en zijne beminde, die ieder met een der bekende room-ijs-wagentjes rond reden, kregen geschil met 2 broeders Lemaire, volgens sommigen over het betalen van een glaasje room-ijs, volgens anderen tengevolge van on gepaste handelingen tegenover het Italiaansche meisje. Hoewel beide partgen in haar eigen taal spraken en elkander dus volstrekt niet ver stonden, werd de woordenwisseling toch steeds heftiger, tot de Italiaan een mes trok eti een der broeders in de dij wondde. De andere, dit ziende, gaf den Italiaan een vuistslag in 't gezicht, maar deze hanteerde zijn wapen met zooveel vlugheid, dat binnen weinige seconden zijn aan valler uit zeven diepe wonden in hals, borst en rug bloedende, bewus teloos neerzonk. De omstanders wa ren hierover zóó verwoed, dat de politie niet dan met groote inspanning het Italiaansche paar in veiligheid en naar het politiebureau brengen kon. Het slachtoffer van den Italiaan ligt hopeloosde wond in 't been van den broeder is van weinig beteekenis. De weduwe van Abraham Lin coln, den gewezen president der Ver- eenigde Staten, die door den tooneel- speler Booths werd vermoord, is te Nieuw-York overleden. De Czaar van Rusland wordt, zooals men weet, goed bewaaktal te goed, als het waar is, wat eèn correspondent van de Times onder voorbehoud mededeelt. Zaterdag wandelde de Keizer, naar hij verhaalt, in het park van zijn paleis to Petershoff en zag daar eenige arbeiders bezig, in wier werk hij belang scheen te stellen. Hij wenkte een hunner bij hem te komen, met het doel hem het een en ander te vragen. De man legde terstond zijn gereedschap neer, liep snel op den Keizer toe en stortte op een paar passen afstand van den Czaar dood neder, getroffen door een schot van een schildwacht in de nabijheid, die niet gezien had dat de Keizer den man wenkte en orders had om te schieten op iederen vreemdeling die Z. M. naderde. De Keizer hielp bij het opnemen van het lijk en was diep getroffen door het noodlottig geval. Voor de vrouw en de kinderen van den armen overledene zal goed gezorgd worden. Omtrent het ongeluk op den Moskau-Kursk spoorweg worden de volgende bijzonderheden meegedeeld. De spoorwegdijk is 20 Russische vademen hoog en loopt door een dal, waarlangs een riviertje vloeit. Dit dal is altijd zeer drassig en thans was het door overstrooming ten ge volge van de geweldige regens een klein meer geworden en de dijk door het water geheel ondermijnd. Bij het inzakken van den dijk zonken vijf waggons derde en tweede klasse spoorloos weg in de klei, en hoewel er 400 man werkten, waren een paar dagen daarna de waggons nog nieter uitgehaald. Ruim 170 passagiers kwamen om het leven en 40 werden zwaar ge wond. Maar de personen, die in de drie laatste waggons derde klasse zaten, bleven geheel ongedeerd. De directie moet kennis gedragen hebben van den gevaarlijken toestand van den dijk, Zij had bericht ont vangen, dat hij den vorigen dag bij het voorbijrijden van een goederen trein, gedreigd had in te zakken, maar zij zond toch den posttrein af, die met gewone snelheid reed toen hij verongelukte. In vijf dagen van New-York naar Liverpool, is de belofte, die een Zweedsche ingenieur, Lundberg, heeft gedaan aan een huis te New- York, dat met hem een contract heeft gesloten voor de levering van een vloot stoomschepen naar zijn nieuw stelsel en die binnen 5 dagen de trans-atlantische reis zullen maken. Ieder schip zou bewogen worden door 4 stoommachines, elk van 4500 p. k-, en elk zou 2 schroeven en 2 roeren hebben. Eikschip zou kunnen ver voeren 600 passagiers le en 1000 dito 2e kl., 2700 ton kolen en 600 ton koopwaren. INGEZONDEN. Geachte Redacteur Ondergeteekenden waren tegenwoordig bij de begrafenis-plechtigheid van 13 Juli jl. Zij behooren tot hen die gewoon zijn in het openbaar te spreken. Zij hebben het niet gedaan bij genoemde gelegenheid. Ook zij derhalve hebben op zich toegepast het zacht moedig verwijt, in het vorig nommer uwer courant hun toegevoegd die, hoewel door hunne betrekking geroepen tot het spreken in het openbaar, hebben stilgezwegen aan het graf der met de „Adder" omgekomenen. Ondergeteekenden begrijpen en waarderen het, dat hun stilzwijgen bij sommigen droeve verbazing heeft gewekt en dat die verbazing ook in het openbaar is uitgesproken. Zij gevoelen zich dus gedrongen zich te recht vaardigen en verzoeken u beleefd hunne rechtvaardiging te plaatsen in uwe courant. Welnuondergeteekenden waren niet uit- genoodigd tot het bijwonen der begrafenis, noch door iemand gevraagd namens de be trekkingen der omgekomenen het woord te voeren. Zij hadden derhalve het recht van spreken niet. Zij mochten niet spreken wilden ze niet worden gehouden voor man nen, die zich indringen, opdringen en dwa selijk op den voorgrond zich stellen. Had den zij t ij d e n s de plechtigheid aan den leider der begrafenis toestemming tot spreken gevraagd, hun zou, hoogstwaarschijnlijk, die toestemming niet zijn geweigerd geworden. Doch zelfs dit was hun zedelijk niet ge oorloofd. Zij moesten zich wachten zelfs voor den schijn alsof Zijne Excellentie de Yice-admiraal niet goed zou spreken of hadde gesproken, alsof deze niet alles zou zeggen of hadden gezegd wat er te zeggen viel. Over ons, wier betrekking het medebrengt dikwerf in het openbaar te spreken, wordt reeds in sommige kringen spottend geoordeeld, dat wij altijd en overal het eerste zijn in het vragen om en het voeren van het woord. Ondergeteekenden vermeenen, zeiven geen voedsel te mogen geven aan dat oordeel. Om bovengenoemde redenen bewaarden zij derhalve het stilzwijgen bij de begrafenis van 13 Juli jl. U bij voorbaat dank zeggende voor de plaatsing dezer hunne rechtvaardiging, hebben onder geteekenden, geachte Redacteur, de eer zich te noemen q# e. BRON. C. G. BACH. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Insulinde, van Amster dam naar Batavia passeerde 15 Juli Aden. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 19 Juli kaap St. Yincent. Het stoomschip Prinses Marie is heden 20 Juli, van Port Said vertrokken naar Amsterdam. Markt-Berichten Schagbn, 20 Juli. Aangevoerd 75 Gel- dekoeien f170 a 290, Kalf koeien f220 a 280, 10 nucht. Kalveren f7 a 15, 346 Schapen fl8a33, 216 Lammeren f 10al5, magere Varkens f14 a 16, 15 Biggen f6 a 9, Kippen f 0,30 a 1,50, Boter per kop f 0,85 a 0,95, Kaas per kilogram f 0,30 a 0,45, Kip-Eieren per 100 f 3 a f 3,50, Eend- Eieren per 100 f 3 a 3,25. Pübmebend, 18 Juli. Aangevoerd 26 Paarden, 231 Melkkoeien, 188 vette Kal veren f0,70 a 0,90 per P., 83 nucht. dito f8 a 24, 986 Schapen en Lammeren, vette Schapen handel vlug, hoog in prijB. 116 vette Varkens 46 a 56 ct. per P., handel vlug, 86 Biggen f 6 a 9, handel stug, Kip-Eieren f3,50 a 4, Eend-eieren f3,60 per 100, Boter fl,35 a 1,50 per kop. Kleine kaas f33,50, aangevoerd 406 stapels. Burgerlijke Stand Helder. Van 18 tot 21 Juli. ONDERTROUWD: R. Huisman, man- demaker en M. de Boer. GEHUWD N. van Eek en J. Verheij. P. J. A. van der Maden en M. Timmermans. S. J Vogelzang en M. Meijer. C. Berg en R. van der Zanden. H. Üurbsnus en E. W. van Neck. BEVALLEN M. van Til, geb. Glas, Z. C. Platvoet, geb. Smits, Z. C. C. Lind- strom, geb. Buijs, D. M. Willemse, geb. Goudswaard, D. O. M. Terra, geb.StroomerD. OVERLEDENH. Eormer, 30 j. G. Borel, 23 j. E. Kerkhof, 65 j. H. D. van der Pluim, 19 j. A. van Engelen, 41 j. C. E. van de Velde. 70 j. J. G. J. van den Bergh, 23 j. Burgerlijke Stand Texel. Van 12 tot 19 Juli. ONDERTROUWD Geene. GETROUWDWillem Visser Px. en Antje Koorn. GEBORENMarretje, dochter van Pieter Henkes en Naatje Kuiper. Dirkje, dochter van Teunia den Brave en Gerdina Bakker. Neeltje, dochter van Biem Boom en Susanna Kiljan. Auke, zoon van Klaas Knol en Christina Bos. OVERLEDEN Hendrik Meijer, 67 jaren, gehuwd met Johannatta Sophia Visser. Kantongerecht te Helder. Zitting van 17 Juli. Het des nachts laten staan van een wa gen op den openbaren weg, K. Z., boete fl. Het jagen op het land van een ander enz., H. H. R., twee boeten a f 3 0 ieder. Het koopen in het klein van sterken drank in een localiteit waarvoor geen ver gunning was verleend, J. d. R., boete 50 ct. Het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, A. B., J. M., B. d. V., C. Q., P. v. B., D. O., J. v. W., G. V., H. P. F., J. d. D., A. C. D., J. M. C., A. Z., A. S., C. C., W. G., J. W. J., D. d. G., H. B., J. C. S., J. M., ieder boete van f3, A. B., twee boeten van f3; J. v. D., boete 50 ct. W. S. gevangenisstraf van twee dagen. Al de veroordeelden subaidairc gevange nisstraf en in de koBten. Visscherij-Berichten 20 Juli vin. 3 blazers met 15 tot 50 roggen, per stuk 46 tot 52 ct. 1 schuit van Terschelling met 160 harders, per stuk 71 ct. Nm. 1 bom met 80 tongen, per stuk 65 ct., 300 kl. tongen f 15 a 20 ct. per stuk. Scharren per mand f6.50. Kl. schol, per mand f2. 5 korders met 26 tot 60 tongen, per stuk 70 a 75 ct. Van 60 tot 300 kleine tongen, per stuk 15 a 25 ct. Scharren per mand f8. Kl. schol, p. mand f 2.50. Enkele rog per st. 34 ct. Schuiten naar zee. 21 Juli vm. 5 korders weinig vangst. 50 tot 80 kl. tongen, per stuk 20 ct., ieder 2 manden kl. schol fl.85, scharren per mand f 9. Andere schuiten nog in zee. Vervolg der Berichten. Gisterenavond is alhier weder aangebracht het lijk van den korpo raal der mariniers J. G. J. van den Berg, afkomstig van de bemanning der Adder." Heden in den vroegen morgen is het lijk met militaire hon neurs ter aarde besteld.. Jl. Woensdag is uit de Binnen haven opgehaald het lijk van Arnol- dus van Engelenvletterman, wonende te Ymuiden. De man was tijdelijk hier, en men vermoedt, dat hij door een ongeluk te water is geraakt. Het loodsvaartuig Frans Naere- bout, hetwelk met het schip de Schelde zich in de Noordzee ter plaatse be vond alwaar men vermoedt het wrak van den Adder te zullen vinden, is gisteren naar den nieuwen Maasmond gestoomd, waarschijnlijk tot het in nemen van materieel ten gebruike bij het in zee zoeken met duikers. Tot dusver is nog niets van het wrak van den verongelukten monitor herkend. In een buitengewonen minister raad, Woensdag gehouden, werden uitsluitend de Egyptische aangelegen heden ter sprake gebracht. Daarin is besloten dat het oorlogsvaartuig de »Marnix," dat van Alexandrië naar Malta was vertrokken, onmiddellijk naar Egypte zal terugkeeren en te Port-Said zal stationneeren. Volgens ontvangen telegram heeft de »Marnix" bereids aan die lastgeving voldaan. Voorts is bepaald dat de Bonaire" zich zoo spoedig mogelijk eveneens naar Egypte zal begeven, ter be scherming zoowel van Nederlandsche als Belgische onderdanen. (Hbl.) De Bonaire vertrekt as. Zondag. Voor de vaartuigen, welke de vis- scherij op de Zuiderzee uitoefenen, treden op 1 Augustus a. s. de voor schriften der wet van 21 Juli 1881 in werking, volgens welke zij het let- terteeken moeten voeren van de ge meente waar zij thuis behooren, als mede het nummer waaronder het vaartuig in het bij art. 4 bedoelde register is ingeschreven. Voor de be langhebbende eigenaren van visschers- vaartuigen is een herinnering aan deze nieuwe wettelijke bepaling niet overbodig. Texel, 20 Juli. Met goed gevolg had heden de ge wone jaarlijksche proeftocht met de reddingsboot achter de Koog plaats. Tal van belangstellenden waren ge tuige van het interessant schouwspel, 't Materieel bleek goed in orde te zijn, terwijl de behandeling van een en ander niets te wenschen overliet. Het getal aangekondigde muziek uitvoeringen tooneel-voorstellingen, enz. ten voordeele van de nagelaten betrekkingen van de Adder" wordt zóó groot, dat het ondoenlijk is daarvan afzonderlijk melding te maken. Als tegenhanger diene, dat de Typ. Ver- eeniging Nut en Genoegen te 's-Hage, bestaande uit typografen der Algemeene Landsdrukkerij, heeft af gezien van haar voornemen om een voorstelling te geven voor dat doel. Zij hoopt, dat ook zonder zulke voorstellingen voldoende voor de on- gelukkigen gezorgd zal worden. Wie door tusschenkomst van dej redactie van het Haagsche Dagbl. een tonnetje haring a f 2,50 bestelt bij J. G. Legel ACzn., Trompstraat No. 7 te 's-Hage, smaakt bij zijn nieuwe haring de voldoening dat van den prijs f 1,50 voor de behoef tige nagelaten betrekkingen van de Adder" wordt afgezonderd. Zoo combineert men haring- en mensch- lievendheid Het Vaderland" schrijft Een paar dagen geleden is in de verschillende bladen melding gemaakt van een naamkaartje, dat gevonden was in de kleeding van den luitenant ter zee G. Jonckheer, en waarop aan de keerzijde zouden geschreveu staan de woorden Hadden varende 48 duim. Etensuur 2.30." Een cou rant drukte zelfs den vorm van het kaartje in het klein af; met die woorden, in de volgorde en op de plaats, zooals zij op het kaartje heetten voor te komen. Uit de aangehaalde woorden werden zelfs allerlei con- clusiën getrokken. Wij vernemen thans van iemand, die het kaartje werkelijk gezien heeft, dat op dat kaartje met potlood aan de keerzijde slechts een adres ge schreven staat :>Stadhouders kade 48a. Etensuur 5.30" Uit een adres van een familie te Amsterdam, bij welke de luit. ter zee Jonckheer wellicht een uitnoo- diging voor den maaltijd had ont vangen, had de levendige verbeelding van sommige correspondenten ge maakt hadden varende 48 duim." Wij vernemen, dat vanwege het Departement van Buitenlandsche Zaken een aanschrijving zal gezonden worden aan de Nederlandsche con suls in de kustplaatsen van Enge land,Noord-Duitschland,Denemarken, Zweden en Noorwegen, met verzoek om bij het aanspoelen of aanbrengen van lijken uit zee zich te vergewissen, of deze van de bemanning van de Adder zijn. Een beschrijving van de kenteekenen van de kleeding, waaruit de indentiteit zou kunnen opgemaakt worden, zal aan de con suls worden medegedeeld. (Vad.) P. J. Ylind, uit Koog a/d Zaan, mag van geluk spreken. Hij had een paar dagen vóór het vergaan van de Adder" op dat schip dienst genomen als hofmeester, doch had zijn ambt nog niet kunnen aanvaarden, omdat zijn verhuisbiljet,dat uit Zutfen moest komen, nog niet in orde was Men had zich daar ter plaatse vergist en hem verward met zijn broedervan daar eenige vertraging in de toezen ding, tengevolge waarvan V. van zijne nieuwe betrekking afzag en aan wal bleef. Een paar dagen na de ramp met de Adder ontving hij het bedoelde biljet. Te Zaandam had Dinsdag een voorval plaats, dat hoogst treurige ge volgen had kunnen hebben. Een man, die waarschijnlijk misbruik van ster ken drank had gemaakt, loste een pistoolschot en trof bij ongeluk een zevenjarig zoontje van den Heer Ver heul, architect te Zaandam. Gelukkig werd het kind slechts langs het lichaam geraakt, zoodat, volgens verklaring van den geneeskundige, alleen de buik uitwendig is beschadigd. 0^" Ingekomen giften voor de nagela- tene betrekkingen van de verongelukten van de „Adder." Door tusschenkomst van den Vice-Ad- miraal de HaesVan d. P. te Scheveningen f 10van de commissie te Assen f345; van de commissie te Hellevoetsluis f 500. Door tusschenkomst van mr. Stakman Bossevan L. F. Enthoven te Eindhoven f 2.50; van Boukamp te Helder f5; N. N. te Kampen f 10; E. P. te Venlo f 6; N. N., dienstmeisje te Baarn, f4; weddingschap Helder f5; inzameling Rijks werf f55.10; inzending Zr. Ms. schip Bonaire f79.15; eenige amb tenaren en officieren Rijks werf f 27.60. Totaal f 1049.25. Helder, 21 Juli 1882, COR R ESPON DENTIE Met verwijzing naar het ingezondene in di' No., achten wij de plaatsing van het stuty van A. thans overbodig. Red. hun dank betuigen voor de vele be wijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 19 Juli 1882. Voorspoedig bevallen van een Meisje, Mevrouw J. W. C. BAKKER, Diemont. Oleh-leh (Atjeh) 3 Juni 1882. Op den 17den dezer overleed na een kort doch smartelijk lijden, onze geliefde Moeder en Behuwd- moederE. KERKHOFF, Weduwe van J. H. HEUVELMANS, in den ouderdom van ruim 65 jaar. W. T. KERKHOFF. A. KERKHOFF—Pronk. Eenige kennisgeving. Heden overleed ten mijnen huize, onze geliefde Zuster en Behuwd-Zuster C. E. v. d. VEL DEN, Weduwe van den Heer J. H. SICKMAN, in den onder- dom van 70 jaar. Mede namens mijne Kinderen en Behuwdkinderen J. VONK. Nieuwediep, 20 Juli 1882. H Heden overleed, na een kort stondig lijden, mijn innig geliefde echtgenoot PIETER REINDERS, in den ouderdom van 36 j aar, en mijn geliefd kind JAN, in den aanvalligen leeftijd van 5 jaren. Zwaar treft mij deze dubbele slag, het verlies van man en kind op een dag; drie kinderen, die mij resten, beseffen nog niet hun on herstelbaar verlies. Ik hoop in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde is. Amsterdam, 13 Juli 1882. Wed. P. REINDERS, geb. S. Stokebrand. Mede namens Tante Wed. C. WEGMAN, geb. Smit, en verdere Familie. Voor het vorig nummer was dezej annonce te laat ingekomen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2