WERKLIEDEN-VEREENIGING 't Kan verkeeren. Advertentiën. »Ernst en Scherts." „Geef Jt kind de flesch, zoo riep men eens, „Als gij het wilt zien leven." De raad werd opgevolgdde flesch Werd aan den knaap gegeven. Hij dronk vol lnst en groeide flink, En had altijd begeeren Naar 't edel vochtde jongen kon De flesch niet meer ontberen. 't Is twintig jaar geleen, dat hem De flesch werd aangeprezen, En nog mint hij de flesch, maar 't vocht Is niet zooals vóór dezen. Nn wordt zijn lust gestaag gewraakt Door jongen en door ouden „Hij drinkt te (sterk, zegt elkmen moest De flesch aan hem onthouden." INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Gelieve s. v. p. zoo goed te zijn onder staande in Uw veelgelezen blad te plaatsen als een terechtwijzing voor den schrijver van het vorige ingezonden stukje. Wanneer de vereeniging „Ontwaakt bij Tijds," waarvan ik de eer geniet president te zijn, hare krachten wijdt aan een too- neelvoorstelling, zulks geschiedt tot amu sement der leden of om hulp en bijstand te verleenen aan hen, die zulks noodig hebben, waaronder ook weduwen en weezen, Als onze moeite beloond wordt door de belang stelling van Helders ingezetenen, dan be grijp ik niet dat die inzender een beroep durft te doen op onze hulpvaardigheid tot verkrijgen van gelden voor houten afschut ting in de Keizerstraat, als zoude dan de gemeente voorzien in de verdere bestra ting. Volgens mijn bescheiden oordeel stelt de inzender van het vorig schrijven de heeren eigenaren dier gronden in gemelde straat in groote opspraak en daar ik, noch een der leden, eenige belangstelling heb bij dezelve, daar er ten allen tijden nog wel een geplaveide weg voor ons te vinden zal wezen om over te loopen, daarom blijven, wij neutraal omtrent de genomene besluiten van den gemeenteraad. En we verzoeken voortaan met die kwajon gens aardigheden niet weder lastig te wor den gevallen en door het niet voldoen aan die vraag onze reputatie hopen te bewaren, daar het streven van do bloeiende vereeni ging „Ontwaakt bij Tijds" zal blijvenaltijd ongelukkigen te helpen, doch nimmer een dwarskijker. U dankende voor de plaatsing dezer regelen, heb ik de eer te zijn Mijn heer Redacteur A. G. J. DE VRIES, President van de Vereeniging „Ontwaakt bij Tijds." Mijnheer de Redacteur! Als bewoner van de Keizerstraat, zult U mij verplichten met de plaatsing van de volgende regelen. Zooals bekend is zijn de voetstraten door de eigenaars van de perceelen in de Kei zerstraat aanbesteed en gelegd en door den Gemeente-bouwmeester in orde bevonden. Voor de voetgangers is het een groote verbetering en er wordt dan ook druk ge bruik van gemaakt, zelfs meer dan de be woners dier straat lief is. Sommige voet gangers hebben melkkarren en wat nog erger is zware bandkarren voor zich, die slecht bestuurd, niet alleen de voetstraten vernielen, maar ook de ruiten, tot groot ongerief van de huurders, die daarvoor aansprakelijk gesteld worden. Indien het Gemeente-bestuur nog langer talmt met het leggen van de Keizerstraat, zullen de voet- straten spoedig onbruikbaar zijn en kunnen de eigenaars der huizen weer van voren af aan beginnen. Wat de afrastering van de onbebouwde gronden betreft, die zal wel tot stand komen. Ik hoop nu maar dat er verder geen uitvluchten gezocht zullen wor den, om de bestrating tegen te houden. Een Belanghebbende. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Prins Frederik is 28 Aug. Ouessant gepasseerd naar Amsterdam. Het BtoomBchip Prins van Oranje arri veerde 20 Aug. te Suez en vertrok den 21 naar Amsterdam. Het stoomschip Madura, 5 Juli van Ba tavia vertrokken, is 18 Aug. te IJmuiden Markt-Berichten. Hoobn, 19 Aug. Tarwe f9 a 12, Gerst f 5,25 a 6, Haver f4,25. grauwe Erwten 16, bruine Boonen f14, 19 Paarden f70 a 225, 4 Koeien f150 a 200, 60 Schapen f 28 a 36, 50 Lammeren f 20 a 26, 6 Kalveren f12 a 22, 45 Varkens f 16 a 25, 290 Biggen f 6 a 10, 6500 Kippeneieren f3,25 1124 koppen Boter f0,60 a 0,67$ per kop. Alkmaar, 19 Aug. Aangevoerd 22 Koeien en Osseu f 150 a 300, 26 nucht. Kalveren i 12 n 28, 169 Schapen f 15 a 30, 60 Lammeren f 12 a 18, 160 magere Varkens f 18 a 30, 200 Biggen f7 a 10, 6 Bokken en Geiten f 4 a 9, Boter per kop ('s mid dags 12 uur) f0,75 a 0,871. 310de STAATS LOTERIJ. lste Klasse. 1ste Lijst. No. 525, 6099, 9000 on 13200 elk f 1000. No. 931 en 20084 elk f 400. No. 4135 f200. No. £496, 3189, 15756 en 19014 elk f100. Burgerlijke Stand Helder. Van 18 tot 22 Auguotus. ONDERTROUWD: A. C. Reus, machi nist en A. P. Tbijssen. GEHUWDGeene. BEVALLENC. Krouwel geb. v. Zoest, d. G. v. d. Blom geb. v. Brederode, z. C. Reus geb. de Waard, d. W. de Leeuw geb. Mens, z. J. W. Koevoet geb. Geijsen, d. T. Dingler geb. Bontes, z. OVERLEDENP. S. Kannewasser, 13 m. J. H. Janssen, 70 j. N. v. Til, 2 m. Een levenloos aangegeven. AFLOOP der OPENBARE VERKOOPING van Huizen, Pakhuizen en Erven te Helder, gehouden ten overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, in het lokaal Musis Sacrum aldaar op 21 Augustus 1882. Een Huis en Erf aan de Loods- gracht, op den hoek van de Looier- steeg te Helder, gemerkt No. 877, kooper den heer A. Vos Klz, voor f1206. Een Huis en Erf, aan de Loods- gracht te Helder, gemerkt No. 400, kooper de heer J. de Beurs, qq. voor f2260. Een Huis, Pakhuis en Erf, aan de Bassingracht, op den hoek van de Vijzeistraat te Helder, gemerkt Nos. 561 en 562, kooper den Heer H. F. A. Janzen, qq., voor f2205. Twee Pakhuizen en een perceel Grond aan de Vijzelstraat te Helder, gemerkt No. 465, kooper de heer P. Schagen voor f1451. Een Huis en Erf in de Steigersteeg op den hoek van den Dijkweg te Helder, gemerkt No. 207, kooper den Heer R. Tienstra voor f 480. De Huizen aan de Binnenhaven, Gasstraat, Steigersteeg, Zuidstraat, Weststraat en Heerensteeg zijn opge houden. Vervolg' der B erichten. Morgenavond van 8 tot 10 uur zal er in 't plantsoen een concert gegeven worden door 't muziekkorps der dd. Art. Schutterij alhier. Bij goed weder zal 't voorzeker in het plantsoen niet aan wandelaars ont breken. Oude Schild, 21 Augustus. Gisterenavond, bij aankomst der stoomboot van het Nieuwediep, ge raakte een 5-jarig meisje in de haven en verdween in de diepte. Een drietal mannen Jb. M. Hille- nius, K. Dogger en N. Tuinder, spron gen van den wal te water, onderwijl tevens door de bemanning der stoom boot allerlei pogingen tot redding werden aangewend. Meer dan hon derd mensehen tuurden in pijnlijke verwachting naar de plek waar 't meisje verdwenen was. Eindelijk, na een paar bange minuten, zag men de kleine bovenkomen, ongeveer 50 voeten van de plaats waar zij naar beneden was gestort. Zij greep zich vast aan 't ijzerwerk van een der schepraderen en was nu spoedig in veiligheid aan de boot gebracht. Zondagmiddag is aan den Ring dijk (Nieuweramstel) brand ontstaan. Eene dienstbode heeft verscheidene brandwonden bekomen. De onvoorzichtige, die het fornuis met petroleum wilde aanmaken, is heden in het gasthuis overleden. Yoor een paar dagen bracht de moeder van den jongen man, die ten vorigen jare een zeeman in de Goud- sehe Wagenstraat doodde, een bezoek in de cellulaire gevangenis, en bleef plotseling dood, toen zij in hare woning aan de Kipstraat te Rotterdam was teruggekeerd. Elisabeth de Vries, een 24 ja rig meisje, naar haar zeggen naaister, te Nijmegen geboren en te Amster dam wonende, voelde zich op 22 Juni in de Kal verstraat wandelende, zoo erg verlegen, dat zij een kinder meisje met twee kinderen, dat daar passeerde, verzocht een eindje mee te mogen loopen. Deze dorst dit der deftig gekleede dame niet wei geren, en samen ging het gezelschap verder, ook toen het meisje allerlei boodschappen verzon, ook toen zij naar het Vondelspark ging, ook toen zij met de kinderen een glaasje melk ging drinken. Zelfs vond de dame het niet heneden zich met de kin deren te gaan spelen. Toen het kindermeisje tehuis kwam, merkte men dat een der kinderen een ko ralen halssnoertje miste, dat na aan gifte hij de politie spoedig in een bank van leening werd gevonden, waar het pas was beleend voor f 2.50. Het verlegen meisje werd spoedig ontdekt, en zij had zich deswege voor de arrondissements-rechtbank te verantwoorden. De dame beweerde liet collier heusch gevonden te heb ben, maar het O. M. meende dat het arglistig gestolen was en vroeg hare veroordeeling tot een celstraf van een halfjaar. Bij vonnis, nog denzelfden dag gewezen, werd de geringe waarde van het ontvreemde als verzachtende omstandigheid aangenomen en be klaagde voor drie maanden naar de cellulaire gevangenis verwezen, waar ze haar verlegenheid kan afleeren. De oogst in Drente belooft, volgens officieele opgaven in tegen stelling met dien in andere provinciën zeer gunstig te zijn, graan levert een goed beschothaver, gerst en paar- deboonen staan uitmuntendzand- boekweit heeft tot nu toe geene noemenswaardige schade geleden ook de veenboekweit staat gunstig, terwijl het veenbranden tijdig geschied en goed gelukt is. De aardappelbouw doet gunstige verwachtingen koeste ren, mits de ziekte, die zich hier en daar onder de vroegrijpe soorten vertoond heeft, niet uitbreidt. De weilanden gaven veel, gras en zien er goed uit de hooioogst is gunstig uitgevallen. Dat de koning met belangstel ling de oefening in het kamp te Millingen volgt, blijkt daaruit, dat Z. M. herhaaldelijk in persoon de troepen inspecteert en dat eiken dag een ordonnance-officier van 't Loo naar 't kamp komt om de orders voor Z. M. te halen, die dan dik wijls door den Koning aangevuld of gewijzigd worden. Weldra zullen de groote manoevres een aanvang nemende paarden zijn reeds op verzwaard rantsoen gesteld en er komen transporten verduurzaamde levensmiddelen aan. Tot slot zal de vesting Naarden bestormd worden. Reeds zijn de kaarten van het ma- noevreer-terrein aan de officieren der divisie uitgereikt. Port Said, 20 Aug. De stad is bezet door de Engelsche matrozen, die de inboorlingen hebben ontwapend, zon der tegenstand te ontmoeten. Alles is rustig. Op dit oogenblik worden tusschen de Europeesche en Arabische wijken aardwerken opgeworpen. De regeering van den Khedive is hier hersteld. De door Arabi benoem de gouverneur van Ismaïlia en zijn bevelhebber der Egyptische troepen zijn gevangen genomen. Zeventien transportschepen en vijf oorlogsbodems zijn hier aanwezig. De Serapis en de kanonneerbooten met troepen aan boord, zijn het Suez- Kanaal reeds opgestoomd. Het Suez-Kanaal is voor handels vaartuigen gesloten. De dijken zijn door de Engelschen bezet. Waar schijnlijk zal Ghemeleh heden bescho ten worden. De gepantserde vloot en de troe penschepen zijn het Suez-kanaal bin- nengeloopen. Het verkeer op het kanaal is slechts tijdelijk gestremd, ten einde aan de Britsche oorlogsbo dems de ongehinderde vaart te ver zekeren. De kanaalmaatschappij wei gert loodsen aan de kanaalschepen. William Westgate, die te Pu- erto Cabelle werd aangehouden we gens medeplichtigheid aan den moord op lord Cavendisch en Burke is te Jamaica aangekomen. Men meldt nu, dat er overtuigende bewijzen van zijn schuld voorhanden zijn en dat zijn bekentenis geen streek van een zinnelooze is. Elk schot uit de 81-tons-kanon- nen, die vóór Alexandrie in het spel waren, kostte 806 guldenelk uit de 25-tons, f 82 uit de 18-tons, f 63 uit de 12-tons, f 43.20 uit de 9-tons, f33; uit de ö^-tons, f21; uit de 64-ponders, f 10.80 en uit de40-pon- ders f7.20. Er waren 4 van de eerste, 10 van de tweede, 38 van de derde, 16 van de vierde, 8 van de vijfde, 2 van de zesde, 4 van de ze vende en 7 van de achtste soort in het vuur87 stukken in het geheel, uit welke gezamenlijk één enkel schot aan de Engelsche natie f 5548.80 kostte. Te Mullayhadruma, in hetler- sche Graafschap Mayo, is Donder dagnacht weer een gruwelijke agra rische moord gepleegd. Een gezin van vier personen (man, moeder, vrouw en dochter) is door een bende van leden der Land-league gedood. Twee jongens kwamen vrij met ver wondingen. In Antwerpen loopen zonderlinge geruchten, die betrekking hebben op den moord van advocaat Bernays. Volgens die geruchten moet de chef van de Antwerpsche politie, die in de zaak Peltzer gehoord moest worden, plotseling overleden zijn. Reeds voordat de Peltzers aangehouden wa ren, moet hij meermalen tot zijn vrienden hebben gezegd Wanneer men mij maar laat gaan, dan zou ik wel spoedig de moordenaars van Bernays in handen hebben." In de laatste dagen was de anders zoo vroolijke beambte opvallend terneder- geslagen en moet hij gezegd hebben dat zijn beroep zoo gevaarlijk was, men moest zich dan ook niet verwonderen, wanneer men hoorde dat hij op een goeden dag vermoord was. Ook de portier van het hotel, waarin alias Vaughan verschillende keeren met een gesluierde dame kwam, overleed plotseling. Ook hij was als getuige gedagvaard. Ten slotte werd de dienstbode van Peltzer, ook ge tuige, plotseling ongesteld en dat wel onder verschijnselen, die aan vergif tiging doen denken. Al die geruchten werden door het Antwerpsche blad Het Recht in de wereld gestuurd of ze waar zijn moet de tijd leeren. Te Dyon werd in April 11. door een timmerman in den muur van een huis een schat ontdekt, een som van 307,000 francs in goud, gewikkeld in nummers van den Mo- niteur, uit den tijd van de Fransche omwenteling. De eigenaar van het huis, Dr. Cha- nut, maakte aanspraak op dit geld, maar bet werd hem 1 twist door de erfgenamen van den Vicomte de Moussier, wien het huis tijdens de revolutie toebehoorde en met wiens handschrift op de couran- tenlaanteekeningen gemaakt waren. De rechtbank van Dion heeft nu uit spraak gedaan ten gunste van de erfgenamen van den Vicomte, op grond dat hun voorvader, waarschijn' lijk tusschen 1794 en 1816, het geld daar zal hebben verborgen. Het Amerik. schip »Theobald," 16 Dec. 1881 van Philadelphia met gemengde lading naar San Francisco vertrokken en reeds als vermist be schouwd, is volgens een brief van den opperstuurman Anderson te Callao aangekomen, hebbende 205 dagen reis. Men had gebrek aan proviand en werd bij Kaap Hoorn door zware Westelijke stormen opgehouden. Schip en lading waren in goeden staat en aan boord is alles wel. Uit Durban wordt aan de Times geseind, dat het bericht betreffende het herstel van Ketswayo als koning van Zoeloeland, in Natal groote ont- steltenis heeft veroorzaakt. Men vreest dat zijn terugkeer aan het ge zag het sein zal wezen tot een oor log, voor welken Engeland alleen verantwoordelijk zal zijn. Meetings worden belegd om tegen den maat regel op te komen. Op Zondag 27 Augustus I a.s., hopen onze geliefde Ouders: PIETER KOOIJ en GRIETJE KEIJZER, hunne 25-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, DIRK KOOIJ. ANTJE KOOIJ, Bakker. JAN KOOIJ. PIETER KOOIJ. MAARTEN KOOIJ. SIMON KOOIJ. CORNELIS KOOIJ. ANNE KOOIJ. GEERTJE KOOIJ. NEELTJE KOOIJ. Wieringen, 23 Aug. 1882. Algemeene kennisgeving. Op 27 Augustus a. s., hopen wij te mogen herdenken de j 25-jarige Echtvereeniging van onze geliefde Ouders: P. KOOIJ en G. KEIJZER. Wieringen, 22 Aug. 1882. Namens hun dankbare Kin deren, Behuwd- en Klein kinderen, D. KOOIJ. A. KOOIJ, geb. Bakker. 1272-Jarige Echtvereeniging van WILLEM BOSCH en i ADRIANA BLIKKENHORST j Amsterdam, 24 Aug. 1882. Namens hun dankbare Kin- deren en verdere Familie. Bevallen van een welgeschapen Zoon, T. BONTES, geliefde Echtge- noote van J. L. DINGLER. Nieuwediep, 20 Aug. 1882. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd A. C. REUS en A. P. THIJSSEN. Helder, 18 Aug. 1882. Eenige plaatselijke kennisgeving ReceptieZondag 27 Aug. a. s. Heden overleed, na een lang durig lijden, ten huize van haren broeder te Texel, mijne innig geliefde Echtgenoote TRIJNTJE KUIJPER, in den nog jeug digen leeftijd van ruim 31 jaren, mij nalatende 3 jeugdige kin deren, die in haar een zorgvolle moeder en in wie ik een dierbare gade mis. Terschelling, 21 Aug. 1882. M. DAALDER. Gewone Maandelijksche Vergadering op VRIJDAG 25 A U G U S- T U S a. s., des avonds ten 8 uur. HET BESTUUR. Afdeeling: KRAAMVROUWEN-FONDS. VERGADERING op Donderdag 24 Augnstus a. 8., 's avonds te 8 uur, op de Bovenzaal. Leden, Donateurs en Donatrices worden dringend uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2