Echtscheiding. Markt-Berichten. 304de Staats-Lolerij. Advertentiën. het schip uitgebracht. Zoo spoedig doenlijk trachtte men de machine achteruit te doen werken. Het schip dat elf en een half voet diepgang heeft, lag toen minder dan een vadem met hoog tg. Onophoudelijk eischte men veel van het anker, en door het werken van de schroef ver schoof het zand, waarin de stoomer lag, en was de Nordenskjöld in drie dagen tjjds weer drjjvende. Het schip werd onmiddellijk naar een veilige haven, Otjuisi genaamd, vervoerd, alwaar het den 8sten Mei arriveerde, terwgl twee pompen nacht en dag bezig waren om de boot voor zinken te bewaren. Te Otjuisi werd de schade aan den bodem met zeildoek door middel van den duiker-toestel tjjde- ljjk opgelapt en het schip van zand bevrgd. Den löden Mei vertrok de stoomer van Otjuisi en had goed weder tot Itakodadi waar hg nog denzelfden dag aankwam. Den 22n Mei verliet de boot Itakodadi en kwam den 24sten Juni te Yokoska aan. Groote lof wordt den Heer Jan de Boer toegezwaaid, te meer daar deskundigen beweerden, dat het on mogelijk was de Nordenskjöld te redden. Jan de Boer is een geboren Buik- sloter, een Herkules van bouw, goed hartig en vol energie, niettegenstaande zgn gebrekkige opvoeding. Eenige jaren geleden kwam hg als matroos te Yokohama aan en nam het vak van duiker ter hand, waarin hg spoedig alle andere nationaliteiten den loef afstak en een duitje overgaarde. Zgn aandeel in het vlotbrengen van de Amerikaansche mailboot America" (6000 tonnen inhoud) een jaar of wat geleden, welke boot in de haven van Yokohama plotseling verbrandde, was een daad van volharding, welke algemeen eerbied en bewondering voor dien eenvoudigen man afperste. Ontrent het kind met twee hoofden, hetwelk den 30 Juli te Soerabaia is aangebracht, meldt de Soerab. Ct. o. a. het volgende: alles is normaal, behalve de twee hoofdjes en halsjes. Op de plaats, waar deze als in de punt van een V bij elkan der komen, ziet men een sterke op en neer gaande beweging in een soort van holte onder den strot. Het is alsof de dubbele organen, die zich daar met elkaar vereenigen, het te benauwd krjjgen om verder hun weg af te leggen door een enkel voudige lichaamsvorming. Op het oogenblik dat wg het kind zagen, sliep het eene hoofdje, terwgl het andere klaar wakker en bewegelijk was. Bg het zogen worden de twee mondjes beurt om beurt aan de borst gelegd, en terwgl het eene zuigt, toont het andere daartoe de begeerte. Yoor het bestaan van één dan wel twee magen is hieruit voor ons leeken zeer moeilijk een conclusie te trekken. Aan den eenen kant zou men zeggen, dat er twee magen moeten aanwezig zgn, omdat anders, tot voeding van het lichaam, de weg door één der mondjes zou kunnen volstaan. Aan de an dere zgde echter kan ook bet gevoel dat er voedsel in de gemeenschappe lijke maag vloeit, aan het niet zuigende mondje den lust geven, insgelijks dat genoegen smaken, en het gehemelte te streelen. zgn benieuwd naar het licht, dat het wetenschappelijk onderzoek, dezer dagen te houden, over een en ander zal verspreiden. Laatstleden Maandag zou mej Bonnet te Keulen inet haar luchtballon opstijgen. Nadat zjj wegens een opgekomen onweder een geruimen tjjd had gewacht en tien man inmiddels alle krachten hadden moeten inspannen om den ballon die, ofschoon zwaar beladen, door den wind heen en weer werd-geslingerd, omlaag te houden, gaf zg eindelijk bevel om de zakken zand er uit te werpen en maakte zg zich gereed om op te stijgen, toen eensklaps het onweder op nieuw los brak en de ballon door den bliksem in flarden werd geslagen. Verleden week is te Langen- öalza een vrouw overleden die den ouderdom van bgna 105 jaren had bereikt. Zjjzelve had evenals hare bloedverwanten al tjjd iu de meening verkeerd dat zij eerst 95 jaren oud wasbg het opzoeken harer geboor te-akte bleek dat zij zich een kruisje had vergist. Coquetterie zal dit bij haar wel niet meer geweest zgn. De vrouw had tot het laatste oogenblik nog al hare verstandelijke vermogens. Een geweldige stormvlaag heeft alle toebereidselen om den trein, die voor eenigen tgd van de Taybridge stortte, te lichten, geheel vernield. De werklieden hadden juist even te voren de plaats des onheils verlaten. De windhoos duurde slechts enkele minuten. Dinsdag moest een vrouw te Parijs den harden plicht vervullen haar eigen zoon bij het gerecht aan te klagen. De jonkman had zgn vriend vermoord en zocht nu overal zgn jongeren broeder om dien even eens door een revolverschot het leven te benemen. Wat men van een deftig En- gelsch parlementslid niet zou ver wacht hebben, had laatstleden Vrijdag in het lagerhuis plaats. Een der leden, de heer Callan, stond op om een redevoering te houden, doch bleek weldra zoo boven zgn bier te, zgn, dat hij aanleiding gaf tot het allerdwaaste dronken mansscènes. Hg raasde" en tierde tegen Jan en-alleman, totdat hem ten laatste het langer verblijf in de zaal werd ontzegd. Blootshoofdsen den president kushanden toewerpende, verwijderde hij zich ten laatste onder teekenen van ernstige verontwaardiging der andere heer en. De trein van Aberfeldy naar Ballenluig werd Dinsdag overvallen dooreen drift ossen, die den weg overstaken. Yerscheinene dieren geraakten tusschen de wagens beklemd en werden verpletterd; een viertal rijtuigen ontspoorde en viel om, zouder dat de reizigers echter eenig letsel bekwamen. Woensdag-nacht ten twee ure had er in een kolenmijn nabij Sun- derland, de Seaham Pit, een vreeselijke ontploffing plaats, door welke, volgens een eerst bericht, een 250, en volgens een later, een 150 mannen en knapen het leven verloren hebben. Slechts 18 personen waren gered. Yoor de anderen is geen hoop meer, omdat de schacht in brand staat. Het toeval wilde dat er juist een bijzonder groot getal werklieden in de mijn waren. Den volgenden dag namelijk zou er te Sunderland een bloemententoonstelling geopend wor den, en vele mijnwerkers hadden, om dan vrij te zgn, het nachtwerk ver kozen. Eenige Chineesche koelies aan boord van het Engelsche schip »Vetty Merryman" hebben den stuurman van dat schip in zgn kooi vermoord. De ware daders agn nog niet bekend evenmin als de reden van hun wanbeargf; men vond het slachtoffer met alle teekenen van gepleegd geweld in zgn bed liggen. Op een schaduwzijde der tele- phoons wordt uit België gewezen. Daar de verbindingsdraden boven de huizen gespannen worden en dus aan de werking der luchtelectriciteit blootstaan kan er geen onweer broeien of alle geabonneerden, die zich met het centraalstation in verbinding hebben laten stellen, worden door luid geklingel van de bel opge schrikt. te Yalencia in bezetting* liggende troepen aan zijne soldaten daarmede over te steken en aan den overkant hnnne exercitiën te houden. Het was vier ure in den namiddag toen het geheele regiment aan den oever der Ebro gereed stond. Het eerste batalilons met den staf en de muziek scheepte zich in, terwijl het tweede bataillon den terugkeer van de pont afwachten. Zoodra de eersten, ongeveer 170 man, zich op de pont bevon den, weerklonken de vroolijke tonen der muziek door de lucht, en zeker dacht geen der overvarenden, welk vreeselijk lot hun te wachten stond. Nauwelijks was de pont halverwege gekomen, of zij begon zoo over te hellen, dat het water over den rand sloeg en verscheidene soldaten meesleeptedo anderen drongen nu met zooveel geweld naar het midden, dat de planken kraakten, weldra uiteensloegen en met hun ganschen last in de diepte zonken. Van den oever zag men niets dan een verwarde massa soldaten, officieren, muziekinstrumenten en wapenen, die in de golven verdwenen; het was een ontzettend schouwspel. Van hen, die zich van de massa konden losmaken, redden velen zich al zwemmende, bijgestaan door de soldaten van het 2de bataillon en de lieden uit den omtrek, die dadelijk allen arbeid staakten om bijstand te biedenmaar de meesten werden door de zinkenden neer getrokken en kwamen jammerlijk om. Toen de duisternis aanbrak, hadden 97 man den dood in de golven gevonden. De kolonel, dien men dood meende op te halen, werd nog in het leven behouden, doch bij de meesten bleven alle pogingen tot redding vruchteloos. De lijken, die eerst aan den oever op het zand uitgestrekt lagen, werden in den nacht naar het ziekenhuis te Lo- grono gebracht en den volgenden dag met veel plechtigheid begraven. Groot is het medelijden, door deze ont zettende ramp opgewekt; allerwege worden inschrijvingen geopend. De koning teekende o. a. voor 2000 duros, de koningin en de prinses van Asturië elk voor 1000 duros en de gewezen koningin Isabella schonk 10,000 realen voor de familiën der slachtoffers. Het ongelak te Logrono. De „Impareial" bevat vele treurige bij zonderheden omtrent het gebeurde te Logrono, waarbij een honderdtal militairen het leven verloren. De correspondent van het blad te Logrono schrijft het volgende: Nadat voor eenigen tijd de voorloopige brug over de Ebro was ingestort, had men de militairen verlof gegeven een pont te vervaardigen tot vervoer der vele koopwaren, die van den kant van Navarre hier ingevoerd worden. Deze pont, een soort van vlot, die het vijfde deel van de breedte der rivier besloeg en heen en weer geroeid moest worden, werd, zoodra de noodige proeven genomen waren, den 29sten Augustus in gebruik gesteld, en den lsten September beval de kolonel van de Heeft ginds op Madagaskars grond, Een man genoeg van 't echtverbond, Dan roept hij fluks zijn vrouwtje, Drukt haar een geldstuk in de hand En zegt, zoo gaat het in dat land „Je bent bedankt, mijn oudje!'- Dit, bij getuigen slechts gezegd, Ontbindt onmiddellijk den echt En elk gaat vrij weer henen Als 't hier ook zoo gemakk'lijk ging, Liep zeker menig jongeling Langs straat met blauwe schenen. Ja, als hier zoo'n gebruik bestond, Liep zeker menig vrouwtje rond, Haar afscheid te betreuren; 't Bedanken van een lieven schat, Dien men een dag of wat bezat, Zou eiken dag gebeuren. Toch bracht het ook een voordeel mee De vrouwtjes werden zeer gedwee, Geen zou er tegenpraten Geen bedsermoen werd meer gehoord; Zij dachten niet aan 't laatste woord, Maar zouden 't manlief laten. Hoe schoon die toestand echter zij, Hij maak' de Madagaskars blij, Ons kan hij niet behagen; Wie op de vrouwen is gesteld, Acht haar tc hoog om met wat geld Het huis haar uit te jagen. Stoomvaart-Berichten. Het stoomschip Voorwaarts, 31 Juli van Amsterdam vertrokken, arriveerde heden, 8 September, te Batavia. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 Sept. van Suez. Vissclierij - Berichten 7 Sept. Namiddag. Enkele schuiten binnen met tong en tarbot, hooge pa ij zen; rog per stuk 47 tot 69 cent. 8 Sept. Eenige schuiten binnen, door stilte de visch van andere schuiten aange bracht, tong en tarbot, hooge prijzen; kleine schol per mandje f 2.30 tot 2.60, rog per stuk 40 tot 49 ct., scharren duur. 9 Sept. namiddag. Eenige schuiten bin nen met nog al veel tong en tarbot, prijzen zeer hoog; rog per stuk 49 tot 62 cent, kleine schol per mandje f 2.30 tot f 2.60. Heden morgen eenige schuiten binnen, weinig vangst, door den harden wind niet gevischt; enkele mandjes kleine schol, per mandje f2.85, rog per stuk 30 tot 32 ct. Schagen 10 Sept. 12 paarden f 56 a 250. Stieren f 80 a 170. 148 geldekoeien f 100 a 275. Kalf koeien 180 a 260. Vaarzen f 50 a 100. 16 nucht. Kalveren f 10 a 15. 800 Schapen f 12 a 31. 150 Lammeren f10 a 18. 60 magere Varkens f 18 a 26, 20 Biggen f9 a 14. 70 Kippen f 0,35 a 3,50. Boter per kop fl.10 a 1.30. Kaas per kilogram f 0.35 a 0.50. Kip-Eieren per 100 f3.50 a 3.75. Ptibmebende, 7 Sept. Kaas aangevoerd 297 stapels kleine f38,50; 5 stapels mid delbare f32. Boter f 1,35 a 1,50 per kgr. 241 Runderen hooger vlug. 22 Paarden, Veulens. 124 vette kalveren f0,60 a 0,80 per kgr. ving; 56 nuchtere dito f 10 a 24p. vlug. 94 vette Varkens f0,56 a 0,64 per kgr. vlug; magere dito f 20 a 34 stug; 219 Biggen f7» 11. stug; 1020 vette Schapen hoog; Overheuders vast, vlug. 650 Hekt. Appelen f 2 a 3. 100 Hekt. Peren f6 a 10. Eieren: kip. f3,75 a 4. Ie klasse. 2e lijst. No. 2751 f5000. No. 11659 f1000. No. 2822, 8983 elk f400. No. 7644, 7974 elk f200. No- 5851, 7069, 13582, 17664, 178S4 elk f100. 3e lijst. No. 5253 f20,000. No. 17414 f2000. No. 10963 f1500. No. 12677, 16912, en 11900 ieder f1000. No. 1163 en 6258 ieder f400. No. 2081, 4289. en 13349 ieder f200. No. 537, 3447, 6426, 11600 16092 en 16140 ieder f100. 4e lijst. No. 19786 f 1500. No. 17924 f 400. Burgerlijke Stand Helder. Van 7 10 Sept. 1880. ONDERTROUWDT. Minneboo, werk man, en A. H. Sinkelaar. P. H. Pieters, provoost, en M. M. Beddorff. GETROUWD: J. Stoll en H. E. Schrö- der. B. Dionet en G. Stroker. J. Kikkert en A. Vos. BEVALLEN: T. 't Hart, geb. Schraa Z. I. Kindt, geb. Kooij Z. P. v.d.Reij- den, geb. Bijtel D. OVERLEDEN: H. Kok 11 m, J. C. A. Engel 1 m. J. J. Dalmeijer 74 j. C. d. Vlugt 19 j. N. Boom 26 j. C. Heumann 27 j. Burgerlijke Stand Texel. van 1 tot 8 September. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENMarretje, dochter van Dirk Drijver en Antje Remmers. Gnnrtje, doch ter van Christiaan Visman en Dienwertje Visser. OVERLEDENAlbert Dros, 10 maanden, zoon van Gerrit Dros en Pieternella Tanis. Cornclis Griek, 5 weken zoon van Iieendert Griek en Antje van der Wal. school alhier, welke iot heden in een der kamers van het raadhuis werden onderwezen is een nieuw lokaal ingericht en gisteren in gebruik ge steld. 8 Oudeschild, 9 Sept: Dat de driewielden kar, die nog veelvuldig óp Texel gebruikt wordt, niet tot de genoeglijkste middelen van vervoer behoort, ontdekten nog gisteren een paar vrienden. Terwgl zij heel gezellig op zulk een primi tief voertuig zaten te keuvelen, werd eensklaps de pen, waarmee bak en boom zgn vereenigd, ontrouw aan haar plicht en schoot los. 't Vrienden paar rolde dientengevolge hals over hoofd in het zand, en mocht zich in zgn bestoven toestand gelukkig achten er zonder verwondigen te zgn afgekomen. Dinsdag 7 September is de Willem Barents van Hammerfest vertrokken naar het vaderland. De kommandant van Broekhuijzen, die diep in de IJszee is doorgedrongen, aehtte het onderzoek van het schip in een haven noodig. Hieruit is ge bleken, dat alleen de kiel beschadigd was, doch dat het onnoodig was om te repareeren, zoodat hg onmiddellgk, na een nieuw anker gekocht te heb ben, in zee stak. Woensdagnacht te 3 uur ont stond te Haarlem twist tusschen een echtpaar dat van een bruiloft huis waarts keerde langs het Spaarne. De man maakte zich daarbij zoo driftig dat hij nabij de Melk brug onver wachts te water sprong. Ongeveer een half uur later werd hg levenloos opgehaald. Burg-er 1. stand Wiering-en. Van 1 Ang. tot 1 Sept. GEBOREN: Reintje, dochter van P. Verfaille en H. Wiegman. Albert, zoon van A. de Witt en A. Kramer. Willem, zoon van S. Heijblok en M. Koorn. Simon, zoon van J. Bakker en A. Koorn. Albert, zoon van P. Wiegman en A. Dirks. Pieter, zooh van P. Mulder enE.de Haan. Meijert, zoon van J. Bosker en G. Koorn. Trijntje, dochter van D. Kooij en A. Bakker. OVERLEDENPietertje, 4 weken, dochter van N. Mulder en A. Wagemaker. Reinoutje, 37 jaar, vrouw van J. Klein. Maartje, 4 maanden, dochter van J. Tijsen en A. Roos. Simon, 5 maanden, zoon van D. ten Bok- kel en N. Doves. Willem, 3 dagen, zöon van S. Heijblok, en M. Koorn. Cornclis, 8 maanden, zoon van D. Duijnker en D* Dijkshoorn. Trijntje, 16 maanden, dochter van J. Scheltus en A. Butter. ONDERTROUWD en GEHUWD: geene. Heldersche Moppen. GOED BEDACHT. „Zeg Jan!" zeide een saletjonker tot een zijner vriendenkan je ook 20 enkele gulden in je beurs bergen P mijn portemon- caie is te klein! „Ik zal eens kijken." „Ah! nn zie ik het, je hebt meer dan ik dacht. Toe, leen me twee guldens." IN EEN NIEUWEN DIENST. Mevrouwdaar is een vrouw met peren. Och, Antje! je weet dat nog zoo niet; wij hebben onze vaste menschen. Zeg maar altoos: „niet noodig." Best, Mevrouw Een dag later, Antje Blieft meneer P Is-de brievenbesteller er al geweest? Ja, meheer! En waar zijn de brieven? Ik heb gezegd: „niet noodig," meheer Vervolg der Berichten. -r- Heden wordt Zr. Ms. fregat schip Evertsen, aan boord waarvan zich de zee-miliciens bevinden, door Z. Exc. den vice-admiraal de Haes Texel, 10 Sept: Voor de leerlingen der Normaal Op den 12 SEPTEMBER a. s., hopen wij den 69sten Verjaardag; te herdenken, van onzen beminden Vader ANTONIE BLINKHOFF. IJmuiden, 10 Sept. 1880. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Door Gods goedheid hopen »wg den 13 SEPTEMBER de 25-Jarige Echtvei eeniging van B onze geliefde Ouders DIRK DE KAMPS en WILHELMINA KLIK te vieren. Amsterdam, 10 Sept. 1880. Uit naam hunner Kinderen, Behuwd kinderen en verdere Familie. Getrouwd H. J. WEERS en A. C. L. MOORMAN, die tevens hun hartelijken dank be tuigen ook namens wederzijdsehe Familie, voor de vele blijken van belangstelling, bg hun huwelgk onder vonden. Helder, 7 September 1880. Voorspoedig bevallen van een Dochter, T. REIJNDERS, Echtge- noote van G. P. SIEMONSE. Helder, 9 Sept. 1880. Bevallen van een welgeschapen Dochter: DIEUWERTJE VISSER, geliefde Echtgenoote van CHRISTIAAN Cz. VISMAN. Oudeschild op Texel, 7 Sept. 1880. Den 9n September behaagde het den Heer, in wiens hand ons leven is, ons kindje MICHIEL tot zich te nemen. Vier maanden mochten wij ons in zgn bezit verheugen. God is onze sterkte; zgn woord blgve onze troost, Helder, 9 Sept, 1880. ALDERT VEEN. ANNA C. KUNTZ.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1880 | | pagina 2