L. BESTE BIGGEN. Advertentiën. Dankbetuiging. g-evraagd. een DAGMEISJE, Mevrouw van 't SANT—FRANQOIS, listMe of MMi OUDERS! ZAAIGRANEN,: D. P. BAKKER. Maria Schong, G. Siraal, C. Smit, J. Scba- gen, P. Schilder, M. Schrijver, Pieter van der Stoo, B. van Steenbergen, N. J. Stik- kel, G. J. Schade, Jannetje Stroomer, J. S. J. Smit, J. B. L. Simon, P. Schraa, J. Selman, Jacoba Staalman, C. A. Staalman, J. H. Staalman, C. J. Staalman, G. Staal man C. Staalman, R. Staalman, Gcrrit Staalman, Jan Staalman, A. P. Staalman, J. C. Staalman, J. Steeneke, C. Schraver, N. Siuuekes, C. Schmidt, L. Schilder, N. G. Smit, Adriana J. van 't Sant, G. Slooff, Jasper Steeman, A. Sariemijn, C. J. Schraa, Leendert Smit, J. Snel, J. Schuijt, J. Schoorl, J. Schenkels, J. van Strijen, B. Stooker, J. F. Schellinger, Herman Tieinan, J. v. d. Tuin, G. Tichelman, J. T. Tinke- lenbcrg, J. v. Twisk Pz., E. Tienstra, W. Tielrooy, P. v. Tonningen, D. Thomasse, J. Timmerman, C. Tin kelen berg, P. Tisaing, Pred. van Twisk, H. Uurbanus, M. J. Um- mels, J. Visser, J, de Vries, M. D. de Vroom, J, de VrijA. Visser, Cornelia Verberue, Visser, A. Venster, Jac. J. Ver- faille, Dirkje Verberne, D. W. Vonk Lz„ E. A. Visser, Adolf Gobée, J. J. van Voo- ren» C. Valkenburg, J. de Vogel, Willem Valkenburg, W. de Vries, Trijntje Vries, Wed. N. de Vrij, Jan N. Vreedenburg, L. J. Visser, Cornelis Vader, D. de Vries, H, S. Valkenburg, W. v. d. Veen, M. Visser, Pietertje Visser, H. G. Volmuller, C. J. Valkenburg, M. N. de Vries, J. L. Visscher, M. H. Verburgt, R. Verfaille, P. van Vliet, J. Vogt, P. Verhey, J. Veen, J. H. Weere, J. C. v. d. Wedde, J. A. Winter, J. E. v. d. Wedden, H. Witsenburg Jr.J. de Waard, J. de Wijn, J. P. Wijkhuizen, Wissel, A. v. d. Wooning, Jan Walraven, M. v. Woezik, P. v. Wijngaarden Sr., Petrus Wiljouw, W. J. C. Weber, Jb. de Wijn,' C. de Winter, Johanna de Wijn, J. C. v. Wijngaarden, J. Waldemaijer, S. v. Wilgen, P. Zaatman Jr., Wed. Jb. v. Zweden, B. Zwaai, Jb. Zegel, A. Zwaan, A. T. Zwaai, B. Zachari&ssen, M. v.d. Sande, A. A. Zon, P, Zaal, P. Zaatman, Jb. Zander. Allen te Helder. K. Bruin, H. C. Kroon, P. J. Lupgens, A. Schuszler, B. D. de la Houssaije, N. Dekker Pz., H. A. Woelders, Anna Woelders, J. J. Sterk, N. R. Hege- ner, D. Bakker, G. Dijker. Allen te Am sterdam. Wilhelmina C. Smit, te Nieuwer Amstel. V. Bakker, R. Sipman, J. de Smit Az., Wed. P. Sieuwerts. Allen te Anna Paulowna. K. Slinger te Alkmaar. H. v. Wijngaarden Hz. te Beemster. A. van Dalen te Edam. J. M. de Reus, G. D. Hagenaar, G. A. Bischoff. Allen te Haarlem. Anton v. Eijs, M. Plankee, te Hellevoetsluis. D. Bronsdijk te Leiden. N. H. Peetere te Overveen. J. Kroo- nenburg te St. Prancras. P. Koopman te Petten. W. J. H. Olie te Roermond, Simon Kuiper te Rijp. J. T. Ros- tang, H. J. Meijer Co. te 's Gravenhage. Jb. Kuiper, W. Boot, J. H. de Wit. Allen te Schagen. W. Klaassen te Span broek. H. A. Leeflang te Utrecht. P. C. Timmer, J. L. Duinker, Jacob v. d. Sterre, Pieter Daalder, Hendrik Koppen, Arie Daalder, Corn. Visman, Dirk Hemel rijk, Joh. Hemelrijk, A. Blom Cz., W. Sla- man, J. Vos Dz., J. Zwanenburg, J. J. Roeper, K. Jarigsma, J. Blom Mz., Adri- aan Kuiper, H. Cz. Maas, S. Daalder, Klaas Bz. Lap, J. Remmers, Jan de Boer, Pieter Jz. Daalder, S. A. Lap, G. Blom, J. Daalder, J. B. M. Morra, E. Mets,W. Mets Tz., Christ. Cz.Visman, Wilhelm Pieper, J. G. Kikkert, J, Pz. Buis, Geertje Flens, P. Hin Jz., M. J. de Waard, D. de Ruijter, B. v. d. Berg, T. C. de Wijn, A. A. Koopman, K. Kalf, Wed. P. Boon, M. Dalmeijer, C. C. Dijksen, Jan Koning. Allen van Texel. Dirk Bakker Jz. te Twisk. A. J. Smit, P, A. d'Ancona, C. Salvesen. Allen te Rot terdam. A. H. Clerkx te Vlissingen. C. de Lange te Vlieland. Mej. S. F. N, Haak te Wageningen. P. Wiegman, C. C. de Vries, Jan Lont Cz. Allen te Wie- ringen. P. Dekker Dz. te Winkel. P. Smit, D. Muller, J. A. (Koningstem, Mej. A. Schuitemaker. Allen te IJmuiden. H. F. de Vos te Zutphen. Mevr. Berghuijs, Nieuwediep. -Jacob Kos, Nieuwe Niedorp. Eenige oplossingen in poëzie en proza ▼inden onze lezers ditmaal op de plaats van onB feuilleton, 4e bladzijde. De trekking der prijzen zal Do n d e r d a g- morgen ten 11 ure aan het bureau in de Spoorstraat plaats hebben. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Prinses Wilhelmina ver trok 16 Sept. van Mareeille naar Batavia, Het stoomschip Prins Frederik, van Am sterdam, is 16 Sept. van Londen vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Conrad is 16 Sept. van Batavia vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Voorwaarts, 2 Aug. van Amsterdam vertrokken, is 16 Sept. te Batavia aangekomen. Het stoomschip Insulinde is heden 18 Sept. te Suez aangekomen en vertrekt mor gen naar Port Said en Amsterdam. Markt-Berichten Alkmaar, 16 Sept. Ter Veemarkt aan gevoerd 7 Paarden f75 a 160, Gras Kal veren f20 a 75, 24 nuchtere dito £12 a 22, 245 Schapen f 18 a 30,88 magere Varkens f 16 a 24, 315 Biggen f 5 a 8 en 9 Bokken en Geiten f 3 a 7, 33 Hokkelingen f 80 a 175. Alkmaar, 15 Sept. Kleine kaas f 33, Commissie f32,50, Middelbare f33,50, aangevoerd 638 stapels, wegende 147003 P. Ter graanmarkt aaugevoerd 4381 mud den. Tarwe f8 a 10.50, Rogge f7 *7.75, Gerst f5 a 5.50, idem chevalier f 6 a 6,50, Haver f3.50 a 4.75, Paardenboouen f7.50, bruine dito f 16.50, rood Mosterdzaad f22 a 23.50, geel dito fj.4.50 a 17, Karwei- zaadfll a 12, blauw Maanzaad f 15.50 a 15.75, Erwten: groene f 13 a 21, grauwe f 20 a 21, vale f 12 a 19. 310de staats loterij. 3de Klasse. 1ste Lijst. No. 5987 f25000; No. 9096 f2000; No. 10067, 14684, 19870 elk f1000; No. 11452, 11729, 14178 elk 400; No. 1915, 11709, 12008 elk f200; No. 4471, 6433, 10155, 10459, 18788 elk f100. Burgerlijke Stand Helder. Van 15 tot 19 Sept. 1882. ONDERTROUWD: J. H. H. Ihns,zee man, en M. A. Kelpin. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: J. Cornelissen geb. Crum d. E. Scholten geb. Muk, d. H. Dbaenens geb. Hecringa, d. C. C. Siraal geb. Bethle- hem, z. M. Troost geb. Brouwer, z. G. Weimar geb. v. Pel, z. OVERLEDENA. Pluister geb. Free- mau, 58 j. N. Been, 58 j. H. Fens, 24 j. J. de Vries, 2 j. C. Krul, 4 m. A. du Floo, 61 j. Het zittingjaar 1882-83 van de Staten- Generaal is gisteren in vereenigde zttting der beide Kamers door Z. M. den Koning ge opend met de volgende Troonrede. Mijne Heeren Het is mij aangenaam de vertegenwoordi gers van het Nederlandsche Volk weder bij een te zien. Mijne betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden zijn van den meest vriendschap- pelijken aard. Zee- en landmacht kwijten zich met lof- feliiken ijver van haren hoogst gewichtige taak. De zeemacht leed een betreurenswaardig verlies door het vergaan van den monitor „Adder" met zijne bemanning. Ik mag verwachten, dat in deze zitting zullen kunnen worden vastgesteld alle wet telijke maatregelen, noodig voor het in werking treden van onze nieuwe strafwet geving. Moge al de toestand in Atjeh nog te wenschen overlaten, ik vertrouw dat het Bestuur van dat gewest, gesteund door de zee- en landmacht, er in zal slagen het gezag meer en meer te bevestigen en de veiligheid te verzekeren. In de overige ge deelten van Nederlandsch-Indië geeft de staat van zaken over het algemeen stof tot tevredenheid. De ziekten, die in sommige streken de bevolking teisterden zijn nog niet geheel geweken. De besmettelijke veeziekte heeft nagenoeg uitgewoed. De toestand der West-Indische koloniën is niet onbevredigend. Hoewel de opbrengst der Rijksmiddelen in de laatste jaren op verblijdende wijze toenam, zal toch vermeerdering van 'sRijks inkomsten niet lang meer achterwege kun nen blijven. Hervorming van het samenstel onzer be lastingen dient daarmede gepaard te gaan. Een voorstel om met die hervorming een aanvang te maken zal u worden aangeboden. Betere regeling der plaatselijne belastingen blijkt meer en meer noodzakelijk. In ver band met de herziening van 's Rijks be lastingstelsel zal daartoe Uwe medewerking worden ingeroepen. Een ontwerp tot wijziging van de Wet op het Middelbaar onderwijs wordt in ge reedheid gebracht. Voorstellen betrekkelijk het kiesrecht zul len u weldra bereiken. Het is mijn voornemen een onderzoek te doen instellen omtrent de vraag, van welke bepalingen der Grondwet herziening raad zaam is. Omtrent gewichtige ontwerpen vaa wet, reeds in vorige zittingen ingediend, worden uwe overwegingen met belangstelling te- gemoetgezien. Mogen onze vereenigde pogingen onder Gods onmisbaren zegen het geluk van ons dierbaar vaderland bevestigen. Ik verklaar de Vergadering der Staten- Generaal te zijn geopend. Vervolg' der Berichten. Zondagavond was alles er op ingericht 't publiek een genot vollen avond te doen doorbrengen. Het muziekkorps der K. N. M. voerde 't gestelde programma met de gewone virtuositeit uit en 't vuurwerk mocht uitstekend genoemd worden. Jammer dat de regenbuien stoor nis in dit landelijk feest teweegbrach ten. De opgewekte stemming van hen, die ondanks 't onaangename wedei* waren opgekomen, scheen echter niet veel geleden tehebben, want 't ging er steeds lustig toe. De heer A. R. Hofsteede, Is- raëlietisch Godsdienstonderwijzer al hier, heeft een benoeming als zoodanig tegen 8 October a. s. te Rotterdam aangenomen. Genoemde heer mocht zich gedurende zijn verblijf in deze gemeente de achting van velen ver werven, vooral van hen, die het streven op het gebied zijner roeping begrepen en hem daarin steun schon ken. De Israël, gemeente dankt aan hem dat een nieuwe school, overeen komstig lang bestaande behoeften, gebouwd zal wordende bereiking van dit doel, ondanks de voor hem zoo grievende tegenwerking, schenkt den heer H. bij zijn vertrek voor zeker een tevreden herinnering. De kapt.-luit. t/z. J. A. Wal deck is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, we gens de voortreffelijke wijze, waarop deze hoofdofficier der marine het bevel heeft gevoerd over een der schepen, behoorende tot het thans ontbonden oefenings-eskader. De tentoonstelling op Wieringen van vee, pluimgedierte en producten van land- en tuinbouw heeft heden plaats. Wel treurig voor de bezoekers dat het minder gunstige weer velen van het vaste land weerhouden heeft de naar men ons verzekert, schoone verzamelingen, daar te gaan zien Hoe het ook is, men viert heden op Wieringen onderling feest, waaraan 't Stafmuziekkorps zijn zoo gewaardeer de hulp toevoegt. In een brief aan het Soer. Hbl, uit het Nederlandsche dorp Valken burg wordt door iemand, die het meisje in hare laatste ziekte mede heeft opgepast, den dood gemeld van een zuster van den moordenaar den Jongh, die dezen tot bekentenis had weten over te halen. Zij is aan een typhus gestorven en had lang het be wustzijn, dat zij het ongeluk van ha ren broeder niet lang zou overleven De correspondent schrijftHet is mij herhaaldelijk, vooral bij de laatste gesprekken, die ik met de overledene had, voorgekomen, dat zij zich een zelfverwijt er uit maakte, haren broe der tot die bekentenis overreed te hebben ik schrijf dat vooral daaraan toe, dat in 't veroordeelend vonnis van den misdadiger vooral gewezen werd op grond van diens eigen bekentenis. Anna, evenals hare moeder en zuster, vormden zich nog altijd illusiën ten aanzien van 't misdrijf en vleiden zich, dat nog te eeniger tijd aan het licht zou komen, dat De Jongh min der schuldig, tenminste niet de eeni ge schuldige is geweestvolgens ha re overtuiging had een vrouw daar bij zekere rol gespeeld en zij hoop ten, dat als dit aan het licht kwam, het tot ontheffing des moordenaars zou strekken. De justitie schijnt ten deele ook van die meening te zijn, al thans ik weet zeker, dat het open baar ministerie te 's-Hage nog pas onlangs aan het nasporen van even- tueele medeplichtigen is geweest, en ofschoon ook toen weder die pogingen zijn gebleken vruchteloos te wezen, wordt de kans op nadere ophelderin gen nog geenszins beschouwd verke ken te zijn. De toestand van Mgr. Schaep- man, aartsbisschop van Utrecht, is verergerd, en de zwakte toegenomen. In een mijn, de Kaisersthul, te Dortmund, heeft Zaterdag een ont ploffing plaats gehad door het inslaan van den bliksem. Er zijn 20 mannen gekwetst. Vrijdag den 22en Septem ber liopen wij door Gods goedheid te herdenken de 40jarige Echtvereeniging: van onze geliefde Ouders JACOB MANGEL en GRIETJE DE WIT. Uit naam van hunne dank bare Kinderen, Behuwd- en Klein-Kinderen en verdere Familie. Helder, 22 September 1882. Door Gods goedheid vieren wij den 19deu dezer den 70steu verjaardag van onzen geliefden grootvader, J. VONK. Uit naam zijner klein kinderen. N. MANTE. A. MANTE. W. SICKMAN. J. SICKMAN. Helder, 19 Sept. 1882. Door Gods goedheid beviel heden mijne geliefde Echtgenoote voorspoe dig van een welgeschapen Dochter C. DE BUISONJÉ. Nijmegen, 18 September 1882. Bevallen van een Zoon M. BROUWER, geliefde Echtgenoote vau G. TROOST. Helder, 17 Sept. 1882. Algemeene Kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter: Mejuffrouw H. DHAENENS, geb. Heeringa, Uit naam der Familie. Helder, 18 Sept. 1882. Heden ontving ik de smarte lijke tijding, dat mijn geliefde Zoon FRITS FREDERIK, op 17 Juli, op een noodlottige wijze is overleden, aan boord van het stoomschip Prins van Oranje, liggende op de reede van Soera- baija, in den ouderdom van ruim 17 jaren. Ik en mijne kinderen verliezen in hem een oppassenden zoon en broeder. Allen die hem gekend hebben, zullen beseffen hoe zwaar mij deze ramp treft. Nieuwediep, 19 Sept. 1882. Wed. E. VISSER, geb. Qüak, Kinderen en verdere Familie. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H. Sa cramenten der Stervenden, mijn Echtgenoot DIRK DE VAAN, in den ouderdom van 68 jaar en circa 5 maanden. Nieuwediep, 19 Sept. 1882. Wed. D. DE VAAN. Mede uit naam der Kinderen en Behuwdkinderen en verdere familie. Heden overleed na een lang durig lijden, zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot G. VAN D R I E L, in den ouderdom van 50 jaren, diep betreurd door mij, zijne kinderen en verdere familie. Buiksloot, 14 Sept. 1882. Wed. G. VAN DRIEL, geb. De Roover. Heden trof mij de gevoeligste slag mijns levens door het over igden van mijn dierbaren Echt genoot A. DU FLOO, in den ou derdom van 61 jaar. Zwaar treft mij deze slag, maar ik hoop te berusten in den wil van Hem, wiens doen liefde is. Helder, 18 September 1882. Wed. DU FLOO, geb. van Btjüren. Mede uit naam der Familie. Voor de vele en hartelgke blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden en de ter-aarde-bestel ling van mijn dierbaren Echtgenoot, betuig ik mijnen oprechten dank aan familie, vrienden en aan den WelEerw. Heer Ds. JANSSONIUS, benevens aan de H.H. dragers. Wed. K. BEEN, geb. Paans. Mede namens mg ae kinderen, bekuwd- en kleinkinderen, en familie. Helder, 18 Sept. 1882. T. KLEIN, Echtgenoote en Kindereu, betuigen hiermede hun nen hartelg ken dank, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun 25-jarig Huwelijksfeest, zoowel van binneu als buiten deze gemeente, ondervonden. Helder, 19 September 1882. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij 't overigden van hun geliefden Vader, betuigen de Kinderen hunnen oprechten dank. G. E. KLOOSTERHUIS. Grevraagd. een knappe WerkBter, voor Zaterdags. Adres Spoorstraat P 386. een net MEISJE, tot assistentie in den Huishouding. Adres Berkhout Co. Gevraagd een flinke JONGEN, voor Loop- en Pakhuiswerk. Adres Berkhout Co. Gevraagd. EEN KINDERMEISJE, niet beneden de 14 jaren. Adres Berkhout Co. Met 1 November wordt gevraagd, een fatsoenlijke DIENSTBODE, niet beneden 20 jaar. Loon naar be kwaamheid. Adres Kerkgracht I 308, zich aan te melden des voormiddags tusschen 10 en 12 uur. Wordt gevraagd van 16 of 17 jaar, Adres in persoon Molengracht No. 257. vraagt met November een fatsoen lijke, zindelijke XZ> 1XIL SS ti- bode, liefst van buiten. Terstond gevraagd voor meid alleen. Adres Kerkgracht No. 310. Wordt gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres M. WITSENBURG, Hoofd- gracht K 38. Een jong Onderwgzer zag zich, tegen billijken prijs, gaarne belast met het geven van Privaat-Onderwijs aan Kinderen. Inlichtingen en brieven, franco motto Onderwijs." Adres J. C. DE BUISONJÉ ZOON. In de nabijheid van 's Rijks Ma rine Werf, wordt door iemand, z. b. b. h. h. bij fatsoenlijke lieden Kost en Inwoning verzocht. Adres onder letter A, aan het Bureau van dit blad. Gelegenheid voor een Heer, een Zit- en Slaapkamer, met of zonder Kost. Adres BERKHOUT Co. Geen crediet te ver- leenen aan de Equi page van het Fransche Barkschip „St. JEAN BAPTISTE," zonder voorkennis van den Kapitein of zijne gemachtigden de Heeren v. GIJN Co. ALLE SOORTEN prachtige kwaliteit. VerderGRAS- KLAVERZAAD, WORTELZAAD en PEULVRUCH TEN met de hand gelezen. Huize de Arend," Tessel, 19 Sept. 1882. NB. Verzoeke attentie voor de onbevriesbare Tarwe en Winter- Boonen. komt morgen(Woensdag)ter markt met

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2