Floralia. m IVlarkt-Berichten Advertentiën, AanöeLeflen derflsrv.Kerlte Helder. D. W ILK ENS, Diffln lisman, HiiKlml lokt en met een snoeimes gedood; hg had haar vervolgens afschuwelijk verminkt en daarna het lijk in een gat gestopt, dat hij met bladeren bedekte. Eindelijk is de inschrgvingslijst voor het kapitaal, dat aan de weduwe van president Garfield zal worden uitgekeerd, definitief gesloten. Het kapitaal, waarvoor is ingeschreven bedraagt 361,892 dollars of meer dan 900,000 gulden. Deze som zal belegd worden in obligatiën der Yereenigde Staten, rentende 4% en door een commissie aan de weduwe worden overhandigd. Na een uur beraadslagens heeft Woensdag de jury in het proces tegen Guitean haar oordeel uitgebracht en hem aan den moord op President Garfield schul dig verklaard. Het doodvonnis zal nu wel on middellijk volgen. Er schijnen weer bjjzondere wetsbepalingen te wezen, die beletten, dat het. zoo spoedig voltrokken wordt als men in het belang van den eerbied voor het recht, wet en zedelijkheid wenschelijk zou oordeelen. Te Luik zuilen in de volgende week voor het Hof van assises terecht staan twee ongehuwde moeders waarvan de ééne wordt beschuldigd van poging tot moord op haar kind van twee maanden, dat zij onder hen mesthoop had nedergelegd, en de andere vau moord met voorbedachten rade, op haar kind van 18 maanden, dat zg moedwillig heeft verdronken. Amerikaansche telegrammen melden, dat de winter, die tot nog toe zeer mak was, plotseling streng is ingevallen. In twee etmalen is de thermometer 50° gedaald. Dinsdag stond zg te New-York 3° beneden het nulpunt, terwijl de berichten uit Canada en het Noordwesten cijfers geven van 5 tot 30 en 35° beneden nul. Ingezonden. of er heel wat bij te verdienen valt en wat al niet meer P Ziedaar, waar men mede te kampen heeft. Geloof mij, oppervlakkigheid alleen kan den ken en meenen dat besturen een baantje is, de ingewijden weten wel beter. Daarom roep ik den leden der Werklieden Yereeniging door deze regelen toelaat u door zulk een [oppervlakkig geschrijf niet op een dwaalspoor brengen! Bega geen zelfmoord aan nwe vereeniging. Heeft een tienjarig'bestaan der vereeniging dan niet onwedersprekelijk bewezen, dat de zaak in goede handen is P Daar zullen nieuwen ko men, die het in deze de ouden verbetoren. Wilt ge den ondergang der vereeniging, le den? Welnu, kiest dan van dit jaar voorde ouden een nieuwen penuiugmeester, doe zoo met den president, secretaris en vervolgens, cn ik behoef den profetenmantel niet om te hangen, om te voorspellen, dat 't tweede tiental jaren van het bestaan der vereeni ging, door n niet gevierd wordt. Over tuigd als ik ben, dat ik het vertrouwen bij vele leden nog niet verloren heb en u dankzeggende voor de opname dezer re gelen hoogachting, Uw dw. dienaar, L. H A R T O G J»., Lid der Werkl.-Vereeniging. Correspondentie. Het ingezonden stak, als antwoord aan X, geteekend „een vroeger lid der com missie van toezicht," en van gelijke strek king als het bovenstaande, hebben we, daar de plaatsing ons thans overbodig voorkomt, ter zijde gelegd. Stoomvaart- Berichten. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Gibraltar 22 cn Kaap Roca 23 Jan. Het stoomschip Prins Alexander, van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde te Port Said 24 en vertrok 25 Jan. Mijnheer de Redacteur! Met. de opname dezer regelen zult ge niet slechts den ondergeteekende ten zeerste verplichten, maar ook aan vele leden der alhier bestaande Werklieden-Vereenigiug een dienst bewijzen. In no. 933, datum 25 Jan. jl., van nw veel gelezen blad, komtVeen ingezonden stukje voor, dat dienen moet als „vinger wijzing" bij de verkiezing van leden voor het hoofdbestuur van bovengenoemde ver eeniging. De endergeteekende wil gelooven, dat door „X" waarom zijn naam niet ge noemd ter goeder trouw wordt ge handeld. Toch zon het in den verderen loop der geschiedenis onzer'vereeniging wel eens kunnen blijken, dat indien „X" zijn raad werd gevolgd, die „vingerwijzing" een miswijzing geweest was. Een vijfjarige on dervinding heeft mij althans geleerd, dat niets zóó moeielijk is, als goede en dege lijke mannen voor leden van het hoofdbe stuur te vinden. Waarlijk, de zaak der Werkl.-Vereeniging beeft in den tijd van 10 jaar een al te grooten omvang verkre gen, om in een korten tijd daarvan volko men op de hoogte te zijn. Men mag zieh wel met geheel de borst en met al de energie er op toeleggen, om van de zaak een juist en goed begrip te vormen. Met vrijmoedigheid durf ik een beroep te doen op de afgetreden bestuursleden, die gedurende bet bestaan der vereeniging, als zoodanig werkzaam zijn geweest, dat ik niet te veelzeg, als ik beweer: dat nog lang alle nietop de boogte van zaken waren. En wat wil men dan nu? Volgens „X" moet dat „eeuwigdurend berkiezingstelsel ophouden, en er naar recht en billijkheid gehandeld worden." Ik vraagheeft het hoofdbestuur in over eenstemming met sectiebestureu en com missarissen van toezicht, dan niet recht vaardig en billijk gehandeld, als 't de aftredende bestuurders die zich dit lieten welgevallen weder herkiesbaar heeft ge steld? 't Zon als anders gehandeld hadt, onreglementair, en dus onrechtvaardig en dus onbillijk gehandeld hebben. Of moest zooals „X" dit schijnt te willen, het hoofd bestuur nu de ondankbaarheid begaan heb ben met tegen die aftredende bestuursleden ts zeggen Gij hebt jaren achtereen trouw en goed gediend, maar om nn anderen ook eens op de hoogte te stellen, zullen we uwe plaatsen een3 door nieuwe doen ver vangen. Geloof mij „X," het hoofdbestuur is al te goed op de hoogte van de krachten, die in de vereeniging zijn, dan dat zij zulk een dwaze en domme streek zon begaan. Verbeeld „X" zich, dat het lidmaatschap van het hoofdbestuur der vereeniging eeu baantje is P Dan zeker toch wel een lastig baantje. Oudank, teleurstelling, verdenking Purmeuend, 24 Jan. Kleine kaas f 36,50, aangevoerd 112 st., Boter f 1,25 a 1.35 per kg., 120 Runderen. Vette koeien prijs houdend. Flnuwe handel. Geldekoeien hoo- ger in prijs. 18 Paarden. 64 vette Kalve ren f 0,80 a 1 per kg-, handel vlug, 80 nacht. Kalveren f 10 a 25, handel vlug, 72 vette Varkens 48 a 58 et. per kg., handel vlug, 25 mag. Varkens f 15 a 25 en 79 Biggen f9 a 13, handel stug. 854 Schapen en Lammeren, Overhouders hooger in prijs. 90 Ganzen f 3 a 3,25, 20 Zwanen f 6 a a 7 per stuk. Kipeieren f 4 per 100. SchageN, 12 Paarden f 40 a 300. 10 Geldekoeien f 180 a 240, 8 nucht. Kalve ren f4 a 18, 1050 Schapen f 15 a 25, 18 raag. Varkens f 15 a 18, 25 Biggen f 8 a 11, 30 Kippen f 0,75 a 1,75, 40 Eenden 90 a 115 ct., Boter per kop 85 a 95 ct., Kaas per kg. 35 a 55 ct., Kipeieren per 100 f 4 a 4,50. Bruin Pz. en Tetje Kuiper. Jeannette Jo- hanna, dochter van Johannes van der Put ten en Elisaheth Fraanje. Sietske Berbera Jeannette, dochter van Johannes Augustus Frederik en Magdslena Slottje. Simon Fre- derik, zoon van Jan Hendrik Lips en Geer trui Busse. OVERLEDEN: Meiert Cornelis Huis man, 43 jaren, (ongehuwd). Henriette Cor- nelia Ottez, 50 jaren, gehuwd met Pieter van der Vliet. Jan Bruin, 48 jaren, ge huwd met Guurtje Kramer. Pieter Gerra^us Bernard Bakker, 6 maanden zoon van Dirk Bakker Pz. en Christin» Wilheliaina de Milde de la Faille. V isscherij-Berichten 26 Jan. Binnen schipper Zorgdrager met 20 manden rog voor f75.00. 60 tongen, per stuk f 0.95. Aan groote Schol f 30.00. Aan Schelvisch f 16.00. 4 korders met 12 mandjes kleine Schol per mandje f 6.30 27 Jan. 6 Korders met 90 tongen en tarbotten, per stuk fl.00. Aan groote Schol f 120.00. Schelvisch, per 100 f40.00. 27 Jan. Schipper T. de Waard, met 1560 sciielv., per 100 f30.50. Ook kwamen nog 30 Korders binnen met weinig vangst. En kele Tongen per st. f 0.85, benevens groote schol tot hooge prijzen. Enkele rog per stuk 86 Cent. 308e Staats-Loierij. 3e klasse. 2e Trekking. No. 548 f 25,000. No. 9554 f 2000. No. 15278 f 1000. No. 1163; 3935 f200. No. 6204. 6288, 9003. 10860, 15278, 19343, 20019 f100. 3e trekking. No. 13276, 1S017 f 1000. No. 8840, 18057 f 200. No. 4956, 11777, 12179, 17978, 20915 f 100. 4e trekking. No. 6020 f1500. Burgerlijke Stand Helder. Van 24 tot 27 Jan. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: R. Zwaan en G. Modder. M. Sitter en M. Snijders. F. W. Filarski en J. M. v. d, Wolt. BEVALLEN, G. Borgo, geb. Wildeboer D. P. Geervliet, geb. Postma Z. N. Grei- ner, geb. Koning D. IJ. P. de Vries, geb. Zandburg D. F. W. Boelsnms, geb. Schui temaker D. OVERLEDENS. Slikker 13 d. N. B Grcgersen 35 j. Burgerlijke Stand Texel. Van 18 tot 25 Januari. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENGerrit, zoon van Rieter Vervolg der Berichten. Woensdag gaf Helders Mannen koor zijn eerste concert in 't lokaal Tivoli, onder leiding jvan den heer fl. A. Egbers. De onderscheidene nummers, die ten ge'noore gebracht werden, ge tuigden zoowel van ijverige studie als van smaakvolle voordracht. Ensemble was uitmuntend eu op de nnances werd behoorlijk gelet. Na 't gehoorde te oordeelen, kan Helders Mannenkoor't, onder leiding van zijn bekwamen directeur na ver loop vau tijd y.er brengen en waardig in de rij vau dergelijke vereenigingen plaats nemeu. De heer Veuvérloo, uit Amsterdam, heeft een liefelgk en helder tenor geluid. De voorgedragen nummers mochten den bgval inoogsten, dat niet 't minst bleek na de voordracht van »Les Rameaux." De heer Weber toonde opnieuw dat hg zgn instrument, de piston, meesterlijk weet te bespelen. De voor gedragen nummers, Fantasie über Straussli" en »der Liebestraum werden door een welgemeend applaus gevolgd. De bas-aria in »0 Isis uud Osiris" zette aau dat verdienstelijk gezongen nummer niet weinig relief bij. In de volksbijeenkomst der Maatschappij »tot Nut van 't Alge meen" trad gisterenavond als eerste spreker op de heer J. A. Paehlig, luitenant der mariniers, die op zeer verdienstelijke wjjze de novelle van J. J. Creraer »Monte Carlo" voor droeg. Zijne voordracht werd met de meeste aandacht tot het einde gevolgd. Daarna gaf de heer T. Mooy, als tegenstelling van den laster, welk onderwerp döor een vroegeren spreker was behandeld, eenige schetsen uit het dagelijksche leven over deugd en zelf opoffering ten beste, terwijl ten slotte door eenige heeren als nastukje het blijspel »Een hedendaagsch duel" vlug en correct werd opgevoerd. Een en ander werd afgewisseld door flinke muziek van eenige leden van het Stafmuziekkorps der Marine. Den 8en Februari hoopt de heer N. J. van Heusdea den dag te her denken, waarop hg, veertig jaar geleden, zijue betrekking als zieken- opzichter in 't Rijks-Marine Hospitaal aanvaardde. 't Zal dien beambte, die zich ge durende dat tijdsverloop steeds met de meeste nauwgezetheid van zgn vaak moeielijken plicht kweet, voorzeker niet aan blgken van belangstelling ontbreken. Gaarne vestigen wij de aandacht op de hierachter voorkomende ad vertentie, waarin het Bestuur van Floralia zijne op a. s. Maandag te houden zitting aankondigt, tot in schrijving van hen, die zich willen laten inschrijven voor het bekomen van planten en bloemzaad. Het streven van dat bestuur behoeft waar lijk geene aanbeveling meerwe maken dan ook alleen op die aankondiging onze lezers attent. Naar we ver nemen zal ditmaal slechts één avond zitting tot inschrijving zgn. Texel, 26 Jan. De tramplannen schijnen den winterslaap te slapen. Yoor korten tijd zoo levendig besproken eu bij ieder gesprek schering en inslag, wordt van de zaak nu bijna niet meer gerept. Inmiddels is 't te hopen, dat partijen zich met elkaar mogen verstaan, opdat de tram spoedig een vernieuwd bewijs moge leveren van Texels vooruitgang in goede richting. Oude Schild, 26 Januari 1882. Gisteren gaf onze Sociëteit „Neptunus" weer een zeer gezellig avondje. Als lezing gaf de heer Mets een paar schetsjes van Fanny Fein ten beste, terwijl de heer T. de Wijn, het keurig gedicht „Een heldin," tot bijdrage had gekozen en zeer netjes voordroeg. Tal van andere bijdragen, waar onder sommigen niet weinig de lachspieren in beweging brachten, werden door eenige andere leden gehouden, 't Was een dier avondjes, waarop men in een klein kringetje het nuttige aan het aangename weet te paren en daardoor het dorpsleven, minder eentoonig maakt. Eenige dagen geleden trad ie mand een herberg alhier binnen en werd door een aanwezig persoon, die tamelijk wat gebruikt had, eerst be- leedigd en daarna aangevallen. Tot zelfverdediging gaf de aangevallene zijn aanrander een slag met een stoel, waardoor deze 't evenwicht verloor en tegen de kachel, die gloeiend heet gestookt was, aanviel. Door den schok viel de kachel, waarin een pot met eten stond te koken, omver met pijp en al't vuur lag verspreid op den vloer en de pot met aardappelen, zuurkool en spek lag daar geopend, tusschen asch, steenkolen, roet, enz. Daar er brandgevaar ontstond, wer den over dat alles, 3 a 4 emmers water uitgestort, terwijl de hond, zpn kans schoon ziende, met 't spek voortliep. Tabieau -r- Uit Egmond aan Zee wordt gemeld De krachten van een Hercules" en »Simson" zijn te kort geschoten om een ijzeren driemaster als de Kinderdijk" met den laatsten spring vloed (N.M.) van het strand te sle pen. Men is daarom weder voortge gaan met het lossen van het schip. Bijna 70 bomschuiten vol stukgoe deren zgn er reeds uitgehaald. Was het weder niet zoo kalm geweest, dan zouden de pogingen der sleepbooten zeker wel gelukt zijnnu echter moesten zij onverrichter zake terug- keeren. Woensdag kwam een der sleepbooten weder bg het schip om met hoog water nogmaals een po ging te wagen, doch zij had het on geluk daarbij op het in zee uitge brachte anker van de »Kinderdgk' te stooten, zoodat zij onverwijld naar IJmuiden moest terugkeeren om het daardoor bekomen lek te doen her stellen. Aan Daily News" wordt uit New-York getelegrafeerd Het stoomschip »Persian Monarch" arriveerde Dinsdag aldaar en rappor teerde dat het Nederl. st. »Edam" zgn schroef verloor en omstreeks 100 mijlen oost van Sandy Hook om hulp seinde. Hg trachtte te slepen, maar de kabel brak en in een sneeuwstorm dreef de »Edam" uit het zicht, ver moedelijk naar zee. Yerscheidene sleepbooten zijn ter asistentie gezou- den. Er heerscht zware storm op zee. Afloop der Veiling van HUIZEN en ERVEN, gehouden op Donderdag 26 Januari 1S82, in Mnsia Sacrura, ten overstaan var. den No taris P. S. HORDIJK, te Helder. No. 1. Drie Huizen en Erven in de Middenstraat, geteekend D 229a, 229b en 229c; kooper de heer D. Baudsma, voor f1041. No. 2. Een Huis en Erf in de Midden straat, D 226 kooper de hr. J. B. Masseus, voor f 295. No. 3. Een Huis en Erf in de Midden straat, D 233kooper de hr. B. Weijens, voor f445. No. 4. Een Hnis en Erf in de Midden straat, D198aen No. 5. Twee Huizen en Erven in de Paardenstraat, D 198b en 198c, benevens een Erf; kooper de hr. D. Bandsma, voor f1107. No. 6. Een Huis en Erf in de Midden straat, D 191, kooper de hr. G. Mulders, voor f 670. No. 7. Vijf Huizen cn Erven in de Ar tilleriestraat, A 5, 5a, 5b, 5c en 5d met ten daarachter liggend Erf; kooper de hr. H. A. Stadermann, voor f 290. No. 8. Twee Huizen en Erven in de Wachtstraat B 67 en 67akooper de hr. A. Graaf, voor f276. No. 9. Een Huis en Erf aan do Zuid straat, M 25opgehouden voor f 600. No. 10. Twee Huizen en Erven aan de Achtergracht-Zuidzijde, M 159 en 160 kooper de hr. J. G. D. Tismeer, v. f780, No. 11. Twee Huizen en Erven in de Kui perstraat, P 102 en 103 kooper F. Boon Jr., voor f 1467. No. 12. Een Huis en Erf aan den Ka- naalweg, I 15; en No. 13. Twee Huizen en Erven aan den Dijkweg, I 290 en 291beide perceelen opgehouden voor f1974. No. 14. Een Huis en Erf aan den Ka naal weg, I 16 en No. 15. Een Pakhuis en Erf aan den Dijkweg, I 28f; beiden perc. voor f3225, MAANDAG 30 JANUARI >-Jaripre Echtverceniging van JOHANNES KRIEGER en TRIJNTJE SMIT. Namens Broeders en Zusters, G. GOEDKOOP-Smit. S. W1TLOK. A. SMIT, We. A. Bierenbroodspot. 12'Ajarige Echtvereeniging j van C. C. B L 0 M en R. V O S. Helder, 29 Januari 1882. Uit naam hunner dankbare Kinderen. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter, FEMMA WIL- HELMINA SCHUITEMAKER, ge liefde Eehtgenoote van A. P. BOELSUMS. Helder, 25 Jan. '82. Heden overleed onze geliefde moeder en behuwdmoeder LISKE VALK, weduwe van C. YAN DER WOLT, in den ouderdom van 57 jaren. Nieuwediep 27 Januari 1882. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. P. JONKER. T. JONKER,geb.vAN der Wolt. W. HARTOG. C.HARTOG, geb.vAN derWolt. Heden overleed te Amsterdam, na voorzien te zgn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, de Heer P. DE WIT, diep betreurd door zgnen Vader. K. DE WIT. Helder, 25 Januari 1882. PALMSTRAAT. ZONDAG 29 JANUARI, des voormiddags 10 ore en 's avonds 5 ore, zal D. V., als Spreker optreden de Eerwaarde Heer van 's Gravenhage. Maandag .30 Januari zal D. V. Godsdienst gehouden worden 's avonds ten 7 ure. Als spreker zal optreden Ds. YAN DEN BROEK, predikant te Gouda. HET BESTUUR. Zitting der Commissie tot het in schrijven van deelnemers voor het bekomen van I3! «,n tftn en Bloemzjadon, op Maandag 30 Jauuari 1888, des avonds van 79 ure, in TIVOLI. Bg de inschrijving moet de helft der kosten, dns 40 Cents, worden voldaan. De COMMISSIE VAN TOEZICHT der Werk- lieden-Vereeniging ver zoekt den inzenders van 't ingezonden stuk, geteekend X, voorkomende in 't Vliegend Blaadje, No. 933, van 24 dezer, beleefd, doch driugend, om van de noodzakelijkheid van het niet herkiezen van de aftredende Bestuurs leden (welke door de Commissie van Toezicht als zeer active personen ge acht worden) te verantwoorden voor genoemde Commissie, den 31 Januari a.s., des avonds ten 8 ure, op de Bovenzaal der Vereeniging. Helder, 27 Jan. 1882. Namens de Commissie, A. C. TORRÉ.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2