Markt-Berichten. TROUW TOT IN DEN DOOD, Advertentiën. Een inwoner van Acton bij Londen was dezer dagen met zijn vrouw naar de City gegaan en had zijn dochtertje Ada, een meisje van tien jarenthuis gelaten om op te passen. Een werkman was in het huis bezig met het maken van eenige herstellingen en de andere kinderen waren naar school. Toen die kinderen uit school kwa men vonden zij echter het huis ge sloten en niemand antwoordde op hun kloppen en 's avonds bij de te rugkomst der ouders moest de huis deur opengestoken worden. Een vreeselijk schouwspel deed zich toen aan hun oog voorin de keuken lag het meisje, badende in haar bloed, het slachtoffer van de gruwzaamste mishandelingen; naast haar lag nog het mes waarmede de moordenaar haar den hals had afgesneden. Na tuurlijk viel het vermoeden op den werkman, die reeds in hechtenis ge nomen moet zijn. Door den Zweedsehen Rijksdag is een nationale belooning toegekend aan de bemanning der „Vega". De zeven geleerden der expeditie ontvan gen ieder 4000 kronen, twee onder officieren ieder 1400 kronen en ieder, matroos 1000 kronen. Aan professor Nordenskjöld en kapitein Palander is reeds vroeger een jaarlijksch trakte ment van 4000 kronen toegekend. Eens in het jaar, den 18en Oct. kunnen de armen van Würtzburg (Beieren) eens recht naar genoegen eten en het leven geniéten. Dan staan er op het kasteel lange tafels voor hen gedekt, met voor ieder hunner een bord, een glas wijn en een stuk brood. Lepelsvorken en messen moeten zij zelf medebrengen. Onlangs namen 300 armen deel aan dit maal. Zij kregen een krachtige soep met een groot stuk rundvleesch, en daarna zuurkool met varkensvleesch. Onder het eten werden de gasten vervroolijkt door opwekkende militai re muziek. Die jaarlijkscke maaltijd is ingesteld door Koning Lodewijk I, ter herinne ring aan den slag bij Leipzig. Door de stoomschepen »Toron- to," »Lake Nepigon," >Istrian,v »Bulgurian," »Mayo," »Erin Arizo- na," »Wisconsin" en »City ofRich- mond," werden aangevoerd te Liver- pool in den afgeloopen week 1000 levende runderen en 1980 schapen, 744 zijden versch varkensvleesch, 7685 achtervierendeelen van ossen, 950 geslachte schapen en 150 varkens. Een poging om den nachttrein van Berlijn, op den Thüringschen spoorweg, bij Gotha te doen derail leeren, is dezer dagen gelukkig ver edeld. Het blok zandsteen, dat de booswichten op de rails hadden gelegd, is bijtijds ontdekt. Van de werf der Barrow ShipbuildingCompauy liep dezer dagen van stapel de stoomboot „Furnessia," na de „Great Eastern" het grootste schip, dat ooit in Engeland is gebouwd. De boot is lang 445 voet en draagt 5500 tonnen en heeft bestemming om in de „Anchor-line" tusschen de Clyde en New-York dienst te doen. De ijsbeer van den dierentuin te Berlijn, die anders altijd bijzonder kalm was, is sedert de aankomst der Eskimo's, die daar tijdelijk vertoeven, in een koortsachtig opgewonden toe stand. Zoodra een Eskimo in de nabijheid van zijn hok komt, springt hij brullend op en poogt de traliën door te breken, om zijn natuurlijken vijand, dien hij ondanks zijn langdurige gevangenschap terstond herkent, te verscheuren. Voor eenigen tijd werd te Parijs een kat door een muis gedood, zij sprong namelijk in den bek van de kat en deed haar stikken. De stoomboot Baltic," die medio dezer maand van New-York naar Liverpool is vertrokken, heeft o. a. aan boord 6700 vaten appelen, de grootste hoeveelheid van deze vruchtsoort, die tot dusver van New- York met één boot werd verzonden. In de week, die den 25 September eindigde, werden in het geheel 21,000 vaten appelen verscheept uit New- en 8000 uit Montreal. Men rekent, dat in dit jaar (een goed appeljaar) de uitvoer (voor een groot deel naar Hamburg en Bremen) meer dan 500,000 vaten zal bedragen. - De stad Iquique, in Peru, is door brand bijna geheel vernield. De gezignaleerde voortvluchtige beambte der Hamburger Vereinsbank, Ed. Haarburger, is met zijne beminde bij aankomst te Alexandrie aau boord door den Hamburgschen consul gearresteerd. Nadat men hem in een poging tot zelfmoord had ver hinderd, is het hem gelukt te ont snappen, doch slechts voor korten tijd, daar hij denzelfden nacht weder werd gevat. Hij was te Napels aan boord gekomen onder den naam van baron von Herwig en echtge- noote, uit Stuttgart," en had zijn baard afgeschoren. Zijne beminde had zich te Napels een zeer phan- tastisch costuum aangeschafthet welk zij kort voor de aankomst te Alexandrie had aangetrokken. Zij moet een zeer bewogen leven hebben gehad en heeft in Amerika langen tijd met een scheepskapitein geleefd. Er wordt onderhandeld over de uit levering. Tijdens het verblijf van den ex-Khedive van Egypte in Weenen is een zijner dochters met den Egyp- tischen generaal Daud pacha in den echt getreden. De bruiloft werd ver leden week in het paleis van den Khedive Tewfiik pacha te Kaïro ge geven. Het bruidje bracht haar echt vriend zeven paleizen, 42000 morgen land en een aardig sommetje als bruidschat mede. Als een bijzondere deugd wordt van den bruidegom ver teld dat hij vóór zijn huwelijk al zijne schulden ten bedrage van 31/» milli- oen franken heeft betaald. 's Lands wijs, 's lands eer; hier zou het meer als een deugd worden beschouwd, wanneer een bruigom voor zijn huwelijk nog niet zooveel geld had zoek gemaakt. Daud pacha moet een echte wilde man en een vechtersbaas zijn. Voor ongeveer zes jaren nam hij de stad Harrai in en toen verlangde hij voor zichzelven geen andere voldoening voor die daad dan het recht om den Sultan van het vijandige land eigen handig op de markt zijner hoofdplaats te mogen onthoofden. Burgerlijke Stand Helder. Van 26 29 Oct. 1880. ONDERTROUWD C. H. Mcurs schoen maker, en H. E. Bomkoff. P. J. Boom gaard, matroos, en T. Zwaan. GETROUWD: A.P, v. d. Wiele en P. Janse. J. Snel en T. Koet. E. v. d. Horst en M. J. v. d. Lis. J. P. Stuxk en V. Verschoor. BEVALLENA. v. Willigcnburg, geb. Eray D. M. Dupont, geb. Piller D. J. A. H. Land, geb. Nieuwenhuijs D. N. Pimen- tcl geb. Ouds Z A. v. d. Peet, geb. Louwe D. T. M. M. Papa, geb. Duran D. OVERLEDENA. Brouwer 28 m. 2 levenloos aangegeven. Stoomvaart-Berichten. Het stoomschip Koning der Nederlanden, van Arasterdam naar Batavia, arriveerde te Suez, en vertrok 27 October. Het stoomschip Prins Hendrik, van Am sterdam, arriveerde te Batavia 25 October. Het stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 October van Napels. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, is 27 October van Southampton vertrokken. Burgerlijke Stand Texel. van 20 tot 27 Oct. Ondertrouwd Anke Knol en Jet Bos. Getrouwd: Nanne Tuinder en Marretje Boon. Jacob Koopman en Trijntje Kikkert. Geboren: Arie Jan, zoon van Aarjen Hen- kes en Geijsje Duinmaijer. Erouwtje, doch ter van Aric Geus Hz. en Naatje Duinker. Overleden: Geene. Puit merende, 26 Oct. Kaas aangevoerd 330 stapels kleine f 41,50. 1 stapel middel bare. Boter f 1,55 a 1,65 per kg. 325 Runderen stug. laag. 38 Paarden. 9 vette Kalveren 60 a 80 ct. per kg. vlug. 7 nucbt. dito f 10 a 24 p. stug. 75 vette Varkens 58 a 64 ct. per kg. vlug. 30 magere dito f 15 a 25, stug. 389 Biggen f 6 a 10 stug. 2471 vette Schapen vlug, hooger. magere dito stug. Overhouders vast. 450 stuks Ganzen f3 a 3,25. 75 Zwanen f 6,50. 250 HL. Appelen f 4 a 5. 125 HL. Peren f 5 a 6. EierenKip f 6. dito Eend f 4. Schagen, 28 Oct. Paarden f50 a f150, Stieren f 80 a f 120. 1433 Geldekoeien f 90 a f230. Kalfkoeien f220 a f270. Vaarzen f 80 a f 120. Hokkeliugen f 30 a f 54 Nuck, Kalveren f 6 a f 14. Rammen f 30 a f 40. 940 Schapen fl2a f32. Lammeren fl4a f 18, Magere Varkens f 13 a f 24. Kippen f 0.25 a fl.50, Eenden f 0.60 a f 0.70. Boter per kop f 1.15 af 1.25. Kaas per Kg. f 0.50 a f0.60. Kipeieren per 100 f 5.50 a f 6,00. Visscherij-Berichten. 27 Oct. Een gedeelte van de vloot bin nen weinig vangst. Schelvisck per 100 f 36.50 tot f48.00; enkele kabeljauw, per stuk f 1.75 tot f 2.00rog per stuk 86 ct. nog al wat haring gevangen, per tal f 5.65 tot f6.50. Gisteren geen schuiten door het slechte weer naar zee. Eenige schuiten binnen van Zandvoort met schelvisch, per 100 f 57.00 tot f 65.00 en nog vijf bom men binnen met tong tarbot en rog, hooge prijzen. Geen haring. Hedenmorgen geen schuiten naar zee. Men roeme vrij op grootsche daden Door menschen vaak tentoongespreid, Men moge een held met lof beladen Hem eeren om elk roemrijk feit: Ik tracht daar niets op af te dingen, Maar wil thans hondendeugd bezingen. Caro een van de grootste honden, Om ziju getrouwheid zeer bemind, De schrik van alle vagebonden, De vriend van menig aardig kind, Was zeker 't puik van alle honden, Die in de landstreek zich bevonden. Hij was de vreugd van Rozemonde, 't Driejarig kind vau Zijnen heer, Haar trouwe speelnoot te allen stonde;- Het meisje minde hem dus zeer, En als Caro haar zou bewaken, Zou men zich nooit onrustig maken. Eens stond Caro op zeekren morgen Te blaffen op de spoorwegbaan, Hij hield, naar't scheen, daar iets verborgen; Inmiddels rolde een sneltrein aan, En of de fluit zich luid deed hooren, Caro scheen zich aan niets te storen. De trein, die pijlsnel voort bleef rijden, Kwam alliugs nader.nog een stond. Daar spreiden zich aan alle zijden De lichaamsdeelen van den hond; Maar Hemel! in dezelfde stonde Sneefde ook de kleine Rosemonde. De kleine was vermoeid van 't spelen Daar op de rails in slaap geraakt, En noch door 't blaffen, noch door 't streelen Van haar getronwen Vriend ontwaakt Toch was hij haar getrouw gebleven En liet met zijn vriendin het leven. Men roeme vrij op grootsche daden Door menschen vaak tentoon gespreid, Men moge een held met lof beladen, Hem eeren om elk roemrijk feit: Dat men ook hondentrouw dan prijze En op Caro zelfs menschen wijze. W. M. Tz. Vervolg der Berichten. Iii de vergadering der com missie van volksbijeenkomsten jl. Dins dag in Tivoli alhier gehouden, nam de heer H. C. Kroon, tengevolge van zijn vertrek naar Amsterdam afscheid, onder dankzegging voor de vriendschappelijke bejegening, die hjj van zijne medeleden had ondervonden. De voorzitter der commissie bracht hulde aan de groote verdiensten van den heer Kroon, die zoo vaak als spreker in de volksbijeenkomsten op trad en als lc secretaris de belangen dezer volkszaak zoo uitmuntend be hartigde. Onder toejuiching der ver gadering droeg de voorzitter denhr. Kroon het eere-lidmaatschap op, en verzekerde hij den vertrekkenden vriend, dat de beste wenschen hem naar zijne nieuwe woonplaats verge zellen. De volgende volksbijeen komsten werden bepaald op 23 No vember en 23 December a.s., terwijl van onderscheidene zijden verzeke ringen werden vernomen, dat men gaarne wilde medewerken om het schoone doel waarnaar de commissie streeft, te bevorderen. De tooneelvoorstelling, Woens dagavond in Tivoli door 't gezelschap Fransche artisten, onder directie van den heer Widiam gegeven, heeft al gemeen voldaan, 't Onstuimige weer was wellicht de oorzaak dat de op komst van 't publiek niet grooter was. Les jurons de Cadillic et Le Trésor voldeden goed, maar La Pa- pillonne scheen wel 't meest in den smaak te vallen, waarvan de her haalde applaus blgken gaven. De dames D'Askoff en Gerard zgn ver dienstelijke artrices en ook de heeren Cosset en Worms hebben, even als hunne medespelers een goeden indruk bij 't publiek achtergelaten. Ds. Kindermann, pred. bij de Evang. Luth. gemeente alhier, komt voor op het drietal te Stadskanaal. Beroepen te Sndmeer, P. J. Hopman, predik, te Wouterswoude. De loodskotter, welke Dinsdag alhier terugkeerde uit het Engelsche kanaal, rapporteert veel wrakhout te hebben zien drijven in de Noordzee. Daar de proeftochten van den kruiser 1ste klasse Koningin Emma der Nederlanden als geëindigd zijn te beschouwen en de machines alsmede verdere inrichtingen uitstekend heb ben voldaan, is een spoedig vertrek van dit vaartuig naar Oost-Indië op handen. Het stevig gebouwde schip is, wat vorm en afmetingen betreft, aan de Atjeh gelijk, maar heeft nog vele verbeteringen aan romp en tuig ondergaan en zal een sieraad onzer marinevloot zgn. Soerabaija 11 Sepfc. Heden ochtend circa 4 ure werd door het stoomschip Drenthe het loodsstation- schip voor het Ooster vaar water in den grond geloopen, hetwelk voor anker lag. Al de opvarenden zgn gered. Uit Londen wordt nog gemeld dat op de vee en zuiveltentoonstelling, volgens de laatste uitspraak der be oordeelaars, aan ons land een hoogst belangrijke onderscheiding te beurt is gevallen. In de afdeeling melkvee zgn aan onze inzenders toegekend de eerste, tweede en derde prijs, en dat wel bij mededinging tegen al de Engelsche rassen. De prijzen zijn verleend wegens meikrij kheid van het vee. Volgens brief van kapitein Coole, voerende het Ned. schip Vracht zoeker, van Riga naar hier, dd, Elseneur 24 dezer, had hij sedert zgn vertrek van Riga bijna aanhoudend stormweer en den 21 dezer een aan een orkaan gelijkenaen storm doorgestaan, waardoor het schip nagenoeg plat op zijde lag en men om het weder te rechten een gedeelte der deklast over boord moest werpen. Overigens was alles wel. Onder de vele brieven, die de sergeant Musquettier nog steeds ont vangt, verdient de volgende vermeld te worden, zegt de »Zw. Courant." De schrijver, een pijpenfabrikant uit Gouda, had het denkbeeld opgevat om een door hem ontworpen pijp den naam van >Musquetier-pijp" te geven. Daarvoor vroeg hij goedkeu- riug en deed dit verzoek vergezeld gaan van een afbeelding der pijp van de linker en van de rechter- gezien. Aan den eenen kant prijkte het borstbeeld van den ser geant en aan de andere zijde las men in een lauwerkrans »Musquetier 1880." De woorden aan weerszijden van den steel vormden de toepasselijke spreuk: Deugd adelt." Sergeant M., de mogelijkheid voorziende, dat zgn borstbeeld in asch- en vuilnis bakken, »mitgaders" mestvaalten zou terecht komen, en minder op die eer gesteld, heeft den uitvinder zgn brief o. a. onbeantwoord terugge zonden. »Aan de miliciens der lichting 1880, die in geoefendheid niet achterlijk zijn, en zich door hun gedrag een gunst niet onwaardig toonen, kan, wanneer door hen of ten hunne behoeve in den vereisch- ten vorm verlof wordt verzocht, en het tevens uit de verklaringen, afgegeven of op het verzoekschrift gesteld door de bevoegde autoriteiten, deugdelijk blgkt, dat hunne aanwe zigheid in het gezin waartoe zij behooren noodzakelijk is, of althans geacht kan worden wenschelijk te zgn, verlof worden verleend voor den tijd van twee maanden, in het tijdvak van 2 November e. k. tot 6 Maart 1881. Woensdagavond heeft op den LuikLimburgschen spoorweg nabij het station Herstal een groot on^ plaats gehad. De laatste personent van Luik naar Hasselt is in bo gekomen met een rangeertrein. machinist en twee conducteurs, mede drie reizigers vau den perso trein werden gedood, terwijl nog achttal personen min of meer ern kwetsuren bekwamen. Een elfjarig meisje te Be op Zoom dat bezig was na het dageten de borden te wasschen, bij ongelnk een stapel borden ui hand gig den, en ontstelde hiero zoohevig, dat zij onmiddellijk spri' loos werd'en nog denzelfden a^j overleed. Uit Ambt Vollenhove tfP van 25 Oct. gemeld: Dinsdagss ruim 12 ure, heeft hier een trJe voorval plaats gehad. Eenige hoep1 jongens gooiden namelijk bij ai schipper en turfhandelaar H. man 2 ruiten indoor 't gfe gewekt sprongen man en vrouw uit om de baldadigen te ver vo toen een van hen, in zijn haas jj weg te komen in een sloot vó f huis terecht kwam en zijn pet vei De vrouw raapte de pet op, zegg dat zij maar in huis moesten ko om haar terug te krijgen. Hit gaven de daders geen gehoor, eischten dat zij de pet buiten brengen; daarop ging de man naar buiten en kreeg met een di j dennepaal zulk een slag op het h( I dat hg bewusteloos ter neder st en vreeselijk bloedende door vrouw en dochters in huis gedragen en voor dood te bed g« Geneeskundige hulp werd da ingeroepen, doch men vreest zijn leven, daar hij een diepe op den schedel heeft gekreg— dientengevolge zeer veel bloed verloren. De justitie doet ondr en is de daders reeds op het Eenige dagen geleden os uit den waggon van een vi bij Zalt-Bommel gevallen en Za geraakte vijf ossen er uit op djj[ tusschen Hedel en Orthen. vielen er uit op de brug bij B en kwamen door de brug heen t-J op den grond neer; van de ajg drie zgn er twee ongedeerd weg gevonden, Eerst te D werd het gebeurde ontdekt. Zaterdag is de trein dii^ 4 ure 6 minuten Luxemburg de nabijheid van Göbel ten 6 ure op rotsblokken geli die losgeraakt en op den w( vallen waren. De locomotiej uit het spoor en de machinistl op de plaats gedood. De werd zwaar gewond; de r kwamen niet den schrik vrij. De Brabantsche hoogwat richten beginnen reeds weer veelgenoemde Heerewaardsche ov is begonnen te „werken," en j het verkeer te land tusschl Bommelerwaard en het Laad van; en Waal gestremd. Br< Jii uuptm WIJ up ïrauuijui^- deo 1" SoTeiabcr de -i 25-Jarige EchtvereenigingGt t,e herdenken van onze geliet l ouders C. F. POULIE EN h) E. C. REEMER. j,ia Nieuwediep, 29 Oct. 1880.1^, Uit naam hnnner dankba# kinderen. jlt] st Ondertrouwd CORNELIS HENDRIKUS Mln~ EN F" BELENA FRANCOISE BOM8 Helder, 28 October 1880. J/" Algemeene kennisgeving-'®01 Bevallen, van een DochtiC| C. GUDE, Echtgenoote van 1 J. D. KUNPai Nieuwediep, 27 Oct. 1880. 97<

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1880 | | pagina 2