omdat. Markt Berichten. 305de Staats-Loterij. Advertentiën. voor hulp naar Sinoe te zenden, die dan ook vier dagen later kwam op dagen. Niet eerder lieten de inboor lingen hen echter gaan voor ze den kapitein een bewijs vau eigendoms overdracht van de booten, nu in hun bezit, hadden afgedwongen. Door een der Engelsche mailbooten van Sinoe naar Monrovia opgebracht, dienden ze hun klachten in bij den Duitschen consul, die daarop hunne zaak bij de Liberiasche regeering heeft bepleit en schadevergoeding gevraagd heeft voor den zeeroof. De regeering van Liberia weigert die echter, op grond, dat de „Carlos" dit ongeluk kreeg door de wetten van de Republiek niet na. te komen. Te Molenbeek-Saint-Jean had zich een bierbrouwersknecht te sla pen gelegd, wel niet aan den rand van een afgrond, maar toch, wat ook al heel gevaarlijk is, aan den rand van een kuip met kokend brouw sel. In den slaap zich omwendende stortte hij in het heete vocht. Ge lukkig was de kuip slechts tot een geringe hoogte gevuld, zoodat de onvoorzichtige werkman er met eenige zware, maar niet doodelijke brand wonden afkwam. In de gemeente Lodolinsart is een 88jarige weduwe, Josephine Henraux, die van een kleine lijfrente leefde en bekend was onder deu naam van Fine France, in haar woning vermoord gevonden. Het lijk lag met het hoofd onder de uitgetrokken lade van een meubelstuk; alles was opengebroken en diefstal blijkbaar de drijfveer der misdaad. Het ge neeskundig onderzoek heeft uit gemaakt, dat de ongelukkige ver scheiden slagen in den nek had ontvangen, die haar het bewustzijn deden verliezen, waarna de moorde naar den hals tot op het gebeente letterlijk heeft fijngehakt. Twee huizen verder woonde een zoon dor weduwe, die echter met zijn bejaarde moeder in oneenigheid leefde. Uit Manchester wordt geschreven dat men de werkstaking der arbei ders in de steenkolenmijnen als ge ëindigd beschouwt, daar verscheidene patroons met de voorwaarden der werkstakers genoegen hebben genomen. De steiger voor een in aanbouw zijnd huis te Parijs stortte Vrijdag avond in, toen er zich vier metselaars en de aannemer op bevonden. Met veel moeite werden de gewonden onder de planken uitgehaald. De aannemer was reeds dood toen men hem onder de puinhoopen uithaalde, terwijl de vier werklieden in levens gevaarlijken toestand naar het gasthuis moesten vervoerd worden. Onder het opschrift: een geschiedenis van de boorden der Ga- ronne, deelen de Fransche bladen het volgende verhaal mede. Een luitenant, Carjuzac genaamd, kreeg in een kof fiehuis twist met een graanhandelaar, Caminade genaamd. Hij zond hem zijn getuigen, aan wie Caminade ten antwoord gaf, dat ook hij niets liever wenschte dan te vechten, doch op één voorwaarde, dat de kansen gelijk stonden. Ik heb drie kinderen, zoo vervolgde bij, en mijn tegenpartij geen enkel; zoodra hij er evenveel zal hebben als ik, heeft hij evenveel te verliezen en ben ik tot zijn dienst. Carjuzac was koppig. Terstond huwde hij de zwart- oogige dochter van een vriend en binnen een jaar zag hij zijn echt met een nakomeling gezegend, het volgend jaar weder een, zoodat hij nog binnen 3 jaren zich naar Caminade begaf met een kind aan de hand, een op den arm en een derde dat door de baker werd gedragen. Nu daag ik u opnieuw uit, zoo sprak hij. Ik heb thans ook 3 kinderen. Jawel, klonk het lakoniek antwoord van den handelaar, maar ik heb er nu 5. Volgens een particuliere dépê che uit Kaapstad, d.d. 13 dezer, bjj „Daily News" ontvangen, hebbende Boeren van Transvaal een tweede pro clamatie uitgevaardigd, waarin zij alle verant woordelijkheid voor het gebeur de op de Engelschen werpen. Deze laatsten losten het eerste schot te Pqtchefstroom en maakten zich schul dig aan het doodschieten van Boeren, in de nabijheid van Pretoria, zonder vorm van procesDe Boeren beroepen zich op hunne behandeling der ge wonden van het 94ste regim., als be wijs dat zij niet wreedaardig te werk gaan. De belastingen, door sir W. O. Lanyon geheven, worden als de eenige aanleiding tot den opstand opgegeven. Omdat een baars niet danst en zingt Is hij ook nimmer kluchtig; Omdat een slak nooit vliegt of springt Is hij ook nooit luidruchtig; Omdat geen kaaiman hoeden draagt, Weet hij niet veel van mode; Omdat niet ieder arme klaagt, Heeft toch niet elk zijn broode; Omdat geen zwaluw schaatsen rijdt, Trekt hij naar warmer streken; Omdat men vaak elkaar benijdt, Gaan vriendschapsbanden breken Omdat 't bankroet niet altijd schaadt, Gaan sommigen failleeren Omdat zich een barbier verpraat, Snijdt hij de lui bij 't scheeren Omdat geen oester ons verslindt. Doen wij het hem heel smaaklijk Omdat geen waarheid herberg vindt, Vreest haar dó menseh hoofd zaak'lijk; Omdat geen nambeeld zwemmen kan, Moet het aan wal zich honen Omdat men elk niet temmen kan, Ziet men soms booze vrouwen; Omdat niet elk nog is verlicht, Hoort men van duivelbannen Omdat niet elk getrouw zijn plicht Doet, zijn er slechte mannen; Omdat geen zwijn jenever drinkt, Daarom doen het de menschen Omdat geen goede wandlaar hinkt, Moet hij er niet naar wenschen Omdat geen schelvisch spreken kan, Daarom is het een stommert Omdat geen beer goed preeken kan, Is 't vaak zoo'n ouwe brommert Omdat geen kip ons melk verstrekt, Melkt men veel liever koeien Omdat niet alles vreugd verwekt, Moet men soms veel verfoeien Omdat dit rijm niet veel beduidt, Leg ik mijn pen stil neder Omdat ik daarom nu besluit, Rijm 'k wellicht later weder. Ja3ï Courage. (Uit »Het Vliegend Blad v. Amsterd.) Stoomvaart- Berichten Het Btoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, is 16 Jan. te Southampton 'aangekomen. Het stoomschip Prins van Oranje is 17 Jan. te Batavia aangekomen. Alkmaar, 15 Januari. Aangevoerd 3 Paarden f80, 8 nucht. Kalveren f 12 a 20, 59 Schapen f 12 a 24, 15 magere Varkens f 16 a 18, 88 Biggen f9 a 12, Boter f 0,90 a 1,20 per k.. Hoorn, 15 Januari. Tarwe f 10. Rogge f 7,50; Gerst f 5,25 a 6.Haver f 4.a 4,50; Witte-Erwten f13.Groene dito f13.a 13,50; Grauwe dito f 13,50 a 15.Vale dito f 11,50 a 13.Bruine- boonen f 11,50 a 13.10 Paarden f 40 a 200; 50 Lammeren f16.a 25. 30 Kalveren f 9 a 2725 Varkens f 14 a 22.50 Biggen f6.a 10.3000 Kipeieren f 5.582 Kop boter, per kg. 0,77^ a 0,85 Mosterdzaad f20.- Kar- wijzaad f14. V isscherij - Berichten Gisteren zijn alhier binnengekomen 8 sloepen met visch, als Schipper J. Jongejan met 3500 schel visch, per 100 f 32.50, 10 kabeljauwen, 10 pinten rog en 1 ben vleet. Schipper J. Kastelijn met 2800 schelv., per 100 f31,50, 4 kabelj. en 3 punt rog. Schipper Jb. van der Hoeven met 3300 schelv., per 100 f 29.00, 16 kabelj. en 2 ben vleet. Schipper J. van Nieuwedijk met 3460 schelv, per 100 f27,50, 3 kabelj. en 4 ben rog en vleet. Schipper L. Koster met 3400 schelv., per 100 f29.00, 5 kabelj. en 15 punt rog. Schipper Jb. Zwartveld met 2000 schelv., per 100 f 33.00, en 15 pint rog. Schipper J. Noordzij met 1400 schelv., 330 1. kabelj., 40 1. lengen, 300 d. kabelj. en 1 heilbot; 1. kabelj. per stuk f 2.85, d. dito f 1.65. Schipper M. v. Delft met 2700 schelv., per 100 f28.00; 8 kabelj. en 2 ben rog. Vier Vollendaramer vischschuiten (alhier binnengesleept door de stoomboot Adsistent) komende van Terschelling met 5000 schelv. per 100 f 27.00, 60 kabelj. per st. fl.00. 2e klasse le lijst. No. 3270 f 1500, No. 2344 en 11785 ieder f 200. No. 8003, 10985, 11337, 11990, 13781 en 15314 ieder f 100. Burgerlijke Stand Helder. Van 14 tot 18 Januari. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLEN: J. Jongejan, geb. Hoek Z. A. J. Mulder, geb. Tegel D. P. Keizer, geb. v. Duin D. H. v. Egraond, geb. Grande Z. G. de Goede, geb. Doekes D. R. Segers, geb. v. Doorn Z. G. Schol, geb. Bood D. N. Bakker, geb. Vermeulen D. OVERLEDEN: M. C. Ran 88 j. J. L. Graaf 79 j. J. R. Ran 23 j. A. P. d. Sande 2 j. Een levenloos aangegeven. Heldersche Moppen. In de Val. Vrouw: „Karei wat doe je daar nouw weer in de keuken?" Man: „IkP" Ik wou mijn pijp even aansteken." Vrouw„Een pijp aansteken En je rookt niet." Man: „Maar wie kan ook altijd aan alles tegelijk denken o PRETTIG VOOR TANTE. Tante: „Maar kind, waar kijk je toch zoo naar? Wat zie je toch aan meP" Kiud: „Wel, ik heb mama aan papa hooren vertellen dat u met twee monden praat en nu kijk ik waar de andere zit." o „Wat verstaat gij onder het woord wet?" vroeg men eens aan Solon. „Een wet" antwoorde deze, „is een spinneweb waarin kleine vliegen zich laten vangen, terwijl de groote het stukbijten om weder weg te vliegen." o In den artillerie-stal„Bart, gij moet je meer met mijn paard bemoeien," zei op zekeren dag de majoor tot zijn oppasser, „ge moet het eens aanspreken, wat tegen hem- praten." Den volgenden morgen gaat de majoor naar den stal om te zien of Bart doet wat hem gezegd is. „Wat voert gij toch uitP" roept de majoor hem toe. „De majoor heeft bevolen, dat ik mij met uw paard onderhouden moet, en tegen hem praten; en daar mij nu niets invalt, lees ik hem een oude krant voor." o „Mama," vroeg op zekeren dag de kleine Anna aan haar moeder, „wat is een engel „Een engel, lieve," was het antwoord, „is een kind, dat vleugels heeft, dat vliegt." „Maar, mama, waarom noemt papa dan de gouvernante altijd „mijn lieve engelP" Die.heeft toch geen vleugels!" ,jyat niet verhinderen zal, dat zij on- anaaeïijk zal wegvliegen," vervolgde de moeder zonder verdere verklaring. o Vervolg- der Berichten. Vrijdag jl. is door de Directie der Marine alhier aanbesteed het onderhoud gedurende 1881 van de dok-, sluis- en waterwerken op het Maritime Etablissement alhier. Minste inschrijvers waren de heeren Gebr. Boon alhier, voor de som van f 9338,00. Door den heer J. F. Berk alhier, is 15 Januari j.1een cursus geopend voor Paedagogiek en Natuurkunde, om de onderwijzeressen en onderwij zers behulpzaam te zijn in hunne studiën voor de acte van hoofdonder wijzeres en hoofdonderwijzer. Deze cursus is geopend met 14, allen werk zaam aan de verschillende scholen dezer gemeente. De sleepboot Hercules," die Zaterdagmorgen vertrok om aan een 40tal Vollendammer visschersvaar- tuigen, die in de Zuiderzee ter hoogte van den vuurtoren bij Enkhuizen, tusschen het ijs zijn vastgeraakt, hulp te verleenen, is onverrichter zake teruggekomen, hebbende wegens het ijs niet verder dan Wieringen kun nen komen. De netto opbrengst van de Zondagavond gegeven soiréedoor het gezelschap »Entre Nous," be draagt de som van f 204.57y8. Binnen weinige dagen zal de vereeniging Vaderland en Oranje" een tooneelvoorstelling geven, waar van de opbrengst zal strekken tot leniging der ramp, die ons vaderland heeft getroffen door de jongste over strooming in Noord-Braband. Door het goede succes, hetwelk aan de Koniukl.Nederl. Marine te Willems oord met de loopende en staande Zeilmakers naaimachine werd behaald, is van wege de Engelsche regeering aan eenige Duitsche en Engelsche Naai machine-fabrikanten een bestek inge diend tot het daarstellen van een compleete machinaal werkende Zeil makerij waartoe benoodigd zullen zijn 45 machines. Raming 3900 p. st. Evenals in 't vorige jaar is door de directie der kiosken onder neming te Amsterdam een opgave gedaan van het aantal dag- en week bladen, in 1880 aan hare kiosken verkocht. Bovenaan staat het Vlie gend blad van Amsterdam met 73,157 ex., dan volgt het Handelsblad met 22,428, Nieuws van den Dag met 19,804, Amst. Couraut met 4526 euz. Dit verschil komt te meer uit, als men nagaat, dat het Vliegend blad slechts driemaal per week en de an dere bladen eiken dag verschijnen. Wel een bewijs dat het Vliegend blad van Amsterdam een groote po- pulairiteit heeft en in Amsterdam 't meest gelezene blad is. Nadat het proces de Jongh het publiek gedurende langen tijd veel belangstelling heeft ingeboezemd, mis schien meer dan het verdiende, dreigt deze zaak nog niet geheel uit te zijn. Zooals men weet, betuigde het O. M. toen op den tweeden dag de getuige Boumau zou gehoord worden, niet veel sympathie voor dezen getuige. In de eerste plaats was dit toe te schrijven aan een veroordeeling, die kort te voren tegen Bounian was uitgesproken wegens bevordering der ontucht bij personen onder de 21 jaar. Dezer dagen is de man naar de cellulaire gevangenis overgebracht, om wegens dit misdrjjf aldaar 3 maan den te vertoeven. Intusschen vernemen wij, dat het O. M. er ernstig over denkt om Bou mau, naar aanleiding van hetgeen lip in het proces-de Jongh verklaarde, wegens meineed te vervolgen. Hij verklaarde toch, dat de Jongh en van der Smissen zóózeer op elkander ge leken, dat men den een voor den ander houden kondoch nu is gebleken, dat zij niet de minste gelijkenis met elkander hebben, en dat zelfs de eene een hoofd langer is dan de andere. Bovendien is gebleken, en dit wel zeer overtuigend, dat Bouman sinds lang een wrok koesterde tegen den heer vau der Smissen, die zich thans in Indië bevindt. Ook de heer Bo- gaardt heeft verklaard, dat Boumans mededeeling, voor zoover hij daarbij genoemd wordt, geheel uit de lucht gegrepen was. Mocht dus tegen Bouman een vervolging wegens meineed worden ingesteld, dan wacht ons, behalve het cassatie-proces in het dramade Jongh, nog een derde bedrijf. Men schrijft uit Ymuiden, d. d. 16 Januari aan het N. v. d. D. Dank zij de goede zorg vau de Vereeniging »de IJsploeg« worden aan de houten schepen thans koste loos de noodige ijzeren platen ver strekt, met al het noodige om deze op de hoogte van de waterlijn te hangen., zoodat ook nu de houten schepen ondanks het ijs het kanaal kunnen bevaren. Door dezen maatregel en het op en neder varen van de »IJsploeg« zijn uu alle billijke bezwaren tegen het heffen van ijsgeld verdwenen. De passagierboot op Amsterdam heeft den dienst gestaakt, de spoor- onderhoudt de gemeenschap met Velzen. Gisteren hadden wij hier een zware sneeuwbui met onweder en weerlicht. Omtrent de redding der equi page van de verongelukte bark Pro- moteus" worden uit Maassluis de vol gende bijzonderheden medegedeeld: In den nacht van 15 op 16 dezer, ten 121/» ®rei ontving men aldaar bericht van het ongeluk. Ofschoon de rivier overdekt was met ijs bij W.N.W. wind en sneeuwbuien, ver trok de sleepboot »Zierikzee" onmid dellijk naar buiten. Op het hulpge roep vau de opvarenden, trachtte de »Zierikzee" zoo na mogelijk het schip, hetwelk kort bij het Noord er- hoofd onder water zat, te bereikeu 6 malen werdt dit te vergeefs be proefd, toen het eindelijk gelukte 4 der opvarenden te redden. De >Zierik- zee" verloor een anker en ketting. De overige bemanning redde zich met eigen boot en werd door de sleepboot »Colonel" opgenomen. Een gedeelte van den inventaris is te Maassluis aangebracht. Men meldt uit Leeuwarden Voor de eerste dagen zijn reeds een 25tal hardrijderijen op schaatsen, door mannen alléén, zoowel als door mannen en vrouwen, in deze provincie aangekondigd. Het gezamenlijk be drag der prijzen kan op f 2500 a f 3000 worden gesteld. Te dezer stede zal vanwege de ijsclub Woens dag een hardrijderij door mannen, Zaterdag een door mannen en vrou wen worden gehouden. De schoener »Annie Repley," kapt. Wilson, is Zaterdagavond om streeks 10 uur te Terheijden gestrand, doordien zij tengevolge van het ijs in den nieuwen waterweg een lek bekomen had. De schoener is ge laden met ballast en van Vlaardingen naar New-Castle bestemd. Adverteutiën welke 4 maal zijn opgegeven worden slechts 3 maal berekend. Donderdag 20 Januari, hoopen wij te herdenken de |p l^/s-jarige Echtvereeniging van onzen Neef en Nicht H PIETER BROUWER ROSALIA AGATHA m PIETERNELLA ROEST, jg ifjjUit naam der Tantes, Neefs jjg| pS en Nichten. Amsterdam, 20 Jan. 1881. Bevallen van een Meisje: A. J. MULDER- Tegel. Helder, 16 Januari 1881. Bevallen vau een Zoon, R. van DOORN, geliefde Echtgenoote van H. SEGERS. Helder, 14 Januari 1881. Bevallen van een Zoon, S. SLUITER geb. van der Gaauw. Helder, 18 Januari '81. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart diep |j getroffen, daar het den Heere behaagd heeft onzen oudsten lieve ling AREND WILLEM tot zich te nemen, in den aanvalligen leeftijd van 3 jaar en 8 maanden. Helder, 17 Januari 1881. W. STREUTKER. P. STREUTKER, geb. Steinrath. Strekkende deze tot algemeen e kennisgeving. immni Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat onze geliefde vader en grootvader JOHANNES AUGUSTINUS DONZEN den 16 Januari 1881 is overleden in den ouderdom van 80 jaar en 4 maan den, na een gelukkige echtveree niging van bijna 54 jaren. Helder, 18 Jan. 1881. J. F. JACQUES. R. JACQUES, geb. Donzen. Den 14en Jauuari is te Arnhem overleden onze geliefde Tante, Mejuffrouw J. M. LE BALLEUR. Mevrouw C. J. van WERDT de Winter. Mevrouw C. GROENEIJK de Winter. Nieuwediep, 15 Januari 1881. Volstrekt eenige kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2