BARKSCHIP Advertentiën. Dankbetuig ng. Mmm Omwaait tij Tijds. DIENSTBODE, Opte! MiJiE „Valkyriën," op 0118 atonden te wachten, oordeelden wij het raadzaam met 4 aan den wal te gaan en de anderen in de boot te laten wachten Weldra zagen wij in dat we met een goed, doch onbeschaafd soort volk te doen hadden, en lieten ook weldra de anderen debarkeeren. Voor zeer veel geld konden wij rijst en melk krijgen. Bij het aan wal komen was niemand het eerste uur in staat om te loopen. Niemand had een heel stnk kleeren, daar alles verteerd was; ieder had doeken om het hoofd, de hoeden en petten waren al lang verdwenen, bijna allen hadden zoutwater wonden aan handen en voeten. Toen wij een paar uren te Dondrah waren, kwam een inlandsch commies (cus- tomhouse officier) die gelukkig Engelsch sprak en ons een heerlijke rijsttafel met ▼isch verstrekte. Den volgenden morgen zijn wij met os senwagens naar Matiera gebracht, waar wij gul en goed onthaald werden. Van daar werden wij 's namiddags om 2 uur per postwagen naar Point de Galle vervoerd, waar wij 's avonds om 8 unr aankwamen en in hotel Egimtna gelogeerd werden, uitgenomen vijf soldaten, die wegens ziekte naar het hospitaal werden gezonden. De consul heeft ons van de noodige kleedingstukken voorzien en zeide ons dat wij door de „Prins van Oranje" werden afgehaald, die ons verder naar Holland zou brengen. Geteekend: de bootsman G. Keijzer, de adsistent-machinist C. Donker. CORRESPONDENTIE. Den inzender van 't stuk, geteekend „Ve- ritas," zij bericht, dat de redactie geen stukken kan plaatsen, wanneer de naam van den schrijver niet bij haar bekend is. Den Heer M. Bakker te Eijerland. 3 ex, Geschiedenis die Transvaal zullen wij u zenden na ontvangst van 45 cent en 10 cent voor uw ongefrankeerd schrijven. DE UITGEVERS. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Madura is gister morgen te 8 uur van Amsterdam naar Batavia ver trokken. Het stoomschip Prinses Marie, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 17 Decem ber van Napels. Het stoomschip Prins Hendrik, van Ara- sterdam naar Batavia, arriveerde te Ba tavia 17 Dec. Hei stoomschip Conrad vertrok van Ba tavia naar Amsterdam 17 Dec. Het stoomschip Celebes, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Aden 18 Dec. Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 Dec. San Rooa en Carboeira. Het stoomschip Prinses Amalia, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 18 Dec. van Suez. Markt-Berichten. Alkmaar, 17 Dec. Aangevoerd 12 Paar den f 80 a 210, 6 Koeien en Ossen f 90 a 220, 14 nucht. Kalveren f 10 a 19. 626 8chapen f 12 a 25, 95 Varkens f 16 a 26. 92 Biggen f 8 a 14, 6 Bokken en Geiten f 4 a 9, Boter 92* a 97* ct. per kop. Hoorn, 17 Dec. Tarwe f 10 a 12, Rogge f 7, Gerst f 5,25 a 6, Haver f 3,75 a 4,25, Erwten: groene f 14,50 a 16, grauwe f 14,50 a 17, vale f 12 a 14, br. Boonen f 10 a 12, 25 Paarden f 50 a 250, 30 Scha pen f 28 a 34, 700 Lammeren f 17 a 25, 15 Kalveren f 13 a 26, 50 Varkens f 16 a 24, 4 Zeugen f 35 a 55, 225 Biggen f5 a 14, 70 Kippen f 0,60 a 2, 1500 Kipeieren f 6 a 7, 1210 kop Boter 70 a 80 ct. per kop. V isscherij-Berichten 19 Dec. Door den harden wind geen schuiten naar zee. 20 Dec. Alle Schuiten naar zee. Een Heldersche Sinterklaas-Surprise. Op zeker Instituut was een steeds snorkende (scholier, Die door zijn makkers, plagend uit pleizier, Het varkeu werd genaamd. Met Sinterklaas voorts werd het plan (beraamd, Hem een cadeau te zenden, levend, klein; Waartoe men kocht een varkentje bij Ev Men gaf dit zijn adresmaar wat geschiedt? Hij dien m' een levend varken biedt, Noodt allen op dinée, en 't beestje wordt (gegeten, Met biefstuk en zoovoorts door vocht ruim (toegemeten. En wat was 't slottableau? Dat allen (zweeren „Bij 'tvabken dat wij heden consnmeeren, „De eerenaam van 't zwijn, beBtaat voor ons niet meer „Hij keere, als deze big, tot het verleed'ne (weer (Historisch.) Burgerlijke Stand Helder Y?.n 16 tot 20 Dcc. ONDERTROUWD: C. J. Houtgraaf, bootsmansmaat, en M. Boas. C. Keijzer, werkman, en P. v. Vaalen. GEHUWDGeene. BEVALLEN: G. E. P. Haas, geb. Kikkert Z. A. Kager, geb. Kooij Z. H. de Wijn, geb. Kuijper D. R. Kleijn, geb. Bakker D. S. Tieken, geb. Kesten D. D. Boontjes, geb. Blaauboer D. C. Sonstral, geb. BurggraafP D. A. A. Hendrikse, geb. Smit Z. OVERLEDEN S. Pronk 57 j. G. Grooff, geb. Ligthart 56 j. M. Zegel, geb Klein 32 j. Vervolg der Berichten. De storm der laatste dagen heeft weder eenige zeerampen op onze kusten tengevolge gehad. Vrij dagavond strandde alhier in de Noordergronden het Eng. barkschip M. J. K., geladen met petroleum en bestemd naar Bremen. De bemanning is door vletterlieden en met behulp der sleepbooten gered. Het schip is den volgenden dag verbrjjzeld en de wrakken liggen hier en daar aan de kust verspreid. De lading is hier gedeeltelijk op- ge vischt en aan strand gedreven, terwjjl te Wieringen en Texel mede een aantal vaten zijn aangespoeld. Zaterdag is mede in de Noorder gronden gestrand de Deensche schoo- ner >Swalle," kapt. Dnis, met haver. De equipage is door vletterlieden en de sleepboot Hercules gered en hier aangebracht. Daar de haver reeds langs het strand spoelt vermoedt, men dat het vaartuig gebroken is. De zee be reikte Zondag met het vloedgetij een hoogte van 1.48 M. boven A. P. Het bij Callantsoog gestrande Eng. schip »Hospodar," is thans geheel verbrijzeld en ligt aan stukken op strand. Bij Oudorp is het Zweedsche schip »Tripolina" gestrand en verbrijzeld, waarbjj 6 menschen omkwamen. Het Ned. ijzeren klipperschip Kinderdijk," kapt. Disper, van Rotterdam met stukgoederen naar Soerabaija bestemd, is Zondagmiddag, na reeds in het Eng. kanaal te zijn geweest, bij Castricum op een bank geloopen. De bemanning is door de reddingboot te Egmond aan wal gebracht. Het schip zit zeer hoog en men hoopt het te kunnen af brengen. Op Terschelling is de Noorsche brik »Tanger" gestrand. De zeven opvarenden zjjn door de reddingboot gered. In een zeer belangwekkend be toog zet de heer Van Musschenbroek oud-scheepsgezagvoerder uiteen welke gronden hjj heeft om te vermoeden, dat de drie nog vermiste booten van de Koning der Nederlanden" niet verongelukt zullen zijn, maar op min der bezochte eilanden aankwamen. Alle omstandigheden, winden, stroo men, tijden, in aanmerking geno men, komt de schrijver tot de slot som dat de vermiste sloepen op een der zuidelijke Artoll's eilanden groepen van koraalvorming van de Malediven aangeland zijn. De opvarenden vinden daar wat tot onderhoud van het leven noodig is, zonder meerzij hebben kans nog geruimen tijd, stel tot het einde van Februari, daar te big ven, indien zjj niet gezocht en afgehaald worden. Oudeschiid, 19 Dec. Gisteren had in >de Zeven Pro vinciën," alhier eene algemeene ver gadering plaats der afdeeling van Volksonderwijs. De opkomst was niet talrijk, waaraan zeker 't storm achtige weer veel schuld had. De heer Muller, president der afdeeling, hield eene even boeiende als leerrijke inprovisatie over de onwikkelingsgang. Door den secretaris werd de wen- schelrjkheid besproken om ditdorp een weduwenfonds op te richten, waaraan uitsluitend ingezetenen kun nen deelnemen, 't Plan vond veel instemming en zal nader in eene vergadering, op den 2n kerstdag te houden, worden besproken. Ds. J. Boon alhier, heeft voor het beroep naar Buursen, bij Haaks bergen, bedankt. De begrooting der Marine is gisteren in de Tweede Kamer met algemeene stemmen aangenomen. De hevige storm heeft Zaterdag avond weer slachtoffers geëischt. De brievenpost, die de postpaketten van Woudrichem naar Gorkum moest overbrengen, had omstreeks 8 uur het ongeluk met zjjne boot door den hevigen wind op de Merwede om te slaan. In de boot bevonden zich 2 ichippers, de postiljon en de con ducteur met een soldaat, die verzocht had om mede over te roeien naar Gorkum. Zonder twjjfel zjjn allen omgekomen, want men heeft de boot onderstboven in de rivier gevonden, terwijl men den brievenzak vond aan den kant van 't water. Met uitzon dering van den soldaat, waren allen huisvaders met talrjjke gezinnen. Kapitein T. De Vries, die Zondag morgen, met de stoomboot Stad Kampen van Amsterdam vertrok en des namiddags te Zwolle aankwam, rapporteert dat hjj tusschen Marken en Urk twee visschersschuiten zonder bemanning heeft zien drijven. Voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van den brand in het »Ringtheater" is, naar men uit Weenen bericht, reeds de aanzienlijke som van ruim f 650000 bijeengebracht. Er hebben zich reeds zooveel per sonen bereid verklaard om de kinderen die door de ramp weezen werden, tot zich te nemen, dat hun aantal dat der weesjes zelve overtreft. Is het voor een groot gedeelte aan nalatigheid toe te schrijven, dat het ongeluk in den schouwburg te Weenen zulke vreeselijke gevolgen had, één is er, die aan nalatigheid nu reeds voor de tweede maal het behoud van haar leven dankt, en wel zekere mevrouw Erlanger. Bjj den bekenden schouwburgbrand van Nizza was het die minder prijzenswaardige hoedanigheid van haar koetsier waardoor zjj nog niet in den schouw burg was, toen de brand uitbarstte, welke haar het leven redde. Thans is dit weder het geval geweest. Zij heeft dus alle reden om dien nalatigen koetsier te waardeeren. Op 23 DECEMBER 1881, hopen wij door Gods goedheid l de 40-Jftrige Echtvereeniging 3 te herdenken, van onze geliefde 8 8 ouders FREDERIK MOOIJ Rz. en CORNEL1A ABBENES. Nieuwediep, 20 Dec. 1881. jj Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Op deu 21 Dec. hopen wij de 25-jarige Echtvereeniging J te herdenken van onze geliefde 3 ouders C. OBDAM en E. van 5 ZONEN. Nieuwediep, 21 Dec. 1881. Uit naam hunner dank bare kinderen. Bevallen van een Meisje: R. KLEIJN, geb. Bakker. Nieuwediep, 17 Dec. 1881. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Dochter H. KUIPER, geliefde Echtgenoote van J. De Wijn. Nieuwediep, 17 December 1881. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter: C. SONSTRAL— Burggraaf. Helder, 18 December 1881. Heden overleed miju hartelijk I geliefde Vader Me. C. D. A. de QUERTENMONT, in den ouder dom van 75 jaren. S. J. A. de QUERTENMONT. '8 Gravenhage, 17 Dec. 1881. Heden overleed, na een kort stondig lijden, mijn dierbare Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES GERARDUS BRUNING Gz., in den ouder dom van ruim 73 jaren. Amsterdam, 13 Dec. 1881. J. G. BRUNING Je. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zuster en Behuwdzuster Mejuf frouw SARA PRONK, na een langdurig smartelijk lijden, in den ouderdom van ruim 57 jaren. Nieuwediep, 15 Dec. 1881. Namens de familie, H. L. SCHRöDER. C. SCHRöDER—Pronk. Heden overleed, na een lang durig, doch geduldig lijden, mijne geliefde Echtgenoote MARTJE KLEIN, in den ouder dom van 32 jaren en 9 maan den, mij nalatende een kindje, te jong om het verlies eener goede Moeder te kunnen be seffen. Nieuwediep, 17 Dec. 1881, W. ZEGEL, Mede uit naam der familie. Strekkeude deze tot kennisgeving. Het is mij en ook de Familie een behoefte om langs dezen weg mjjnen innigen en welgemeenden dank te brengen aan alle Vrienden en Be kenden, voor de zoovele bewijzen van steun en deelneming, ondervonden, gedurende de langdurige ziekte en bjj 't overljjdeu van mijnen geliefden Echt genoot CONEL1S BOON, en vooral aan de vereeniging Helpt Elkander," voor de laatste eer, den overledene nowPTön Wed. C. BOON geb. Pauw en Familie. Helder, 20 December 1881. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun welgemeenden dank aan allen, die bljjken gaven van be langstelling, tjjdeus de ziekte en het overigden van onzen geliefden echt genoot en vader, inzonderheid haren dank aan HH. Mastenmakers der Marinewerf, voor de laatste eer, hnn kameraad bewezen. Helder, 20 December 1881. Wed. C. NEEF, en Familie. Wegens familieomstandigheden eerst heden geplaatst. DANKBETUIGING. Langs dezen weg voel ik mij ge drongen openlijk mijnen oprechten dank te betuigen voor de vele be wijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de teraarde bestelling van mijne geliefde Echt genoote, zoomede aan den Heer A. G. J. DE VRIES, 't Bestuur en Leden van de Vereeniging Ont waakt bij Tijds," die haar, als vrien den, de laatste eer hebben bewezen tot hare rustplaats. Namens zijne kinderen en behuwdkinderen, A. DE GRAAF. In het No. 13 Dec. komt een annonce voor van een publieke ver- kooping van houtwaren, te houden op 15 December, en afkomstig van het gesloopte Noorsche Schoenerschip »YDUN," welk schip door ons met meer anderen vóór eenigen tjjd is gekocht. Onder de verschillende artikelen, in die annonce vermeld, komt ook o.a. voor ©enige vaten Palmolie. Ieder weet dat genoemd schip met Palmolie was beladen en ook dat die lading in haar GEHEEL door bergers alhier is aangebracht en opgeslagen geworden. Ten einde das op zjjn zachtst ge nomen alle misverstand en verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen, ver klaren wij, ook uit naam van alle medekoopers van voorzegd schip, dat die zoogenaamde vaten Palmolie, in de bedoelde annonce genoemd, beston den uit afschraapsel, hier en daar uit het schip verkregen en afkomstig van een lek fust wellicht. Ieder, bjj den verkoop tegenwoordig geweest, heeft zich wel is waar daar van kunnen overtuigen, doch wjj vermeenen toch aan deze zaak meer publicieteit te moeten geven. Uit naam van onze medekoopers, A. ZWAAN. K. ROODT. De ondergeteekende, sedert bjj na 55 jaar alhier als Mr. Smid ge vestigd zijnde, geeft onder dankbe tuiging aan zijn geëerde begunstigers te kennen, dat hij door hoogen ouder dom en door gebreken daaraan ver bonden, niet meer in staat is deze zaak naar behooren waar te nemen. Hij is voornemens rust te zoeken en zjjn zaak met den laatsten dezer maand te S X LI i t 0 n aan, diegenen die hem in die reeks van jaren hnn vertrouwen in zjjn arbeid hebben geschonken, nogmaals hoogelijk dank zeggende, beveelt hij tevens zjjn Zoon T. J. LEEWENS, als een goede en bekwame Smid voor alle zaken aan. Die heeft een flinke Smederij, ge schikt voor alle voorkomende zaken, alsmede tot berging van KACHELS enz., in de Waagsteeg tegenover het Molenplein. Hjj is bjj vele burgers, alsmede bjj Heeren aannemers wel bekend. Men kan hem om zjjne soliden en goeden arbeid, gerust aan bevelen. Tot gemak der vereffening van rekeningeu,' bljjft de ondergeteekende het hnis nog omstreeks 3 maanden, alzoo tot April 1882, bewonen. Nieuwediep, 20 Dec. 1881. Hoogachtend, UEd. aller dienaren, A. LEEWENS. Camera Obscura. Yoor verdere ververschingen houd ik mjj steeds aanbevolen. SPAARBANK. In het Kantoor der Spaarbank zal op ZATERDAG 24 DEC. 1881, de laatste Zitting in dit jaar gehou den worden. Helder, 20 December 1881. HET BESTUUR. Vergadering voor het Bestuur, Werkende leden en Commissarissen op DONDERDAG 22 DECEMBER 1881, 's avonds ten 71/a ure, op de bovenzaal van den Heer Schenkel. HET BESTUUR. Degene, die weder een brief schrjjft aan T. K., wordt verzocht niet naaamloos te sehrjjven, maar te onderteekenen, of zelf te komen. Jb. L. ELTE, Middenstraat, vraagt een flinke WERKMEID. Wordt g-evraag-d terstond een flinke DIENSTBODE loon naar bekwaamheid. Adre9 Marine-Club. Gevraagd een zindelijke Dienstbode f80 loon 'sjaars. Adres Berkhout Co. die goed met de wasch kan omgaan. Adres Mej. L. DÜIJTS, Langestraat. Mej. STAM, Middenstraat, verlangt een zindelijke P.G. en niet beneden de 18 jaar, die met de wasch kan omgaan. De Makelaar OUDENHOVEN presenteert publiek te verkoopen, ten overstaan van den Deurwaarder SWAVING, op Woensdag 21 De cember a.s., des namiddags ten 2 ure, in het Hotel »DE TOELAST," aan de Binnenhaven te Nieuwediep Het onder Noorsche vlag gevaren hebbende laatst gevoerd geweest door Kapitein JOHANNESEN, groot 401 Reg. ton nen of 1136 Kub. meter, met al deszelfs Rondhouten, Staand- en LoopendWant en verderen Inventaris, (breeder bij biljetten omschreven), zooals hetzelve is liggende in de Binnenhaven alhier en daags vóór en op den verkoopdag te bezichtigen zal zijn.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2