UITVERKOOP YAM .DE TIJDGEEST VISSCHERS. SPECIALITEIT door de uitgebreidste keuze en vooral door gewaarbord solied fabrikaat, zoowel in de meest gewone als tot de fijnste soorten. 'Alle WITTE Katoenen, Halflinnen en Linnen Goederen Gewone prijzen van WIT T E GOED PROCENT KORTING bovendien TIEN EREN, waarop extra nog toegestaan zal worden: 1AP0NST0FF van af 15 Februari, Woensdag van 12 tot 5 uur UITSLUITEND opruiming van Lappen- Door opheffing dezen Zomer van dit Magazijn aan de Hoofdgracht en verplaatsing van den geheelen Winkelopstand uit dit naar een nieuw huis, wordt de zaak eenigen tijd gesloten. Die artikelen welke aan beschadiging het meest blootgesteld zijn, zullen zooveel mogelijk UITVERKOCHT worden. worden tot de gewone bekende lage prijzen ran de Tijdgeest verkocht en daarenboven wordt een extra korting van tion procent toegestaan. Van AXlOWITTEGOEDEREN zyn groote Stalen met opgaaf van den waren inbond, z n i v e r e breedtemaat en prijs, ter inzage beschikbaar. Bjj eene eenigszins oppervlakkige vergelijking maar, zal men reeds een belangrijk voordeel in de prijzen ontdekken. BU aankoop van t3elailgrijlï.e kwantiteiten, worden extra prijzen berekend, maar dient men alsdan aaH den winkel te komen. Wit Voering-Katoen, van 6, 8, 10 Ct9. en hooger, Sloopen-Katoen, 121/i, 15,171/»* Zacht Macliine-Katoen, 10,15,20 Fransch Madapolam, 10, 15 Overhemden-Katoen, 17ys, 20 Breed Boezelaars-Katoen, 20 Dam.&Kind. Hem denkatoen 171/i» 6/4 Graslinnen, 121/s EchtHalflinnen, 20 Echt Brab. Linnen, 30 Bovenstaande goederen in alle voorkomende breedten voorhanden. Witte Diemets of Bazijns, van 121/3 ct. en hooger. Amersfoort, per stuk van 20 El. van af f 1.80 en per El van af 10 ct. Eng. en Inl. Keper, van 10 ct en hooger. Damast v. Ledikantbehang, v. 15 ct. en hooger Katoen Werkjes, Oogjes en Blokjes van 10 ct. en hooger. halflinnen en linnen Oogjes en Blokjes, van 15 ets. en hooger. Kat. Servet-& Tafelgoed,v. 12% ct. en hooger. afgepaste Handdoeken, Luiers en Servetten, van af 15 Cents. afgepaste Ontbijtlakens, van af 25 Cts. en Tafellakens van af 30 cts. afgepaste Linnen Handdoeken, Luiers en Servetten, van af f 3.50 per dozijn. Tafelstellen, Vingerdoekjes, Theedoeken en Vaatdoeken in soorten. Zakdoeken, van af 25 Cts. per dozijn, gekleurd, gezoomde, Cents. Effen Luster en gewerkte Stoffen, 4/4 breed, van 10 cts. en hooger. Effen kleuren gekeperde wollen Beiges, vroeger 30 cts. thans 15 cts. Zwaar Koordrips, alle kleuren 5/4 breedte, van af 20 cts. Effen Diagonals, 5/4 breedte, van af 20 cts. De algemeen bekende 7/4 Ripsen, van 25 cts., voor netto 18 cts. Fransche wollen Popelines, 3/4 breed, van af 25 cts. Gekleurde en Paarsclie Katoentjes, van af 10 cts. Gekeperd Oxford, gewone streepen, van af 10 cts. Fijne Siciliens of Panamas van af 25 ct. Armures of Diamantés 35 Fransche wollen Diagonals 35 Gedrukte wollen Satins en Streepen» 25 mille carre's en garneerstoffen 20 Roode en donkere Schotsche ruiten 12j Gekleurde zijde SATIJNS, DIAGONALS, FLUWEELEN en RAMAGES en andere GARNEERING-STOFFEN. Alle wollen Fantasie WINTER-4RTIKELEN gedurende deze maand nog met 25 procent rabat op den gewonen verkoopprijs. Alle Gordijn-Neteldoeken en Vitrages van gepasseerd jaar, tot de onde prijzen met 25 procent extra korting; frisck goed. Op alle Omslagdoeken, zoowel doorgewerkte zwarte Thibet, Flanellen Doeken en Kinderdoeken, wordt 25 procent korting toegestaan. 5/4 Zwart Merinos van 11, 17V8, 25, 30 en 40 ct. 5/4 Luster van 11, 25, 35 en 60 ct. 5/4 Paramat van 17Y2 en 7/4 van 25 ct. 7/4 Amerikaansche Thibets, van af 45 ct. 5/4 Koordrips, van af 1772 ct. 2 Els blauw en roode Fries-Baai, van af 60 ct. 2 Els echte, blauwe, zuiver, wollen Duffel, v. f 1,25. Wollen Wiegdekens 80 cent en tweepersoons van fl,80. Engelsche Buksking, 2 Els breedte, van af 40 ct. Zware Bukskings, voor Mansbroeken, 2 Els, van 75 cent. Geheel wollen Buksking voor Kinderkleeding, 100 cents. Zware wollen Bukskingvoor Heerenkleeding, van 140 cent. Grijze Brabandsche Voerings, van af 6 cts. Witte Flanels van af 11 cts., tot in de fijnste soorten. Duivelssterk, van af 20 cts. en 2els blauw Katoen, van af 221/g ct. 2 Els gewoon Yriesbont, van 20 cts. 2 Els linnen idem, het zwaarste en breedste, v. 25 cts. Zoogenaamd 2 Els Kettingbont, van 221/a ct., in volle breedte 25 cts. Beddebonten, zware kwaliteit, 14 cts. en fijne van af 17Ys ct. Blauw Linnen, voor Boezelaars van 20 cts. Yriesbont Handdoeken, van af 127a ct. Dubbeldraads of Boezeroenstreep, van af 14 cts. Blauw en Indigo Diemets, Pilows en Engelsch Leer, uitsluitend puik, solied fabrikaat, tot zeer voordeelige prijzen. STUKGOEDEREN of per El worden op die dag-en en die uren NIET MEER VERKOCHT. RESTANTEN van WOLLEN JAPONSTOFFEN van gepasseerd jaar alléén gedurende die nren vnnr 25 PROCENT van de gewone verkoopwaarde, en restanten BEDRUKTE KATOENEN, prima kwaliteiten van 20 en 25 Gent vooa 10 en 127» Cts. uitzoeken. Men doe zijn voordeel, door op die uren zoo vroeg mogelijk te komen, daar het bij goed weder tusschen 3en 5 uur geregeld te druk is om behoorlijk geholpen te wordenvoortaan sluit de Lappenverkonp precies vijr uur. TE HEER op het Horntje te TEXEL, nieuw aan te boawen WO- M.VGEX met Tuingrond, zeer gunstig gelegen tot uitoefening der GEEP- en HARINGVANGST, Fuiken zetten en andere Visscherij. Afstand haven Nieuwediep 2500 Meter, veilige ligplaats voor vletten en booten in de Mok. Adres KONING Co., Texel. FEUILLETON. Hoogmoed komt voor de val. Roman naar 't Duitsch, 27. VA2Ï FRIEDRICH FRIEDRICH. „Mama, ik ben oud genoeg, om in zekere opzichten naar mijne eigen overtuiging te handelen," gaf Ada ten antwoord. Zij waB op de kostschool en gedurende de lange afwezigheid uit het vaderlijke hais zelf standiger geworden als hare moeder dacht. De „genadige vrouw" zag hare dochter zeer verwonderd aan. Er lag in de oogen van het meisje een kalmte en vastberaden heid welke, haar aan Kurt herinnerden. „Ik vermeen, dat zoolang gij in het ouderlijke huis vertoeft, gij ook den wil uwer ouders hebt te gehoorzamen," zeide zij „Yolgt ge dezelfde grondstelling ook ten opzichte van Heino P" „Hij is ouder dan gij." „Hij leefde reeds naar eigen welgevallen, toen hij nog jonger was als ik thans." „Ik weet niet in welk opzicht bij tegen den wil zijner ouders gehandeld heeft," antwoordde de „genadige vrouw." „Mama, hij vraagt u toch nooit iets," riep Selma. „Wij weten niet eens waar hij is of wat hij doet." „Zwijg. Daarover hebben zijne ouders slochts te ocrdeelen," riep mevrouw Polier, die ongeduldig was geworden. „Ik verlang dat mijne kinderen mij gehoorzamen." Ada begaf zich naar hare kamer, daar zij wist hoe weinig hare moeder zich wist te bebeerschen, wanneer zij toornig werd. Zij gevoelde zich in de ouderlijke wo ning niet te huis, daar zij noch bij hare moeder, noch bij Selroa overeenstemming vond. Wanneer haar vriendinnen een be zoek kwamen brengen, ontving zij die steeds in have kamer, omdat deze niet zouden be merken boe weinig opvoeding mevrouw Polier genoten had. Meer en meer sloot zij zich aan bij Prida; zij las met de gouvernante Pransche en Duitsche werken, speelde met haar quatrc- mains en de beschaafde en fijn opgevoede Prida maakte zij al meer en meer tot haar vriendin. De „genadige vrouw" was dat volstrekt niet aangenaam. Eerst haalde zij verachtelijk de schouders op als gold het slechts een dwaze luim van hare dochter, doch daarna sprak zij openlijk hare ontevredenheid uit. Ada bekommerde zich daarom niet, zij bleef steeds kalm en afgemeten tegenover hare moeder en zij joeg deze zelfs eeu gevoel van vrees aan. De „genadige vrouw" on dervond, dat hare dochter in kennis ver boven haar stond en geheel de opvoeding ontwassen was, die zij haar gegeven had zij legde er zich derhalve slechts op toe Selma op te voeden, die hare oudere zuster steeds wat men noemt met scheele oogen aanzag en zeer links behandelde. Na verloop van vele dagen en eenige vergeefsehe pogingen was het Ada eindelijk gelukt Kurt'a woning uit te visschen eu op een goeden morgen maakte zij zich op weg om haar broeder te bezoeken. In een drosky liet zij zich tot hem brengen en zij zag niet weinig verwonderd op, toen het rijtuig in een nauwe straat voor een armoedige woning stil hield. Zij was in dat gedeelte van de residentie nog nooit geweest en vroeg daarom aan den koetsier of hij zich in de straat niet vergist had, daar zij, die van hare jeugd af aan weelde gewend was, maar niet kon begrijpen, dat haar broeder in zulk een huis zijn intrek had genomen. Zij vroeg naar Kurt Polier en kreeg tot bescheid, dat deze in het achtergedeelte van het huis woonde. Onthuts, daar al wat armelijk was haar van jongs af aan had afgestooten, ging zij over de donkere plaats en besteeg een smal le, donkere trap, waarvan de afgesleten treden, bij iederen tred welke zij deed, piepten. De lucht, die zij inademde, kwam haar bedompt voorzij schuwde met hare kleederen de muren aan te raken, die oor spronkelijk wit geweest, doch door den tijd grauw en zwart geworden waren. Zij aar zelde een oogenblik of zij niet zou terug- keeren, want in welken toestand zou zij wellicht den broeder vinden, die in zulk een huis woonde. Na twee trappen te hebben bestegen, las zij op een tegen de denr geplakt visite kaartje de woorden „Kurt Polier." Met een kloppend hart bleef zij eenige seconden staan, daarna tikte zij zachtjes. Met luider stem werd geroepen„binnen." Zij herken de de stem van haren broeder, en alles ver getende, opende zij snel de deur en trad binnen. Kurt zat, met zijn rug naar de denr ge keerd, aan zijn werktafel. Hij wendde even het hoofd om, doch nauwelijks had hij zijne zuster herkend, of hij sprong op en met de woorden „Ada, Ada, gij," stormde hij haar tegemoet en sloot haar ih zijne armen. „Sedert wanneer zijt gij teruggekeerd," vervolgde hij, de beide handen zijner zuster grijpende en zijne van vreugde stralende blikken op haar vestigende. „Wat zijt gij schoon geworden. De laatste maal heb ik u als kind gezien, en thans Al de foto- grafiën welke gij ons gezonden hebt gelijken niet gij zijt veel mooier." Een vluchtig rood vloog over het gelaat van het jonge meisje. „Kurt ik heb geweendtoen ik vernam, dat gij het vaderlijk huis verlaten hadt," zeide Ada. De tevreden trek week van het gelaat van den jongeling; die woorden schenen hem onaangenaam aan te doen, doch spoedig was hij zich zeiven weder meester. y „Ik kon niet blijven," antwoordde hij, „en het is goed dat ik gegaan ben, want thans eerst gevoel ik inwendig rust en vrede. Ik leef voor mijne studie en weet dat mijn vlijt en streven nu niet met leede oogen worden aangezien. Geloof mij, het kwetst iemand diep, wanneer men datgene, waar voor men leeft en streeft, door hen die het naast tot ons staan, uit gebrek aan verstand, ziet verachten." „Gij woont in een zoo armoedig huis," bracht Ada, welke niet in staat was zoo spoedig den indruk te verdrijven, die de donkere plaats en de uitgesleten trappen op haar gemaakt hadden, in het midden. „Wat bekommer ik mij om het huis," riep Kurt opgewonden. „Ik was gelukkig toen ik deze kamer vond. Is het zoo ar moedig Kijk eens rond. Zij is vriendelijk en helder verlicht. Kom eens aan 't ven ster. Is het uitzicht niet prachtig P" Ada liet eerst haren blik door de kamer wijden. Dezelve maakte inderdaad, niette genstaande de hoogst eenveudigc meube- leering, een zeer vrieDdelijkcn indruk. En van uit het venster had men het gezicht op een eenvoudigen tuin, dan op groene weilanden en vervolgene op een zich scherp tegen den horizont afteekenend bosch. In het venster stonden bloempotten en op de tafel een ruikertje van pas geplukte veldbloemen. „Nu, zijt ge nu nog niet verzoend met mijne woning P" vroeg Kurt lachend. „Zie, wanneer ik hier aan mijn werktafel zit, dringt geen leven uit de stad, dat ik zoo zeer haat, tot mijn oor door. Ik open het venster en dan is het of de boschlncht mij tegen waait. Mag het ook al verbeelding zijn, onze meeste genoegeus zijn ook niet meer dan dat. Ik gevoel mij hier vrij en tevreden, meer verlang ik niet." Ada zweeg „En gij wilt niet tot ons wederkeeren, Kurt vroeg zij eindelijk. „Neen," gaf Kurt beslist ten antwoord. „Kom, zet u hier naast mij," vervolgde hij, terwijl hij zijne zuster op een stoel trok, die naast hem stond en hare beide handen vatte. „Ik weet niet of gij precies weet waarom ik mij verwijderd hebmoeder zal u dat wel verteld hebben, maar uit mijn mond zal het geheel anders klinkenik weet intnsscben dat gij mij weet te verstaan." Hij verhaalde zijne zuster nu alles wat had plaatsgegrepen en de oorzaak daarvan. „Zoudt gij gebleven zijn P" voegde hij er vragend aan toe. „Neen," antwoordde Ada, terwijl zij haar hoofd trotschen meteen gevoel van zelfbe wustzijn ophief. „Ik zou niet gebleven zijn, doch ik kan mij niet begrijpen hoe gij met hen kunt verkeeren, die zoover beneden ons staan." „Ada, ook gij zijt hoogmoedig, ik weet het," zeide Kurt kalm. „Ook u heeft de weelde en de rijkdom waarin gij zijt groot gebracht, verblind „Neen," zeide Ada, hem in de rede val lende. „Ik acht de weelde en rijkdom alleen omdat zij ons in een geheel anderen kring brengen en ons de middelen tot het opdoen van kennis aan de hand doen, waar van zij die geen geld bezitten verstoken zijn." „Hoor mij kalm aan," vervolgde Kurt, de hand der zuster vast in de zijne houv dende, „Weet gij wat mij in de allereerste plaats met wrevel tegen den rijkdom vervuld heeft P Dat is het leven hetwelk Heino leidt. Hij heeft niets geleerd en niets uit gevoerd hij is er trots op dat de rijkdom van zijnen vader hem veroorlooft het geld met volle handen weg te werpen. Hij is weinige jaren onder als ik en reeds is hij geblaseerdzijn leven heeft geen doel of streven er bestaat voor hem niets edels of verhevens meer; hij ziet slechts met min achting neer op hen, die minder geld zoek maken als hij. Vader heeft mij diep ge krenkt, daar hij ten mijnen opzichte on rechtvaardig is geweest, maar toch acht ik de kracht in hem, waardoor hij zooveel tot stand gebracht en verworven heeft. Ook gij ziet met minachting neer op hen, die ons zoo na verwant zijn, alleen omdat zij moeten werken voor hun dagelijksch brood." „Zij behooren tot een geheel anderen kring," antwoordde Ada. „Of wilt ge loo chenen, dat tusschen rijkdom en armoede, opvoeding en geen opvoeding een groote klove bestaat P" Wordt vervolgd. Snelpersdruk van C. DE BOER Je.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 4