305de S taats-Loterij. Markt-Berichten. Advertentiën. Te Napels is een Engelsclie yromv Catherine Merritt, te Rochester ge boren, in den ouderdom van 106 jaren overleden. Zij was in het genot van al hare zintuigen. Het gerechtshof van Exeter heeft een net jongmenseh van 24 jaren schuldig verklaard aan ontvoering van een löjarig meisje, onder bedriegelijke voorwendsels, maar zonder zedelooze bedoelingen! Hij is tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Te Accrington heeft een vader, zekere James Leaver, zijn 6-jarig kind, terwijl het sliep en de moeder ter markt was, met een zakmes den hals afgesneden. Men gelooft, dat de man krankzinnig is Londen, 29 Januari. Bij het jongste gevecht in den Transvaal streden 1000 Engelschen tegen 2000 Boeren. Het bloedbad dat aangericht werd moet verschrikkelijk zijn geweest. De Engelschen vluchtten drie mijlen terug tot in hun vorig kamp. Hier zijn de ontsteltenis en bezorgdheid groot, daar de eerste berichten op een overwinning deden rekenen. 't Is er heet toegegaan in den Langnek-pas tusschen de Engelschen en de Transvaalsche Boeren. Volgens een nader berieht van gouverneur Colley waren van hem 870 man. infanterie en 170 ruiters in het vuur, benevens 6 stukken geschut. Nadat de Engelsche troepen de steile hoogte hadden beklommen, waar de Boeren zich hadden verschanst, en wel onder een krachtig geweervuur, werd bevel gegeven tot een „charge"; maar nauwelijks was dat commando uitgesproken, of al deofficieren van den staf en die overigens bereden waren, werden door de nooit missende buksen der Boeren neêrgeschoten, zoodat de troepen, van aanvoerders -ontstoken, moesten terugtrekken. Nu beproefde de Engelsche ruiterij een „charge" in de flankmaar deze werd insgelijks door het moorddadig vuur der Boeren afgeslagen. In 't geheel sneuvelden van de Engelschen of werden gekwetst: 1 kononel, 2 majoors, 1 kapitein, 4 luitenants en 181 man, zoodat de overweldiger hier een les heeft ont vangen, vrij wat gevoeliger nog dan die tusschen Leydenburg en Pretoria. Ook verloren de Engelschen een vaandel, dat ze later evenwel wisten te heroveren. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat men bevreesd is dat 3 stoombooteu met een aantal passagiers niet door het ijs in de Groote Belt hebben kunnen komen en daar nu ingevroren zijn. Een slachter te Parijs had meermalen bemerkt, dat er stukken vleesch uit zijn winkel verdwenen, zonder dat hij er geld voor ontving. Hg hield een wakend oog en weldra verscheen de dief in de gedaante van een hond, die met een groot stuk vleesch weder vertrok. De vleesch- houwer volgde den hond, die eenige straten verder in een huis verdween en het vleesch aan zjjne eigenaresse overgaf. De vleeschhouwer, die wel begreep dat de hond dat kunstje geleerd werd, heeft een aanklacht tegen de eigenaresse van den dief ingesteld. Een Schotsch meisje deed haar minnaar een proces aan wegens ver breking van trouwbelofte en schilderde hem als zulk een gemeene schurk" af, dat de jury oordeelde, dat zij hem nog wel iets toe mocht betalen, uit blijdschap dat hij niet met haar getrouwd was. De Regeering van het Zwitser- sche kanton Lucern heeft besloten de doodstraf benevens de kettingstraf weder in te voeren. Bern zal hoogst waarschijnlijk dit voorbeeld volgen. De koopman Heinrich Schnock, te Neuwerk, had in een spoortrein gezeten, die bij Gladbach met een anderen trein in botsing was geko men, met het gevolg dat verschei dene personen werden gekwetst. Schnock verklaarde, zware pijn te gevoelen en inwendig aan de borst gekwetst te zjjn, bleef te Gladbach en ontbood twee geneeskundigen. Deze betuigden, na hem eenigen tijd in behandeling te hebben gehad, dat hij volstrekt geen letsel had bekomen. Desniettegenstaande eischte hij van de Directie der Spoorwegmaatschappij vergoeding, en wel: Ie. wegens de kosten van geneeskundige behande ling; 2e. wegens het verlies van een brieventasch met 900 mark, die hij bij het ongeval had verloren3e. wegens schade, bij dit alles geleden door oponthoud en tijdelijke onge schiktheid voor zijne werkzaamheden. Dit alles te zamen berekende hij op 10,400 mark. Daar de Directie dien eisch overdreven achtte en zich be reid verklaarde om 300 mark te vol doen, bracht hij de zaak voor den rechter. Na onderzoek werd hem toen bewezen, dat hij zich bij een paar bekenden er op had beroemd, de geneeskundigen en de Directie te hebben beetgenomen en alzoo behen dig gebruik te hebben gemaakt van een gelegenheid om een buiten kansje te verkrijgen. Het go volg was nu, dat hij, in plaats van 10,400 mark, vier maanden gevangenis kreeg. Uit Nagasaki wordt gemeld, dat de eigendommen van het oudste in Japan gevestigde handelslichaam, de Nederlandsehe Handelmaatschappij, den eersten December 1880 in pu blieke veiling zijn verkocht. Onder den inventaris der goederen komt ook voor de oude Nederlandsehe vlaggestok, die gedurende vele ge slachten de driekleur op de voorma lige factorij te Desima heeft gedra gen. Wellicht herinnert men zich bij het lezen van dit bericht een dier indrukwekkende passages nit de leer boeken onzer jeugd, dat, »toen de Fransche overweldiger Nederland uit de rjj der natiën en van de kaart van Europa had weggeveegd, slechts in een uithoek van de wereld, op het eiland Desima in Japan, de Ne derlandsehe vlag bleef wapperen." »Sie transit gloria." De eigendom men, bestaande in het woonhuis en een groot steenen pakhuis, werden voor de som van 2200 dollars aan gekocht door het Roomsch-katholieke Zendelinggenootschap. Wie de ge lukkige eigenaar werd van den vlag gestok, wordt niet gemeld. Volgens hetzelfde bericht zou de Handel maatschappij voornemens zijn, ook haar filiaal-kantoor te Yokohamaop te heffen. Men meldt dat het stoomschip Brom, op reis van Soerabaia naar Grisie, totaal verongelukt is. Reeds zijn zeventig lijken aangedreven en begraven; verscheidene anderen zijn zeewaarts gedreven en niet terugge vonden. Een talrijke rooverbende trok onlangs het dorp Pelion in Tessalië binnen, ging naar de school, haalde al de kinderen er nit, en nam hen mede naar het gebergte. De ouders waagden het niet, zich tegen de ban dieten, die van top tot teen gewapend waren, te verzetten. Den volgenden dag zonden de roovers de kinderen, wier ouders als arm bekend staan, terug, maar de kinderen der rijken hielden zij bij zich en eischen een losgeld voor hen van f 215,000. Stoomvaart- Berichten Het stoomschip Prinsea Amaliayan Batavia naar Amsterdamarriveerde 28 Jan. te Napels eu zette de reis voort. Het stoomschip Prins Hendrik vertrok 29 Jan. van Amsterdam en arriveerde 30 Jan. te Southampton. 3e klasse le lijst. No. 7185 f 25000. No. 20676 f5000. No. 16490 f1500. Nos. 5131 en 9958 f 1000. Nos. 3675 en 11258 f400. Nos. 1523 en 14278 f200. Nos. 291, 1016, 4852, 5243, 12135, 17464en 18655 f 100. Hoorn, 27 Jan. 19 stapels Kaas, wegende 4252 kilogr. Hoogste prijs: kleine Gras f39. Alkmaar, 29 Jan. Aangevoerd 2 Paar den f 80 a 125. 3 Koeien f180 a 225. 14 nacht. Kalveren f3 a 18, 5 Schapen f 10 a 22, 39 magere Varkens f 14 a 18, 56 Biggen f 10 a 13. 3 Bokken en Geiten f 4 a 7, Boter f 0,90 a 1,05 per kop. Visscherij-Berichten. Op 31 Januari zijn alhier binnengekomen vier vischsloepen, als: Schipper P. Meulendijk met 2300 schelv., per 100 f 33.50; 15 kabelj. per st. f 1. 36 m. rog I ben vleet toe. Schipper D. van Eek met 4300 schelv., per 100 f28.50, 25 kabelj. per st. fl. en 9 punt rog toe. Schipper Jb.Verlioeven met 2300 schelf., per 100 f 31.6 kabelj. per st. f 1. 9 punt rog en 1 ben vleet toe. Schipper M. Noordzij met 360 levende kabelj., per st. f3.45, 65 lengen, 11 heil botten, 3100 schelvisschen, 500 doode kab. 24 lengen, per st. fl.70 tot fl.45. Burgerlijke Stand Helder. Van 28 Januari tot 1 Februari. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLEN: A. Volmuller, geb. Hoo- gerduin Z. M. v. d. Sluijs, geb. Fransen 2 Z. C. Jansen geb. Roosloot D. C, W. J. v. d. Berg, geb. v. d. Waarde D. M. C. Sohouten. geb. Schmsdde» D. J. R. Clous, geb. Koster Z. A. Gillese, geb. v. Loij Z. A. Jj. Hintertiir, geb. v. Toa- aingen Z. H.TDekker, geb. Konijn D. C. Brouwer, geb, Fornier D. M. ie Pagter, geb. Donker Z, OVERLEDEN C. Touw 3 w. J. Boon 3 j. H. Meeuwenoort, geb. Jansen 71 j. P. Beukers 43 j. 2 levenloos aangegeven. Afloop der Openbare Verkooping v.n HUIZEN en ERVEN, op 31 Jan. 11., in bet lokaal Musis Sacrum, te Helder, ton overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN. Een Huis en Erf aan het Aakerpark te Helder, opgehouden. Een Huis en Erf in de 2de Vroonstraat te Helder, kooper de heer C. Mulders, voor f 880. Een Huis en Erf in de Wachtstraat te Helder, zoomede de Opstal van een Huis, benevens het Vruchtgebruik van den grond, staande als voren, kooper de hr. C. Mulders, voor f 300. Vervolg der Berichten. Maandagavond hielden beide commissiën, die alhier gelden hebben verzameld tot ondersteuning van be hoeftige plaatsgenooten een vergade ring in 't hotel »De Toelast." Uit die commissiën, nu tot een en kele vereenigd, werd een bestuur ge kozen, bestaande uit de heeren: S. van Gijn, president; L. Klein en W. Govers, secretarissen en T. C. Govers, penningmeester. De commissie, die hare inzameling aan de Binnenhaven had gedaan, beschikte over een be drag van f 488.56 en die van 't overige deel der gemeente over f 388.02, zijnde een totaal van f876.58. Op de vergadering werd 't besluit genomen met algemeene stemmen, dat de leden der commissiën van iedere leverantie, zouden uitgesloten blijven, waarvan zij, die daarvoor in de termen konden vallen, de ijverig ste voorstanders waren. Behalve over de genoemde contanten, kon 't be stuur ook nog beschikken over le vensmiddelen, brandstoffen en klee- dingstukkeh. Door armverzorgers bij gestaan, zal men Woensdagavond, aan de hoofden van huisgezinnen, die zich daarvoor aanmelden, bons uit- deelen, ter .waarde van f 1 en van 50 cents, waarvoor de begiftigde per soon levensmiddelen kan krijgen bij eukele winkeliers, die volgens onder ling goedvinden der leden zijn aan gewezen. Uit een voordracht, opge maakt door een tot dit doel aange wezen commissie, zijn veertien win keliers gekozen. Op de vergadering heerschte een flinke geest, waardoor 't aan 't be stuur mogelijk werd gemaakt de gansch niet gemakkelijke taak, waar aan men zijne krachten wijdde, tot een goed einde te brengen. We kunnen een woord van hulde niet onthouden aan de mannen, die hnn geld en tijd ten beste hadden ten behoeve van hen, die in dezen stren gen winter hulp en ondersteuning noodig hebben. De algemeene collecte voor den Watersnood, in deze gemeente ge houden, heeft opgebracht de som van f826.77. Onder die giften wordt afzonderlijk vermeld f 15, gecollec teerd op een bruiloft; f5 van dt Christelijke Meisjes-Vereeniging Ly- dia"; f 12 van W. te A. en twee kinderenen door tussehenkomst van den heer Dievenbach van catechi santen f3.30. Het bedrag der col lecte wordt bij de Algemeene Com missie voor den Watersnood inge zonden. Intnsschen blijft de Plaat selijke Commissie zich belasten voor het ontvangen van giften, die men alsnog voor dit doel zou willen af zonderen. Als een zeldzaam bewijs van ambitie in 't schaatsenrijden, zagen we de vorigen week op 't N. H. Kanaal iemand zich aan dat ver maak overgeven met een parapluie boven 't hoofd, om zich voor den regen te beveiligen. In de vorige week werd er op 't op eiland Wieriugen een soiree littéraire gehouden, in 't lokaal van den heer Tijsen, aan den Oever. Na de boeiende voordracht, gehouden door Ds. Hage, werden onderhoudende bijdragen geleverd door de heeren R. Wgn en Harteveld, alsmede door Mevr. Hage. De opkomst was bevredigend en na aftrek der onvermijdelijkste on kosten kon men nog een bedrag van f34.50aan de Watersnood-commissie overmaken. Een geanimeerd bal be sloot den avond. De Nederlandsehe vice-consul te Margateheeft in een nader schrijven het treurig bericht van het vergaan der vischsloep Vrouw Clasina" be vestigd. De geheele bemanning is omgekomen met uitzondering van matroos Meulenmeester, die naar Arnemuiden, zijn woonplaats, terug zal keeren. Aan de Noordbrabanter wordt verzekerd, dat er Vrijdagnacht een poging aangewend is tot doorsteking der ringkade aan den Heidjjk onder Nieuwkuyk. Die poging, waarschijn lijk door misnoegde afgedankte pol derwerkers aangewend, werd door de waeht gelukkig verijdeld. Men heeft vruchteloos getracht de daders te pakken. Streng toezicht word gehou den. Omtrent de aanleiding tot den on willigen manslag, waarvoor de knecht van den drogist Cléban te Amsterdam zal 'terechtstaan, blijkt dat de vergissing tusschen de flesch, waarin vitriool, en die, waarin de zoogenaamde wonderolie was, welke voor het zieke kind begeerd werd, zeer begrijpelijk is. Beide flesschen stonden naast elkander op een plank in de apotheek. De flesch met vi triool was niet van een etiket, die met wonderolie wel van een etiket voorzien. Ongelukkig was dit eti ket door het veelvuldig uitschenken zóó bemorst, dat het onleesbaar en zoo goed als onzichtbaar geworden was. Vandaar de vergissing. Met opzet had men niet beide flesschen van etiketten voorzien, om vergissing te voorkomen. Een tweejarig kind, te Assen, heeft een horlogeketting ingeslikt. De ouders verkeeren in groote on gerustheid, doch aanvankelijk ver- toonen zich bg het kind geen ern stige verschijnselen. Tot een jaar celstraf werd Za terdag door het Hof te 's-Hage met bekrachtiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg in hoeger beroep veroordeeld, zekere J. v. A., stoker en olieman op de stoomboot »Elisabeth," ter zake dat hij in de maand September jl., tijdens hij op genoemde stoomboot van de Ned. Stoombootmaatschappij Zeeland in dienst was, uit een niet gesloten koffer, toebehoorende aan mevrouw K, uit Utrecht, die zich naar Londen begaf en te Vlissingen op de boot passage had genomen, heeft wegge nomen een doos met diamanten en gouden sieraden, ter waarde van on geveer f 2000. Sedert twee jaren is de bevol king der aarde met 17 millioen be woners toegenomen. Volgens sta tistieke opgave van Behna en Wagner bedroeg zij in 1880 1,455,923,500 bewoners, als volgt verdeeld: Euro- 315,929,000, Azië 834,707,000, Afrika 205,679,000 en Amerika 95,495,500 inwoners. Ondertrouwd JOHANNES HOUTKOOP, Timmerman v. c. bij de K. N. M., £n GRIETJE REMMETS. Huisdninen, 28 Januari 1881. Algemeene kennisgeving. Getrouwd CORNELIS DOGGER, van den Helder en WILMINA COORN, van Groningen. Amsterdam, 2 Februari 1881. Algemeene kennisgeving. Ontijdig bevallen van een dooden" Zoon G. L. de BRUIN—van Gisteren. Hotel den Burg, 31 Jan '81. Algemeene Kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter: C. FORMER, geliefde Eehtgenoote van G. BROUWER. Helder, 29 Januari 1881. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon: CLARA COHEN, geb. van Dam. Rotterdam, 28 Januari 1881. Jacobu9straat 115. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen dhpittpp E. VAN TWISK, geb. Bomhoff. Helder, 1 Februari 1881. Bevallen van eene Dochter C. ROOSLOOT, geliefde Eehtgenoote van M. JANSSEN. Helder, 30 Januari 1881. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: A. VOLMULLER, geb. Hoogerduijn. Helder, 29 Januari 1881. Heden overleed ons jongste Doch tertje SARA JOHANNAin den jeugdigen leeftijd van zes maanden. Jb. BREEBAART. D. BREEBAART—SevenhuizÊn. Hoorn, 30 Januari 1881. Zondag 30 Januari, trof mij een zware slag, door het afster ven van mijn dierbaren Echtge noot CORNELIS NUCHTER, in den ouderdom van 44 jaar, na'voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, na een smartelijk doch geduldig lijden van 14 weken; doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Namens Moeder, Broeder, Zuster en verdere Familie: Wed. C. NUCHTER, geb. Wegman. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden trof mg en mijne 7 kinderen, den gevoeligsten slag des levens, door het afsterven van mijn geliefden Echtgenoot P. BEUKERS, in den ouderdom van 43 jaar en 6 maanden, in leven Hofmeester bij de Koninklijke Nederlandsehe Marine. Helder, 30 Januari 1881. Wed. P. BEUKERS- Buddingh. Algemeene kennisgeving. Den 28en Januari jl., overleed te Hoogmade, na een kortstondige ziekte, en voorzien van de H. Sacramenten der stervenden, onze irjnig geliefde Moeder en Behuwd- Moeder G. H. MABÉ, weduwe van Jb. Berkhout, in den ouder dom vau 71 jaren. Hoogmade, 1 Februari 1881. Uit aller naam, G. C. BERKHOUT. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2