Markt Berichten. 308e Staats-Loterij. doorgebracht. Vrgdag was hg vroeger dan gewoonlijk naar het magazijn gegaan en had hij gezegd ten 8 unr geen koffie te komen drinken, omdat hg daarin geen lust had. Hij sloot zich vervolgens in het magazijn op, hetgeen vroeger nooit gebenrde, en reeds ten 82/4 uur sloegen de vlammen uit de ramen van dit lo kaal. De brandweer, die spoedig aanwezig was, moest de magazijndeur openhakken, maar kon daarin niet doordringen, daar het geheele lokaal reeds in vlammen stond. De brand werd spoedig gebluscht, waarna het met brandwonden overdekte lijk van Burredz gevonden werd, die echter volgens de geraadpleegde geneesheeren door verstikking gestorven was. Weenen schijnt bestemd te zijn voor tragische dingen. Zoo werd dezer dagen weder een majoor gevon den, die zich aan een spiegel had opgehangen, na eerst zijn 2 kinderen op vreeseijjke wijze vermoord te hebben. De majoor, die aan een ongeneeslijke ziekte leed, was plotseling krankzinnig geworden. Het dochtertje van den majoor had den bedwelmenden drank niet willen drinken en bleef daardoor in het leven. Er is een poging aangewend om de lijkeu van Napoleon en den Keizer lijken Prins uit de Kapel te Chis- lehurst te rooven men herinnert zich dat ook kortgeleden een lgk werd gestolenniet onwaarschijnlijk zjjn het weer dezelfde dieven, en het ver moeden krijgt grond dat het studenten zjjn, die hunne studie maken van de verschillende methodon om ljjken te balsemen. Omtrent den dood van den Engelschen kapitein Brownrigg, die bij het eiland Pemba in een gevecht met een slavenschip het leven ver loor, worden thans, in een officieel rapport, nadere bjjzonderheden mede gedeeld. De kapitein moet geen plan gehad hebben het schip aan te vallen, daar dit onder Fransche vlag voer, maar kwam het alleen met zijn stoompi- nas aan boord, om de papieren te onderzoeken, toen plotseling een troep Arabieren te voorschjjn kwam en zjjn mannen de volle laag gaf, waardoor een gedood en drie gewond werden. De Arabieren, vijf tien a twintig in getal, sprongen toen met hun sabels en geweren in de pinas en joegen de nog niet ge kwetste mannen, die ongewapend waren, zonder moeite overboord. Alleen de kapitein en de bottelier bleven. Kapt. Brownrigg had bij den eersten aanval een geweer gegrepen en vuur gegeven. Hij stond aan het achtereind van het vaartuig en hield, van voren en op zij door de Ara bieren aangevallen, zich twintig mi nuten lang zijn vijanden van het lijf totdat hjj eindeljjk, door een kogel in het hart getroffen, met wonden overdekt dood nederstortte. De bottelier, minder heldhaftig dan de gezagvoerder, had zjjn leren weten le redden door zich dood te houden. Na den dood van den moe digen kapitein verlieten de Arabie ren de pinas en zeilden heen. De eerste stoker, die al den tijd dat het gevecht duurde in het water was ge weest, klom toen weer aan boorden nam de andere mannen weer op, die naar land gezwommen waren. De Sultan van Zanzibar zond zoo spoedig hij kon een stoomschip met soldaten om behulpzaam te zijn bij het gevangen nemen der schuldigen. Het slavenschip is reeds gevonden en 8 Arabieren zijn gevat, terwijl 1 werd doodgeschoten. Men vond vol strekt geen papieren aan boord, waaruit de nationaliteit van het schip kon bljjken. In het noorden van Groot- Brittanje heeft Vrjjdag weder een zware storm gewoed, die op vele plaatsen groote sehade aanrichtte en verscheidene menschenlevens verloren deed gaan. Men heeft berekend dat de be schaafde wereld alle 24 uren 150,000 nuttelooze kanonschoten lost, 't zjj voor salvo's, koninkljjke en militaire beleefdheden, uitwisseling van hoffe lijkheid, etiketsignalen, formaliteiten van reede en forteressen, op- en onder gaan der zon, dagelijks begroet door al de forteressen en al de oorlogs schepen opening en sluiting der havens, enz. Berekend aan 6 fr. per schot, maakt dit 900,000 per dag, 300 millioen per jaar, die in rook vervliegen. De Italiaansche schouwburg directeuren maken dit jaar slechte zaken. Naar uit Mailand wordt ge meld, zijn er niet minder dan achten veertig schouwburgen gesloten en wel de meeste, omdat de directeuren de onkosten niet konden dekken. In Rome zjjn ook alle schouwburgen, met uitzondering van het Appollo- theater, gesloten, terwijl de gemeente raad van Bologne een subsidie van veertigduizend lires aan den schouw burg geeft, wilde hij niet zien dat eveneens de deuren gesloten werden. Washington, 6 Jan. Daily News".) De verdedigers hebben heden hunne conclusiën gesteld, welke in hoofdzaak op het volgende neerkomen. Aan de jury moet medegedeeld wor den, dat tö recht betwijfeld wordt, of de beschuldigde in het volle bezit zijner verstandelijke vermogens is. Mocht de jury oordeelen, dat Guiteau gehandeld heeft onder den drang van onweerstaanbare kracht, welke uit waanzin voortspruit, dan moet hij niet-schuldig worden verklaard. Ver der meenen de verdedigers dat de beschuldigde moet worden vrijgespro ken, omdat de president Garfield in het district Columbia is overleden. In elk geval zou Guiteau niet aan moord, maar aan manslag schuldig zijn. Een Zwitsersche boer, die een twistzieke ondeugende vrouw had, bond haar op een winterdag vast aan de post van de deur en wierp haar met sneeuwballen. De dorpsgeestelijke, die voorbij kwam, bracht hem het verkeerde van zjjn daad onder het oog. »Och, eerwaarde heer," zei de boer, »dat doen we voor ons pleizier." Ons pleizier!" riep de geestelijke uit. Zeker, als ik haar raak doet het mij pleizier, en als ik mis doet het haar pleizier." Stoomvaart-Berichten. Het stoomschip Madura, van Amster dam naar Batavia, arriveerde te Port Said 7 Jan. en zette 8 Jan. de reis voort. Het stoomschip Prins van Oranje, van Amsterdam naar Batavia, passeerde S Jan. Kaap San Roca. Het stoomschip Prinses Amalia kwam gisteren te IJmniden binnen. Alkmaab, 7 Jan. Aangevoerd 9 Paarden f 50 a 100, 2 Koeien en Ossen f 90 140, 10 nucht. Kalveren f 11 a 18, 231 Schapen f 10 a 32, 71 mag. Varkens f 16 a 26, 128 Biggen f 8 a 12,50, 4 Bokken en Geiten f 4 a 8, Boter 75 a 85 cents per kop. Hoobn, 7 Jan. Tarwe f 9,75 a 11, Rogge f 7,50, Gerst f 4,75 a 6. Haver f 4 a 5. Erwten: groene f 11,25 a 13, grauwe dito f 15 a 18, vale f 12,50 a 14, br. Boonen f 12,25 a 13, 15 Paarden f 50 a 250, 20 Schapen f 30 a 38, 200 Lam meren f 18 a 26, 20 Kalveren f 16 a 26, 20 Varkens f 15 a 23, 3 Zeugen f 30 a 50, 150 Biggen f 6 a 10, 1300 Kipeieren f 5 a 5,50, 845 kop Boter 65 a 70 ct. per kop. Visscherij-Berichten. 9 Jan. 1 sloep schipper L. vanVeelen, met 160 levende Kabelj., per stak f 4.20. 800 doode idem, per stuk f 1.85 tot f 1.16. 2 Heilbotten, 760 Schelvisschen, 90 doode Lengen. Nog geen schuiten in zee. 10 Jan. 1 sloep, schipper H. Groenedijk, met 130 levende Kabelj., per stuk f4.45. 860 doode idem, per stuk f 1.50 tot f 1.25. 20 levende en 70 doode Lengen, 1 Heilbot. Beide sloepen waren van de Maatschappij „Neptunes." Burgerlijke Stand Helder. Van 6 tot 10 Jan. ONDERTROUWD: W. v. d. Meer, korporaal en A. Lubach. G. Oudijk, tim merman, en T. Luijting. GEHUWD: Geene. BEVALLENN. Breet, geb. London Z. M. J. Gooijen, geb. Sariemijn Z. J. v. Marle, geb. Goog D. G. v. Dartelen, geb. Dictus Z. M. W. Dorlijn, geb. Azaert D. F. Darphorn, geb. Mangel D. OVERLEDEN: J. J. de Groot 28 j. A. J. H. Klaasseu 74 j. M. L. Krul 20 j. H. Wessel 4 m. N. v. Til 7 m. J. Smit 31 j. 2e klasse, le Trekking. No. 19174 f2000. No. 5022 f1500. Nog. 8572 9293 en 15657 IlOOO. Nog. 7729 en 8985 f200. Nos- 1864, 6753, 7390, 10793, 11656,15645 en 17541 f 100. Heldersche Moppen. ONDER DE DRANKWET. Een dienaar va» Bacchus, voorzoover deze domicilie houdt te Schiedam, waggelt langs 's Heereu straten, zet zich wijdbeens met de handen in de zakken op den hoek van een plein in dronkemansgepeins, en gaat daarop eens na wat hij nog niet heeft geofferd. Een man der wet zegt hem „Vrind, jc bent" „Vun morgen geweestvalt de ander hem in de rede. „Nou ik zou je raden". „Er een tegen aangooien, jada's geloof ik ook 't beste „Neen, hoor eens ik zou liever" „O I 't jou laten doen. Neen meneer Je zou je betrekking maar kwijtraken en dun stond je met de kou op straat. Die ver duivelde drankwet moet voor jullie ook eeo struikelblok wezen. Afin ik zeg maar oppassen is de boodschap Adie o DE BESTE DOR8CHMACHINE. Een gezelschap boeren en boerinnen zat in een herberg, bij gelegenheid eener land bouwtentoonstelling. Men had het druk over de nieuwe dorschmachines. Terwijl ieder zijn meening zeide, sprak eensklaps eene cordate boerin. „De beste dorschmachine is en blijft de bezemsteel!" Teveus wierp zij een eigen- aardigen blik op haar echtvriend, die dee moedig de oogeu nedersloeg. o Een dronkaard komt eene dame tegen, wier gelaat de duidelijke sporen van blan ketsel draagt. Na haar een oogenblik aan dachtig te hebben beschouwd, nadert hij met de aan dat slag van lieden eigene vrijpos tigheid en zegt, terwijl hij met den vinger over haar wangen strijkt„Zie-je, dat is niet solide Vervolgens op zijn roodwan gige tronie wijzende„Doe zooals ik en gebruik het kleursel van binnen, dat is veel degelijker." o Bij de brug de la Concorde te Parijs had men het lijk van een drenkeling opge haald en op den kant gelegd. Daar nadert een arme drommel, dringt door de verza melde nieuwsgierigen heen en roept, terwijl hij een afgnnstigen blik op den doode slaat: „Gelukkige kerel o Iemand was onlangs ter plaatse overge komen waar hij eenig hem toekomend geld moest ophalen. Over de ontvangst scheen de man zeer tevreden, althans hij gevoelde zich opgewekt om „iets" te gebruiken en in eene stemming, overeenkomende met blijdschap, vervolgt hij ziju weg en wie ontmoet hij daar?.... Zijn neef. Dag neef, hoe gaat het! was de harte lijke uitroep, waarmede hij zijn bloedver want, dien hij zoo lang niet gezien had, begroette. Deze echter, een dienaar van den H. Hermandad, in gezelschap van an dere dienaren, scheen niet gesteld op die kennismaking; hij meende terstond op te merken, dat die gulle uitroep niet een ge volg was van dierbare familiebanden, maar in verband behoorde gebracht te worden met zondiging tegen de nieuwe drankwet, althans zonder verder op iets acht te slaan, „aangezien hij de kerel dronken noemde," gelastte hij, voorde veiligheid van persoon en goederen en de rust van den openbaren weg, hem te doen brengen ter plaatse waar zulks behoort. Zoo geschiedde het. De man heeft nit dit geval zeker veel geleerd en nimmer zal hij zijn waarden neef vergeten. Vervolg der Berichten. Zr. Ms. stoomschip Alkmaar is gisterenavond ten 10 ure naar zee vertrokken, naar wij vernemen tot opsporing van het Terschellinger licht schip, dat, door het stormweder der laatste dagen, op drift moet zijn ge raakt. Ook het lichtschip op den Noord- Hinder is op drift geraakt en het stoomschip Zeemeeuw is adsisten- tie derwaarts vertrokken. Schipper Kuiper, van den loods- kotter No. 10, Zaterdagavond wegens storm uit het WNW. en hooge zee alhier binnengekomen, bericht, dat hg laat in den namiddag een brik in 't gezicht kreeg, die op de kust aanhield.De opvarenden van den kotter waren eenparig van oordeel dat een loods werd verlangd. Niettegenstaande den storm en hoogloopende zeeën, zeilde men zooveel mogelijk op de brik aan die de Fransche natievlag had waaien en twee vlaggetjes in top heesch. Het bleek echter dat geen assistentie verlangd werd en aan alle seinen om de brik naar het. Schulpengat te zullen voorzeilen, werd geen gevolg gegeven. De bram zeilen werden vastgemaakt en het mocht door seinen en wuiven niet baten de opvarenden te bewegen van koers te doen veranderen, waarna het donker werd en men de brik uit het gezicht verloor. Naar aanleiding van dit bericht/ en wind en weer in aanmerking ge nomen, kon verzeiling in de Gronden worden verwacht, zoodat de plaatse lijke commissie der Noord- en Zuidh. reddingmaatschappg een wakend oog tot redding der equipage hield, en nadat op 't bericht van vletterliedeu een licht in de Noordergrocdeu was gezien, vertrok de reddingboot, door de stoomboot Hercules" gesleept, Zondagochtend ten 5 uur uit de ha ven, doch keerde ten 8 uur terug, zouder iets in Noord- of Zuider- gronden ontdekt te hebben. De laatste dagen zgn hier langs de kust veel waskaarsen en wrak hout aangedreven. Door de bergers der lading van het gestrande schip »Hospodar," werd j.1. Vrijdag ten huize van den heer A. G. J. de Vries, de belangrijke som van f31,000, onderling gedeeld. 134 personen ontvingen voor hun aandeel ieder f 134.50. Een restant van f 6. dat nog ter verdeeling overbleef, kreeg een hoogst nuttige bestemming; men schonk het namelijk aan een Weduwe, voor welke de vereeniging Ontwaakt bij Tjjds vroeger een tooneel voorstel ling gaf. Beter kon dat zeker niet besteed zgn geworden. De tegen 12 dezer aangekon digde tooneelvoorstelling in Tivoli kan door ongesteldheid niet doorgaan. Do onderofficiers - vereeniging Vaderland en Oranje zal Zondag a. s., volgens achterstaande annonce, een liefdadigheidsvoorstel ling geven in Tivoli, teu behoeve van eene moeder met 4 jeugdige kinderen, die in behoeftige omstan digheden verkeeren. Meermalen zagen we met genoegen 't verdienstelijk spel van de leden van Vaderland en Oranje en we twijfelen ook nu niet, of de bezoekers zullen, bij de opvoering van »Eduard in Schotland of de nacht eens vluchtelings," een genotvollen avond doorbrengen, 't Liefdadig doel behoeft geen verdere aanbeveling. We vertrouwen, dat en kunstgenot en de zucht tot weldoen evenals zooveel malen vroeger, ook nu zullen samenwerken om de ruime zaal van Tivoli te vullen en alzoo 't edel pogen van »V aderland en O- ranje te steunen. Naar we vernemen hebben eenige onderofficieren bij de K. N. M. 't plan opgevat eerstdaags een assaut te geven, waarvan de opbrengst zal strekken als bijdrage tot 't fonds voor de Noordpool vaart, 't Is ons een bewijs, dat er nog leven en energie in onze zeelieden zit en zij zgn wel in de eerste plaats de mannen, van wien men zoo iets kan verwachten. We twijfelen ook niet aan den noo- digen bijval. Ondeschild, 10 Januari: Gisteren werd op stroom opgevischt en alhier aangebracht, een zware achtersteven van een groot schip. Ook werd een bezaansmast, waaraan een stuk zeil en eenige tuigage, nabij de kust gevonden en in de haven gebracht. De garnalenvisscher ij leverde verleden week weinig op. Nu zgn de prjjzen der garnalen van f 2 op f 3,50 per mand verhoogd. Texel, 9 Jan. Gisteren en eergisteren is langs het strand nog al vrij wat hout aan gespoeld, waaronder platen, eiken balkjes en wrakhout. Ook zgn een paar koeien aangedreven, die reeds geruimen tijd gezwalkt schenen te hobben. -Nog zgn aangespoeld Zweedsche lucifers en stearinekaarsjes. In het afgeloopen jaar bedroeg de uitvoer van vee van dit eiland, de volgende cijfers: Rundvee 962 stuks, 6697 schapen en lammeren. Nog werden van hier verscheept 427Vs baal wol. Egrnond 8 Jan. Iu het geheel zijn thans 31 bomschepen uit het gestrande Ned. schip Kinderdijk" gelost. Een er van is bij het afvaren van den wal op een anker geraakt, lek geworden en de lading daardoor geheel beschadigd. Het ongunstige weder heeft de werkzaamheden Z6er vertraagd. Eg mond aan Zee, 9 Januari Gisteren is men voor het eerst na 4 dagen tijd aan boord van de Kin derdijk" geweest en heeft men 23 duim water bij de pompen gepeild, zood&t het schip niettegenstaande de woedende zee zoo goed als dicht is gebleven, maar tevens hooger op strand geslagen is. In de Steenhouwersteeg boven n°. 7 bij de Pieter-Jacobdwarsstraat, te Amsterdam, beviel Zaterdagmiddag de vrouw van een werkman die helaas geen werk heeft van een welgeschapen drieling, 2 dochters en 1 zoon. Als een bijzonderheid vestigen wij de aandacht op het feit, dat heden in 's Hage een echtpaar het 30-jarig huwelijksfeest viert, welks naamcom binatie niet zou doen vermoeden, dat zooveel blijvende en beproefde gene genheid het te zamen bond. Het is de heer A. de Leeuw (een bekend handelaar in de St. Jacob- straat) en mej. A. Wolff. Als blijk van wel zeer vreedzame samenwoning kan de omstandigheid gelden, dat uit dit gelukkig huwelijk 11 zonen en 3 dochters werden geboren. De schoon zoon van het echtpaar de Leeuw— Wolff heet de Beer. (Dagbl.) Uit Nijmegen wordt geschre ven De sluwe en zeer gevaarlijke Antonie Casper Cornelis Beek, oud 26 jaar, vroeger wonende te Utrecht, is gelukkig weer in handen der ju stitie gekomen. Hg trachtte in Sept. j. 1. met door hem ontvreemde stuk ken ten name van Antonie van der Jagt te Amsterdam, zich voor het O.-I. leger te doen aanwervendoch toevallig werd toen voor zijn aanne ming aan het licht gebracht dat hij zich ook Cornelis Ypenburg had ge noemd en onder dien valschen naam door de politie te Harderwgk werd gezocht, ten gevolge waarvan hij te Nijmegen in hechtenis werd genomen en naar Harderwgk opgezonden, waar hg in een logement verblijf had ge houden, waarin hij zich bij nacht aan een belangrijken diefstal van al lerlei voorwerpen, o. a. ook van de bedoelde papieren, had schuldig ge maakt. Bij zgn vervoer derwaarts wist hg aan een agent van politie uit Arnhem, die hem verder moest geleiden, te Utrecht te ontsnappen. Hij schijnt zich na zijne ontvluchting beurtelings in het buitenland erf hier te lande te hebben opgehouden, en door het plegen van misdrijven in zgn onderhoud te hebben voor zien, althans is bij zgn inhechte nisneming gebleken, dat hij zich den 16den December jl. onder den naam van van Rees, en zich noemende horlogeinakersbediende van P.du Pont te Rotterdam, door bedriegeljjke op lichting bij den winkelier J, P. Kluijskens, op den Nieuwendjjk te Amsterdam, heeft weten meester te maken van twee gouden cilinder- en vier gouden remontoirhorloges, welke hij daarna gedeeltelijk te gelde heeft gemaakt. Ook wordt hg ver dacht van een aantal dergelijke mis drijven en diefstallen in logementen, welke na zijne ontvluchting op ver schillende plaatsen gepleegd zgn, wjjl de beschrijvingen der verdachten vrjj wel overeenkomen met het sig nalement van dezen persoon, doch waarbij telkens andere namen worden genoemd. In de gemeente Straelen, twee uren van Yenloo gelegen, is een nog onbekend persoon op heeterdaad be trapt, terwijl hij bezig was defoffer- bussen in de R. K. kerk te ledigen. Hij is aan de Pruisische Justitie overgeleverd,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2