ENGERS EN ZEEHANDELAAR DE CONCURRENT, HANDSCHOENEN, TAN GIJN G°. PORTRETTEN, Baron ti Schrtrnpr. 13 Woensdag bij droog weder van één tot vyf uur OPRUIMING van RESTANTEN in de Tijdgeest. Onderófficiers-Vereeniging Vaderland en Oranje. Voorstelilng op zondag 13 februari i88i, Café Jet Wapen m Amslerflaffl." GROVE HEKTJALK, Het onderstaande diene ter uwer informatie. prima kwaliteit. PIGEAUD, W. J. VAN ZMLEN'S Gedurende deze week nog uitstalling eener partij JAPONSTOFFEN, tot veel verminderde prijzen. LOKAAL TIVOLI. des avonds ten 8 uur, waarvan de opbrengst zal strekken teil voordeele der noodlijdenden door den Watersnood. DE BOODSCHAPPERinOEVESTEIN II 1570, Geschiedkundig Drama in 5 Bedrijven, door H. Kroon Dzn. Entree voor een Heer met of zonder Dame f 0.99. Elke Dame meer f 0.50. 5#^ Plaatsen zijn te bespreken a fO.10 en kaartjes te bekomen aan het lokaal T i v o 1 i. Jl 0 Deze zijn verkrijgbaar voor minder prijzen dan tot nu toe bekend, Specie is ook afzonderlijk te bekomen, ter wijl de toestel bij ons te zien en te beproeven is. Berkhout &Co, ZUIDSTRAAT. Te koop Adres Berkhont Co. Bij RICHTER, Achtergraehtwestzijde, naast de Lood gieters werkplaats van KORF, worden de hoogste prijzen besteed voor: Koper, Lood, Touw, Zeildoek, Klee deren en Haisraad en wat verder tot het vak behoort. Stelgersteeg. IEDEREN AVOND DANSMUZIEK. en Haaiiolen Uit de Lichters te ontvangen, tegen uiterst billijken prijs. Uit de hand te koop: een goed onderhouden groot 118 Ton, met compleeten INVENTARIS. Te bevragen bij Berkhont Co. Zeer nette worden tegen billijke prgzen vervaardigd aan de Snelpers- Drukkerij van C. DE BOER Jr., Spoorstraat. Weststraat L 87. Weststraat L 88. Magazijn in Pnrcelein-, Glas- en Aardewerk, voor huishoudelijk gebruik en luxe, Groote sorteerlng Wijn-, Madera-, Lite-, Groo- en FaasÉ-Clazan EN KAEAPPBU". "r| f Y TX^TTM concurrentie is niet alleen geoorloofd, maar Pb iii l.iltl J\i*j komt belanghebbenden steeds ten goede Niet echter, bet laakbaar verdacht maken van mede-commissionairs, ter wijl men zelve onder den wederrechtelijken naam van »M i 1 i t i e-M a a t- 8 c b a p p ij" het oningewijde publiek in d9n waan tracht te brengen, dat znlk een nietsbeteekenend lichaam, door dien verdichten naam eenigen waarborg zonde opleveren. Wat is ook een Maatschappij" onder waarborgkapitaal? zonder Ko ninklijke goedkeuring zonder toezicht van commissarissen Met één enkel verantwoordelijk persoon, die zich den weidschen titel van Hoofddirecteur" toeeigent? Verdient ze den naam van solied, door het aanstellen van loontrek kende niet verantwoordelijke dienaren, en omdat ze die lieden met den Directeurstitel bestempelt Het antwoord op bovenstaande en zooveel meer, ligt voor ieder na denkende voor de hand. Wij wensehen echter niet te insinueeren, latende zulks gaarne aan hen over, die door dergelijke verachtelijke wijze van reclame, clientèle moeten zoeken D© Firma te ASSEN en HOORN, bewijst liever aan ieder belanghebbende hare eigen soliditeit en durft vrijmoedig hare talrijke deelnemers van zoovele jaren herwaarts, toeroepen „verklaart u langs dezen s. v. p. opentlijk", indien wij ooit in onze verplichtingen, hoe ook genaamd, tekort schoten In Noord-Holland zijn verreweg de meeste contracten door ons voor de a. 8. lichting reeds gesloten; (waarvan zich ieder belanghebbende kan overtuigen.) De reden van dit groote succes is toe te schrijven aan onze alom bekende prompte wijze van bedienen. Het steeds, naar eisch der wet, van den dienst vrijwaren der opvol gende broeders. Het uiterst gemakkelijke der wijze van betalen, zelfs bij jaarlijksche termijnen- Het nimmer vorderen van vooruitbetaling. Het bjj uitnemendheid gemakkelijk maken aan onze deelnemers; en bovendien zijn onze prjjzen altijd ver beneden iedere concurrentie; ter wij ook steeds voor degelijke plaatsvervangers zorgen, waardoor belang hebbenden goed gewaarborgd worden. De Heeren Jhr. Mr. A. W. VAN HOLTHE TOT ECHTEN, Notaris Mr. H. VAN LIER, Notaris. E. A. SMIDT, R- - A. MENNEGA, J Kas8ier8- Allen wonende te Assen, geven gaarne nadere informatiën onzer soliditeit, terwijl ons ook in Amsterdam de beste referentiën ten dienste staan. Op aanvragen geven wij voorwaarden en prijs op, terwijl oudergetee- kende, steeds tot nadere bespreking te ontbieden is en alsdan tevens so- liditeitsbewijzen etc. zal overleggenterwijl hij tevens bij elke loting voor bovenstaande aangelegenheden te spreken is. Onder aanbeveling Hoogachtend, J A. ïZEEHAKTDEÏLiAAR Sr, Gepensioneerd A. O. Kwartiermeester O. I. Leger, Hoorn, Groote Oost. Ontvangen: een groote keuze in Zwarte, Ge kleurde, Witte Glacé en Castoren 1 K4i\AALWEG. Door uitbreiding der zaak is bij den ondergeteekende gedarende het gebeole jaar te verkrijgeu K.alfsvleescH, üalfsscliij f Prieando's, Carbonade, ïialfslapj es, enz., alles prima kwaliteit en tegen concnrreerende prijzen. A. BLEE3T, WAGENSTRAAT O 342. Zeer goed gelijkende en bewerkte SALON-enCABINET- van andere Portretten worden met zorg vervaardigd door Photographe, Hoofdgracht, hoek Lonisestraat. Het Atelier is dagelijks geopend. Compleets Dichtwerken. De Volksuitgaaf dezer zeer nette editie is nu compleet. De pri)9 fl.75 ingenaaid, is thaus zoo laag, dat deze luimige verzen zoo geschikt voor voordracht, nu in ieders bezit kunnen komen. Mede zijn ze gebonden tegen weinige verhooging verkrijgbaar. Nimmer werdt »van Zeggelen" zoo goedkoop aangeboden. BERKHOUT Co., Boekhandelaren. FEUILLETON. Uit de crimineeie rechtspleging. 12. Vertaling van Gekrit J. Anderen niet P Misschien komt de tijd nog eens dat je 't ook van anderen zult moeten hooren." „Je dreigt me alweer?"- „Neenmaar je hebt me te veel in je kaarten laten kijken, dat datje kunt terug treden. Ik wil je intusschen niet dwingen. Denk er over na en zeg me morgen je besluit." Bij deze woorden verwijderde zich de spreker, die Winter door een opening als den professor herkende. Wat Winter had gehoord vervulde hem met ernstige bezorgd heid, temeer, daar hij 't eigenlijke plan der booswichten niet wist. Thans haastte hij zich om naar 't concert te gaan, waar hij 't plan des barons zou trachten uit te vorschen. Hij verliet met spoed 't huis en was nog voor den baron in den tuin, waar 't geluk hem een plaats nevens Wanda bezorgde, hetgeen hem iu staat stelde op lettend te zien en te hooren. Zijue op merkzaamheid leidde echter tot niets. Daar Wanda 't begonneu gesprek ijverig voort zette, had de baron geen gelegenheid er een woord tusschsn te voegen, en toen men zou vertrekken, bleef zij en hare moeder zoo dicht nevens den schoorsteenveger, dat de baron genoodzaakt was zich bij den kommissaris Hagen te voegen en een an- 1 dere kans af te wachten. De weg ging door 't buiten de stad gelegen plantsoen en werd op dit oogenblik door talrijke wandelaars betreden, 't Gezelschap was nog niet ver gekomeu, toen twee mannen, be- lcofd buigend, op den baron toetraden, 't Waren de professor en zijn bediende, die door von Saninen aanstonds aan de dames werden voorgesteld. Hij bemerkte den vragenden blik niet, waarmede Hagen zijn inferieur aanzag, dien hij onverwachts in zulk een vreemde betrekking aantrof en ook niet den oogwenk, waarmede die blik werd beantwoord. Wanda verzocht den professor zich bij 't gezelschap aan te sluiten, was weldra met hem in gesprek en toen hij zijn plan mededeelde om bij 't opstijgen eenige passagiers mede te te nemenklapte ze van blijdschap iu de handen. „Mama ik wil van deze gelegenheid ge bruik maken om ons stadje iu vogelper- spektief te beschouwen." „Kind, waar denk je aan! Zulke waag stukken zal ik nimmer toestaan." „Waagstukken P Ik geloof niet dat 't gevaarlijk is. Hoeveel malen is u reeds opgestegen, professor?" „Wel veertik of vijftik maal, made- moiselle." „En nooit verongelukt?" „Nooit. Bij behoorlijke voorziktikheid en de noodike kennis kan ik steeds een ke- lukkike reis guarandeeren. „Hoort u wel, mama? Uwe vrees is dus ongegrond. Wilt u de goedheid heb ben, professor, de eerste plaats voor me open te houden P" „We zullen daar later eens over spre ken, kind. Zoo iets mag men wel tweemaal overleggen." „Ook ik verzoek je, van dat plan af te zien," zeide Saumen. „Je kent 't gevaar niet en ik ben van oordeel, dat men zulke zaken aan mannen behoort over te laten." Zijne woorden schenen vol bezorgdheid; maar de minachtende toon, wavrop hij zijn' volzin eindigde, was juist geschikt om Wanda in haar voornemen te doen volhouden. Toen 't meisje hem met minachting aan keek, speelde een lachje van'voldoening over zijne smalle, saamgeknepen lippen. „Ik zal je bewijzen dat die beschouwing verouderd en zonder grond is," merkte ze scherp aan. Bij dien woordenstrijd was de bediende des professors, op een wenk van Hagen, achtergebleven, en werd door hem in 't verhoor genomen. „U ging op reis, mijnheer Winter, om redenen van gezondheid!" „Dat is zoo. U kunt 't me echter niet kwalijk nemen, dat 't toeval me op reis tot een half en half ambtelijke opmerk zaamheid noopt." „Verklaar me dat toeval wat nader." „Ik ontmoette den professor en dacht, dat ik van hem inlichtingen zou kunnen krijgen omtrent den misdadiger, jaren ge leden te vergoefs gezocht hebben. Ik trad daarom bij hem in dienst en zal ons kort- sttndig samenzijn aan dat doel dienstbaar trachten te maken." „Wat bedoelt u eigenlijk?" „Den geheimzinnigen moord in „de gou den Leeuw." Ab, u is nog niet genezen, van uwe fantastische denkbeelden destijds omtrent dat geval „Neenintegendeel ben ik van oordeel, dat die denkbeelden me tot mijn doel zul len leiden." „Dan feliciteer ik u reeds vooraf," zeide Hagen op een toon waarin twijfel en vij andige gezindheid tevens op te merken waren. En toen zijn ondergeschikte met een veelbeduidenden glimlach Heef luiste ren, vervolgde hij: „Mag ik vragen in welke betrekking de professor tot dat geval staat P" „Die vraag is zeker geoorlofd, mijnheer de kommissaris, maar het antwoord zal later volgen-" „U vergeet dat een chef die vraag aan een ondergeschikte doet." „Vergeetachtigheid is geen karaktertrek van me. 't Zou me dus verwonderen, wan neer ik vergeten had dat ik thanB verlof heb en er dus geen sprake kan zijn van een ondervraging ambtshalve." „U wilt daarmede zeggen, mijnheer Win ter, dat u me verlangde rapport wei- gertP" „Voorzeker. Er zijn gevallen, waarin men zelfs tegenover een chef de zaken moet geheimhouden en ik vermeen in zulk ge val te verkeeren. Overigens heb ik geen tijd meer, daar de professor op me wacht, zooals u ziet," „Waar woont u?" „Bij mijn' patroon, natuurlijk; adieu!" „Ik moet u nog wat zeggon. Stijgt u mede opP" „Ik geloof 't niet. 't Omhoogstijgen wordt me raoeielijk gemaakt." 't Gezelschap was blijven staan om af scheid te nemen. Toen beide achterblijvers naderbij ge komen waren, bemerkte de politiebeambte Winter, dat zijn broeder met bijzondere aandacht den wandelstok des barons be schouwde. Hij bekeek dat voorwerp nu ook oplettend en bemerkte dut de stok van ijzer was en wegens zijn vorm van onderen geschikt als boorijzer kon dienen. Na als bij ongeluk tegen den stok geschopt te hebben, zoodat deze den baron ontviel, bukte hij zich, raapte hem op en bood hem roet een beleefde verontschuldiging den eigenaar aan. Hoe kort Winter zijne waar neming ook had kunnen doen, 't was ge noeg om zijn vermoeden te bevestigen. „Ik herhaal nogmaals mijn verzoek, heer professor." zeide de barones, wil er niet te vast op rekenen, dat mijne dochter met u opstijgt. We zullen u daarover wel nader bericht zenden. En u, heer Winter, ver zoek ik ons nog eenige oogenblik ken gezel schap te houden, daar ik onze kennisgeving gaarne wil voortzetten. Vaartwel mijne heeren Verheugd over deze uitnoodiging, trad Winter met de dames 't huis binnen en zat eenige oogenblikhen later in 't woon vertrek. „Ik zie me genoodzaakt, mijn beste heer Winter," begon de barones, u een ernstige strafpredikatie te houden." „En ik vind dat mama volkomen gelijk heeft." „Ons gesprek heeft een ongelukkig begin voor me. Welke groote zonde heb ik be dreven, dat de dames reden raeenen te hebben boos op me te zijnP" „Die den lezer zijne ganscbe ziel aan biedt, mag voor hem zijn persoon niet ver bergen. Ik heb geen sohik meer in gezel schappen en zocht daarom mijn eenig ge not in mijne boeken. De schrijvers daar van zijn mijne vrienden, met wie ik me onderhoud, en vrienden moeten elkander onbedekt tegemoet komen. Thans kent u de reden van mijn boosheid." „Mijne verdediging zal me niet veel moeite kosten, daar ik den lezers steeds oprechtheid en waarheidsliefde voorhoud. Ik bid u, maak toch onderscheid tusschen den schrijver en den man." %,Neen wij, vrouwen, willen niet alleen lezen, maar ook zien, omdat ons hart ons dringt onze erkentenis te toonen. We in teresseeren ons zelfs tot in de kleinste bijzonderheden, als 't den man betreft, met wien we één zijn in denken en gevoelen, en wanneer dearbij neg bloedverwantschap komt, zooals tusschen de familiën von Chiowocki ea Winter 't geval is; dan is onbekendheid dubbel lakenswawrd." „Bloedverwantschap vraagde Winter, ten hoogste verrast. Ook Wanda keek hare moeder vragend aan. „Zekerlijk. Eu ik sta u beiden toe, elk ander als neef en nicht te omhelzen." „Maar, genadige vrouw!" „Mama „Ik zie wel, dat ik me nader moet verklaren. Uw vader was schoorsteenveger in Leipzig?" „Ja." „En heette Erans Winter?" „Ja." „Had hij ni«t een halfzuster, met welke hij niet in goede verstandshouding leefde, zoodat beiden zich niet om elkander be kommerden „Zoo is 't. Mijn vader had meermalen eigenaardige denkbeelden en kou dikwijls hard zijn. Mijn grootvader had zich voor de tweede maal in den eeht begeven eu wel tegen den zin van mijn vader, die per soonlijk iets tegen zijne stiefmoeder had. Zijne stiefmoeder had oen eenige dochter, welke van hare vroegste jeugd in een adel lijk gezin was opgevoed en deze beviel 't in 't eenvoudige huis van den schoorsteen veger niet, hoewel mijn vader haar mei broederlijke genegenheid behandelde. Later hoorden we weinig van haar, daar hare moeder ons de van haar gekomen brieven niet voorlas. Bij den dood van hare moe der kwam ze voor 't laatst naar Leipzig, en verder heeft men niets meer van haar vernomen." Wordt vervolgd. Snelpersdrukker^ van O. DE BOER Jr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 4