st- «h Mini, TIMMERLIEDEN. VOOR125 GULDEN c. Markt-Berichten, Advertentiën. een inap DIENSTMEISJE, Metselaars De drie Russische studenten die Dinsdag te Parijs gearresteerd, wer den omdat zij in verbinding stonden mot de nihilisten en in het geheim O rsini bommen vervaardigden, zijn geheel vreemd aan de nihilistische woelingen en hebben hunne aanhou ding te danken aan een vreesachtige hospita. Dit mensch wist dat hare bewoners uit Rusland kwamen en proeven deden en daar zij wel eens iets van bommenvervaardiging had ge hoord, was zij bevreesd dat haar huis nog eens op eon goeden dag in de lucht zou vliegen en had daarom de politie gewaarschuwd. Deze dacht een goede vangst te doen en nam de jongelieden dadelijk in arrest, maar uit het onderzoek bleek dat de gevangenen geheel onschuldige proeven deden. Zij werden ontslagen, terwijl de hospita de verzekering kreeg dat zij onbezorgd haar hoofd kon nederleggen en niet bevreesd behoefde te zijn voor ontploffing van nitroglycerine. Een lilliputsch paartje is onlangs te Weenen verloofd, n.1. de Heer Hendrik Wolge, die 28 duim lang en 19 pond zwaar is en mejuffrouw Louise, een jonge dame van 29 duim, die 20 pond weegt. Hij is 31, en zij 23 jaren oud. De twee dwergen zijn aan het Hof voorgesteld, waar zij rijke geschenken ontvingen. In de omstreken van Availles in Frankrijk heeft een wolf vijftien personen gebeten, vóór het mogelijk was het dier af te maken. Volgens verklaringen van den veearts was het dier reeds vijf dagen dol, wat den schrik en de ontsteltenis onder de bevolking niet weinig vermeerderde. Drie van de gebetene personen zijn dan ook reeds onder hevig ljjden bezweken, terwij Ivoor vijf geen hoop meer is op herstel. De vrees is niet gering; niimand waagt zich buiten zijne woning zonder met een hooivork of ander voorwerp gewapend te zijn, daar er zooals sommige personen beweren, nog ver scheidene andere wolven zijn gezien. De lichtgevende of phosphori- ceerende verf vindt reeds allerlei toepassingen. Zoo liet Spotiswoode, de president van de Engelsche Royal Society, het plafond van zijn bureau er mede beschilderen tot proef, en met verrassend resultaat. Bij nacht wordt de kamer als door een zachte maneschijn verlicht, ja zelfs na eenige minuten in die kamer te hebben doorgebracht, kan men duidelyk de wijzers van een horloge onder scheiden. Merkwaardig is ook de eigenschap, dat 't phosphoreceeren van die verf in hooge mate wordt versterkt door verwarming. Een bus van zink of tin, uitwendig met die verf bestreken en gevuld met warm water, schijnt zoo sterk van zich af, dat men er gebruik van kan maken als van een lantaarn. Ieder begrijpt, dat op duizende manieren deze lichtgevende verf kan toegepast worden. De krjjgsraad te Tours heeft den kapitein Lanaud van het 20e regt. artillerie, in garnizoen te Po- litier, tot vijf jaar gevangenisstraf en ontzetting uit den dienst veroordeeld, wegens ontvreemding van een som van ongeveer 30000 francs uit de regimentskas en vervalsching der re gisters. Volgens berichten uit New-York zou de kassier der maatschappij van het Le8seps-Panamakanaal verdwenen zijn met een som van 30,000,000 fr. in goud. Hij zou vertrokken zijn met een sleeper, die hem aan boord van een stoomboot bracht. De maatschappij zoekt de verdwijning zooveel mogelijk geheim te houdenmen zegt dat de kassier verdronken is. Een latere tijding meldt insgelijks de verdwjjning van een ander bediende, met ongeveer 800 p. st. De stad Pulsk in Rusland is in de vorige week bgna geheel door brand vernield. Van de 18000 inwo ners is het meerendeel van alles be roofd. Zjj vertoeven onder den bloo- ten hemel en hebben bijna aan alles gebrek. Als oorzaak dat de branden die in Rusland voorkomen, steeds zulk een uitgebreidheid verkrijgen, wordt de lichte bouw der huizen opgegeven en het meerendeel dier huizen brandt dan ook om de twintig jaren af. „HET ROODE KRUIS" IN DUITSCHLAND. Een hoogst belangrijk overzicht der werk zaamheden van de Duitsche vrouwen-ver- eeniging „het Roode Kruis" geeft ons het handboek van genoemde vereeniging. In 't eerste deel vindt men een historischeu terugblik op de werkzaamheid der vereeniging tot nu toe; het vierde deel behandelt de practische werkzaamheid. Dit laatste deel is vooral zeer belangrijk. De grootste vereeniging is de Pruisische „Vaterlandische Yerein," die 13 jaren gele den opgericht werd en in den oorlog vnn 18701871 vele diensten verrichtte. Toen steeg het getal der leden van 1353, bij de 364 onderafdeelingen der „Berliuer Haupt- verein" tot 36,740; het aantal gelden be droeg f 1.080,000 en dat der bij een gezamel de goederen meer dan 2 millioen gulden. Door die afdeelingen dier vereeniging wer den 50 hospitalen opgericht en in 273 an dere gasthuizen de verpleging der gewon den en zieken overgenomen. Gedurende d^h vrede hield de vereeni ging zich bezig met onder dak brengen van havelooze kinderen, deels in gestich ten deels bij families. Aan het einde vau het jaar 1879 telde de vereeniging 493 af deelingen en 50,000 leden. De vrouwen verenigingen onderhouden op het oogen- blik 14 scholen voor ziekenverpleegsters, 67 hospitalen en op 72 poBten 306 deels wereldlijke, deels geestelijke ziekenverpleeg sters, 26 instellingen voor weeskinderen, 90 kinderbewaarscholen en toevluchtsoorden, 18 verbeterings en opvoedingsinrichtingen voor kinderen en 33 naai-, iudustrie- en Zondagsscholen. Heldersche Moppen. YOOR DE RECHTBANK. Een boer beschuldigt zijn buurman hem een zakdoek te hebben ontstolen. De be wijzen zijn moeielijk te vinden en de pre sident verzoekt den aanklager zijn beschul diging te staven. „Wat!" roept de ander „het is dezelfde doek, de ruiten, de kleur, de bloemen, alles hetzelfde." „Dat is geen bewijs," herneemt de voor zitter, een dergelijken doek uit de zak ha lende; „hier heb ik er juist zoo een." „Dat is geen4wonder,"herneemt de boer, „er zijn er mij ook twee ontstolen o EEN NIEUWE MANIER OM IEMAND TE ERGEREN. Een daglooner, die 's middags slechts droge aardappelen gegeten had, ging na dit schraal diner vlijtig met een lucifer in zijn mond voor het raam staan. Waarom doet* ge datP vroeg zijn vrouw. Wel, was het antwoord, dat doe ik om mijn buurman te ergeren, want die denkt, nu ik met een lucifer in mijn mond bezig ben, natuurlijk dat ik vleesch gegeten heb. o Een heer, wiens einde naderde, smeekte zijn jeugdige echtgenoote na zijn dood zekeren officier, met wien hij dagelijks twist had gehad, niet te huwen. „Maak je. daaromtrent maar niet ongerust, lieve man," antwoordde de dame, „want ik heb reeds sedert lang mijn woord aan een ander gegeven. o EDELMOEDIGHEID. Een jonge dame zeide tot een bejaard heer, dat zij zijn landgoed zoo praehtig vond. „Neem het, mejuffrouw," antwoordde hij en gij zult twee derden van mij bezitten, want mijn hart hebt gij reeds en mijn geheel wezen bestaat slechts uit mijn hart, mijn persaou en mijn „O", hernam de schoone, „dan zou het van mij toch zeer onredelijk zijn u van alles te berooven, behoudt dus uw persoon SYMBOOL EN WERKELIJKHEID. „Wat beteekent het toch, tante om der wille van de smeer likt de kat de kande- leer „Dat wil zeggen, Willem! dat er men- schen zijn die soms net doen of ze iemand heel aardig vinden, alleen maar om wat van heat gedaan te krijgen!" Willem: (verontwaardigd) „He! hoe valsch(Wat later, in zichzelf)Strak jes toch eens probeeren of hij het lust!" Stoomvaart-Berichten. Het stoomschip Koning der Nederlanden, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Port Said 2 Juni en vertrok denzelfden dag. Het stoomschip Conrad vertrok Zaterdag van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Celebes kwam 5 Juni te IJmuiden binnen. Het stoomschip Prins van Oranje is 4 Juni te Batavia aangekomen. Het stoomschip Madura is 4 dezer van Ba tavia vertrokken via Padang naar Amster dam. Hoorn. 4 Juni. Tarwe f9 a 10,50. Gerst f 5,50 a 6,25; Haver f 4 a 4,75, Grouwe erwten f 17,50, Bruine boonen f 12 a 14, 16 Paarden f 16 a 200. 125 Koeien f 1 50 a 200, 450 Schapen f 22 a 31. 270 Lammeren f 8 a 16, 25 Kalveren f 7 a 20, 45 Varkens f 18 a 26. 6 Zeu gen f 30 a 60, 290 Biggen f6a 11, 8900 Kipeieren f 3 a 3,25, 3200 Eendeieren f 3,70 per 100. 1857 Kop boter, p. kg. 75 a 85 ct. Mosterdzaad f 20, Karweizaad f 14,50. Allmaab, 3 Juni. Kaas aangevoerd 416 stapels, wegende 8843 kg. prijzenkleine Gras Kaas 33. dito Hooi f 36, commissie Gras f 32, dito Hooi f 34. middelbare Gras f 36, dito Hooi f 36. Burgerlijke Stand Helder. Van 3 tot 7 Juni. ONDERTROUWD C. v. Wolveren, tor- pedist, en P. Bruin. W. Lippe, stoker, en H. G. v. d. Miesen. GEHUWD: Geene. BEVALLENA. Stijger, geb. Meijsser Z. T. Zwaag, geb. Krabman D. C. Polak, geb, Schrijver Z. C. A. Berkhout, geb. Beets Z. OVERLEDEN T. M. A. Moorman 9 m. C' Senhauser 5 m. T. Visser 59 j. Een levenloos aangegeven. Vervolg' der Berichten In Musis Sacrum werd jl. Zondag een vergadering gehouden door de leden van het Artillerie Vrij korps. Door den Secretaris werd het jaarverslag over 1880 uitgebracht. Daaruit bleek o. a. dat bij de schiet oefening, in den loop van den zomer in 't fort Admiraal Dirks gehouden, werden gelost: op 100 passen 91 schoten, waarvan 84 treffers; op 150 passen, 79 schoten, waarvan 67 treffersop 200 passen 430 schoten, waarvan 380 treffers. De werken aan 't genoemde fort hadden de oe feningen in aantal doen verminderen en ten slotte geheel doen ophouden. De aftredende leden van het bestuur werden herkozen; ter vervanging van den heer P. J. Lnpgens werd gekozen de heer H. A. Stadermann. De vergadering werd besloten met een huishoudelijken schietwedstrijd, waarin de prijzen werden behaald door de heeren Aberson, Stadermann en Zur Mühlen. Ondeschild, 6 Juni. Voor 'nze visschers was de ansjo visvangst, in de afgeloopen week over het geheel niet voordeelig. Men ving van 4000 42000 stuks per span. De gemiddelde prijs was f8 per duizend. Men schrjjft ons uit Weesp: Woensdagavond kreeg een arbeider aan 't spoorwegstation alhier last een boodschap over te brengen aan den opzichter van den krnitmolen te Muiden. Een klerk, D. genaamd, ge voelde lust den man te vergezellen, die in een schuitje de Vecht wilde afzakken, 't Zomerweder lokte wel tot een roeitochtje uit. In een paar herbergen moeten beide personen iets gebruikt hebben. Een voorbijganger meende twistende stemmen op het water te hooren, maar kon door de duisternis niet zien wat er voorviel. Den volgenden morgen werd 't schuitje onbeheerd gevonden en ook de pet van een der beide personen. In on gerustheid informeerde men, maar niemand kon eenig naricht geven, Een paar dagen later haalde men de lijken op van de vermiste personen. D. was zwaar aan 't hoofd verwond. De arbeider laat een vrouw en vijf kinderen na. Omstandigheden deden 't vermoeden van gewelddadige aan randing ontstaan, misschien wel ten gevolge van twist. De veldwachter van Muiden had in den avond toen 't feit plaats vond, iemand, die hevig geagiteerd scheen, op den weg ont moet en hem gevraagd: waar hij heen moest." De persoon had geant woord, maar zoo onrustig, dat de veldwachter kwade vermoedens kreeg en toen zijn naam afvroeg. Er werd een valsche naum opgegeven, zooals later bleek. Onder zware vermoedens werd, na 't ophalen der lijken, een hulponder wijzer gearresteerd. De ju stitie doet ijverige pogingen om 't ware van de zaak te weten te komen. Londen, 5 Juni. Volgens bij zondere berichten uit Hamburg, te Liverpool ontvangen, is een zeilschip gep. Zaterdagnacht bjj Helgoland door ontploffing of brand verongelukt. Er waren een groot aantal vaten met r um en kisten genever op die hoogte ronddrijvende. Men veronderstelt, dat het een vaartuig geweest is naar de Westkust van Afrika bestemd. Van Zaterdag- op Zondagnacht is te Brussel een juwelierswinkel in de »Rue des Frippiers" met zaakkennis leeggeplunderd. Alle kastjes, kistjes en étui's, waarin sieraden van groote waarde lagen, zijn van hun inhoud beroofd, terwijl de kleinigheden on aangeroerd gebleven zijn en over 't geheel de diefstal gepleegd is, zonder eenige wanorde te veroorzaken. Zon dagochtend ten 57a ure zag een voorbijganger de winkeldeur op een reet staan, hetgeen hem terecht ver dacht voorkwam. Onmiddellijk deed de politie, door hem gewaarschuwd, een onderzoek, hetwelk echter niet het geringste licht over deze misdaad verspreidde, daar nergens een spoor van buitenbraak ontdekt werd en de deur naar de bovenverdieping, de woning van den heer Sturbelle, den winkelier, aan de binnenzijde gesloten was. Waarschijnlijk derhalve heeft de dief zich 's avonds in den winkel laten opsluiten. Ondertrouwd W. LIPPE, Stoker, Amsterdam en HILLEGONDA GEERTRUIDA v. d. MIESSEN. Helder, 2 Juni 1881.* Voorspoedig bevallen van een Zoon, T. KELDER - van den haagen. Rotterdam, 3 Juni 1881. Bevallen van een Zoon, O. A. BERKHOUT-Beets. Helder, 5 Juni 1881. Bevallen van een welgeschapen Zoon M. BURGERS geb. KOK. Helder, 6 Juni 1881. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot miju diepe droefheid, mijn geliefde Echtge noot A. W. PENNINGHOFF, in den ouderdom van 36 jaren en 6 maanden. Helder, .6 Juni 1881. Wed. A. W. PENNINGHOFF— van der Linde. Mede uit naam der familie. Algemeene kennisgeving. Op den 2en Juni jl. werd ons ouderhart diep getroffen door het noodlottig overigden van onzen geliefden jongsten Zoon PETRUS JOHANNES, in den nog jeugdigen leeftgd van ruim 20 jaren, diep betreurd door zijne ouders, broeders, eenige zuster en verdere familie. Helder, 6 Juni 1881. W. v. DIJKMAN. M. v. DIJKMAN, geb. Kijon. D. W. v. DIJKMAN. W. v. DIJKMAN. C. E. v. DIJKMAN. M. BRÜST, geb. v. Dijkman. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen hunnen harte- ijken dank aan familie, vrienden eD bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, bij hunne 25jarige Echtvereeniging on dervonden. Helder, 7 Juni 1881. M. H. KLERK en Echtgenoote. De LEDEN der Werk lieden-Vereenl^n* wor den verzocht hunne STEENKOLENBONS in te leveren op WOENSDAG en DONDERDAG 8 en 9 JUNI a. s., 's avonds van 7 tot 9 uur. HET BESTUUR. Daar de stemming van een Lid voor de Provinciale Staten heeft plaats gehad, vraagt een ingezetene dezer gemeente, of het geachte twaalftal, dat de Heer H. J. JANZEN Sz., Candidaat heeft gesteld, openlijk en oprecht kan getuigen, of genoemde Heer geen leverancier of aannemer van 's Rijks werken is De ondergeteekende maakt bij deze bekend dat hij op Zaterdag den 28n Mei zijn Bier- en Koffiehuis de Willem Barendsz heeft geopend, in de Koningstraat, naast de werkplaats van den heer MOORMAN. Ook beveelt hij zich aan bij zijne Vrienden en Begunsti gers, zullende niets onbeproefd laten om zijne clië'ntelle steeds goede Con sumptie en bediening te verschaffen. P. v. d. HOEVEN. maakt haren geachten begunstigers en cliëntelle bekend, dat zij haren Winkel in Kruideniers- en Grutters waren heeft verplaatst uit de Wa genstraat (Tloode Klomp genaamd), naar de SPOÖRGR4CHT, No. 265, vroeger door den Heer C. BREET Az. bewoond. Op nieuw beveelt zij hare zaak aan, door nette bediening en concur- reerende prijzen, in de hoop op nieuw die gunst te genieten, die zij daar zoo ruimschoots heeft ondervonden. UEd. dienaresse, Wed. C. VERMEULEN—Bakker. Helder, 1 Juni 1881. Weststraat, L 76, vraagt terstond niet beneden de 16 jaar, die het huiswerk kan verrichten. Oevraagd. voor een of twee dagen per week, liefst een BURGERVROUW of een niet al te jong MEISJE, die goed verstellen kan zonder Machine. Adres BERKHOUT Co. Gr©vraagd beiden van getuigschriften voorzien. Adres Kanaalweg No. 90. In het Hotel Bellevue wordt gevraagd een zindelijke Dienstbode. Loon f2,per week. Benevens een SCHOONMAAKSTER. Men vraagt tegen 1 Juli a. a.tegen goed loon, een MeiU-A 116611, mits van goede getuigenissen voor zien. Adres bjj de Boekhandelaren Berkhout Co. J. van der KLOOT, te Eierland, Texel, vraagt 2 k 3 TIMMERLIEDEN, voor het maken van een Boerenschuur, onder Opzicht. Arbeidsloon kan in eens worden aangenomen, of in daggeld per uur. Hoog loon. Er worden zoo spoedig mogelijk gevraagd ZES bekwame METSE LAARS, tegen hoog loon, aan de in aanbouw zjjude kerk en pastorie te Obdam. Men vervoege zich in persoon of met franco brieven bjj den aannemer aldaar. TE KOOP: een partg Koperslagers- gcrecdschappeu, oen Veid-Smederij en een IJzeren Draaibank met toe- behooren. Binnenhaven n°. 53.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2