in een hotel, waar ze een ijftigtal gevangenen hadden heen gesleept, en vuurden uit de vensters achter een paar kleine kinderen van daan, die ze daar geplaatst hadden Eerst met ontzaglijk veel moeite gelukte het der politie het hotel door de gevangenen te doen ontruimen, waarna men het in brand stak. Ongelukkigerwijs kwam nog een on schuldige met de drie boosdoeners in de vlammen om. Ontelbaar zgn de moorden, in koelen bloede door dit viertal ge pleegd, welks stoutmoedigheid zoover *ing, dat ze zich naar het station aegaven, waar de extra-trein met politie-agenten, bestemd om hen te vangen, zou aankomen en den chef dwongen de rails op te breken. De kolonie is thans van deze gevaarlijke plaag-verlost. Aan tabak wordt in de Ver- eenigde Staten jaarlijks meer geld uitgegeven dan aan brood. Men heeft uitgerekend dat het aan tal lucifers, dat dagelijks verbruikt wordt, in Frankrijk 6, in Engeland en in België 9 per hoofd bedraagt. lf Aug. Een groote vloot binnen; de vangst was wat beterveel tong en tarbot; prijzen iets minder; veel schol, per mandje j'2.20; rog per stuk van 10 tot 40 ct.; veel rog; scharren zeer duur. Hedenmorgen 9 uur nog niets binnen. Een Toast aan de Schoonste, Wij noemen alle dames, Hetzij ze in rijke dracht Of arm gewaad gekleed zijn, Eenvoudig: 't schoon geslacht. Maar toch wordt aan de schoonste, Wier schoonheid ,t meest verblijdt, Het eerst gedacht, en dikwerf Door ons een dronk gewijd. Zoo wijd ik aan de dame, Die steeds de schoonste was, En immer wel zal blijven, Met diep gevoel een glas, Ze ia niet alleen de schoonste, De rijkste is zij meteen; Haar macht, haar zorg en mildheid Maakt iedereen tevreên Ze is vriend'lijk en weldadig, Zij lacht steeds blij te moe, Kleedt velen op deez' aarde Of dekt ze 's winters toe. Alom wordt zij bewonderd, Haar rijkdom en haar pracht Vindt nergens een benijder, Zelfs niet bij 't schoon geslacht. En, lieve schoone dames, TJw schoonheid zinkt in 't niet, Wanneer men slechts haar schoonheid In al haar volheid ziet. Die lieve schoone dame Bewonder 'k ieder uur, En drink ter harer eere: Die schoone heet natuur. Keldersche Moppen. Een nog jeugdige en schoone slachters vrouw was weduwe geworden, en treurde luid om het verlies van haar man. „Ikbegrijp uw smart," zeide een vrien din, „uw echtgenoot was een flink man." „Dat geloof ik! Ik mag zoo dikwijls hertrouwen als ik wil; nooit zal ik zijns ;elijke terugkrijgen." o Een brutaal reiziger in den spoortrein tegen een leuk, bleek jongmensch. „Welke betrekking heeft mijnheer?" „Ik ben kassier op een kantoor." „Zoo en waar is de reis naar toe?" „Naar Eindhoven.'" „En blijft gij daar?" „Neen ik ga naar Breda." „En blijft gij daar?" „Neen ik ga door naar Rotterdam.', „En blijft ge daar?" „Neen, ik ga naar Amerika." „Zoo, misschien de kas van uw patroon bestolen fluisterde hij hem in 't oor. o Een grappige inleiding tot een huwelijks- aanvraag bij den vader van 't meisje. Mijnheer! zou ik u even met drie oogen knnnen spreken? U wilt mij spreken, meneer? Wij hebben toch beide onze oogen. Wat beduiden dan die drie oogan Och ja! ziet u meneer, ik heb één oog op uw dochter laten vallen. o Een rijke boer in een koffiheis: Jan Champagne! Alstublieft meneer! Veuve Cliquot? Moét? Perr.... Wat kan mij die rommel schelen.... als maar paft! Alstublieft meneer! Schagen, 12 Aug. 12 Paarden f 60 f260. Ossen f af Stieren f 70 f 180. Geldekoeien f 100 a f 280. Kalf- koeien f 190 a f 260. Vaarzen f 50 f70. Rammen f af nucht. Kalveren f 10 af 21. Schnpen 12 a 28. Lammeren f a Bokken en Geiten fl.50a5. m. varkens f 17 a 24. Bi f9 af 12. Kippen f 0.40 fl.50. Boter per kop fl.05 af 1.15. Kaas per Kg. f 0.40 a f 0.50. Kip-Eieren f3.50 a f3.75. Eend- Eieren f a p. 100. Pubmebekde, 10 Aug. Aangevoerd 396 stapels kleine Kaas, f 37.1 st. middelbare f28, Boter f 1.25 a 1.40 per Kg. 295 Runderen, vl. hoog. 19 Paarden. Veu lens. 198 vette Kalveren f 0.60 a 0.80 per Kg. vlug. 101 nuchtere Kalveren f 22 per stuk, matig. 103 vette Varkens 58 a 66 ct. per Kg. vlug. 60 magere Varkens f 15 a 30 vlug. 163 Biggen f7al2, vlug, 1192 Schapen en Lammeren; vette stug, magere vlugger, prijsh. Kipeieren f 3.75 a 4.dito Eend f0.00. Texel, 10 Aug. Paarden f 100 a 280, veulens f40 a 72, geldekoeien f165 220 kalfkoeien f135 a 195, ossen f gelde schapen f 18 a 24,50, magere schapen f 12,50 a 18, lammeren f 8,25 a 15. varkens a c. Zandaardappelen f 3.25 a 4.25 per heet. Wol met weinig handel, prijzen onver anderd. Visscherij - Berichten. 11 Aug. Eenige schuiten binnen, vangst was zuinig; tong en tarbot duur scharren hooge prijzen; kleine schol mandje f 1.35 tot f 1-.95rog per stuk 36 tot 46 ct. Burgerlijke Stand Helder. Van 10 13 Aug. 1880. ONDERTROUWD: F. W. Lebbe, zee man, en A. M. P. v. Es. C. Icke, maga zijnknecht, en E. S. Steenhouwer. W. v. Ooijen, matroos, en A. Bruin. A. J. Geen- sen, sergeant, en S. W. Reedel. GETROUWD: J. C. N. Keijzer en A, C. E. Albers. J. Boot en M. C. Peters. W. Stijn en M. Houtkoop. J. C. Koch en J. Buijtendijk. M. de Waard en M. S. Akkerman. C. W. de Haas C. J. Otzen. BEVALLEN: A. C. v. d. Weel geb. Graaff Z. S. Kroon, geb. Grin Z. A, v. d. Ploeg, geb. v. Twisk D. G. Roggeveen, geb. Hilleman D. A. Kemp geb. Smit D. S. M. Oudraad, geb. v. Rosmalen Z. J, B. Aarseu, geb. Bienhoff Z. M. Smak, b. Snip D. H. Klaassen, geb. Bakker Z. OVERLEDEN: J. M. J. Duit 2 m. J. Zwaag 11 m. C. Keijzer 7 j. Burgerlijke Stand Texel. Van 4 tot 11 Augustus. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDArie Daalder Pz. ea Aafje Bakker. GEBORENAntje, dochter van Wouter Bakelaar eu Rigtje Visser. Trijntje, dachter van Willem Griek en Feijtje List. Trijntje, dochter van Jan Kikkert Adriaans. en Neeltji Zuidewind. OVERLEDEN Jacob Huisman, 34 jaren gehuwd met Antje Maas. Antonie, 16 dagen zoon van Dirk Lemstra en Charlotte Eelman, Louis Guillas, 29 jaren. Philippus Veen, 51 jaren gehuwd met Antje Schagen. Ambts halve ingeschreven 2. Vervolg- der Berichten. Bij de Directie der Marine alhier had jl. Woensdag de aanbeste ding plaats van het maken eener Zweminrichting in de buitenhaven, voor het maritime Etablissement. 19 inschrijvingsbiljetten waren ingeko men, al» van de heeren: B. Lasschuit, Spruit H. Bakker Jr. Gebr. Korff Zaadmau Gebr. Janzen Peters Steijaart J. F. Philips Gebr. Klein P. Duinker A. Vos Rz. A. Bels Gebr. Boon J. Giltjes M. Daalder A. de Graaff J. T. Moorman D. de Vries Gebr. Moorman te Haarlem f 8499. te Helder 8400. 7100. 7010 «7000 6958. 6940 6880 6680, 6400. 6266 6190 6102 6100. „6100 5890 6800 5780. 5250 De op onze eerste bladzijde vermelde commissie door den minister van marine benoemd om een onderzoek tu stellen naar de wgze, waarop het lot der mindere beambten en werklieden aan 's Rijks werven, die niet in 't genot-van pensioen komen, verbeterd zou kunnen worden is samengesteld uit den vice-admiraal R. L. de flaes, jbr. mr. C. Hartsen, hoogleeraar A. J. van Pesch, hoofd- ingeneur adviseur voor scheepsbouw dr. B. J. Tidemau, kapitein ter zee jhr. A. J. van Haeften, hoofdingenieur b/d. marine L. C. W. P. Visser en den commies b/d. marine J. van de Ven. Blijkens een bij het Departement van koloniën ontvangen telegram is Zr. Ms. schroefstoomscbip Bonaire, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. P. Van Rossum, den 2den dezer te Bonaire aangekomen. Aan boord van het schip was alles wel. Naar wij vernemen, is aan boord van Z.M. 8toomscbip »Ponti- anak," terwijl op de reede van Gi- gieng (Atjeh) op visscbersvaartuigen gevuurd werd, bet sluitstuk uit een der acbterlaad-kanonnen gesprongen. Bij dit ongeval werd aan een kon stabel de arm van het lichaam ge scheurd, en de luitenant ter zee B. aan het been verwond. Omtrent laatstgenoemde meldt men ons dat hij naar Groot Atjeh en van daar met extra-trein naar het hospitaal te Kotta-Radja vervoerd is, waar de geneesbeeren hem volkomen hopen te genezen. Bg gelegenheid der harddraverij en het vuurwerk te Schagen zal een extra trein van daar des avonds teu 12.35 elf uur naar hier loopen (zie advertentie.) Texel 11 Augustus: Het lijk vau den noodlottig om gekomen kapitein van het gestrande scheepje Vigie werd gisteren aan den schoot der aarde toevertrouwd. Oudeschild, 12 Augustus: Gisteren had de teraardebestelling plaats van het lijk van Filippus Veen, de verongelukte roeier der reddingboot. Tal van familieleden en belangstellen de bewezen den overledene de laatste eer. Als blgk van deelneming waren voor de meeste huizen de luiken ge sloten, tgdens de droeve stoet passeerde. Texel, 12 Augustus: De landbouwer, die zich bg 't redden der schipbreukelingen van het schip Vigie met zijn paard te water begaf en zich zoo moedig gedroeg, heette niet Willaas, zooals abusivelgk in het vorig No. dezer Courant stond, maar W. Maas. Texel, 13 Augustus: Naar wg vernemen is het weesmeisje, t welk gepoogd heeft zich van 't leven te berooven, weer geheel hersteld. De hooioogst op Texel is zoo goed als geëindigd. De opbrengst, loewel niet zoo ruim als het vorige jaar, mocht over het geheel bevredi gend heeten. De handel in hooi is zeer levendig. Bgna dagelijks worden ladingen verscheept. De verzending van nieuw hooi beloopt reeds meer dan 150.000 K. G. het leven, terwijl eenige passagiers meer of minder ernstig gekwetst werden. Dat de meeste passagiers ongedeerd bleven is te danken aan de omstaudigheid, dat de voorste waggons geheel ledig waren. De gevaarlijke toestand van den weg moet door een waarschuwend sein zgn kenbaar gemaakt, dat ech ter door den machinist van den trein niet werd opgemerkt. Maakte het reeds een pijnlijken indruk Woensdag, in het bericht omtrent het vergaan van de Jeddah te lezen, dat slechts de kapitein en diens vronw, benevens de stuurlieden en een paar anderen waren gered, in nog treuriger licht wordt het gedrag van den kapitein gesteld door de latere berichten, hoewel die aan de andere zijde weer zeer verblijdend mogen heeten. Immers de 953 pel grims blijken volstrekt niet te zijn omgekomen en het schip is ook niet gezonken of vergaan, zooals de kapi tein gezegd heeft, maar slechts ge strand en in dien staat door den ka pitein laaghartig verlaten. Blijkbaar sloeg hem te spoedig hg was, weet men, vergezeld van zgn vrouw de vrees om het hart, want een ander schip, de Antenor, slaagde er daarna in de Jeddah weer vlot te krijgen en haar. met al de passagiers welstand aan boord, behouden naar Aden te slepen. Een voorbeeldige straf zal waar schijnlijk niet uitblijven. Te Minnertsga is met voorloo- pig gunstig gevolg een vrouw, met adsistentie van drie vroedmeesters, door middel van de keizersnede, van een levenden zoon verlost. De hulponderwijzer S., te Eer beek, loste Dinsdagavond op de doch ter van den tuinman S. aldaar schoten met een revolver, schoot daarna zich zei ven in de zijde en sprong vervolgens in het nabij ge legen kanaal. Hoewel men hem daaruit redde, is hij denzelfden avond, na hevige pijnen overleden De dochter van den tuinman S, die in den rug getroffen werd, ver keert nog niet buiten gevaar. De redenon tot een en ander zgn niet bekend. De Schotsche sneltrein, die ge woonlijk »de vliegende Schot" ge noemd wordt, is Dinsdag bij Berwick, op een punt waar de weg hersteld werd, ontspoord, waardoor bgna alle waggons verbrijzeld werden. Vier menschen, de machinist, de stoker en twee conducteurs, kwamen om Door Gods goedheid hopen wij, op Zaterdag 14 Augus tus aanstaande, den 86sten Verjaardag te vieren van P. DEKKER Wz Ymuiden, 14 Aug. 1880. Uit aller uaam zijner "k- Kinderen, Behuwd,- Klein en Achter-Klein kinderen, S. SMIT. Op ZONDAG den 15 AU- GUSTUS 1880, hopen wg door j Gods goedheid de 20-Jarige 1 Echtvereeniging te herdenken 3 van onze geliefde Ouders J. OVERSLUIZEN en M. J. YAN LOO. Uit naam hunner Kinderen en Kleinkinderen te Ylissingen. Getrouwd WILLEM STEIN, stoker a/b. Ned. st. Conrad, EN MAARTJE HOUTKOOP. Helder, 12 Augustus 1880. Getrouwd C. W. DE HAAS EN C. J. OTZEN. Helder, 12 Augustus 1880. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: S. M. OUDRAAD—van Rosmalen. Helder, 11 Augustus 1880. Bevallen van een Zoon: J. B. AARSEN, geb. Bienhoff. Helder, 11 Augustus 1880. Algemeene kennisgeving. Heden overleed te Haarlem in het Militair-Hospitaal aldaar, onze beminde Zoon en Broeder WILLEM CORNELIS, in den ouderdom van 23 jaren, diep betreurd door ons allen. Amsterdam, 11 Aug. 1880. C. SCHAGEN. E. SCHAGEN geb. Goblé. A. C. SCHAGEN. T. SCHAGEN geb. Taame en Kinderen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1880 | | pagina 2