MarktBerichten. Advertentiën. op zij de denr liet opensteken. Daar vond ze haar man dood op zijn bed; hij had zich door kolendamp van het leven beroofd. De reden tot deze misdaad heeft men nog niet te weten kunnen komen. In Parijs heeft men het lijk van een man wiflen opgraven, die naar men zegt door zijn schoonmoeder vergiftigd is. Alhoewel de begrafe- fenis slechts 8maandem geleden is, heeft men niet anders dan een ge raamte gevonden. Om een onder zoek in te stellen heeft men eenig hout van de kist, de doodskleederen en het geraamte genomen. Vgf jaren geleden werd te Nimes een slotenmaker vermoord; ondanks alle nasporingen werden de schuldigen, die verschillende gouden voorwerpen niet gevonden. Dezer dagen werden door een boer, die op de verkooping een tafel gekocht had waaronder een losse plank zat, die gestolen effecten tusschen de tafel en de plank gevonden. De verkooper, een meubelmaker, had de tafel weder van een onbekend persoon gekocht, die nu ijverig wordt opgezocht. Mevrouw J. W. Cross, beter bekend onder den naam van Georg< Eliot, de bekwame Engelsehe schrijf ster, is overleden na een korte on gesteldheid ten gevolge van gevatte koude. Treurige Kerstdagen hebben de Engelschen gehad. De Transvaalsche Boeren hebben bij Middelburg aan de Engelsehe troepen eene gevoelige nederlaag toegebracht. De opperbe velhebber van Natal heeft uit Durban geseind, dat de staf en 250 man van het 94ste regiment, met de op ossen- karren geladen bagage op weg naar Pretoria, door de bereden Boeren zijn aangevallen en „overweldigd"; 120 man werden gedood of gekwetst en de rest gevangen. Onder de gesneu velden bevindt zich een luitenant een kolonel en twe8 kapiteins zijn ernstig gewond en een onder-officier wordt vermist. De vlag moet gered wezen. De bevelhebber vraagt de onmiddellijke afzending van een re giment ruiterij en voegt er bij dat deze nederlaag der Engelschen de Boeren grootelijks heeft aangemoedigd en eene groote verandering brengt in den toestand. Dat zal waar wezen! De Engelsehe Regeering gaf bevel een regiment dragonders naar Natal te zenden. Zooals wij reeds meldden wordt België bijzonder zwaar door over strooming geteisterd, die zich van de Fransche grens tot aan Maastricht uitstrekken. Dinant, Namen, Hoey, Charleroi, Luik, zijn bijna geheel overstroomd en in tal van dorpen is de toestand nog vreeselijker. Ruim nen liet loopen? In. alle geval moet de nota betaald worden, daar de dingen gekocht en gele verd zijn. Men werd niet weêr gestoord voor den middag, toen Bennie en Tommy, twee eche, gezonde jongens van zeven en negen jaar, nit de school kwamen stormen. Mama, mama, ik moet vijftig cents hebben voor mijn nieuwe geographieboek, en Tommy vijf en twintig voor een lei, Tommy komt nu in de rekenklas, mama. Gaat gij bij papa, beste jongens, zeide de moeder. En het familiehoofd bracht het hem gevraagde offer, terwijl hij melan cholisch zijn lievelingsaria floot. Papapapariep de kleine Tommy, na eenige minuten met veel drift weer bin nenkomende; daar is een vrouw met zulke schoone appelen aan de deur, vijf cents het stuk. Mag Bennie en ik er ieder een koopen? Ge hebt het ons verleden week al beloofd. Dan moet ik woord houden, jongen, zeide papa en gaf zuchtend een tien- oentstukje. Na het middagmaal, dat bijzonder uitgevallen en voor Dater eenwezenlijke verlossing was, strekte hij zich op zijn ge mak op de canapé uit, om] daar zijn slaapjr te doen. Pas echter had hij de oogen ge sloten, of weer werd hij door Bennie's stem uit zijn zoete dorameling gewekt en in de treurige werkelijkheid teruggeroepen. Papariep de knaapMarie zegt mij u hier deze rekening te brengen. Bekening! Nog weêr een rekening? zuchtte de geplaagde huisvader en richtte zich verschrikt overeind. Moet men hier dan eeuwig met de handen in den zak honderdduizend menschen zgn door den plotseling opkomeude vloed over vallen en verkeeren thans, van alle teenschap afgesneden, van alle ïulp verstoken, ter prooi aan folte rende onrust en aanhoudend levens gevaar. Uit Nö.men bericht men o. a. In vele straten is het onmogelijk de huizen te verlaten. Op sommige plaatsen staat het water 8,5 meter >g. Men vaart er met bontjes rond. De arme bewoners der over stroomde buurten lijden honger. Men heeft beproefd uit de schuiten brood door hun vensters te werpen, maar het meeste daarvan kwam niet op zgn bestemming, maar viel in het water. Daarbij hebben zij hoe vreemd het ook klinke moge, gebrek aan water, n. 1. aandrinkwater, alsmede aan brandstoffen. Zij bie den voor hun venster, geld aan de voorbijvarenden; er wordt hun hulp beloofd, maar die hulp laat lang op zich wachten. De politie en de militairen doen echter hun best. Op de velden en wegen ziet men hier en daar het dak van eene wo ning uit het water op steken, zon der eenig teeken wat van de bewo ners geworden is. Op andere plaat sen ziet men witte lakens als nood seinen wapperen, en geheele gezinnen op de daken, die daar in spanning wachten of er hulp verschijnt. Eerst over eenige dagen zal men eenigzins het verlies aan menschen- levens en goederen kunnen opgeven. Stoomvaart-Berichten. Het stoomschip Voorwaarts, van Amster dam naar Batavia, vertrok 22 December van Southampton. Het stoomschip Prins van Oranje, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Suez 24 December. Het stoomschip Celebes, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Snez en ver trok den 26sten December. Het stoomschip Prins Hendrik, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde Kaap St. Vincent den 23e December. Alkmaar, 24 Dec. 506 HL. Tarwe f8,50 a 9,75. 230 HD. Rogge f 8,74 a 9. 827 HL. Gerst f 5 a 5,50 Cbev. f 6,25 a 7. 2028 HL. Haver f 3,25 a 4,75, 360 h. Boonen: Pardenb. f 7,50 a 8,125, Bruine f 2,50 a 12,50, Duivenboonen f 8,50. 7 h Mosterdzaadrood f 11 a 13. 26 h. Kana riezaad f 9,50 a 10. 27 h. Karweizaad f 14.75 a 15. 61 h. Erwten: Groene f 15 a 18, Grauwe f14 a 18. Vale f 12 a 15, alles per hectoliter. Kaas: 487 stapels, wegende 116778 kg. Kleine Hoo- f41. Commissie Hooi-f41,50 Middelbare Hooi- f 43,50, per 50 kilogram, laagste prijs f 20. Hoorn, 23 Dec. KaasTer waag gewo gen 233 stapels wegende 64806 kilo, Hoogste prijs: kleine Gras f 41. Commissie id. f 42,50. 24 Dec. Tarwe f9,75 a 11. Gerst f5 6,25. Haver f 3,75 a 5. Witte Erwten f 9,50 a 11. Groene dito f 13 a 15,25. Grauwe dito f 14,25 a 16. Vale dito f 12,50 a 14. Bruine boonen f 11,50 a 13, 25 Paarden f 30 a 180. 50 Schapen f 23 a 30. 250 Lammeren f 17 a 25. 20 Kalveren f 16 a 26. 30 Varkens f 14 a 20. 4 Zengen f 30 a 50. 170 Biggen f 5 a 9. 100 Kippen f 0,60 a 2, 500 Kipeieren f 7 per 100 st. 1023 Kop boter, p. kg. f 0,70 a 0.80. Mosterdzaad f20. Karweizaad f 14,75. Texel, 23 Dec. De prijzen van Granen en Erwten waren heden als volgt: Gerst f 5,50 a 6,50, Haver f 4 a 4,50, Rogge f 7,50 a 8,50, Tarwe f 9 a 9,50, Groene erwten f 12 a 14. Grenwe f 12,50 a 13. Aardappelen f 3 a 4 per HL. 26 Deo. De prijs van onderstaande ar tikelen was in de afgeloopen week als volgt: Kipeieieren f 5,50 a 6. per 100 apenboter 60 a 65 ct. Schapenkaas 20 a 25 ct. Koeboter 70 a 80 ct. per kg. Hazen f 1.50 a 2. Wilde Eenden 75 a 85 ct. Wilde Konijnen 60 a 80. Grauwe Gan- f 2,50 a 3 per stuk. Wol en Hooi als vorige week. staan Datzelfde vraag ik ook wel eens, zeide mevrouw Dater, die met hare kleine op den schoot aan den haard zat en 1 een liedje voorneuride. Zes dollars? Is 't mogelijk, dat wij in ons klein huishouden in de maand voor zes dollars gas verbranden? riep hij op er gerlijken toon. Ik wilde daar voor eenigen tijd wat spaarzamer meê omgaan, Edward, ant woordde zijne vrouw; maar toen klaagdet gij, dat ik het huis zoo donker maakte als een spelonk. Zonder verdere aanmerking te maken be taalde Dater de gevraagde rekening en drukte toen zuchtend zijn hoofd op het kussen van de canapé. Een vol nur wel bleef hij daar zwijgend en onbeweeglijk liggen, hoewel hij niet sliep. Eindelijk zeide hij Marie! Nu? Hier zijn de sleutels. Dank u. Hebt ge nu genoeg onder vinding van de huishoudkunst opgedaan. Hebt gij iederen dag zooveel uit geven P Niet altijd. De rekening van 't gas behoort tot de buitengewone uitgaven en de jongens krijgen ook niet iederen dag nieuwe schoenen. Dan echter komen andere toeval lige uitgaven voor, en voer het geheel geeft deze dag u een duidelijke voorstelling van wat al zoo van mijne beurs geëischt wordt, Weet gij, hoeveel ik vandaag uitgaf? Ja, vier en twintig dollars en vijftig cents, is 't niet zoo P Ja. Er volgde weer een stilte. Heldersche Moppen. De extra trein van zeker Yorst had een uur op zich laten wachten. Zijne Hoog heid betuigt op minzame wijze aan het hem opwachtend gemeentebestuur zijn leed wezen dat bij telaat gekomen is. „O, zij de Burgemeester, „uwe Hoogheid kan nooit te laat komen. MIDDEL OM RIJK TE WORDEN. Een man, die tegenwoordig zeer rijk is, maar vroeger zeer arm. Als men hem vraagt hoe hij aan zijn rijkdom gekomen is, antwoordt hij: „Mijn vader heeft mij geleerd niet te spelen voordat mijn werk af was, en geen geld nit te geven voordat ik het verdiend had. Als ik maar een half uur op een dag te werken had moest ik dat werk het eerst doen en het ook in een halfuur af hebben. Daarna mocht ik ■pelen. Ik maakte van jongsaf de gewoonte eigen van alles op zijn tijd te doen, en weldra viol mij dat zeer gemakkelijk. Aan die gewoonte heb ik mijn voorspoed te danken. o LEUGENAAR EN LETTERKNECHT. „Ik ben voor niemand thuis hoor" zei de heer tot zijn knecht, terwijl hij zich in zijne studeerkamer ging opsluiten om te werken. Een kwartier later schelt hij Geen antwoord. Hij schelt nog eens. Weer geen antwoord. Woedend doet hij de deur open en roept den knecht in bet voorvertrek toe; „Heb je me niet hooren schellen, lomperd F„ „Ja wel, mijnheer, maar u had me gezegd, dat u niet thuis waart, en ik moest u toch mear gelooven dan de schel. Burgerlijke Stand Helder. Van 24 28 Dec. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLEN: H. Lastdrager geb. Tho mas D. H. Madlener, geb. Meijer D. A. de Kok, geb. v. Hoven Z. M. Senhouser, geb. Jans D. M. Kraan, geb. Keesman Z. G. lbo, geb. Brandt Z. OVERLEDENG. Maijrose, geb. Poets- ma 80 j. C. Roozendaal, geb. Sluijter 70 j. J. Willems 13 j. Een levenloos aangegeven. Mijn lieve, --- begon de heer Dater eindelijk, ik heb ongelijk gehad. Ik dacht dat gij mannen altijd gelijk hadt. Haar man kreeg een hoestbui, die hem deze woorden niet liet verstaan. En, ging hij met zekere deftigheid voort, ik ben van zin uw maandgeld te verhoogen. In plaats van honderd zal ik n voortaan tweehonderd vijftig dollars in de maand geven. Uit bijzondere gunst en gratie, of -- Omdat ik reken dat het niet te veel is. Zeer wel, zeide mevrouw Dater met een helderer glans in hare blauwe oogen. En zou ik niet goed deen, als ik ntf nog eens naar het kantoor ging zien? Doe zoo als ge wilt antwoordde zijne vrouw, die haar best deed, om hare voldoening over de schitterende overwinning die zij daar pas behaald had, niet te zeer doen blijken. Na dezen Decemberdag stak Dater zijn neus niet meer in de huishoudelijke uitga ven hij had nu vertrouwen leeren stellen in zijne wakkere rentmeesteres. De vrouwen weten die dingen het best, - fluisterde hij zijne vrienden toe. Eu, maar dat blijft onder ons, ik zon die kwelling en plaag van 't huisbestuur niet op mij willen nemen, al had ik ook tiendubbel van haar budget tot mijn beschikking. Waarachtig, ik zou niet. En welke man zon dat willen Bovenstaand lief stukje, dat, naar wij vertrouwen, door onze lezeressen met pleizier zal worden gelezen, is door ons overgenomen uit het „Hdbl. van Antwerpen." Vervolg1 der Beriehten. Met genoegen vernemen wij dat het gezelschap »Entre Nous," in het begin der volgende maand een Soiree Musicaie et Litterairezal geven waarvan de opbrengst zal strekken ten voordeele eener hulpbehoevende weduwe met vier jeugdige kinderen. Moge een ruime oogst het loon zgn voor die edele pogingen. In het lokaal Musis Saerum werd jl. Zondag namiddag een huis- houdelgken schietwedstrijd gehouden door het artillerie vrijkorps alhier. Een vrij groot aantal leden dongen naar de beide uitgeloofde prijzen, die na een hardnekkigen kamp be haald werden door de heeren C. D. Zur Muhlen en H. A. Stadermann. Bij Callantsoog is in j den afge loopen naeht een stoomschip gestrand. De naam en herkomst is nog niet bekend. Te Hattum is een huzaar door een trein ovverreden en levenloos op de rails gevonden, met verbrijzelden hoofdschedel en gekneusde voeten. E. Martens, een jong zeeman, had langen tgd moeite gedaan om het hart te veroveren van zekere Geertruida G., doch te ver^ Dezer dagen van Bremershaven te Amsterdam binnengekomen, kwam de oude liefde weer boven en hg hoopte nu beter te slagen. Maar al weder lukte 't niet. Vrijdagavond den Zeedijk langs gaande, ontmoet hij haar met een ander. Dat was te veel. Hg werpt zich op haar en brengt haar een vijftiental dolkste ken toe. Van het oogenblik der ver warring maakt hg gebruik om te ontkomen, vlucht naar haar moeder vraagt terstond om een glaasje cog nac, vertelt dat het nu met Trui gedaan is en dat hij met den eigen dolk, dien hij vertoonde, nu ook zich zelf vermoorden zou. De man werd echter spoedig in verzekerde bewa ring genomen. Inmiddels werd Trui de eerste hulp toegediend door de chirurgijns E. J. de Vries en J. P. Udinb. Geen der bekomen verwon dingen is van doodelijken aard. Daar tengevolge van den hoogen waterstand zoo schrijft men uit Venloo de gasfabriek aldaar in de onmogel ijkheid was het voor de eom8umptie noodige gas te leveren, is onze gemeente sedert eenige dagen van het zoo ij gelijk dure gas versto ken en zgn de straten en pleinen des avonds in een middeleeuwsche duister nis gehuld. De landbouwer S., onder de gemeente Diepenveen, ontving een brandbrief, waarin eene som van f1500 van hem geëischt werd. De som werd op do aangewezen plaats gelegd, maar, toen zekere J. H. dat geld in bezit wilde nemen, werd hij gevat. Naar aanleiding van de treu rige berichten omtrent den waters nood in Limburg en Noord-Brabant heeft de Algemeene Vereenigde Com missie tot leniging van rampen door de watersnood in Nederland, die eerst onlangs ontbonden was, zich heden opnienw onder voorzitter schap van den burgemeester van Amsterdam geconstitueerd. Zij ver zoekt ons mede te deelen, dat tot haar genoegen het kapitaal onder haar beheer, voldoende is, om voor- loopig in de bestaande behoefte aan onderstand te voorzien, en dat mits dien op dit oogenblik een beroep op de openbare liefdadigheid tot leni ging van den nood haar onnoodig schijnt. Naar uit Gieszen bericht wordt, is op den Keulen-Mindenerspoorweg een van Deutz komende trein door een bergverschuiving bedolven. Het aantal verongelukten is nog onbe kend. Men heeft reeds negentien dooden gevonden. 'Te Marseille is een vreeselijke moord gepleegd, zonder dat men de daders heeft kunnen ontdekken. Een 64-jarige vrouw was alleen thuis ge bleven, terwijl haar man en 2 zonen naar hunne bezigheden waren. Een buurvrouw, die haar een bezoek bracht, vond haar, het aangezicht bedekt met een zakdoek en een schapenvel. De grootste wanorde heerschte in de ka mer. Toen men de geblinddoekte van haar doek bevrijdde zag men dat de schedel der ongelukkige verbrijzeld en de hals door verscheidene messte ken gewond was. Verschillende gouden en zilveren voorwerpen zijn gestolen blijkbaar zijn de moordenaars gestoord, daar zg een waarde van 22000 frs. aan bankpapier en effecten en een gouden horloge hebben achtergelaten. Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen in de gemeente Helder, ten overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, in 't lokaal Tivoli, op 27 Dec. jl. 1. Een perceel Wei- en Bouwland in den Helderscheu polder, kooper de hr. Rip- pens qq., voor f 3295. 2. Een Huis eu Erf aan de Loodsgracht te Helder, gemerkt I no. 370, kooper de hr. B. Boll, voor f1310. 3. Een Huis en Erf in de Spoorstraat te Helder, gemerkt Q no. 22, kooper de hr. G. Schol, voor f1526. 4. Een Huis, ingericht voor logement en koffiehuis, staande in de Wagenstraat te Helder, kooper de heer J. J. Smidsqq., voor f1382. 5. Een Huis en Erf in de Langestraat te Helder, gemerkt no. 138, kooper de hr. W. Rippens, voor f285. Gelijk voorgaande jaren, zal er ook nu weder in ons nommer van 1 Januari gelegenheid bestaan tot het plaatsen van advertentiën als INTXC OLX7*7j £t£urs- ës»X*0©"fc aan familie, vrienden en bekenden, tegen 35 Cent per advertentie. Ü^^Uiterlijk tot Donderdag 30 dezer kunnen deze annonces worden aan genomen. Beleefd verzoeken wij onzen geabonneer- den, buiten deze ge meente, het verschuldigde 4e kwar taal ad. f 0,75, ons vöör 6 Januari 1881, te willen doen tookomen, daar na dien datum met 10 cents ver hooging per post zal worden gedis poneerd. DE UITGEVERS. Aanvangende met het volgende nommer zullen we als feuilleton een in teressante Novelle plaatsen, getiteld Baron en schoorsteenveger", (vertaling van Gerrit J.) Op den OUDEJAARSDAG s., hebben wij het onwaar- t deerbaar voorrecht te mogen herdenken de 50-Jarige Echt- l vereeniging van onze geliefde Ouders ROELOF BORSCH en GEERTJE VISSCHER. Helder, 28 December 1880. Namens Kinderen, Behuwd», Klein- en Overkleinkinderen, L. R. BORSCH. A. M. BORSCH, geb. Krtjgee. D. BORSCH. G. BORSCH, geb. Bakker. Ondertrouwd WILLEM BRUIN en CATHARIN A GROOF. Amsterdam, 23 December 1880- Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Zoon, MAARTJE KEESMAN, ge liefde Echtgenoote van L. C. KRAAN. Helder, 25 December 1880. Heden stierf ten mijne huize, mgn innig geliefde pleegdochter ENGELTJE VAN LEEUWEN, in den ouderdom van &l/s jaar, na een kort doch hevig lijden. Helder, 27 Dec. 1880. G. J. WINTER. R. WINTER, geb. Houtkoop. fe<jku

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1880 | | pagina 2