ten bekoopen. Opgeschrikt door het geraas dat zij in een naburige kamer meenden te hooren, zochten zij een geschikt heenkomen en vonden het maar het raadzaamst om uit het raam tc springen. Bij het rondsnuffelen waren zy echter in een hoogere ver dieping geraakt; zy dachten daar niet aan en sprongen naar beneden. Onge lukkig kwamen zij niet op de straat maar op een klein binnenplaatsje te recht, waar zij later zwaar verminkt werden gevonden. De een had vijf ribben en de ander zijn armen en beenen gebroken, zoodat er weinig hoop;*op hun behoud bestaat. Een mijnwerker te Clausthal heeft zich dezer dagen op vreeselijke wijze van het leven beroofd. Om on bekende redenen nam hij 's morgens een dynamiet-patroon in den mond en hield daarvoor een lucifer. Een hevige ontploffing volgde en de lede maten van den ongelukkige werden overal heen geslingerd. Toen zijn makkers later naar hun werk gingen, vonden zij de zwaar verminkte li- chaamsdeelen van den zelfmoordenaar overal verspreid op den grond liggen. Op den spoorweg tusschen Parys en Keulen is een belangryke diefstal gepleegd, zonder dat men de daders heeft kunnen ontdekken. Twee alleen reizende dames hadden voor een waarde van, naar men zegt, 600,000 fr. aan bankpapier eu diamanten in 2 taschjes bij zich. Zy reisden in eeu slaapwagen en 's avonds bergden zij de taschjes weg. Niet weinig ver wonderd stonden zij den volgenden morgen te kijken, toen zij bemerkten dat een dief de bergplaats had ont dekt en met de beide tasschen ver- d wen en was. De zaak werd aangegeven en alle beambten werden ondervraagd, maar niemand wist iets van den diefstal af en de dames zullen zich voorloopig, misschien wel voor altijd, zonder die diamanten en dat geld moeten behelpen. Opnieuw worden uit Rusland ernstige Jodenvervolgingen gemeld. In verschillende dorpen van de pro vincie Pultava hebben de bewoners de Israëlieten aangevallen en hunne eigendommen verwoest. Verscheidene Israëlieten werden gewond. De over heden moesten deze geweldenarij met leede oogen aanzien, daar zy geen gewapende macht genoeg bezaten om de woestaards in bedwang te houden, die daardoor ruimschoots hun ver nielzucht konden botvieren. De ver huizing naar Amerika duurt nog steeds voort; honderden Israëlieten vertrekken dagelijks uit Rusland, om in Amerika, waar zij met open armen ontvangen worden, een nieuw tehuis te vinden. Een zonderlinge familie. Te Mühlen aan de Ruhr woont een echtpaar, dat in het bezit is van 15 kinderen, waarvan het 1, 3, 5, 7, 9, 11 en 13 blind geboren werden. Deze blindgeborenen toonden reeds van hunne vroegste kindsheid af een buitengewoon muziekalen aan leg, en door het onderricht in de muziek, dat zij in het blindeninstituut, te Duren, ontvingen, maakten zij zulke groote vorderingen, dat zy ge- passeerden herfst een kunstreis on dernamen, voorloopig naar de voor naamste omliggende steden. Een jongeling van wien men vermoedt dat hij krankzinnig is, heeft dezer dagen zijn moeder op schandelijke wijze vermoord en toen met eenig geld het huis verlaten. Den volgenden dag kwam hy echter terug en vroeg om zijn moeder te spreken. Eenige oogenblikken later verklaarde hy den moord begaan te hebben. Hij had 's nachts een uit stapje gemaakt, toonde, toen men hem bij het lijk zijner moeder bracht, niet het minste berouw en verhaalde zeer bedaard hoe hy het ongelukki ge slachtoffer had vermoord. In een der Berlynsche hotels vertoeft tegenwoordig een jong, rijk Egyptenaar, wiens gelaat en hals eenigen tyd geleden zoo vreeselijk verminkt werden, dat hij maanden lang in levensgevaar verkeerde en zich thans nog nergens vertoonen kan. Op raad der Egyptische geneesheeren is hy naar de Duitsche hoofdstad gegaan, om zich onder behandeling te stellen van den beroemden Dr. Langenbeck. Deze is vol ij ver voor zijn patiënt en heeft hem, met stukjes vleesch, uit armen en beenen genomen, weer een gezicht gemaakt. De grootste moeielijkheid leverde de hals op, die bijna geheel ontvleeschd was. Een jong meisje, dat een heel kundige bewerking moest ondergaan, heeft het noodige vleesch daarvoor geleverd. De patiënt begint nu goed te genezen, maar belooft, zelfs geheel hersteld, nog lang geen Andonis te zijn en zal zeker bij zijn terugkeer door zyn verwanten en vrienden bijna niet herkend worden. Te Oelheim by Peine, in Han- nover, een plaatsje van een paar kui zen en magazijnen, waar sedert eeni gen tyd naar petroleum gezocht werd, heeft men voor eenige dagen een overvloedige petroleumbron ge vonden. Ook uit Noorwegen heeft iemand thans het waagstuk ondernomen van een tocht over den Oceaan in een zeil bootje. Hy kwam onlangs te Hilrush aan en zette zyn reis naar Amerika voort, waar hij binnen 50 dagen denkt aan te komen. Hij trachtte een reisgezel te vinden,wiens hulp, naar hij meende, hem 20 dagen zou uitwinnen. Er is voor 80 dagen mondvoorraad aan boord. Het Engelsche leger is niet grootdoch hoe verbazend rijk het is aan dure hoofdofficieren, kan hieruit worden opgemaakt, dat de officieele »Gazetta" van Maandag het pension neeren aankondigde van niet minder dan 55 generaaals, 66 luite- nantgeneraals en 34 majoor-generaals te gelijk. Berlijn, 29 Juli. Prins Bismarek heeft uit Hamburg een brief ontvangen waarin hij met den dood wordt be dreigd; de Nordd. Allg. Ztg. heeft epistel ter openbaarmaking gekregen en drukt het in hare kolommen af. Het blad maakt de Fortschrits-party voor het schrijven van dien brief verantwoordelijkhet verwijt de pers dier partij dat deze door haar dry ven een tweeden Blind een tweeden Kul- inan in het leven heeft geroepen. Door een sneltrein, die van Yenloo naar Keulen vertrok, werden het 6jarig zoontje van een wissel wachter aan het station Kaldenkirchen beide beentjes afgereden. Hetkind wilde zijn vader, die aan den wissel op post stond om den trein af te wachten, het middagmaal brengen, en kwam zoo met den trein iu aanraking. In het westen van Engeland wil men ter herinnering aan het derde eeuwfeest van het verslaan der Amada een gedenkteeken opriehten voor Sir Francis Drake en zyn met gezellen en wel by Plymouth, in het volle gezicht van de Sound, waar de Engelsche vloot bijeenkwam, alvorens uit te zeilen om den Spanjaarden slag te leveren. In Devon en Corn- wall is een aanzienlijke som bijeen gebracht, waartoe ook door den Prins van Wales is bijgedragen. INGEZONDEN. HERINNERING. Woensdag den 3den Augustus is het 50- jaren geleden dat de Belgische forten Pijp tabak en Sint Marie veroverd werden, door de vereenigde krachten van de vloot op de Scheldedie tusschen den Doel en Pijptabak gestationneerd was en eenige infanterie van de bezetting der forten Lillo en Liefkens- hoek. De Belgische vlag van 't fort Sint Marie werd neergehaald door een luitenant der infanterie en de Vaderlandsche driekleur werd geheschen door den adelborst le kl. Schokker. Een voormalig matroos van Zr. Ms. Fregat de „Euridice," onder be vel van den Schout-bij-nacht J. E. Lewe van Aduard. Stoomvaart- Berichten Het stoomschip Koningin Emma vertrok van Batavia naar Amsterdam via Padang den 30 Juli. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 29 Juli van Port- Said. Het stoomschip Prinses Marie, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 31 Juli te Southampton. MarktBerichten At.kmaar, 29 Juli. Kleine kaas f36, Commissie f 33, Middelbare f 33, laagste prijs f 18, aangevoerd 649 st., wegende 134847 P. Ter graanmarkt aangevoerd 590 mudden, Tarwe f 10,50, nieuwe Rogge f 8,25, Gerst f 5,25 a 5.50, nieuwe Haver f 5, Boouenbruine f 10, Karweizaad f 13,25 a 14, Erwten: groene f15. 30 Juli. Aangevoerd 13 Koeien en Os sen f 90 a 250, 12 nucht. Kalveren f 11 a 19, 48 Schapen f 16 a 24, 16 Kalveren f6 a 16. 62 magere Varkens f 17 a 25, 117 Biggen f8 a 12, 4 Bokken en Geiten f 4 a 9, Boter f 1 a 1,10 per kop. Hoobn, 29 Juli. 625 Schapen f 25 a 38,50. 30 Juli. Tarwe f 10, Gerst f 5,25 a 6, Haver f4,50, Erwten: witte 1*13, grauwe f 15, vale f 10 a 12, br. Boonen f 12, 19 Paardeu f 60 a 225, 65 Schapen f 24 a 32, 6 Kalveren f 15 a 24, 38 Varkens f 14 a 20, 3 Zeugen f 30 a 50, 115 Biggen f 6 a 9, 3850 Kippeneieren f 3,50 a 4 per 100, 1463 kop Boter 65 a 75 ct. per kop. Texel, 1 Aug. Onderstaande artikelen golden in de afgeloopen week de volgende prijzen: koeboter 65 a 75, schapenboter 55 a 60, schapekaas 15 a 24 ct. per kg., kipeieren f 3,25 a 3,50, eendeieren f 3,50 a 3,75 per 100, gewasschen wol f 1,20 a 1,22^, vette wol 85 a 90 ct. per kilo. Burgerlijke Stand Helder. Van 29 Juli tot 2 Aug. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLEND. v. Vliet, geb. Koning stem D. V. Stijgers, geb. Zwart D. M. v. Otteren, geb. Blikkenhorst D. W. Streut- ker, geb. Duinkerken D. M. C. Kramer, geb. Sterrenbach D. M. Wielinga, geb. Kaptein D. C. Spil, geb, Arpeau Z. C. v. Berkum, geb. Schut D. OVERLEDEN: J. Groen 3 j. H. Bak 4 m. W. J. Daalder 54 j. Een levenloos aangegeven. Burgerlijke Stand Texel. Van 20 tot 27 Juli. ONDERTROUWD: Cornelis Vlas Cz. eu Jantje Duinm&ijer, wed. J. Kuiper. GETROUWD: Geene. GEBOREN- Johauua Helena, dochter van Jan Roeper en Johanna Helena Nieu- wenhuijzen. Dirk Joüannes, zoon van Pie- ter Zoetelief Gerbz. en Aagje Witte. Jo hanna, dochter van Jan Schaatsenberg en Grietje Santifort. OVERLEDENHendrika van der Hoek, 8 maanden, dochtóf«van Jan van der Hoek en Geertje Wegman. Maria de Mazure, 21 jaren, dochter van Franpois Thomas de Ma- zore en Maria Alida Adriana Louisa Hool- boom. Jacob Bakker 16 jaren, zoon van wijlen Jacob Bakker en Neeltje Saris. De oude vrijster en haar dokter. Een oude vrijster wachtte al lang Den rechten Jozef af; Hij kwam niet, hoe ze ook wachten mocht, Geen poging die iets gaf. Eens kwam een dokter in het dorp, Hij was nog vrijgezel; Misschien, zoo dacht toen de oude maagd, Misschien vraagt hij mij wel. Ofschoon zij niet onduid'lijk vaak Den dokter deed verstaan, Dat zij niet onbemiddeld was, Toch wou hij er niet aan. Hij deed maar steeds alsof hij niets Bespeurde van beur kwaal. Och, kwam hij toch! zoo zuchtte zij Iu stilte menigmaal. In 't eind werd 't trouwgraag meisje ziek, Haar hart leed wondre pijn, Maar deze ziekte zou misschien Voor haar een uitkomst zijn. De dokter werd ontboden, en Toen hij haar had aanschouwd, Sprak hij het beste middel is, Dat gij maar spoedig trouwt. Zij greep zijn hand en lispte zacht: Gij zijt de liefste man, Dien 'k ooit ontmoette op mijn weg, Mijnheer! trouw gij mij dau De dokter bloosde in 't eerst verbluft, Maar sprak toen aan haar oor 'k Gebruik de middelen nooit zelf, Maar schrijf ze alleen maar voor. Heldersche Moppen. Dokter tot een vijftiger, die hem komt raadplegen over zijn gestel. „Gij hebt geen bepaalde ziekte, maar moet u toch in het algemeen in acht nemen. Gij moet wat aan gymnastiek doen en 'smor- gena en 's avonds een uur wandelen. Wacht u voor hitte en koude, voor zonne schijn en stof, regen en vochtigheid." „Dus, herneemt de patiënt, droogjes „dan zal ik maar uitgaan, als 't in 't geheel gee» weer is. Een Ier, wegens landlooperij in hechtenis genomen, wordt voor den rechter gebracht. Wat is uw middel van bestaan P" wordt hem gevraagd?" „Ik arbeid, UEdel Acht bare."„Waaraan?"„Dat is mij het zelfde."„Houdt gij van arbeid?" „On begrijpelijk veel."„En zijt gij geschikt voor arbeid P"„Voor allen arbeid, hoegenaamd ook."„Welnu, dan veroordeel ik u tot twee maanden dwangarbeid." Vervolg' der Berichten. Heden wordt de verjaardag van H. M. de koningin op de ge bruikelijke wyze gevierd door 't pa- voiseeren der oorlogsschepen, 't uit steken van vlaggen, 't houden van parade, door het garnizoen en schut terij met het muziekkorps. De heer W. J. Bi nkes, die gis teren de functie van kommandant van het oefeningsescader heeft over gegeven aan den kapt. ter zee Jhr. van Alphen, vertrok gisterenmiddag per trein 1,26 van hier naar 's Hage. Aan het station bevonden zich de vice-admiraal de Haes en tal van hoofd- en verdere officieren, zoomede de stafmuziek der Marine, om den vertrekkenden kolonel uitgeleide te doen. Naar wij met zekerheid vernemen zal de onlangs bevorderde hoofdin genieur der Marine, de heer J. C. Jansen, aan 's rykswerf alhier geplaatst blijven, ter vervanging van den hoofd ingenieur II. G. Jansen, welke eervol ontslag heeft verzocht. Naar wij vernemen is in den nacht van Zondag op Maandag, door de politie en de Rijksambtenaren alhier een belangryke aanhaling ge daan van suiker, afkomstig van een Engelsch stoomschip. Zr. Ms. stoomschip Alkmaar" vertrekt heden van hier naar Am sterdam, om het eeuwfeest van den slag by Doggersbank aldaar op te luistere u. Naar men verneemt, zal er binnenkort, tengevolge van pensio- neering, eenige bevordering bij bet korps officieren der mariniers plaats hebben. De commissie voor de viering van den 100en verjaardag van den zeeslag op Doggersbank heeft gisteren in den Haag, onder leiding van jhr. de Casembroot, een bijeenkomst ge houden. De vice-admiraal gaf ver slag der verrichtingen van het comité, waaruit bleek, dat Z. M. de Koning, Z. K. H. prins Frederik, vele vlag officieren en de commandanten der Rijkswerven allen groote ingenomen heid met de feestviering betuigd hebben, terwijl de burgemeester van Amster dam insgelijks steun had toegezegd. Het feest zal plaats hebben op de Rykswerf; het programma is vast gesteld als volgt: Vrijdag 5 Aug. te 11 uur vereeniging der feestcommissie op de Landswerf; te 1,30 plechtige herdooping van een van Zr. Ms. schepen met den naam Doggersbank," waartoe 's Konings vergunning is verkregen. Daarna feestrede door den hoogleeraar Jorissen uit te spreken. De plechtigheid wordt opgeluisterd door muziek en de tegenwoordigheid van oorlogsschepen; te 3 uur dejeuner dinatoire in het Parkte 7V8 uur bijeenkomst van belangstellenden in het Park, met vuurwerk of illuminatie. Nog werd medegedeeld, dat de vlag van het schip »Piet Hein," dat de slag bij Doggersbank medemaakte, door de familie van Braam is aan geboden, om bij die gelegenheid te worden geheschen. De 80-jarige kleinzoon van admiraal Zoutman is als gast uitgenoodigd het feest bij te wonenlater zal de natie worden opgeroepen om bijdragen te leveren voor een monument ter herinnering aan den geest der marine. By een hevig onweder, dat Zaterdagavond over Anna Paulowna trok, ontlastte zich een ontzettende hagelbui, die erge verwoestingen in de ruiten aanrichtte. Alleen aan den voorgevel van de gemeenteschool No. 1 werden 47 ruiten stuk ge slagen. Velen vluchtten de huizen uit. De hagelsteenen hadden een grootte van 3 tot 5 centimeter in doorsnede. Bij de meest verschillende uiterlijke vormen hadden allen een dof witte kogelvormige kern, ter grootte van een gewonen knikker. Ook uit andere plaatsen wordt melding gemaakt van z waren hagel- slag. Te Arnhem liet een kruideniers knecht zijn wagen, waarin een zak met p. m. f 250 in geld, een oogen- blik alleen op straat staan. Bij zyn terugkomst was de zak overgegaan in handen van eeu onbekende, die daarmede op de loop was. Zondagavond is te Utrecht een stukadoorsknecht, toen hij voor zijn woning op zyn stoep zat, dood gestoken. Men zegt dat aan dit misdrijf schuldig zouden zyn een vader en zoon, aanverwanten van den ver moorde, met wie de ongelukkige des morgens ongenoegen zou hebben ge had. Het feit is geschied in hetzelfde oogenblik, dat de vrouw van den verslagene even een boodschap deed. De vermoedelijke daders zyn gevat. - Een gelukkig manDe hr.G.A. De Looze te Zierikzee, won onlangs in de loterij der landbouwtentoon stelling te Goes den hoogsten prijs, een span paarden, en in vorige jaren in de Haarlemsche paardenloterij den hoogsten prijs en verscheidene andere prijzen; hij ontving de vorige week een telegram, dat hij te Haarlem weder een paard had getrokken. Te Brussel moet een Engelsch- man zich aan een belangryke dief stal schuldig hebben gemaaktde politie te Vlissingén arresteerde zijn vrouw en vier kinderen en bracht die naar Middelburg, waar ze echter onmiddelyk in vryheid werden gesteld. Volgens de jongste berichten omtrent den gezondheidstoestand van president Garfield gaat het flink met hem vooruit. Hij gebruikt nu weêr vast voedsel eu de genees heeren achten zyn herstel bijna zeker. Een soldaat te Weenen is Don derdagnacht in de kamer van een zyner officieren geslopen en heeft den officier, nadat deze zich te bed had begeven, door een pistoolschot van het leven beroofd. Een burger van »Virginia," iu den Amerikaanschen Staat Nevada, heeft volgens het daar verschijnend blad, de Enterprice, een boom ontdekt, die al de eigenschappen van het kruid- jeroermyniet vertoont, en op onmis kenbare wyze zyn misnoegen te ken nen geeft. Het was een soort accacia, uit Au stralië af komstig. Hij groeit zeer snel en is thaus 8 voet hoog, maar heeft zyn vollen wasdom nog lang niet bereikt, 's Avonds, bij zonson dergang, vouwen zyn bladeren zich dicht, en als men een tak aanraakt trillen de bladeren, alsof zij veront waardigd zyn, een minuut lang daarna. Op de plaats waar hij was opge schoten had de boom geen voldoende ruimte om zich te ontwikkelen, daarom liet de eigenaar hem verplanten naar een andere plek. Maar dit was blijkbaar zeer tegen den zin van den boom, die alle teekenen van woede gaf. Zoodra hy op zyn nieuwe plaats in den grond was gezet, gingen al zijn bladeren recht overeind staan, als de pennen van een stekel varken, terwijl zijn stam en takken heen en weder schudden. Daarbij verspreidde de vertuinde accacia een bedwelmende lucht, ongeveer evenals die van de ratelslang, wanneer zy getroffen wordt. Die vlaag van woede duurde om streeks een uur, toen was het zons ondergang en dus rusttijd voor den zonderlingen burger van het plan tenrijk. Hij worstelde een poos tegen de neiging tot rust, maar kon geen weerstand er aan biedenzyn woede bedaarde, zyn bladeren vouwden zich op, en weldra stond hy onbeweeglijk, in diepen slaap verzonken. Den volgenden morgen bleek hij zich in zyn lot geschikt te hebben, want hy legde niet opnieuw zyn toorn aan den dag. Maar hij is een voorwerp van schrik voor al de bedienden van het landgoed, eu de negers vooral zyn doodelijk bang voor den accacia, die volgens hen meer een slang dan een boom is.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2