Advertentiën. lFiarip Echtvereeniaine: J. VAN BREDERODE B. BOESAART. Ds. TER HAAR ROMENIJ. daad bestolen voor 500 frs. Maar iets veel vreeselijkers wachtte hem nog, toen hij in een tweede vertrek kwam, waar zijne vrouw levenloos op den grond lag. Te Parijs heeft dezer dagen des nachts een groote juweelendiefstal plaats gehad bij den juwelier Jamet, Palais Royal. Een marskramer op krukken kwam dezer dagen te Dusseldorp aan de schipbrug, toen er juist een schip doorging. Zou men nu hier niet goed in den Rijn kunnen springen vroeg hij bij de opening der brug. Men dacht dat de man schertste en antwoordde lachend, jawel. Daarop wierp de marskramer zijne krukken weg en was, voordat men den toestand goed inzag, in de diepte verdwenen. De heer en Joseph Brothers, makelaars, berichten in de Times" dat, in ingevolge het schier volslagen mislukken van den hop-oogst dezen zomer, de bierbrouwers zich het vol gende jaar voor hunne ale zullen moeten behelpen met allerlei bittere surrogaten, als daar zijnColombo- wortelGuinea - korrelsquassaia, cheretta, camomille enz. Met het oog hierop zijn de pryzen van deze artikelen nu reeds van 300 tot 400 pet. gestegen. De meeste dezer kruir den heeten volkomen onschadelijk doch dit is voor minnaars van een zuiver en smakelijk glas bier slechts een halve troost. De heer Rust is te Kopenhagen aangekomen, waar hij een onderhoud heeft gehad met den heer Gamel, den reeder van de »Dymphna" en met leden van het Deensche ministerie. Hij is Woensdag vertrokken naar Christiania. Voorts wordt nog aan den Stan dard uit Kopenhagen gemeld, dat het wrakhout, door de Samojeden gezien, afkomstig zou zijn van de Oscar Dickson," welk stoomschip verleden jaar op de kust van Nova-Zembla door de bemanning verlaten werd. Van kleur en naam veranderd. Ruim een jaar geleden deelden wij de samenstelling mede van de zoogenaamde „Kriegels likdoorntinctunr." Het was een klein fleschje, met een kleurloos vocht, dat asijnzuur bleek te zijn. Het werd voor een gulden verkocht, terwijl het nauwelijks de waarde van een dubbeltje had. Zooals vele middeltjes komen en gaan, is ook dit sedert uit de advertentie - kolommen verdwenen. Doch nu onlangs kwam er iets nieuws van denzelfden aard. In vele bladen vinden we een advertentie, die aanvangt met de woor den: „Eene hoogst gewichtige uitvinding „heeft de scheikundige, docter Le Fries ge daan; dezelve bestaat in een exteroogen- „tinctuur enz. f1000 wordt aan een ieder „betaald die na het gebruik dezer tinctuur „nog exteroogen heeft." Het lid onzer vereeniging, de heer D. van der Weerd, apotheker te Kampen, heeft dc moeite genomen dit te onderzoeken. En ziet, het is preciss hetzelfde als die eerste tinctuur, doch nu met een beetje karmijn rood gekleurd! De „lijders" die bemerkt hebben dat hun likdoorns door het gewone azijnzuur niet verdwijnen, kunnen nu het gekleurde azijnzuur eens gebruiken en daar voor op nieuw een gulden betalen. Want de prijs, en dit is nog al edelmoedig van den fabrikant, iB dezelfde gebleven, zood&t ook nu de winst maar 900 percent is! Wij zagen bij dit middel een lid van een klasse van personen, die we nog niet in dienst der kwakzalverij hadden gevonden. Een „schoenmaker" was depothouder van het likdoornmiddel, 't Is te hopen dat hij maar niet, om veel er van te verkoopen, de schoenen van zijn klanten te nauw maakt. Draagt een ieder behoorlijk passende schoe nen, dan zullen uit gebrek aau eksteroogen spoedig alle likdoorntincturen verdwijnen. (Mbl. tsgen de Kwakz.) Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin Emma passeer de 13 Nov. St. Vincent naar Batavia. Het stoomschip Insulinde vertrok 14 Nov. van Suez naar Batavia. Het stoomschip Conrad, naar Batavia, is Woensdag, 15 Nov. van Amsterdam ver trokken. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Frioul, den quarantaineplaats te Marseille, den 15de November. Markt-Berichten Pubmerend, 14 Nov. Aangevoerd 28 Paarden, 422 Melk- en vette Koeien, vette handel matig, hoog in prijs, 61 vette Kal veren f 0.90 a 1.10 per P., 93 nuchtere dito f12 a 30, 2141 Schapen en Lammeren, beide handel vlug, 61 vette Varkens 46 a a 60 et. per P., handel matig, 255 Biggen f5 a 8 handel vlug, Kip-eieren f8 a 8.50 per 100, Boter per P. fl.50 a 1.60, 200 Gauzen f 2 a 3.20, 150 Zwanen a f 6. Kleine kaas f34.50, Middelbare f33, aangevoerd 289 st. Kantongerecht te Helder. Zitting van 15 Nov. Het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg: J. R. J. Z.P. S. G. K. G. E. W. K.ieder geldboete van f 3 W. S. twee boeten van f3; W. H. W.boete van f 15. Het jagen op eens anders land, zonder voorzien te zijn van een schriftelijke vergunning J. M.J. K.vrijgesproken. Al de veroordeelden subsidaire gevange nisstraf en in de kosten. Burgerlijke Stand Helder. Van 14 tot 17 Nov. ONDERTROUWDP. Kamp, werk man en M. Strop. GEHUWDJ. H. Geurts en J. Darp- horn. J. Strikker en H. Verbruggen. P. Wulf en C. J. Mets. BEVALLENN. Leijen, geb. Hoorns man, d. D. van Vliet, geb. Koningstein, d. C. de Koning geb. v. d. Pol, z. D. E. Jaring, geb. v. Haren, z. A. Dekker, geb. Boon, z. K. Jacobs, geb. Snoek, d. W. C. v. d. Horst, geb. Schraver, d. M. A. Portegijs, geb. de Moor, d. OVERLEDENJ. Hoeksema, 2 j. F. P. Swart, geb. Flart, 62 j. C. de Pagter, 5 m. Een levenloos aangegeven. Burgerlijke Stand Texel. Van 8 tot 15 November. ONDERTROUWD: Lodewijk Plukker en Anna Maria Zijm. Johannes Jacobus Polman en Cornelia Kooiman. GETROUWD Jan van Hert en Maartje Tuinder. GEBORENSimon, zoon van Hendrik Dijl Pz. en Naatje Zijm. Willem, zoon van Pieter Vlas en Alijd Bas. Cornelia Maria, dochter van Pieter Bremer P2. en Aafje Eelmon. Leonardus zoon van Willem Koppen en Trijntje Brans. OVERLEDEN Soutje Boon, 62 jaren, weduwe v. Louis Christiaan van Scharenburg. Trijntje Kikkert, 76 jaren, weduwe van Jan Brouwer Gz. Vervolg- der Berichten. De Vice-Admiraal De Haes. De vice-Admiraal de Haes mocht gisteren 't voorrecht genieten, den dag te herdenken, waarop hij, een halve eeuw geleden, in Nederlandsche Zeedienst trad. Begon hij voor 50 jaren zijne loopbaan als adelborst, thans is hij, sinds 1879, met den rang van vice-Admiraal, Directeur en Kom- mandant der Marine, alhier. Des namiddags vereenigden zich in de gehoorzaal van 't Directiegebouw een groot aantal zeeofficieren, bene vens de hoofdbeambten en ambtenaren van's Rijks werf. Toen de jubilaris en diens huisgen ooten door de leden der Feestcommissie de zaal werden bin nengeleid, liet 't stafmuziekkorps der K. N. Marine, dat in de vestibule was opgesteld, 't Volkslied hooren. De kapt. ter zee, baron v. Heecke- ren van Walien, hield een treffende toespraak, naar aanleiding van 't feest en bood als blijk van waardeering, namens de aanwezigen, een fraai be werkte zilveren beker aan, alsmede een perkamenten rol, sierlijk beschre ven door den heer J. Baert en be vattende de namen der deelnemers. Op den beker, een kunststuk uit de fabriek van Van Kampen &Zoon te Schoonhoven, is een zeilend schip gegraveerd (de »Urania," thans »As- trea") waarop de vice-Admiraal zijn loopbaan begon. Op 't deksel prijkt, kunstig bewerkt, de type van een flink matroos, rustende op een anker en een vaandel zwaaiende. Op den rand is gegraveerd: 16 November 183216 November 1882. Na de gebruikelijke fanfaren, nam de jubilaris, diep geroerd, 't woord en dankte voor de blijken van sympathie, hem geschonken, die zijne verwach ting ver overtroffen. Door een commissie, afgevaardigd door de Onderofficiers-Vereeniging Admiraal de Ruyter," bestaande uit de heeren J. Bauman, president J. v. Dijk, ridder Mil. Will. Orde, en H. C. Ladiweg, werd den jubilaris een prachtig album aangeboden, in groen fluweel gebonden en met ver guld koper georneerd, waarop aan de voorzijde is gegraveerdOnder officiers - Vereeniging der Zeemacht Admiraal de Ruyter" en aan de achterzijdeeen oudmodel zeilend oorlogschip. Fraai geschreven, bevat 't de namen van 't Bestuur, de leden en de dames-eereleden der Vereeni- ging. Namens de mindere geemploijeerden op de Rijkswerf werd den vice Ad miraal door den hoofdingenieur, den heer J. C. Janzen, een gelukwensch aangeboden. Later verscheen oen deputatie van de vereeniging Kruis voor Krijgs verrichtingen en vereerde den feest vierende een keurig cadeaux, waarbij een sierlijk geschreven opdracht, ver vaardigd door den heer C. H. L. Woche. Ook de Onderoffièiers-ver- eeniging »Vaderland en Oranje", was door een commissie vertegenwoordigd. Behalve door de militaire, werd ook de jubilaris door de burgerlijke au toriteiten geluk gewenscht. Nu en dan liet de muziek zich hooren. Door den hevigen storm uit 't Noordoosten, vergezeld van sneeuw jacht, geraakte een schooner gisteren morgen op een der hoofden van den zeedijk en bleef daar vasb zitten. Nadat een gedeelte der lading is i, is het schip genaamd »Bern- dina," hedenmorgen door de sleep boot »Stad Amsterdam," behouden in de haven gebracht. Het alhier binnengebracht en voor de vaart afgekeurde Duitsche barkschip Victoria," is Woensdag jl. in openbare veiling gekocht door de heeren van Vliet Co. voor f 820. Woensdagmiddag liep op de Rijkswerf te Amsterdam Zr. Ms. oorlogschip »Sommelsdijk" met goed gevolg, te water. Mevrouw Visser hakte het touw door en het gevaarte gleed zacht in het element, dat het later beploegen zal. Dadelijk daarop werd Zr. Ms. schip »Kortenaer" op stapel gezet, waarbij de schout-bij-nackt Escker een harte lijk woord sprak. Hij hoopte dat de »Sommelsdijk" en »Kortenaer," wan neer ze eenmaal bezield, dat wil zeggen bemand zouden zijn, met mannen van de Nederlandsche marine van hoogeren en lageren rang, zij waardig zouden medewerken tot het behoud van 's lands dierbare onaf hankelijkheid. De schout-bij-nacht wenschte allen, die meer in hét bijzonder betrokken waren bij den bouw van het schip, geluk met den afloop, en hij sprak een vriendelijk woord tot de werklieden, voor wie het op stapel zetten van het nieuwe schip een gelukkige gebeurtenis was, waardoor werk weder voor geruimen tijd verzekerd was. Hierop verzocht de schout-bij-nacht de werf te doen afsluiten. Vlieland, 13 Nov. Gisteren is aan het strand alhier aangespoeld Een mannelijk lijk, om hebbende een reddingboei, gemerkt: Exact Guernsey." Een wit geschil derde sloep, waarop van achteren met zwarte letters, Exact Guernsey," en van binnen »Nicolas Bisson," bene vens eenige vaten teer. In Friesland vermaakt de jeugd zich reeds met schaatsenrijden. Te Scheveningen is bericht ont vangen, dat de visschersschuit Proef neming, aldaar tehuis behoorende, overzeild is. 3 man zijn verdronken, de overigen zijn te Antwerpen aan gebracht. Te Scheveningen is bericht ontvangen, dat een schipper van een bomschuit van den reeder R. de Niet in de Noordzee heeft aangetroffen een roeiboot, bemand met acht En- gelsche matrozen van een vergaan schip, die ruim 2 dagen op zee hadden gezworven. Allen werden door de visschers gered en behouden te Lowe- stoft aan wal gebracht. Door het Engelsch gouverne ment is aan den Ylissingschen loods- schipper le kl. L. J. Engels een bi nocle geschonken voor de redding van uit 27 personen bestaande be manning van het Engelsche bark schip »Nelson, op 25 Oct. jl. De bemanning der sloep van den loodskotter, welke geheel vrijwillig zich waagde om de schip-breukelin- gen van het wrak af te halen, en deze veilig aan boord van den kot ter bracht, ontving een geldelijke belooning. Op de stoomtram tusschen Mid delburg en Ylissingen had Woensdag een ontzettend ongeluk plaats. De heer M. Yan Breskens was te Souburg uitgestapt, meenende aan de keersluis gekomen te zijn, om van daar zijne reis per provinciale stoomboot van Ylissingen voort te zetten. Het abuis bemerkende, wilde hij, terwijl de trein in beweging was, weder instappen, viel en kwam tusschen een muurtje en de tram terecht, met het gevolg dat hij verpletterd werd en onmiddel lijk dood werd opgenomen. Door een paardenslachter te Arnhem werd gisteren van een koop man voor f 5 een paard gekocht met een gebroken poot, waarbij de eerste nog f 1 voor de moeite gaf. Aan de stalhouderij gekomen, waar bet beest moest zijn, werd door hem een bewijs van koop vertoond, waarop hem dooi den knecht lachendeeen defect hob belpaard werd overhandigd. De te leurstelling en woede van den vilder ging alle beschrijving te boven. Fluks werden pogingen gedaan om deu koopman op te sporen. Deze wilde echter eerst niets van de zaak weten doch koos later de verstandigste par tij door de zaak in der minne te schikken. Reinder van den Brink, wiens opsporing door den officier van jus titie te Arnhem, als verdacht van poging tot moord, wordt verzacht, is gisteren door de veldwachters te Dieren aangehouden en gevankelijk naar Arnhem getransporteerd. Men beweert, dat hij zijne misdaad reeds moet hebben beleden. Dinsdagavond is de boerehof- stede, genaamd Pietershof, te Anna Paulowna, afgebrand. Het vee is gered en ook grootendeels de inboe del. Wegens den hevigen wind, deed een der spuiten als wacht dienst op de hoofdbuurt, om bij een begin van brand, ontstaau door den vonkenre gen, onmiddellijk dienst te kunnen verleenen. Een proces om een cent. Yier kaartspelers zaten een dezer dagen te Dommelen lustig te troeven de aan houdende variatiën van het whist spel en het schuimend glaasje best Dommelsch bruin hadden een vroo- lijke stemming doen ontstaan, toen de duivel der tweedracht het oog op onze spelers liet vallen en in een oogenblik verwarring en twist deed heersehen, waar zooëven nog vroo- lijkheid en goede overeenkomst den boventoon voerden. Er stonden nog vier centen in den pot, welke getrokken werden door twee spelersvoor de overslagen moesten deze nog ieder een cent van hun tegenpartij ontvangen. Dat gaf aanleiding tot twistneen, zei een der spelers, ge hebt geen recht op dien cent en ik geef hem dan ook niet. Wat, voegde de tegenpartij hem toe, dat zullen we eens zien, ik heb dien verdiend en moet hem hebben. Dat is geen accoord, riposteerde de eerste, en ge zult er lang naar wachten. Dan zijt ge dief! schelmklonk het uit den mond van den andere. Thans was het vergenoeg; getui gen werden genomen en de zaak in handen der Rijkspolitie gegeven. Des anderen daags is reeds een onderzoek ingesteld en Zondag is de beleedigde persoon naar Bergeijk ontboden om het proces-verbaal te teekenen, Advertentiën moeten op den dag der uitgave vóór des mor gens TIEN uur aan de Bureaux bezorgd worden. Op den 19en NOVEMBER J 1882 hopen wij door Gods goedheid de 25-jarige Eclit- vereeniging te herdenken van onze geliefde Ouders SIMON KUIJPER en TRIJNTJE DROS. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdzoon. Oude Schild op Texel, 17 Nov. 1882. Algemeene kennisgeving. 25-Jarige Eclitvereeniging van JAN BLOM en ANTJE KLOOSTER. Namens bun Zwagers en Zusters. Alkmaar, 19 Nov. 1882. Op 2 December a. s., hopen I onze geliefde Ouders J. YAN BREDERODE en B. BOESAART, hunne 12Va-jarige Echtver- eeiiiging te vieren. I Hunne dankbare Kinderen. ii Op den 2en December a.s. j M hopen wij door Gods goed- ip heid te vieren de van onzen geaebten Broeder en Zuster: en Uit naam van Broeders en Zusters. Ondertrouwd W. A. MOUTON, Luit. ter zee, en E. G. J. NOORDENDORP. Oosterbeek, 16 November 1882. Getrouwd JOHANN KRUG en ANTJE KRUK, die, mede namens de Familie, hunnen hartelijkon dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. 15 Nov. 1882. Bevallen van eene Dochter A. J. BOSCH geb. Buijtendijk. Helder, 12 November 1882. Heden overleed, na een onge steldheid van 3 dagen, mijn ge liefde Echtgenoote TRIJNTJE FLART, in den ouderdom van 62 jaren. Helder, 14 Nov. 1882. W. C. SWART. Gelieve deze zoowel voor alge meene als bijzondere kennisge ving aan te nemen. te HELDER (Palmstraat). ZONDAG 19 NOVEMBER. voormiddags 10 uur, zal D. Y. als Spreker optreden de WelEerw. Heer predikant te Bennebroek,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2