LOiü ff, F, L M Ziliti DIENSTBODE. Advertentiën. Kleedermaker Men maakt zich ernstig onge rust over het lot van drie Engelscben die, ten behoeve van het leger in Egypte, de woestijn waren ingetrok ken om kameelen aan te koopen en te trachten de Bedouïnenstammen te verzoenen. Het zijn Prof. Palmer, hoogleeraar in het Arabisch aan de universieteit te Cambridge, Kapitein Gill, van de genie, en een vlag-officier van Admi raal Seymour, luit. Cliarrington. Zij vertrokken twee maanden geleden uit Suez met een som van 8000 p. st. bij zich, vergezeld van twee bedienden en een Arabischen Sheikh, die hun gids zou zijn. Sedert hun vertrek werd niets meer van hen vernomen. Men vreest, dat zij door Bedouïnen vermoord en van alles beroofd zijn. Admiraal Seymour heeft een schip naar El Arisch zonden, om daar nasporingen naar de vermisten te doen. Te Pest heeft de politie groote graandiefstallen ontdekt, gepl door een talrijke dievenbende, die sedert geruimen tijd de grootste graanmagazijnen der stad pluu derde en op een zoo listige manier, dat zij jaren lang ongestraft bleven. Er ziju reeds 24 personen gevat, en waar schijnlijk volgen eerlang nog meer inhechtenisnemingen. Onder de me deplichtigen zijn arbeiders, magazijn bedienden, winkeliers en ook eenige graanhandelaren, die zich door deze praktijken een aanzienlijk vermogen verwierven. Onlangs ontvingen de directeu ren der Engelsche bank een onge- teekenden brief, waarin de schrijver hen uitnoodigde, hem op een te be palen dag en uur te komen spreken, in een der schatkamers van de bank, die men ontoegankelijk achtte voor die ven en inbrekers. Zij kwamen op den bepaalden tijd, midden in den nacht, in die kamer, en vonden daar, tot hunne ontstel tenis, een als arbeider gekleed man, met een lantaren in de hand. De vreemdeling wees hun een gat in den vloer, waardoor hij gekomen was en zeidedit gat, heeren, staat in verbin ding met een rioolik heb daar vroe ger in gewerkt en ben tot de ont dekking gekomen, hoe gemakkelijk men op deze manier in de kamer kan komen, die voor zoo veilig gehou den wordt. De directie nam onmiddellijk maat regelen om voor het vervolg zulke nachtelijke bezoeken te voorkomen en gaven een belooning van 1000 p.st. aan den man, die zoo eerlijk was geweest hen te waarschuwen. Burgerlijke Stand Helder. Vau 20 tot 24 Oct. ONDERTROUWD: M. H. Clee, ketel- maker en J. M. Siegers. J. de la Fonteijne, schoenmaker en A. Leliveld. GEHUWDJ. Jonker en A. P. Strikker. BEVALLENG. Betklehem geb. v. Leeu wen, d. E. Edcius geb. Sluijs, z. W. v. Dok Euters, d. E. Kouseband geb. Last drager, z. C. H. Hoeksel, geb. Gersen, z. Ballast, geb. Quast, z. P. Zwartjens geb. de Vries, d. OVERLEDENJ. H. W. v. Renesse, 7 m. C. Blom, 11 d. Een levenloos kind. EEN REGENDAG. Asehgrauwe wolken, de zon diep begraven, Waterkolommen in stralen verdeeld, Druippende boomen en druipende daken, Plassen op straat, waar de straatjeugd in (speelt Wegen als grachten en pleinen als meeren, Waders en springers, gymnastisch bij 't Ealfdoode musschen en andere vogels, (gaan, Menschen met laarzen en regenjas aan; Venters op straat, die hun waren verbergen, Driekwart wanhopend het oog naar de lacht; Menige huisvrouw, die angstig de thuiskomst Vau hare schoolgaande kinderen ducht; Morrende moeders en mokkende vaders, Prutt'lende dienstboon en weerspanning (kroost, Klagende boeren en vloekende schippers, Sjouwers in kroegen om heul en om troost Bibbrende honden, verkleumd langs de wegen, Straten vol modder, koetsiers op den bok, Hopehd op vrachtjes en henglend naar fooitjes, flankerend naar een verkwikkende slok; Dames op straat met heel vieze gezichtjes, 't Handje aan de rokjes, omlijst met vet slijk, Angstig zich met parapluien bedekkend, Nietsdoeners, gapend voor 't venster te kijk Werklui, gedoemd bij den weg langs te slen- (t'ren, Koetspaarden tot op 't gebeente doorweekt, Potten en emmers in hnis voor lekkage, Allen verdrietig, wie of men ook spreekt; Sombere blikken van grooten en kleinen, Ieder ontboezemt een zucht en een klacht: Zoo is het beeld van een dag, als dit jaar ons Meer dan een van zijn voorgangers bracht. Stoom vaartberichten Het stoomschip Prins Hendrik vertrok 18 Oct. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad is 22 October van Marseille vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Alexander is 22 October van Port-Said vertrokken naar Am sterdam. Het stoomschip Madura vertrok 23 Oc tober van Port-Said naar Batavia. Het stoomschip Koningin Emma passeer de Gibraltar 19 Oct. naar Amsterdam. Markt-Berichten. Hoorn, 21 Oct. Tarwe f9 o 10, Rogge f 7,50, Gerst f 5,25 a 6, Haver f 3,50 a 4,25, Erwten: groene f 15 a 17, grauwe f 18 a 22,50 vale f14 a 18, bruine Boonen fll a 14, 23 Paarden f60 a 230, 60 Schapen f 30 a 37, 350 Lammeren f 22 a 30, 8 Kalveren f14 a 26, 90 Varkens f 17 a 26, 5 Zengen f15 a 50, 475 Biggen f5 a 9, 200 Kippen fl a 2,25, 2100 Kip eieren f 5,50 a 6, 1514 koppen Boter f 0,70 a 0,77*. Alkmaar, 21 Oct. Aangevoerd 11 Paar den f 85 a 300, 15 Keeien en Ossen f190 a 295, 18 nucht. Kalveren f 12 a 22,164 Schapen f14 a 28, 96 magere Varkens f 12 a 24, 338 Biggen f 4 a 7, 8 Bokken en Geiten f 5 a 7, Boter per kop ('s middags 12 uur) f 0,85 a 0,92*. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Mag ik voor het onderstaande een plaatsje in uw blad verzoeken? Helder's Mannenkoor" toont bij elke uitvoering meer en meer naar vooruitgaug te streven en door ijverige studie een waardige plaats te beslaan in de rij van dergelijke vereenigingen. 't Aantal kunstlievende leden reeds vrij beduidend, maar, zou dit niet nog kunnen toenemen Bij vorige gelegenheden beeft »H. M." de uitvoeringen opgeluisterd door 't engageeren van kunstenaars buiten de gemeente, zoodat we iets bijzon ders ten geboore kregen. Zal echter 't gezelschap daarmee voortgaan, dan is 't dringend noodig, dat 't aautal kunstlievende leden uitbreidt. Menig een zou nog tot 't lidmaatschap kunnen toetreden in een plaats als deze, een plaats van circa 20,000 zielen, en 't zou de werkende leden zeker aanmoedigen, wanneer ze zagen dat bun streven werd gesteund door algemeene belangstelling. »H. M.r" mag reeds een sieraad van de plaats onzer inwoning genoemd worden en kan 't blijven, wanneer door een aanzienlijk getal kunstlievende leden de finantiën in bloeienden toestand verkeeren. Eendracht maakt macht" en wie voor scboone kunsten smaak en gevoel beeft, behoort niet achter te blijven, maar zich aan te sluiten aan een vereeniging, die zich reeds in een goede naam mag verbeugen. B. Visscherij-Berichten. 23 Oct. vm. 2 bommen met 30 tongen en 250 klein- en middelsoort tongen cn kleine schol voor f 30.00, 80 tongen, 290 kleine cn middelmatige en kleine schol voor f 46 00. 3 blazers met 90 roggen, per st. 72 a 80 ct. Nm. 50 korders met weinig vangst, 10 tot 50 schelv, per st. 60 a 65 ct. enkele roggen 80 ct. Geen haring. 24 Oct. vm. Schuiten naar zee. Vervolg- der Berichten. Door iemand, die onbekend wenscbt te blijven, is aan de com missie voor 't stichten van een ber in neringsteeken op 't graf, waarin 28 lijken van omgekomenen met Zr. Ms, monitor Adder" zijn ter aarde besteld, de som van f 100 geschonken. De vermelding hiervan strekke anderen tot navolgenswaardig voorbeeld. Bij resolutie van den Minister van Marine zijn aan de weduwe van ben, die met Zr. Ms. monitor Adder zijn omgekomen, pensioenen toegekend ten laste van den Staat. Yoor de weduwen van onderofficieren is bet pensioen f 200, en voor die van korporaals en minderen f150 'sjaars Aan de navolgende bedienden der le en 2e klasse bij bet Hospi taal der Marine te Willemsoord zijn toegekend de onderstaande medailles voor eerlijken en trouwen dienst (Kon. besluit dd. 5 Januari 1845, No. 61.) De gouden medaille ter volle grootte aan J. Klaverstein en J. C. Firet. De gouden medaille ter halve grootte aan W. Touw, C. Heek, J. D. Scbieke en M. Heijzelaar. De zilveren medaille aan W. van der Yeer, J. Yerel, J. O. Diehl en J. Jongman. De bronzen me daille aan G. J. de Jager, J. Yeer, H. P. Kroesen, R. Jongkees en E. F. Hendriks. Bij de eerste volksvoorstelling, gegeven door 't Jongelings-eollegie Yriendscbap baart Vreugde", jl. Zondag, was de zaal van Tivoli zeer bezet. De spelers hadden blijk baar bun best gedaan, hunne rollen goed te bestudeeren. Balt speelde zeer goed en ook de baron van Bluthen- dorf, Lord Burdley en Louis werkten uitmuntend mede tot een goed ge heel. Louise bad bare rol goed be grepen. Een Kleine Vergissing, blijspel, werd met genoegen gezien. Twee alleen wonende meisjes te Abbenbroek waren de vorige week een paar dagen naar Zwammerdara geweest ter bijwoning van het huwelijk eens broeders. Zaterdagavond te buis komende, vonden zij 't ganscbe bnishouden overhoop. Kasten waren opengebroken, laden en kleedingstuk- ken overal op den vloer verspreid, en alle gouden en zilveren sieraden, kerkboeken 6nz. gestolen. De daders hebben uit de keuken een lamp gebaald, hebben zich te goed gedaan aan koek en drank, en bet huis weder verlaten door bet zelfde raam, waardoor zij zich met behulp van inbraak, toegang hadden verschaft. Alles, zelfs de bedden, waren doorzocht, zeker omdat men altijd meende dat er nog meer moest zijn, De spaarpot van een der meisjes werd mede voor goeden buit verklaard. De Arrondissements-Rechtbank te Am sterdam heeft op 18 dezer uitspraak gedaan in een sedert het jaar 1878 hangende pro cedure der Singer Maatschappij te New- York (Hoofdkantoor voor Nederland: Am sterdam, Kalverstraat 25) contra den han delaar in Naaimachines, den hr. A. Lewen- stein te Amsterdam. Men zal zich herinneren dat laatstge noemde bij vonnis van 19 December 1879 wegens gebruik maken van den naam „Sin ger" veroordeeld werd tot schadevergoeding nader op te maken bij staat en in de kosten. Op grond van dit vonnis beeft de Singer Maatschappij, na gedurende ruim 3 jaar ondervonden te hebben, dat de veroordeelde zich niet aan de vermelde uitspraak van de Rechtbank stoorde, maar doodeenvoudig voortging, niet van de Singer Compauy af komstige machines onder de benaming VAn .Verbeterde Singer Machines" aan te bieden, thans bet opmaken bij staat der baar eerst in principe toegestane schadevergoeding ver langd. De rechtbank vereenigde zich dan ook met het gevoelen van de eischeres en heeft den gedaagde veroordeeld tot vergoeding vau vijfduizen d gulden en in de kosten. Do eisch werd toegelicht en bepleit door Mr. Ph. A. Haas Azn., terwijl voor den gedaagde Mr. J. Kappeyae van de Copello en Mr. J. W. Ramaer (allen advocaten te Amsterdam) optraden. Men meldt aan bet U. D., dat de benoeming wordt tegemoet ge zien van een commissie van officieren om de broodbereiding in bet buiten land te bestudeeren. De jongste zitting van de Ar- rondissements-rechtbank te Breda was alleen gewijd aan het behandelen van vervolgingen van zoutsmokkelaars, Alle beschuldigden, ten getale van 35, werden veroordeeld tot boeten en gevangenisstraf. Weggeloopen! Jan Keunekamp, koetsier te Assen, beeft de echtelijke woning heimelijk ver laten. Johan Adam Westenl beeft zijn kind te Amsterdam onver zorgd achtergelaten. Yan de Groe- nekan te Amsterdam beeft zijn vrouw stil verlaten. Isaac Claassen, oud 14 jaren, is den 14en Oct. uit de woning van zijn moeder te Rotterdam weggeloopen. De beer P., raadslid in Oost stellingwerf, is Zondagmorgen dood op zijn bed gevonden. Dit voorval beeft veel sensatie gemaaktmen spreekt van zelfmoord. De notaris S. de Haan te Am sterdam, is zoek, naar men zegt ten gevolge van bet zoek zijn der noodige kapitalen. De Asser Ct. schrijft De smaken verschillen dat leeren ons ook de aardappelen. Uit Friesland, Zeeland, Gelderland en Duitscbland voert men in 't Noor den aardappelen aan, en nu de Gro ninger fabrieken geen Drentsche aard- m vragen, gaan deze welk eene eer naar Amstsrdam, Leiden Utrecht enz. In de laatste weken zijn van bier reeds 5 a 6000 mud derwaarts ver scheept, en nog is er levendige vraag, maar voor een klein prijsje, 't Schijnt, dat de heeren Hollanders n bet Drentsche product betere gedachten verkregen of minder kies keurig werden; trouwens in vroegere jaren was daar niemand met lusten naar een Drentscben aardappel. Intieme kennismaking beeft vaak een meening gewijzigd. Op naam van een bekend in gezetene vervoegde zich Zaterdag morgen een persoon bij den horloge maker V. te Middelburg, met verzoek eenige horloges ter bezichtiging mede te willen geven. De horlogemaker voldeed aan het verzoek en stelde den man 6 zilveren cilinders ter band. Toen hij echter in den loop van den dag geen bericht ontving, deed bij aanvraag bij den persoon, voor wien de horloges waren gehaalddeze bad geen dergelijken last gegeven en de horlogemaker bemerkte te laat de dupe van een sluwen oplichter te zijn geweest. De zaak is in banden der politie, die echter den boodscbaplooper nog niet beeft ontdekt. Volgens mevrouw Tanner, de ecbtgenoote van den bekenden hon gerlijder, worden de menschen die kroten eten schuw en gemelijkuien bevorderen de zachtheid van gemoed en een langdurig gebruik van snij- boonen maakt iemand opvliegend. Mevrouw Tanner beeft zeker bui tengewoon veel snijboonen gegeten, daar zij van baren man weggeloopen is Zekere Pelletier, stoker een trein, die, uit Lion gekomen, te Chalons stil hield, was bezig de machi ne te smeren, toen deze zich eensklaps beweging stelde. Yoordat lig den tijd bad been te gaan, werd hij op de rails gesleept en ouder de raderen geworpen, die hem borst en lijf verpletterden. Een uur later be zweek hij. Bij een brand te St. Petersburg zijn onlangs zeven menschen omge komen. Des nachts ten 3 ure brak bij uit. Een vrouw, die bet zolder kamertje van bet buis bewoonde, ont dekte bet eerst het onheil, wilde bare medebewoners nog waarschuwen,maar viel tengevolge van den rook in zwijm. Toen zij, door de brandwacbts weg gedragen, in bet gasthuis aaukwam. was zij reeds overleden. Erger lot nog trof de vrouw van een spoor wegconducteur en bare vjjfkinderen, met wie ze op een zolderkamer sliep. Daar geen andere uitweg mogelijk was, sprong baar oudste dochter van 17 jaren door bet venster, waardoor zij zoodanige verwondingen bekwam, dat zij den volgenden dag overleed, Daarop wierp de moeder baar 12jarig dochtertje en baar 5jarig zoontje naar beneden, in de hoop dat door de menigte zouden worden op gevangen. Beide bekwamen echter eveneens doodelijke wonden. De ar me vrouw zelve bleef met bare twee overige kinderen achter en alle drie stikten in den rook. Te Kassei heeft een leerling van bet gymnasium eens willen on dervinden, welke gewaarwordingen men beeft, wanneer men opgehangen wordt. Ongelukkig kan de lichtzin nige jongen bet niet navertellen, want toen hij zijn hoofd door den strop bad gestoken, kantelde de stoel en bleef hij hangen. Eerst geruimen tgd later vonden de huisgenooten hem dood aan een balk hangen. Ondertrouwd J. BAKKER A. KOK Helder, 19 October 1882. Algemeene en bijzondere kennisgeving. Ondertrouwd BENJAMIN VIAENE, van 's Gravenbage. en ELISABETH BADART, van den Helder. Batavia, 9 September 1882. Bevallen van een Zoon, E. KOUSEBANDLastdrager. Helder, 20 October 1882. Eenige algemeene kennisgeving. C8HSM Heden ontving ik de treurige tijding van bet overlijden op 23 Augustus 11. van mijnen schoon zoon, den Heer C. A. TORRÉ, iu den leeftijd van 46 jaren, in leven Chef van bet Atelier van Uitrusting der Civiele Marine op Onrust. Helder, 21 October 1882. Mede namens Kinderen en Bebuwdkinderen, Wed. J. H. JANSSEN, Makelaar. Heden ontving ik bet voor mg droevige bericht, dat mijn geliefde Echtgenoot THOMAS KEMELING, Vuurstoker le kl., den 13en September des avonds ten 8Va ure, na een korte on gesteldheid, te Batavia is over leden, in den ouderdom van 38 jaren. Allen, die den overledene ge kend hebben zullen beseffen wat ik en mijn kind in hem verliezen. Nieuwediep, 21 October 1882. Wed. T. KEMELING, geb. Steci-ier. Mede nit naam van Ouders en Familie. Dankbetuiging aan bet Spoorwegpersoneel, vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, aan onze broeder en zuster J. YAN GUNST en R. ADAMA, bij hunne 1272-JarigeEcht- vereeniging, betoond. Namens de gebeele Familie. Aan Familie, Yrienden en Beken den brengen wij, bij ons vertrek naar elders, onzen hartelgken en welge- meenden groet toe. Helder, 24 October 1882. S. BAKKER. T. BAKKER, Goedmaat. DONDERDAG 26 OCTOBER 1882. YoorafVergadering in den 3den gr.*. Aan 't slot: Belangrijk voorstel. Zij die iets te vorderen hebben van denbeer A. W. C. LAU, worden verzocht hunne re keningen, voor 1 Dec. a. s., franco in te zenden, bij de heeren Berk bout Co. De ondergeteekende bericht, dat hij zich gevestigd heeft als in de CALIFOICYIKSTRAIT 4». Yoor de levering van KLEEDING- STUKKEN beveelt bg zich beleefd aan. c. KORT. Mevr. Wed. BERGHUIJS, Hoofdgracht, vraagt een BagmeisJ e, niet beneden de 16 jaar, met de kost. G-evraaga Adres Mejuffrouw OVER DE LINDEN, Spoorstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2