Ni. 110. «KM. 110. K THÏBETS, ontvangen de nieuwe karpetten 111 Pfattl tol litÉM Mi Milt. J. SCHAGER, KiNAALM I 35. Groote Voorraad Stoffen. BEDDEN-KAPOK Ata KONING Co., kanaalweg, w. l. rakker lz„ W. T. BRUINVIS. C. BIEL, ie ipp, PRACHTIGE KLEUR EN GOEDKOOP. I Sla aiit mr! WATHRFILTRRBRSL ZOMERSTOFFEN, MUZIEK VOOR DEN DANS LEEDERMAKERIJ I 35. Oosterend op Texel Deze Dekens munten boven alle andere fabrikaten uit door zuiverheid van Katoen, daar deze machinaal even als de k a p o k gezuiverd wordt van alle zand, steentjes en schellen; daarna wordt dezelve machinaal gekaard of tot blad bewerkt overal even dik en uit een blad in de dekens gevuld, deze behandeling kan bij met hand bewerkte dekens niet geschieden. Door groo'e verbetering in de stikmachines die door stoom bewogen, geregelder werken, ziet men de schoonste stikkerijen in Dekens, hetgeen door de dikke vulling vooral prachtig voorkomt; daarbij zijn de dekens zeer licht en geheel echt in kleur. De prijzen dezer dekens zijn gewijzigd en worden thans verkocht: de beste kwaliteiten twee-persoons volle maat houdende, 3 bij Ü7* a f4.50 en31/* bij Vu a f 5.00. De groote Ledikantdekens 31/. bij 25a a f 6.00 en extra groote of 3% hij 3 a 7.00. Niet de hand gestikte Dekens worden één-persoons geleverd a f 2.50 gewoon soort en de betere kwaliteit a f 3.00, tevens twee-persoons gewone soort- a 13.00 en de betere soort a f3.50. Enkele Sajetten Karpetten (die geheel uitverkocht worden,) alsmede eenige monsters Karpetten van gepasseerd j&ar, worden van af MAANDAG tot inkoopsprijs opgeruimd, zoolang de voorroad strekt. m~ Op zicht zendingen van deze goederen kunnen niet geschieden. De ondergeteekende bericht zijnen geachten plaatsgenooten, dat hij heelt ontvangen een SOrteeriHg bestaande in extra fijne zwarte en blauwe Lakens, Satijn de Laine, Naaigarens, Diagonaals, Elastiekstoffen, Bukskings en halfwollen Stoften. Zeer geschikt voor Heeren- en Jongeheeren-Pakken. Al es wordt zeer solide en net bewerkt en tegen de meest mogelijke concurreerende prijzen afgeleverd. Tevens wordt alles per el verkocht. Opruiming van Buksking Broeken, van af f3.00. _A._ C. IBJLtKlIKIIEIR, KLEEDERMAKER en LEVERANCIER. op Zondag 12 Maart a. s. en voortaan eiken Zondag, op de Bovenzaal van den Heer HENNING- Zonder verhooging rari consumptie. Aauvang 7 nor. ZL.. DBKKBE. Van FEUILLETON. 84. DE RECHTE ERFGENAAM. „O, die ellendige booswicht," riep Ro samunda, terwijl zij haar gelaat aan Hein- rich's borat verborg. En met dien schurk zo» ik mij hedenavond verloven?" „Ik heb dat vermoed, Rosamunda," zeide Albert, „hoe was het u nog mogelijk zulk een besluit te nemen P" „Grootmama liet mij hedenmorgen roepen en ik heb mijn woord gegeven. Ik deed dit met het volle bewustzijn om de ver schrikkelijke kwelling van mijn binnenste te ontgaan, die ik niet langer in ataat was te dragen. Grootmoeder had Roderich van te voren gevraagd, of hij zich alleen met mijne hand tevreden wilde stellen, want liefde kon ik hem niet schenken." Albert stond op en zeide op plechtigen toon „Oog om oog, tand om tand, wraak om wraakHij komt om zeven uur uit de re sidentie terug, doch niet om zich te ver loven, maar om voor het gerecht te ver schijnen." „Laat ons gaan," vervolgde hij, „noch ik, noch gij, Heinrich, moet voor dien tijd gezien worden. Ga vooruit, Rosamunda en maak dat ik op weg naar mijne kamer door geen dienstbaar personeel kan gezien worden wij zullen u dan langzaam volgen." v Nadat Heinrich en Albert, voornitgegaan door Rosamunda, die inderdaad nog eenige bedienden, welke de trappen af- en opkwa men met een snel bedachte boodschap had moeten wegzenden, ongezien de kamer van den jongen graaf bereikt hadden, verzocht Rosamunda zich een oogenblik te mogen terug trekken, ten einde het bevel van hare grootmoeder te volgen en toilet voor de verloving te maken. Buitendien moest zij een oogenblik alleen zijn om geheel en al tot zich zeiven te komen, want ,t kwam haar nog steeds voor als of zij niet waakte, maar door een zonderlingen droom bevan gen was. Nadat zij haar geliefde en haren broeder, gelukzalig als zij was, hartelijk omhelsd had, vloog zij de trappen op naar hare kamer, en zich nederzettende in het kleine vertrekje waar zij sedert een vieren deel jaara zoovele tranen gelaten had, d»e een ongelukkige liefde tot grond hadden, verzamelde zij hare gedachten, om tot de overtuiging te komen, dat hetgeen zij zoo even beleefd had, geen droom, maar wer kelijkheid was, en de tranen, die thans over hare niet meer bleeke wangen vielen, waren dc schoonste, de hartelijkste, die zij ooit geweend had. Rosamunda had nauwelijks Albert» kamer verlaten, toen William Tanner aan de tuin deur klopte en tegelijk vroeg of hij binnen kon gaan. Heinrich ging dadelijk naar de deur en opende deze. William kwam echter niet alleen, maar in gezelschap van zijn groot vader. Laatstgenoemde had reeds voor eenige maanden zijn officieel bezoek tot kennis making gebracht en zou ook reeds lang een officiëele uitnoodiging om te komen dineeren ontvangen hebben, indien niet door de ziekte van de oude gravin alle gezellig verkeer was opgeschort geworden. „Gij zijt alzoo weder hier?" zeide Wil liam tot Heinrich, nadat de wederzijdsche begroeting had plaats gegrepen. „Waar in de wereld hebt ge dan toch wel gezeten, dat men n in het dorp zocht en wel met een bezorgdheid als vreesde men, dat neen ongeluk was overkomen." „Ik had mij slechts voor korten tijd op een moeilijk te vinden plaats in de een zaamheid teruggetrokken." „En gij, beste heer graaf," zeide William, zich tot Albert wendende, „wandelt frank en vrij rond. Hebt gij uwe familie met nwe genezing reeds verrast?" „Nog niet, doch dat is kort op handen." Men had voor William de herstelling van Albert niet verzwegen en evenmin dat Heinrich deze achter den rug van den dok ter had bewerkstelligd. Verdere mededee- gaat steeds voort te leveren puike TAFELBOTER a f 13.50 en omke KEUKENBOTER a f 10.50 dé 10 kilo. Voorts Fijne WESTPHAAL- SCHE HAMMEN, GEROOKT VLEESCH, SAUCISSE DE BOLOG- NE, enz. Bestellingen worden aan genomen door den Heer G BAS, Binnenhaven. HANDEL Groote verscheiden heid bij j. VAN AMESFDORT. MIDDENSTRAAT, gevuld met prima gekaarde blanke KAPOK. Prijs f 20.00 en hooger. TEXEL. lingeu waren hem echter niet gedaan. „Mijn bezoek," zeide de oude heer Tan ner, „geldt in hoofdzaak u, mijnheer de secretaris. Gij zult u, mijnheer Schwarz, den eersten avond van onze kennismaking herinneren, toen ik in de herberg mijn levensgeschiedenis ten beste gaf. Ik ver telde u van een nicht, die mij het geld had voorgeschoten voor mijnen overtocht naar Amerika en dat ik later van den be huwdzoon van die nicht een brief ontving. Verder wist ik inderdaad niets van dien man en aan al mijne navorschingen was het tot dusver niet gelukt dien behuwdzoon uit te vinden of iets naders omtrent hem te vernemen. Nu heb ik echter eenige dagen in de residentie vertoefd en zijn mijne be moeiingen door het schoonste resultaat be kroond. Ik ben namelijk tot de zekerheid gekomen, dat de dochter van mijne nicht, Helene von Walberg, met den doctor in de philologie Schwarz gehuwd is, dat de eerstgenoemde reeds sedert vele jaren en de laatstgenoemde voor vier maanden ge leden gestorven is; dat zij echter een zoon hebben achtergelaten, die eenige jaren ad- sistent in het academisch ziekenhuis is ge weest en zich nn in het slot Breitenbach ophield. Ik wist nu wel dat hier een se cretaris Schwarz bestond, maar ook tevens dat deze hier de artspraktijk niet beoefende en den doctorstitel niet bezat. Niettegen staande dat alles kon ik aan hetgeen de vrouw van den tuinman mij vertelde niet twijfelen en kom ik derhalve direct tot n met het verzoek mijn twijfel op te heffen. Zijt gij de zoon van doctor Schwarz?" „Het incognito," antwoordde Heinrich, „waarin ik mij hier om bijzondere redenen moest steken, is toevallig heden opgeheven. Ja, mijnheer Tanner, gij zijt van moeders zijde de neef van mijne grootmoeder. Ik wist dit reeds toen gij voor vele jaren aan laatstgenoemde geschreven hebt en dat schrijven door mijnen vader beantwoozd werd, wijl de moeder van zyn vronw reeds lang gestorven was. De door n geschreven brief bevond zich onder de papieren van EEN PRACHTIGE COLLECTIE ZWARTE J. S O H -A. C3r HJ IR. VERHUISD van de Weststraat L 38, naar de J. W. MöNNICHMANN, Mr. KLEEDERMAKER. Voor f 6.00 krijgt men 5 stuks lekkere Edammer Kaasjes, die per stuk ruim 4 pond wegen, franco thuis. Adres Berkhout Co. mijnen vader." „Dan zijt gij het alzoo werkelijk. Nn, kom dan aan mijne borst en laat ik n als mijn geliefden neef, die ik reeds zoolang heb leeren hoogachten, omarmen." Heinrich trad op den ouden Tanner toe, reikte hem de hand en de oude man drukte een kus op de lippen van den nieuw ont dekten bloedverwant. Ook William en Heinrich vierden de ontdekking met een omarming. „Wat hebt ge daar voor een ring vroeg de onde Tanner plotseling aan Heinrich. „Het is een geschenk van den heer graaf Stephan zu Breitenbach," antwoordde de gevraagde. „Breitenbach Breitenbach Deze zon derling gevormden ring moet ik reeds er gens gezien hebben; ik ka» mij echter nn niet te binnen brengen wanneer en in welke plaats." "Toch niet ergens in Amerika?" vroeg Heinrich. „Ia Amerika Hm, ja, zoo is het maar daarover is reeds een halve eeuw verloopen nu schiet het mij te binnen deze ring is langen tijd in mijn bezit geweestik vond hem toen de heer aan wien hij behoorde reeds lang was afgereisd eerst bij zijn terugkomst kon ik hem die werd terugegeven. Hij had hem waarschijn lijk bij de voltrekking van zijn huwelijk met de handschoen van den vinger ge trokken." „Bij de voltrekking van zijn huwelijk P" vroeg Heinrich, die in de hoogste spanning verkeerde. „Waar had dat dan plaats?" „In Cordova, waar ik, zoo als ik meen n reeds te hebben verhaald, een tijdlang de betrekking van ambtenaar heb waarge nomen." „Hebt gij zelf het huwelijk voltrokken „Ja." „En hoe heette de heer wiens huwelijk gij voltrokken hebtP" „Ja, hoe was ook weer zijn naam? In het onthouden van namen ben ik nooit sterk geweest en die huwelijksvoltrekking By den Uitgever van dit Blad worden bestellingen aangenomen op den, eerstdaags te verschijnen, twee den druk van het 7an Nederland, bevattende de adressen van de pa- tenrplichtigen in alle steden en dorpen van ons land. Prijs inge naaid f8,geb. f9, Ook advertentiën kannen ter opname in dit werk by denzelfden uitgever worden bezorgd, tegen de volgende pryzen 1/1 pag. f 15. 1/2 f 10. 1/4 f 6. 1/8 f 4. heeft reeds voor vijftig jaren plaats gehad. Doch dit herinner ik mij zeker, dat het een Dnitscher was en dat hij een Dnitsche vrouw hnwde." „Die Dnitscher was ds graaf Breitenbach herinnert gij thans den naam „Breitenbach? Juist het was de graaf Breitenbach, die in Amerika den loop van rivieren kwam nagaan. Hij was uit mijn vaderland en wij hebben ons over verschei dene personen in de residentie onderhouden, welke wij beiden kenden. Nu staat mij de zaak weder in eens helder voor den geest. Hoe men toch zoo iets zoo uit zijn ge dachte kan verliezen, dat mij zelfs dienaam niet meer te binnen schoot toen ik met een graaf Breitenbach onderhandelde over den verkoop van in het dorp gelegen grond. Ja, ja, ik word oud." „Herinnert gij n ook nog den naam van de dame met welke graaf Breitenbach huwde?" „Wacht eens eventjes; het was de dochter; van een teen der tijd in Dnitschland zeer bekend demagoog, dien men wegens de leer stellingen, welke hij openbaar maakte, in in de gevangenis heeft geworpen. Harden- berg heette hij en zijn dochter nu herinner ik mij alles weer zeer goed een beeldschoon meisje heette Constance." „O mijn God," riep Heinrich, als 't ware buiten zich zeiven van vreugde, „dan zoudt gij het door een eed kunnen bekrachtigen, dat gij de graaf Anselm zu Breitenbach met Constance Hardenherg in den echt verbonden hebtP" „Dat kan ik, doch neem mij niet kwalijk ala ik n vraag waarom gij zooveel belang stelt in die zaak?" „Omdat het de onders van mijnen vader, omdat het mijne grootouders zijn, wier ge schandvlekte eer te herstellen ik mij tot levenstaak gekozen heb. O, thans heb ik bereikt wat ik wilde, en n, mijn eenigen bloedverwant, wil ik niet verzwijgen hoe alles samenhangt. Wordt vervolgd. Snelpersdrnk van C. de BOER Jr., Helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 4