Advertentiën. Zaterdag zullen Leon en Armand Peltzer nog eens voor liet gerechtshof moeten verschijnen, voor de wet op de voorloopige aanhoudingen, ten minste, indien het onderzoek dan nog niet afgeloopen is, wat niet waarschijnlijk is. Het onderzoek levert overigens weinig bijzonders op. Ar mand is enkele malen bij expertboek houders gebracht, die zijn boeken onderzoeken, maar verder laat men de twee gevangenen vrij wel rustig. Eindelijk is er bericht gekomen van de Moskwa, het Russische schip dat men met man en muis verloren waande. Gelukkig is dit niet zoo wel is het schip bij Kaap Orfui op de Oostkust van Afrika den 19 Juni gestrand, maar de passagiers en de equipage zyn gered. Men begrijpt niet hoe het mogelijk is, dat men van dien datum af tot op heden niets van het onheil heeft vernomen. Waaghalzerij heeft in de Alpen weer aan twee menschen het leven gekost. Een Engelschman, professor Balfour, trachtte (ofschoon gewaar schuwd dat de toestand van de sneeuw gevaarlijk was) verleden week met slechts één gids de Aiguille Blanche te bestijgen, een nog maagdelijk ge bleven piek van hetMontblancgebergte. Men heeft, nadat men de beide mannen dagen lang vermist had, hunne lyken, met het touw aaneengebonden, aan den voet van den Penteret-gletscher teruggevonden. Een der twee is vermoedelijk uitgegleden, en de an dere heeft hem niet kunnen houden. Minstens twee gidsen waren noodig geweest voor zulk een bestijging. Op den Nufenen-pas, tusschen Airoio en Obergestelen, heeft men nu ook de lijken gevonden van de twee Geneefsche studenten, die in October jl. daar onder een sneeuw storm verdwaald en omgekomen zijn. Marie Yeron, de slaapster, die voor eenigen tijd in het gasthuis Bajon te Parijs werd binnengebracht, wordt van dag tot dag beter. Reeds Vrij dagmorgen kon zy duidelijk het woord oui uitbrengen en nu gebruikt zij reeds allerlei vaste spijzen, terwijl zij nu en dan reeds in haar bed kan op zitten. De geneesheeren hopen dan ook, dat zij binnenkort haar spraak terug zal krijgen en dat zij het gasthuis zal kunnen verlaten. Volgens telegram uit New-York kan er tusschen 3 en 5 dezer storing in den dampkring verwacht worden vergezeld van harde winden van het ZO. tot NW., voornamelijk op de noordelijke kust van Engeland en Noorwegen. Denemarken is in den laatsten tijd druk in de weer met de verster king en verbetering zijner marine. Sedert het voorjaar zijn alle schepen steeds in beweging. Bijzondere aan dacht schenkt men ook aan het tor pedowezen men hoopt het aantal Deensche torpedo's op 30 tebren- gen. Verleden week heeft de koning een deputatie van dames in gehoor ontvangen, die hem, namens 4000 zijner vrouwelijke onderdanen, ver zoeken, om de forten toch vooral zóó in te richten, dat de verdedigers des lands, haar broeders of zonen, zoo weinig mogelijk gevaar loopen doodgeschoten te worden. De koning beloofde aan haar wensch te zullen vol doen. Aan boord van De Duitsche stoomboot >Gellert," brak onlangs op de terugreis van Amerika brand uit op het achtergedeelte, waar naai machines en tabak geborgen waren. De vlammen verspreidden zich op het achtergedeelte van het schip met groote snelheid, en men begon toe bereidselen te maken om het schip te verlaten. De passagiers werden ge wekt uit hun slaap, de booten los gemaakt en van mondvoorraad voor zien voor geval van nood. Het ge lukte echter eindelijk aan den kapitein en de bemanning, die zich voorbeeldig gedroegen, den brand te blusschen, door gaten in het dek te boren en het brandende gedeelte te doen on- derloopen, zoodat het schip behouden bleef. Kort daarna liep het te Ply- mouth binnen. Men schrjjft den brand toe aan zelfontbranding van de tabak. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Wees 8. v. p. roo goed ons een plaatsje in uw veeigelesen blad voor het onderstaan de in te ruimen. Idiotenfranje, alias poney-liaar. Reeds meermalen hebben wij de opmer king hooren maken en zelf ook gemaakt, dat de dames, zoowel oud als jong, tegen woordig blijken gaven van wansmaak. Uit honderd voorbeelden zullen wij nu echter slechts één aanhalen, namentlijk de idiotenfranje, alias poney-haar. Lieve dames, begrijpt gij niet dat die franje uwe lieve gezichtjes ontsiert, en dat menig jongeling bij het zien van die franje aan een bijzonder soort dames denkt en u daardoor op straat meer overlast aandoet dan u lief is Maar a qui la faute P gij dames, zult ons moeten toestemmen, dat hier de schuld ge heel bij u zelve is, want zonder die franje, weten wij zeker, dat menig jongmensoh zich wel eerst zou bedenken, voor hij minder gepaste aardigheden uithaalde. En waarom draagt gij die franje P Is het soms om een schram op uw voorhoofd te bedekken of om uw minder mooi gevormd of laag voorhoofd te maskeeren, misschien wel om echtelijke hardhandigheid aan het geziekt te onttrekken P Als het hiervoor niet is, dan smeken wij u ons de reden te zeggen waarom gij die alles ontsierende, domheid uitdrukkende, loszinnigheid voor stellenden haardos draagt. Vernemen wij die rede en bevinden wij ze goed, dan zullen wij uitroepen„het zij zoo," maar eer niet, thans niet; het is dwaasheid een mode te willen volgen of liever, Blavinnen eener mode te zijn, die u ontsiert. Dames, neemt dus s. v. p. van ons dezen welgemeenden raad aan laat uw haar, dat ware sieraad van de vrouw, groeien, en bierdoor eindelijk een einde komen aan den afschuw, dien gij thans aan sommigen in boezemt. Mijnheer de Redacteur, u bij voorbaat voor uwe welwillendheid dank zeggende, blijven wij achtend HUGO. KEE8. VICTOR. JAN en ALFRED. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Prins Alexander, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Mar- seille 3 Augustus. Het stoomschip Madura vertrok 1 Aug. van Port-Saïd naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van 8uez 1 Augustus. Markt-Berichten. Pubmebend, 1 Aug. Aangevoerd 241 Melkkoeien, handel matig, 242 vette Kal veren, f0,70 a 0,90 per P., handel stug, 59 nucht. dito f10 a 26, handel vlug, 1175 Schapen en Lammeren, vette Schapen handel stug, 102 vette Varkens 52 a 56 ot. per P., 220 Biggen f7 a 9, handel stug, Kippen-eieren f3,25 a 3,75, Eend- eieren f3,60 per 100, Boter f 1,25 af 1,40 per kop. Kleine kaas f 31, aangevoerd 372 stapels. Schaden, 3 Augustus. Aangevoerd 5 Paarden f 60 a 150, Stieren f160 a 200, 78 Geldekoeien f180 a 208, Kalf koeien f 220 a 270, 6 nucht. Kalveren f 8 a 14, 1020 Schapen f 18 a 32, 225 Lammeren f9 16, 10 magere Varkens f 12 a 18, 50 Biggen f8 a 10, 40 Kippen f0.45 a 1.50, Boter per kop f 0.90 a 1.Kaas per kilogram f0.40 a 0.50, Kip-Eieren per 100 f3.a 3,25, Eend-Eieren per 100 f3.— a 3,25. Visscherij-Berichten. 3 Aug. vm. 20 korders met 40 tot 90 tongen, per stuk 50 a 65 ct.; 130 tot 450 kleine en middelsoort tongen, per stuk 12 a 20 ct. Scharren per mand f 8 a 10. Tarbot f8 a f10. 4 blazers met 40 tot 60 roggen, per stuk 62 a 68 ct. Geen schuiten naar zee. Burgerlijke Stand Helder. Van 1 tot 4 Augustus. ONDERTROUWD N. Kikkert, zeilen maker en T. Langevcld GEHUWD R. Huisman en M. de Boer. BEVALLENW. Brouwer, geb. Lei- deke, Z. G. van Boxcel, geb. v. d. Kolk, Z. N. Slikker, geb. Kuiper, D. W. Snijder, geb. Stam, D. J. t. d. Meulen, geb. de Rooij, 2 D. OVERLEDENK. de Wit, 82 j.I. M. Ekamp, 19 j. G. Schuhman 4 m. Burgerlijke Stand ïexel. Van 26 Juli tot 2 Augustus. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD Willem Rogge en Frouke- line Wilhelmine Ehl Weurdinge. GEBOREN: Geene. OVERLEDENPietje Smit, 28 dagen, dochter van Reijer Smit en Maria Hin. Vervolg der Berichten. Tengevolge eener in de lokale bladen geplaatste annonce kwamen ongeveer een veertigtal belangstellenden in Tivoli bijeen, tot t kiezen van een commissie, die werk zaam zal zijn, om een gedenkteeken op 't graf van de verongelukte manschappen van de „Adder," alhier aangespoeld en begraven, geplaatst te krijgen. Namens de voorloopige commissie, be staande uit de heeren C. D. Zürmuhlen, J. C. J. Graat, S. van Gijn, C. Boon, IJ. Strikwerda, L. W. F. Oudenhoven, die 't initiatief genomen hadden, voerde de heer Zürmuhlen 't woord en begon, na de aan wezigen welkom gcheeten te hebben, met 't voorstel een commissie van 20 leden te benoemen, voor de eene helft uit burgers en voor de andere uit militairen bestaande, waarvan de burgemeester, de heer Stakman Bosse, president zou zijn. De heer Stakman Bosse nam die functie eerst voorwaardelijk en later definitief aan, toen men 't eens geworden was over den aard van 't gedenkteeken, waaromtrent ver schillende gevoelens bestonden en onder scheidene sprekers hunne zienswijze te kennen gaven. De samen te stellen com missie werd van 20 op 10 leden gebracht; 4 burgers, 4 van de marine en 2 van de landmacht. Volgens 't voorstel, door den heer Bach gedaan, stemden de aanwezige marine-offi cieren voor de marine, de vertegenwoordi gers van de landmacht voor de landmacht en de burgers voor de burger-leden. Met meerderheid van stemmen werden gekozen Voor de Marinede hh. Ruyter de Wildt, Koops, Stakman Bosse en Weers. Voor de landmacht: de hh. Harrebomée en Colijn. Voor de burgers: de hh. IJ. Strik werda, S. vaa Gijn, C. Boon en T. Mooy. De heer W. T. H. Cramer bedankte de afgetreden voorloopige commissie voor 't ge nomen initiatief. De heer Stakman Bosse, voorzitter, ver zocht de leden der gekozen commissie plaats te nemen aan de bestuurstafel en vroeg uitdrukkelijk de bedoeling, of 't een een voudige grafsteen, of een monument zou zijn, waarvoor men gelden wilde bijeen brengen. Na eenige woordenwisseling kwam men overeen dit afhankelijk te Btellen van de te ontvangen gelden. Daarna werd de vergadering gesloten, nadat nog was bepaald dat de commissie a. 8. Zaterdag hare eerste bijeenkomst zou houden. Voor men uiteenging deelde de heer Colijn, als president van de onderofficiers- vereeniging „Vaderland en Oranje," mede, dat 't concert, Woensdagavond gegeven tot bovengemeld doel, ongeveer f,120.:had opgebracht. Heden kwam alhier ter reede Zr. Ms. oorlogsschepen Zilveren Kruis en Leeuwarden. Alles wel. Door het schroefetoomschip Zilve ren Kruis werd op 30 Juli jl. 's na middags 4}/a uur gepraaid op 45° 346' N.B. en 9° 27' W.L. Zr. Ms. stoomschip 4e kl. Bonaire, komm. Jhr. H. M. van der Wijck. Alles wel Bij gunstig weder Zondagmiddag ten half drie ure muziekuitvoering in het plantsoen op het statiemster- rein, door de kapel der Schutterij. Woensdagavond, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. onze geëerbiedigde koningin, hield de on derofficiers-vereeniging Vaderland en Oranje" een bijeenkomst, in Tivoli, waarvan de voordeelen moeten strek ken tot 't oprichten van een monu ment, ter herinnering aan hen die bij de ramp, de Adder" overkomen, 't leven verloren. Eerst werd door de Stafmuziek der Marine een concert in den tuin gegeven, dat ondanks den hevigen wind, goed slaagde. Daarna vereenigde men zich in de zaal, waar de president, de heer Colijn, nogeens 't doel dey bijeen komst in herinnering bracht en een woord van dank uitte aan hen, die bereidwillig hadden medegewerkt. Een gevarieerd programma, waarop de voordrachten door dans werden afgewisseld, hield de feestvierende nog lang bijeen. Ook 't muziekkorps der dd. Art. Schutterij heeft zich op den ver jaardag van H. M. de koningin doen hooren en met goed succes onder scheidene nummers uitgevoerd. Een lijk, eergisteren op Texel aangebracht en naar hier vervoerd, is door militaire autoriteiten en an deren niet herkend kunnen worden als afkomstig van de Adder." Op gewone wijze is het gisteren ter aarde besteld. Ook is gisterenmorgen bui tengaats drijvende gevonden een lijk, door verregaanden staat van ontbin ding onkenbaar en dadelijk naar de begraafplaats vervoerd. Bij kon. besluit zijn benoemd tot adelborst le kl. de adelb. 2e kl., Ie afd., bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord J. M. Zwanenbeek Pauw, F. Bauduin, N. M. Japikse, J. A. M Bron, A. E. Zim- merman, G. J. Blüm, W. Houwing, C. C. Zegers Rijser, L. J. H. Wil- linge, J. J. Romein, J. W. Van Aalst, H. W\ De Jonckheere, jhr. E. G. Wichers, J. Albarda, J. Van der Eist, A. L. De Kruyff, C. W. Broers, L. J. Van Heioma, A. J. Van der Paauw, P. J. Serie, P. G. J. graaf Van Hogendorp, C. Beels, K. J. Kar- seboom tot 2en luit. bij het korps mariniers, de adelb. 2e kl., 2de afd., bij voorschreven instituut C. Van den Ban, L. De Jonge Oudraat, J. M. Ente van Gils. Den 27n Juli jl is te Haarlem aanbesteed, het bouwen van een oplei dingsschool voor jongens met woning voor een conciërge aldaar. Hiervoor waren ingekomen 21 in- schrijvingsbiljetten als T. W. van Vloten, Utrecht f70900. J. Verkoren, Voorschoten-69843. J. B. Lasschuit, Haarlem - 69100. P. Andriessen, Hilversum - 69000. A. Keers, Hilversum - 68940. W. A. G. Jansen, Utrecht-68570. W.Greve& A.Pet, Buiksloot - 68020. A. Koen, Overveen -67999. D. Limper, Baarn - 67990. W. M. Mulder, Haarlem -67899. C. G. Pauptit,Scheveningen - 67400. B. Zuithof, Haarlem - 66994. A. C. Vink, Utrecht -66870. J. W.d. HeijHaarlemmerm. - 66739. H. Stelwagen, Rotterdam -66200. A. Vos Rzn., Helder -65600. A. van Houten, Amsterdam - 65500. N. Soellaart Jr., Haarlem - 65440. T. Lefering, Zeist -65367. J. M. Bomans, Haarlem -64916. D. Zuiderhoek, Zandvoort - 63600. Genoemd werk is gisteren gegund aan den Heer A. Vos Rzn., alhier. Texel, 3 Augustus. Niettegenstaande de holle zee, die aan 't strand stond, had gisteren nabij de Krim in Eierland de ge wone jaarlyksche proeftocht plaats met de reddingsboot. De bemanning werkte uitstekend in de branding, terwijl ook de boot in alle opzichten voldeed. Eergisteren spoelde 't bijna naakte lijk van een onbekend manspersoon aan. Dit lichaam verkeerde in zeer gevorderden staat van ontbinding, 't Lijk is gekist en opgezonden naar de directie der Marine te Willemsoord, ten einde zoo mogelijk te onderzoeken of de doode ook tot de bemanning van den verongelukten monitor Adder kan hebben behoord. Hier gelooft men veeleer dat 't een der schepe lingen van de »Robert Paul" moet zijn, welk vaartuig in de gronden met man en muis verging voor eenige maanden. Men denkt dat het lijk toen bestort geraakt en nu door de branding losgewoeld is. Op den eersten dezer maand werd alhier de jacht op waterwild geopend. Er werd toen een ware slachting aangericht. Vele eenden waren nog niet eens halfwassen, 't Oordeel van velen is dan ook, dat de jacht op waterwild minstens een maand te vroeg wordt opengesteld. De WelEerw. Zeergel. heer Dr. J. C. Pool, predikant te Oudorp, komt voor op het zestal te Frane- ker. Een vroeger bewoner van de Ommerschans, zekere Pieter Hombard, heeft een brandbrief geschreven aan den Burgemeester van Amsterdam, met zijn waren naam geteekend. Hij is in hechtenis genomen. Eene blinde vrouw te Polsbroek heeft een kind van den dood gered. Op het gehoor van het noodgeschrei van het kind, hetwelk in een sloot gevallen was, snelde zy toe en haal de het kind uit het water. In ons land beleven wy ook wel eens grappen bij de indeeling voor de militie, maar in Griekenland ziet men ware comedies. Niet alleen dat daar telkens kinderen van 12 14 jaar voor de commissie moeten ver schijnen, maar het gebeurt zelfs, dat een bonne met een kind komt aan zetten, dat by de militie ingedeeld is, omdat het voor in de twintig te boek staat; zoo bijv. bij de jongste zitting te Athene weer een kind van 7 jaar dat als 24 te boek stond. Beste boekhouders 35-Jarige Eclitvereeniging van W. LEEN en T. ANNES. Helder, 6 Augustus 1882. Namens Kinderen en Behuwd- Kinderen. Ondertrouwd NICOLAAS KIKKERT en TRIJNTJE LANGER VELD. Helder, 3 Augustus 1882. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter, mijn geliefde Echtgenoote E. COUTER. C. WITT, Stafmuzikant bij de Koninklijke Nederl. Marine. Helder, 3 Augustus 1882. Heden is mijne geliefde Echtgenoote bevallen van een welgeschapen Dochter. Helder, 1 Augustus 1882. J. G. VAN BOXCEL, Fourier der Mariniers. Heden beviel van een welgeschapen Dochter mijn geliefde Echtgenoot A. DIJKMAN, geb. M. S. Hehewerth Helder, 4 Augustus 1882. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, onze geliefde Vader en Behuwdvader NICOLAAS DE WIT, in den ouderdom van 82 jaar, na voor-! zien te zijn van de H. Sacra-' meuten der Stervenden. Helder, 1 Augustus 1882. K. DE WIT. Mede namens de Familie. Heden ontsliep, na een smartvol doch geduldig lijden van 12 dagen, onze geliefde dochter IDA MARIA EKAMP. Zij ging heen in vrede en in het bloed des kruizes. Helder, 2 Augustus 1882. F. EKAMP. E. M. EKAMP—Fenenga. Ons ouderhart werd diep ge troffen door het afsterven van ons jongste kind GEERTRUI- DA, ons den 8sten Maart ge schonken. Helder, 3 Aug. 1882. C. SCHUHMAN. J. M. SCHUHMAN, geb. Labrand. Heden overleed, in 't binnen gasthuis te Amsterdammyn innig geliefde Echtgenoot PIE TER OMMEVAL, na 7 maan den smartelijk, doch geduldig lijden, in den nog jeugdigen leeftijd van circa 25 jaar. De Wed. P. OMMEVAL, Olivibr. Amsterdam, 2 Aug. 1882. Mede uit naam van wederzydsche Familie.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2