IIA JU, DE ZffARTE DOKTER. StlIDVlIII „TIVOLI." «1 itt DIENSTMEID. Goede Baad, Markt-Berichten. Advertentiën. Hartelijke Groet, Ernst en Scherts. ZAAL TIVOLI, HELDER. J, G. De GROOT Comp. Een Smids-Leerling een vaste HUIS-NAAISTER. Fransche en Amerikaansche zwarte Thibets, prachtige kleur en prijzen beneden iedere concurrentie, RE GENMANTEL-STO FFE N, reed door de straat, toen een kerel op de voettrede sprong en haar met de woorden ik heb reeds een uur op u gewacht, een hevigen stoot op de borst toebracht, waardoor het slachtoffer in het rjjtuig viel. Het paard deed nog eenige stappen en de man nam nu de vrouw bij de voeten en wierp haar op straat. Teneinde aan een toeval te doen denken, trachtte hg het rijtuig over haar te doen gaan, maar dit gelukte hem niet. Eenige omstanders, die de Vrouw hadden zien vallen, maar eigenlijk niet wisten wat er gebeurd was, namen de ongelukkige op en brachten haar bij een apotheker binnen. Men dacht eerst, dat de vrouw in onmacht was gevallen, want men zag niet t minste spoor van bloed. Toen men echter hare kleederen opentrok, viel een bebloede zakdoek op den grond en het bloed stro omde uit een gapende wond, met een mes of dolk toege bracht. De mo ordenaar, had voor aleer de vrouw op den grond te werpen, haastig de wonden met een zakdoek toegesto pt. De schuldige, ziende dat zijn list niet gelukt was, wilde de vlucht nemen, maar eenige omstanders achter haalden hem en leverden hem aan de politie over. De moordenaar schijnt de echtgenoot van het slacht offer te zijn men weet echter niet wat tot die daad aanleiding kan hebben gegeven. In een werkmansgezin te Brussel, bestaande uit een weduwe en 3 zoons, had het volgende treurige voorval plaats. Terwijl de oudste zoon in het schaftuur zich te bed had gelegd om wat uit te rusteu, heeft de jongste hem met een Italiaanschen ponjaard het gelaat doorboord van de eene wang tot de andere. In bedenkelijken toestand werd de verwonde naar een ziekenhuis overgebracht. De dader, die nauwelijks achttien jaar telt, kwam wegens gewelddadigheden, ook jegens zgn moeder, reeds herhaaldelijk met de justitie in aanraking. Het was feest in het Fransche stadje Aramont en onder hen die zich op het marktplein aan den dans overgaven, trok vooral een 17-jarig meisje, mejuffrouw Brun, door haar bevalligheid de algemeene aandacht. Eensklaps dringt een jongmensch, de 21-jarige Allard, door de dansende paren tot Yoor het jonge meisje, legt met een revolver op haar aan en treft haar in de borst. Reeds den morgen daarop was de ongelukkige overleden. Minnenijd schgnt de drijfveer tot de misdaad te zgn geweest. In de synagoge te O derburg had den tweeden dag van het Israë- lietische nieuwe jaar een vreeselijk onheil plaats. Onder de godsdienst oefening geraakte het behangsel in brand, maar werd toch spoedig weder gebluscht. De schrik onder de ge meente was niet gering, alles drong naar voren om den uitgang te be reiken, waardoor een trap in elkander zakte en tal van menschen naar beneden vielen. Vier vrouwen werden op slag gedood en verscheidenen ernstig gekwetst. MetdeSchotscheharingvisacherij gaat het dit jaar bijzonder gunstig, Er komen jagers binnen die niet minder dan 30000 visschen aan boord hebben. Voor het 100-tal wordt van f 1,50 tot f 3 betaald. zeer schuldig. Zij nemen een jong meisje weg uit de warme atmosfeer van een aange name» huiselijken kring, en, na zich eenige weken aan haar toegewijd te hebben, laten zij haar alleen met nieuwe zorgen en plicbten kampen, terwijl zij zich hun weg door het leven banen en daar ja hun plicht doen, maai zonder aan de vele andereu en ver antwoordelijkheden te denken, die zij van zich afschuiven, of aan de plechtige geloften, die zij aflegden en feitelijk hebben verbroken. OOK EEN LEVEN 8VEREISCHTE. Zouden de geneesheeren wel half weten, hoeveel vrouwen er aan negatieve hartelijkheid sterven P „Hij heeft zijne vrouw nooit een hard woord toegesproken," is een gewone lof- tuiging. Best mogelijkMaar dacht hij er nu en dan aan haar eens een hartelijk woord toe spreken P Had hij eenig mede gevoel voor haar lichaaras of zielskwalen Of was hij voor beiden blind en doof, en behandelde hij haar met die grievende on verschilligheid, die eindelijk het teederste hart verkoelt, totdat het voor altijd ophoudt te kloppenP De mannen zijn in dit opzicht dikwijls Heldersche Moppen. SLEETSCH. Een man die voor de derde maal weduwnaar was, vroeg ten vierden male een vrouw ten huwelijk. „Dank je wel," was het antwoord. „U is me wat sleetsch!" EEN GRAFSCHRIFT ALS HUWELIJKS ADVERTENTIE. Een treurende weduwe liet op den graf steen van haar overleden man het volgen de beitelen „Hier rust Frederik Willem Muller. Hij stierf in den ouderdom van 68 jaar en liet de beminnelijkste en beste vrouw na, voor wie hij in zijn leven, door het groot ver schil van leeftijd, niet meer dan een vader was." Word van toorn nooit bont en paarsch, Drink geen stuk ooit in je laars. Reis nooit mot de Noorderzon Naar Parijs, noch naar Ceylon. Leen geen schooier geld of goed, Ga nooit zitten op je hoed, Rook geen stinkende tabak, Houdt je hand uit 's naasten zak, Sluit des nachts beide oogen toe; Bromt je vrouw, zegt ba noch boe. Roept men u een scheldwoord na, Zwijg dan en zeg boe nog ba. Houd u altijd rein en vrij Van bedrog en knoeierij En van koorts en podegra; Vlucht nooit naar Amerika Noch naar eenig ander oord. Houd je moed en houd je woord, Kwel geen mensch en kwel geen dier, Heb het land nooit als een stier, Neem geen dienst als kanonnier, Als gij houdt van veel pleizier, Geef een groot- of kleinigheid, Als een arme tobber sohreit Help, wie U om hulpe smeekt, Maar niet als m' een huis inbreekt. Wees in 't leven nooit ontstemd, Mors geen koffie op je hemd, En geen asch ep het tapijt, Of 't baart u voorzeker spijt. Waak gestaag voor geldgebrek, Zie geen mensch aan met den nek, Wacht u voor den scheldnaam vrek, En schiet toch ook nooit met spek. Wees nooit haatlijk, als ge iets schrijft, Zorg dat ge ook niet overdrijft; Vlei noch vrees, en schimp nog scheld, Steek je ook nimmer aan een speld, Spreek en zwijg altijd vau pas, Brand geen gaten in je jas, Neem nooit geld uit 's buurmans kas, Wees voorzichtig met het gas, Geef nooit andren ergernis, Stoot ook nooit de ballen mis, Als ge u op 't biljart vermaakt; Zorg maar dat gij alles raakt. Weet gij niets van 't écarté, Speel dat spel dan nimmer mee. Strijdt ge ooit voor een kandidaat, Zorg dan dat ge niemand slaat. Wees steeds kalm in lief en leed, Zelfs als men u onrecht deed. Wees staag vroolijk, vroom en vroed, Dat geeft altijd levensmoed. Volg deez' raad, hoe gek hg schijn, 't Zal u wis ten zegen zijn. Alkmaar, 1 Oct. Aangevoerd 11 Paar den f 70 a 400, 2 Veulens f 40, 23 Koei en en Ossen f 90 a 220, 14 nucht. Kalve ren f 10 a 17, 431 Schapen f 12 a 33, 94 magere Varkens f 16 a 23, 272 Biggen f 6 a 10. 4 Bokken en Geiten f 4 a 9, Boter 87i a 97$ ct. per kop. Visscherij-Berichten. 4 Oct. 3 Schuiten met 15 tot 100 roggen van Terschelling, per stuk 82 a 87 Cent. 3 Schuiten met kleine schol, per mandje f 3.00. Enkele kleine Tong per 100 f 4.00. Andere Schuiten nog in zee. Stoom vaar t-Be richten Het stoomschip Prinses Amalia, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde te Napels 30 September en vertrok denzelfden dag. Het stoomschip Prinses Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap St. Vincent den 2den October. Het stoomschip Koningin Emma, van Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap St. Vincent den 2den October. Hooen, 1 Oct. Tarwe f 10 a 11,25, Rogge f 7, Gerst f 5,25 a 6, Haver f 4 a 5, Erwten: groene f 11,50 a 13, grauwe f 16,75 a 18, vale f 13 a 14,50, br. Boo- nen f 11 a 12,50, 40 Paarden f70 a 250, 30 Koeien f 100 a 180, 350 Schapen f 24 a 34. 100 Lammeren f15 a 20, 10 Kal veren f 16 a 23, 79 Varkens f 16 a 25, 7 Zengen f 25 a 55, 410 Biggen f 6 a 10, 190 Kippen f 0,60 a 2,25, 2100 Kippen eieren f 5 per 100, 1525 kop Boter 70 a 80 ct. per kop. Burgerlijke Stand Helder. Van 30 Sept. tot 4 Oct. ONDERTROUWDP. Huffnagel, luit.- ingenieur, en J. C. M. Bron. GEHUWD: Geene. BEVALLEN J. Sanders, geb. Blikken- horst Z. A. C. Mooy, geb. de Wijn Z. A. Kraak, geb. Pronk D. V. de Regt, i. de Leij Z. I. H. Jongkees, geb. de Beer Z. M. C. Smit, geb. Kater Z. OVERLEDEN: C. G. Ranch 22 j. H. C. de Vroom 6 m. A. en W. d'Hondt 4 d. Vervolg der Berichten Het in de Texelsche gronden gestrandde schip „Jantina" is gisteren door bergers afgebracht en ligt voor de Laan ten anker, vanwaar men zal trachten het hier biunen te brengen. De Marine Machinisten-Club vierde op Zaterdag 1 dezer het feest van haar 10-jarig bestaan. De zaal van »Tivoli" was voor deze gelegen heid toepasselijk en smaakvol gede coreerd. Toen de leden met hunne dames hadden plaatsgenomen, hield de waarnemende voorzitter een ope ningsrede, waarin hij den aanwezigen een hartelgk welkom toeriep en voor de instandhouding en den bloei der Club de beste wenschen uitte. Een drietal voordrachten werd gehouden, feestliederen werden gezongen en 't geheel werd besloten met de opvoering van een tooneelstukje, getiteld: »Eene huishoudster," dat voortreffelijk werd afgespeeld. Op gebruikelijke wijze werd de feestviering besloten met een bal, dat de feestvierenden in opge wekte stemming geruimen tijd bijeen deed big ven. Zaterdagnacht ten jl2 ure wilde te Nijmegen een vrouw aan boord gaan van de stoomboot Nij verheid" doch miste de loopplank, en geraakte in de Waal. Zij bleef geruimen tgd boven water en dreef met den snellen stroom de rivier af, terwgl zg de lucht deed weergalmen door haar geroep om hulp, die evenwel niet spoedig genoeg kon verleend worden,zoodat zg in de diepte wegzonk, Een overtalrijke volksmenigte bewoog zich Zondagochtend en middag te Amsterdam op het Haarlemmerplein en langs den Haar lemmerweg. De bekende hardlooper Dibbels zon zijn aangekondigden tocht naar Haarlem volbrengen. De volte en drukte was oor zaak dat hij aanvankelijk de mogelijkheid betwijfelde of hij zich daardoor een weg zou kunnen banen, doch de politie meende dat het noodzakelijk was, dat hij de talrijk saamgestroomde menigte niet zou teleurstel len. Dibbels vertrok dus te 1 u. 5 m. vau de Haarlemmerpoort. Overal langs den weg, vooral bij Sloter- dijk en bij Halfweg, stond het aan weerszijden vol menscben. Vier minuten voor half twee was hij te Halfweg, en reeds vijf minuten voor tweeën op de Groote Markt te Haarlem, waar hij met luid gejuich werd ontvangen. Na aldaar een korte poos te hebben uitgerust vertrok hij. weer tegen kwart voor drieën, Te Halfweg waren de menschen blijven wachten en hadden intusschen een inzame ling voor hem gedaan, waarvan de opbrengt hem bij zijn tweeden doortocht te kwart over drieën werd ter hand gesteld. Een aantal rijtuigen bewoog zich op den weg, waarbij eenige, die hem van Amster dam gevolgd waren, o. a. dat van een paardenslachter uit dc Haarlemmer Hout tuinen. De volksmenigte was intusschen onrustiger en baldadiger geworden, en toen Dibbels Sloterdijk naderde, was er voor hem bijna geen doorkomen meer aan, doordat men hem opzettelijk in den weg ging staan, stokken uitstak enz. Door een der vele beletselen, die hij daar ondervond, had hij het ongeluk te struikelenwaardoor hij natuurlijk met een groote vaart op den grond terechtkwam en zich ernstig bezeerde. De straks genoemde paardenslachter had de welwillendheid hem in zija rijtuig op te nemen en bracht hem zoo naar Amsterdam. Dicht bij de Haarlemmerpoort sprong Dibbels er weer uit, om het rijtuig en den bestuurder niet in ongelegenheid te breu- gen, doch door deze daad bracht hij nu ziehzelveu in groote ongelegenheid. Uet volk, waarvan een zeer groot gedeelte in lang niet nuchteren toestand verkeerde, drong zich tegen hem aan, hetzij dan bij wijze van ovatie, hetzij uit verbolgenheid omdat men hem uit een rijtuig had zieu springen en daardoor wellicht meeude, dat hij den geheeleu afstand rijdende in plaats van loopende had afgelegd. Onder de me nigte dronken volk hadden zich ook eenige kwaadwilligen gemengd, die Dibbels in het gedrang van zijn zwaren gouden horloge ketting beroofden, hem de ringen vau de vingers wilden trekken en hem zelfs van zijn geldtaschje wilden berooven, door mid del van een mes, waardoor hij zelf3 een wonde aan de pols bekwam. Met groote moeite gelukte het hem zich in veiligheid te brengen in de herberg „de Gouden Leeuw," op den hoek van het Haarlemmerplein eu de Houtstraat, waar hij natuurlijk iu zeer opgewonden toestand aankwam én zelfs zijn goudeu horloge toewierp aan de dieven, die hem van den ketting hadden beroofd. .Hij keerde vervol gens met een vigilante naar zijn logement terug. Hij zelf verklaart tot deze baldadighe den hoegenaamd geen aanleiding te hebben gegeven en niemand met zijn zweep te hebben geslagen. Voor zichzelven heeft hij de voldoening, dat hij toch den weg van Amsterdam naar Haarlem in 50 minuten te voet heeft afgelegd. De Amsterdamsche volksmenigte heeft zich bij deze gelegenheid weder niet van haar gunstige zijde doen kenneu. Men ver zekert ons, dat slechts zelden zulk een massa dronken lieden bijeen zijn geweest. Ook waren er, die deze gelegenheid tot hun eigen voordeel wilden aanwenden, door het houden van inzamelingen, waarvan Dibbels zelf echter niets heeft ontvangen. Deze Zondagmiddag zal hem laug blijven heugen, door deze ongewenschte kennisma king met het Amsterdamsch gepeupel. Bevallen van een Zoon: J. H. JONGKEES de Beer. Helder 2 October 1881. Bevallen van een Zoon M. C. SMIT, - Kater. Helder, 2 October 18181. Bevallen van een Dochter M. VAN BREDERODE, geliefde Ecbtgenoote van C. Landman, Amsterdam, 4 October 1881. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende, zeer gevoelig voor de eer haren Zoon bij de ter aardebestelling bewezen, brengt bij deze haren liartelijkeu dank aan allen, die daarbij hunne medewerking hebben verleend en inzonderheid aan het Christelgk Jongelings-collegie. N. PAPINEAU. Wede. J. THIE. Hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 25-jarige Echtvereeniging onder vonden. Helder, 4 October 1881. J. G. LINSELL en Ecbtgenoote. Bg vertrek naar el ders roep ik bg deze aan Vrienden en Be kenden een hartelijk vaartwel toe. H. F. FRASER. aan onze geachte Plaatsgenooten. A. BAS. en Familie. Eerste Winter-Vergadering op VRIJDAG 7 OCTOBER a s. en voorts des Vrijdags van iedere week, in het lokaal Tivoli. gET BESTUUR. Van af heden worden bestellingen aangenomen tegen 58 Cents per mud Coaks, aan huis. Adres Geb. ROOOT, Middenstraat. Niet Donderdag, maar wel eiken Woensdagavond ten half acht ure, EVANGELIE VERKONDIGING iu het Lokaal in de Vijzelstraat. Ingang op zij der woning van C. BREET Az. Maar zie Galaten I 11, 12. Helder, 4 October 1881. Alle zitplaatsen zijn vrij. op heden Dinsdag 4 October, des avonds 8 uur. Opening van het seizoen. directie MAANDAG 10 OCTOBER 1881: Drama in 7 Tafereelon, naar 't Fransch, van Anicet Bourgeois en Dumanoir, door J. M. Henri. Muziek van F. Freükel. Nieuwe Decors, nieuwe Costumes. PRIJZEN DER PLAATSEN; 1ste Rang f 1.49. 2de Rang f 0.75. ABONNEMENTSKAARTEN zijn te verkrijgen in Tivoli. Plaatsen zijn te bespreken. Grevraagd een zindelijke DIENSTBODE. Adres Mejuffr. HOOGENBOSCH, Westgracht. Men verlangt een DAGMEISJE, voor halve dagen. Adres Berkhout Co. Terstond benoodigd, een flinke Werkster, voor 2 dagen in de week. Adres Berkhout Co. Wordt gevraagd een flinke Dienstbode, die met de wasch kan omgaan. Adres Berkhout Co. In een klein gezin wordt gevraagd een Adres Gaastraat 148 Ctevraagtl, een Dienstbode als Meid alleen. Adres BERKHOUT Co. kan dadelijk geplaatst worden. Adres bureau dezer Courant. W ordt gevraagd Adres »De Tijdgeest." Wordt gevraagd, Adres: MARINE-CLUB. Twee eenige menschen, wonende in de nabijheid der Mariuewerf, za gen zich gaarne belast met het verzorgen en goed bedienen van een bejaard Heer. Adres bij den Heer Berkhout Co. in ruim twintig soorten, in cXe Tijdgeest. in meer dan dertig verschillende soorten en kleuren, tot voorbeeldelooze prijzen, voorhanden in „D E T IJ D G E E S T."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2